השפעת גירושים על ילדים בגיל הרך
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גירושין עם ילדים קטנים

 

גירושין עם ילדים קטנים

 

גירושין עם ילדים קטנים כרוכים בתהליכי גירושין מורכבים הדורשים התייחסות רבה לפרטים הנוגעים לשינויים הצפויים בצרכי הילדים הגדלים עם השנים, וכן להשפעות פסיכולוגיות של גירושין על ילדים. תהליך גירושים עם ילדים ובמיוחד כאשר מדובר גירושין עם ילדים עד גיל חמש דורש התייחסות לפרטים רבים אותם קשה לצפות בזמן ההחלטה על גירושין, הסדרי הגירושין שייקבעו בין ההורים ישפיעו במידה רבה על חיי הילדים לאחר הפרידה. במאמר זה נעלה המלצות והדרכה להורים המתגרשים לשמירת טובת הילד בתהליך הגירושין.

 

המדריך השלם לגירושין

 

אם החלטתם להתגרש ויש לכם ילדים קטנים, אין ספק שמדובר בשינוי משמעותי ולא פשוט בחייכם, אולם אתם בהחלט יכולים להפוך את הפרידה לקלה יותר. הכיצד? חשבו יחד מהי הדרך הנכונה לספר לילדים על הגירושין, גבשו הסכמות לגבי אופן חינוכם וגידולם ועשו כל מאמץ כדי לשמור על קשר תקין ביניכם למרות הפרידה.

 

איך לספר על הגירושין?
השאלה כיצד לספר לילדים על הגירושין ומה בדיוק לומר להם, היא אחת הדילמות המרכזיות של כל זוג שמתגרש ובצדק. זאת משום שיש לה השפעה רבה על האופן שבו יתמודדו הילדים עם הבשורה על הפרידה ועל טיב הסתגלותם לכל  השינויים  הרבים שבדרך.

 

סכמו מראש ביניכם כיצד תרצו לספר לילדים על הגירושין, איפה ומתי. ככל שיש ביניכם אי הסכמה לגבי המועד והמיקום המתאים, אל תחששו להיוועץ עם בעל מקצוע בנושא זה. תוכלו למשל לפנות לפסיכולוג ילדים, למטפל משפחתי ואף לעורכי הדין המייצגים אתכם בתיק הגירושין. בזכות ניסיונם רב השנים בתחום, יוכלו הם בהחלט לתת לכם עצות טובות ופרקטיות בדבר הדרכים השונות לספר לילדים קטנים על הסיבות לגירושין ועל השינויים הכרוכים בהליך הגירושין בין ההורים.

 

מה לומר? לאחר שהחלטתם מתי ואיפה לספר לילדים, סכמו באופן ברורמה יהיה תוכן השיחה שאתם עתידים לנהל עמם, איזה מידע אתם רוצים לחלוק עם הילדים ומאלו אמירות אתם מסכימים להימנע. זכרו כי הילדים אינם חלק מהסכסוך ביניכם ושמירה על טובתם משמעותה, להרחיק אותם משדה הקרב.

 

חינוך הילדים
כאשר בני הזוג מתגרשים עם ילדים גדולים, הרי שאישיותם כבר מעוצבת פחות או יותר ויש להם את הלימודים, החברים ושגרת החיים שלהם. אמנם, בעת גירושין, ההורים יידרשו עדיין לקבל החלטות משותפות לגבי הילדים, אולם אלו יותר טכניות באופיין, משעיקר מלאכת החינוך והגידול כבר מאחוריהם.

 

לעומת זאת, בעת גירושין עם ילדים קטנים, לפני בני הזוג עוד מספר שנים של גידול וחינוך משותף של הילדים, כאשר חייהם של הילדים יתנהלו מעתה בין שני בתים. משכך, עם פרידתם, יידרשו ההורים לגבש עקרונות בנושא זה לעתיד קדימה. לדבר יש חשיבות אדירה להתפתחותם הפסיכולוגית התקינה של הילדים ושמירה על תחושת יציבות וביטחון לצד פרידת ההורים.

 

ככל ולבני הזוג יש מחלוקות בנושא חינוך וגידול הילדים, יוכלו לנסות ולהגיע לעמק השווה במסגרת הליך של גישור לקראת חתימה על הסכם גירושין. כמו כן, אם מדובר על חילוקי דעות אקוטיים, כדאי להיוועץ קודם לכן עם בעל מקצוע מתחום הטיפול, בפרט, אם מחלוקות בעניין זה מהוות חלק מהסיבה לפרידתם של בני הזוג. עם כל הקושי,חשוב מאוד כי תלבנו סוגיה זו במסגרת הליך הגירושין, משהיא תאפשר לכם ולילדים התמודדות קלה יותר עם פירוקו של התא המשפחתי.

 

שמרו על קשר תקין ביניכם
בגירושין, בני זוג נפרדים ומחליטים כי הם אינם רוצים לחיות עוד יחד, הדבר הטבעי הוא כי כל אחד ילך לדרכו. אולם סיומו של הקשר הזוגי אינו מנתק את הקשר בין בני זוג שהנם הורים ובוודאי כאשר מדובר על גירושין כשיש ילדים קטנים. למען רווחתם, חשוב שתעשו כל מאמץ להותיר את הסערה הרגשית שביניכם בצד ולשמור על קשר תקין ביניכם. זאת כדי שתוכלו לתפקד בהצלחה כהורים ולהעניק לילדיכם חיים טובים ומאושרים על אף פרידת הוריהם.

 

כיצד שומרים על תקשורת יעילה בין ההורים לאחר גירושין? קודם כל מחליטים על גירושין בהסכמה ונמנעים ממאבק משפטי. גם אם הנכם חשים כעס ואכזבה זה מזו, עצם ההחלטה הזו שלא להתכתש בערכאות, תקל עליכם לתקשר האחד עם השנייה בצורה מכובדת יותר. זו תאפשר לא רק לחתום על הסכם גירושין הוגן, אלא גם לקיים קשר הורי בריא. גם בהיבט הזה, תוכלו כמובן להסתייע באנשי מקצוע אשר יסייעו לכם להגיע למטרה החשובה הזו: גירושין בטוב והורות טובה יותר.

 

עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג, בעלת נסיון רב שנים בתחום הגירושין, דיני משפחה תסייע לכם לעבור את תהליך הגירושין בצורה הטובה ביותר שתדאג גם לטובת ילדיכם. משרד עורכי דין מאיה רוטנברג נחשב למוביל בתחום דיני המשפחה וגירושין בישראל. משרדנו קבע תקדימים והלכות חשובות בתחום דיני המשפחה  ובפרט תיק בע"ם 919/15 שקבע הלכה חדשה בתחום מזונות ומשמורת משותפת בבית המשפט העליון.

 

אנו פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לעזור!

 

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
  
 
*
*

..
 
 
 
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד