En

צור קשר

checked

גירושין עם ילדים קטנים

 

 

 

גירושין עם ילדים קטנים כרוכים בתהליכי גירושין מורכבים הדורשים התייחסות רבה לפרטים הנוגעים לשינויים הצפויים בצרכי הילדים הגדלים עם השנים, וכן להשפעות פסיכולוגיות של גירושין על ילדים. תהליך גירושים עם ילדים ובמיוחד כאשר מדובר גירושין עם ילדים עד גיל חמש דורש התייחסות לפרטים רבים אותם קשה לצפות בזמן ההחלטה על גירושין, הסדרי הגירושין שייקבעו בין ההורים ישפיעו במידה רבה על חיי הילדים לאחר הפרידה. במאמר זה נעלה המלצות והדרכה להורים המתגרשים לשמירת טובת הילד בתהליך הגירושין.

 

המדריך השלם לגירושין

 

אם החלטתם להתגרש ויש לכם ילדים קטנים, אין ספק שמדובר בשינוי משמעותי ולא פשוט בחייכם, אולם אתם בהחלט יכולים להפוך את הפרידה לקלה יותר. הכיצד? חשבו יחד מהי הדרך הנכונה לספר לילדים על הגירושין, גבשו הסכמות לגבי אופן חינוכם וגידולם ועשו כל מאמץ כדי לשמור על קשר תקין ביניכם למרות הפרידה.

 

איך לספר על הגירושין?
השאלה כיצד לספר לילדים על הגירושין ומה בדיוק לומר להם, היא אחת הדילמות המרכזיות של כל זוג שמתגרש ובצדק. זאת משום שיש לה השפעה רבה על האופן שבו יתמודדו הילדים עם הבשורה על הפרידה ועל טיב הסתגלותם לכל  השינויים  הרבים שבדרך.

 

סכמו מראש ביניכם כיצד תרצו לספר לילדים על הגירושין, איפה ומתי. ככל שיש ביניכם אי הסכמה לגבי המועד והמיקום המתאים, אל תחששו להיוועץ עם בעל מקצוע בנושא זה. תוכלו למשל לפנות לפסיכולוג ילדים, למטפל משפחתי ואף לעורכי הדין המייצגים אתכם בתיק הגירושין. בזכות ניסיונם רב השנים בתחום, יוכלו הם בהחלט לתת לכם עצות טובות ופרקטיות בדבר הדרכים השונות לספר לילדים קטנים על הסיבות לגירושין ועל השינויים הכרוכים בהליך הגירושין בין ההורים.

 

 גירושין עם ילדים קטנים

 

מה לומר? לאחר שהחלטתם מתי ואיפה לספר לילדים, סכמו באופן ברורמה יהיה תוכן השיחה שאתם עתידים לנהל עמם, איזה מידע אתם רוצים לחלוק עם הילדים ומאלו אמירות אתם מסכימים להימנע. זכרו כי הילדים אינם חלק מהסכסוך ביניכם ושמירה על טובתם משמעותה, להרחיק אותם משדה הקרב.

 

חינוך הילדים
כאשר בני הזוג מתגרשים עם ילדים גדולים, הרי שאישיותם כבר מעוצבת פחות או יותר ויש להם את הלימודים, החברים ושגרת החיים שלהם. אמנם, בעת גירושין, ההורים יידרשו עדיין לקבל החלטות משותפות לגבי הילדים, אולם אלו יותר טכניות באופיין, משעיקר מלאכת החינוך והגידול כבר מאחוריהם.

 

לעומת זאת, בעת גירושין עם ילדים קטנים, לפני בני הזוג עוד מספר שנים של גידול וחינוך משותף של הילדים, כאשר חייהם של הילדים יתנהלו מעתה בין שני בתים. משכך, עם פרידתם, יידרשו ההורים לגבש עקרונות בנושא זה לעתיד קדימה. לדבר יש חשיבות אדירה להתפתחותם הפסיכולוגית התקינה של הילדים ושמירה על תחושת יציבות וביטחון לצד פרידת ההורים.

 

ככל ולבני הזוג יש מחלוקות בנושא חינוך וגידול הילדים, יוכלו לנסות ולהגיע לעמק השווה במסגרת הליך של גישור לקראת חתימה על הסכם גירושין. כמו כן, אם מדובר על חילוקי דעות אקוטיים, כדאי להיוועץ קודם לכן עם בעל מקצוע מתחום הטיפול, בפרט, אם מחלוקות בעניין זה מהוות חלק מהסיבה לפרידתם של בני הזוג. עם כל הקושי,חשוב מאוד כי תלבנו סוגיה זו במסגרת הליך הגירושין, משהיא תאפשר לכם ולילדים התמודדות קלה יותר עם פירוקו של התא המשפחתי.

 

שמרו על קשר תקין ביניכם
בגירושין, בני זוג נפרדים ומחליטים כי הם אינם רוצים לחיות עוד יחד, הדבר הטבעי הוא כי כל אחד ילך לדרכו. אולם סיומו של הקשר הזוגי אינו מנתק את הקשר בין בני זוג שהנם הורים ובוודאי כאשר מדובר על גירושין כשיש ילדים קטנים. למען רווחתם, חשוב שתעשו כל מאמץ להותיר את הסערה הרגשית שביניכם בצד ולשמור על קשר תקין ביניכם. זאת כדי שתוכלו לתפקד בהצלחה כהורים ולהעניק לילדיכם חיים טובים ומאושרים על אף פרידת הוריהם.

 

כיצד שומרים על תקשורת יעילה בין ההורים לאחר גירושין? קודם כל מחליטים על גירושין בהסכמה ונמנעים ממאבק משפטי. גם אם הנכם חשים כעס ואכזבה זה מזו, עצם ההחלטה הזו שלא להתכתש בערכאות, תקל עליכם לתקשר האחד עם השנייה בצורה מכובדת יותר. זו תאפשר לא רק לחתום על הסכם גירושין הוגן, אלא גם לקיים קשר הורי בריא. גם בהיבט הזה, תוכלו כמובן להסתייע באנשי מקצוע אשר יסייעו לכם להגיע למטרה החשובה הזו: גירושין בטוב והורות טובה יותר.

 

עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג, בעלת נסיון רב שנים בתחום הגירושין, דיני משפחה תסייע לכם לעבור את תהליך הגירושין בצורה הטובה ביותר שתדאג גם לטובת ילדיכם. משרד עורכי דין מאיה רוטנברג נחשב למוביל בתחום דיני המשפחה וגירושין בישראל. משרדנו קבע תקדימים והלכות חשובות בתחום דיני המשפחה  ובפרט תיק בע"ם 919/15 שקבע הלכה חדשה בתחום מזונות ומשמורת משותפת בבית המשפט העליון.

 

אנו פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לעזור!

 

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
  
 
*
*

..
 
 
 
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד