חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ייפוי כוח מתמשך לענייני רכוש

ייפוי כוח מתמשך לרכוש

 

כולנו רוצים לדאוג לעתידנו הכלכלי ואחת הדרכים לעשות כן היא באמצעות עריכת ייפוי כוח מתמשך בענייני רכוש. במסגרתו, נמנה אדם אחר, מישהו שאנו סומכים עליו, אשר יטפל בעניינים הרכושיים שלנו - בנכסים שלנו, בחשבון הבנק ובכל התחייבויותינו הכספיות, כאשר לא נוכל לעשות זאת בעצמנו.

 

מהו ייפוי כוח מתמשך?
ייפוי כוח מתמשך הנו מסמך משפטי, באמצעותו ניתן למנות אדם אשר יטפל בענייננו כאשר לא תהיה באפשרותנו לעשות זאת, בשל מחלה פיזית, מוגבלות נפשית או שכלית. מייפה הכח הנקרא גם ממנה, הוא זה הבוחר את זהות מיופה הכח הנקרא גם ממונה וקובע את היקף סמכויותיו.

 

פירוש הדבר הוא כי ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך כללי, המעניק לממונה את הסמכות לטפל בכל ענייניו של הממנה, או שניתן להגביל את ייפוי הכח לנושאים מסוימים, למשל עניינים רפואיים או רכושיים. נציין כי בנוסף לכך, רשאי מייפה הכח לתת למיופה הכח הנחיות מפורטות וספציפיות באשר לאופן קבלת ההחלטות לגביו.

 

מינוי אפוטרופוס מול ייפוי כוח מתמשך לענייני רכוש
עד לא מזמן, הדרך היחידה להתמודד עם אי כשירותו של אדם לנהל את ענייניו הרכושיים, הייתה למנות לו אפוטרופוס. הכלי משפטי של מינוי אפוטרופוס טומן בחובו מספר בעיות:

 

בעיה ראשונה:  המינוי מתבצע על ידי בית המשפט בלבד, כך שמדובר בהליך ארוך ומורכב.

 

בעיה שניה: מינוי אפוטרופוס שולל לחלוטין את חירותו של החסוי ועל כן נעשה הוא בדרך כלל רק כאשר אותו אדם כבר איבד את צלילותו. משכך, הוא לרוב אינו במצב להביא את דעתו לגבי זהות האפוטרופוס.

 

בעיה שלישית: הליך זה יוצר לא אחת סכסוך משפחתי עמוק בין בני המשפחה, כאשר ישנה מחלוקת מי צריך להתמנות לתפקיד.

 

לעומת זאת, היתרון בעריכת ייפוי כוח מתמשך רכושי הוא שעריכת ייפוי הכוח מתבצעת אצל עורך דין שעבר הכשרה ייעודית לכך ואינה מערבת את בית המשפט כלל. במסגרת מסמך זה, הממנה הוא זה שקובע מי יטפל בענייני הרכוש שלו ובכך גם מונע מראש את היווצרותה של מחלוקת משפטית בין בני המשפחה כפי שקורה כאמור במינוי אפוטרופוס.

 

ייפוי כוח מתמשך בענייני רכוש
כאמור, ייפוי כוח מתמשך יכול להיות כללי ולכלול את כל ענייניו של מייפה הכח, או לתת לממונה סמכות בנושאים ספציפיים. זהו המקרה בעת עריכת ייפוי כוח מתמשך בענייני רכוש, המתייחס אך ורק לתחום הכלכלי: ניהול הכספים  של מיופה הכח, לרבות השקעות, תרומות, רכישה ומכירה של נדל"ן וכיו"ב.

 

ייפוי הכח יכול להתייחס רק לנכסים הקיימים ערב עריכתו, אך מומלץ כי יתייחס גם לרכוש עתידי שצפוי להתקבל, למשל בשל ירושה, קבלת פיצוי כספי מתביעה משפטית, קצבה מביטוח לאומי ועוד ואת האופן שבו על מיופה הכח לנהלו. נדגיש, כי גם במסגרת זו, בה מטפל הממונה רק בפן הרכושי, ניתן לקבוע הנחיות נקודתיות כיצד לבצע את התפקיד. הבחירה את מי למנות לתפקיד תלויה בממנה, למעט מגבלות שמטיל החוק, למשל כי לא ניתן למנות לתפקיד פושט רגל שלא ניתן לו הפטר או מי שהנו חייב מוגבל חמור.

 

מתי ייפוי כוח לעניינים רכושיים נכנס לתוקף?
ככלל, ייפוי כוח מתמשך ייכנס לתוקפו כאשר הממנה איננו כשיר עוד לטפל בעניין שלשמו ניתן ייפוי הכח, כאשר באפשרות הממנה להגדיר במסמך מהו המועד הזה. ככל שלא קבע אינדיקטורים לעניין זה, קובע החוק כי ייפוי הכוח ייכנס לתוקפו על פי חוות דעת רפואית הקובעת כי הממנה אינו מבין בדבר שלגביו ניתן ייפוי הכוח.

 

עם זאת, כאשר מדובר על ייפוי כוח מתמשך בענייני רכוש, (לפי סעיף סעיף 32 (יט) ב לחוק  הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב-1962) הממנה רשאי להחליט כי ייפוי הכוח ייכנס לתוקף באופן מיידי. עוד נוסיף כי לאחר פטירתו של מייפה הכוח, על מיופה הכוח להעביר את הנכסים שהיו בטיפולו ליורשים של הממנה או למנהל העזבון שלו, אך למשך 91 יום ממועד הפטירה, יכול הוא להמשיך לטפל בענייני הרכוש אם אין גורם אחר שהוסמך לדבר.

 

קימת בעייתיות בנושא קביעת כניסתו לתוקף של ייפוי כוח מתמשך רכושי באופן מיידי לפי סעיף סעיף 32 (יט) ב מיופה הכוח יכול לעשות פעולות בנכסים ובמקרקעין ואינו מחויב לפעול על פי הכתוב בהנחיות המקדימות. מצב זה בעייתי ביותר, שכן, מיופה הכוח אינו חייב לבקש אישור מבית המשפט. כמו כן, ייתכנו מצבים בהם למיופה הכוח תהיה סמכות להוציא כספים באופן בלתי מוגבל.

 

לכן, אלא אם קיימות נסיבות מיוחדות, כדי למנוע ניצול לרעה של ייפוי-כוח מתמשך רכושי, לא מומלץ להפעיל את הייפוי כוח המתמשך בענייני הרכוש באופן מיידי. אם הממנה מעוניין בפעולת מיידיות בענייני הרכוש שלו הוא יכול לחתום על ייפוי כוח נוטריוני למטרה זו.

 

 

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג, בעל צוות עורכי דין ותיקים בתחום דיני המשפחה, עו"ד מאיה רוטנברג  בעלת נסיון רב ומוסמכת לעריכת כל ענייני ייפוי כוח מתמשך. משרדנו בתל אביב, עובד בשיתוף צמוד עם מומחים לענייני רכוש ונוטריון מוסמך.  

 

פנו אלינו על פי הפרטים הבאים ונשמח לעזור

 

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

                                             

 

*
*
טען קובץ

 

 

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד