מידע משפטי חינם גישור וגירושין
En

צור קשר

checked

גישור הסדרי משמורת ילדים

גישור למשמורת ילדים מעניק להורים הזדמנות לפתור מחלוקות לגבי הסדרי הורות לילדיהם. בגישור, ההורים נעזרים במומחה (מגשר) בפתרון המחלוקות הללו. אם ההורים מצליחים להגיע להסכמה, המגשר עוזר להורים לערוך תוכנית להסדרת אחריות הורית, הכוללת חלוקת זמני שהות ולינה, שעשויה להפוך לצו משמורת והסדרי ראיה חתומה על ידי שופט.

 

מטרות הגישור הן:

  • לעזור להורים בהליכי גירושין או לזוגות בהורות משותפת להכין תכנית הורות לטובת הילד/ים.
  • לעזור להורים להכין הסדר הורות המאפשר לילדים לשהות עם שני ההורים.
  • לעזור להורים ללמוד דרכים להתמודד עם כעס או מחלוקת.

שאלות נפוצות בנושא גישור משמורת על ילדים

הסדרת משמורת על ילדים יכול להיות תהליך ארוך וממושך. זה נכון במיוחד כאשר זה קשור לגירושין. עם זאת, אם ההורים מסכימים על מרבית תנאי המשמורת על ילדים , גישור עשוי להיות שיטה חסכונית ומשתלמת לפתרון בעיה זו.

להלן תשובות לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנושא גישור למשמורת ילדים .

מדוע כדאי גישור במקום לפנות לבית המשפט לדיון במשמורת על ילדים?

יש כמה סיבות טובות מאוד שתרצו לנסות גישור בנושאי משמורת על ילדים לפני שתפנו לבית המשפט לענייני משפחה. באופן כללי, מגשר אינו יכול לכפות פיתרון, ולכן דיבור עם מגשר לא בהכרח ישפיע על החלטתו הסופית של בית משפט אם הגישור לא יצליח. כך ההורים נותנים הזדמנות להסכם ששניהם שלמים אתו, ואינם מוותרים על זכויות השמורות להם בהליכים משפטיים.

 

מהם היתרונות הספציפיים של גישור בתיקים למשמורת ילדים?

היתרונות הרבים של גישור למשמורת ילדים כוללים את הדברים הבאים:

גישור הוא גישה הידברותית לפתרון בעיות, בניגוד לבית המשפט, מה שאומר שהתהליך פחות מאיים וצדדים בדרך כלל מוכנים לעשות יותר וויתורים מכיוון שהליך גישור בדרך כלל לא מחייב.

 

כמו כן, בדרך כלל כל דבר שההורים עושים או אומרים בגישור לא ישמש כראיה בהליך משפטי אם יתקיים, ולכן הצדדים רשאים לדבר בצורה חופשית יותר מאשר בבית המשפט. (בדקו תמיד עם עורך דין להסדרת הסכם גישור עם חסיון).


 

המגשר הוא צד מקצועי וניטרלי, שאינו בעל עניין כלפי שני הצדדים.


הליך הגישור מציע פיתרון במהירות רבה יותר מכל משפט. ניתן לבצע גישור תוך שבוע-שבועיים, ואילו תהליך משפטי יכול להימשך חודשים או שנים.


גישור יכול לתת את הטון למערכת היחסים שלכם בהמשך. למרות שההורים נפרדים, אתם עדיין צריכים להיות מסוגלים לתקשר בצורה כלשהי. מחקרים רבים הראו שילדים מתפתחים הרבה יותר טוב אם הוריהם הגרושים יכולים לשתף פעולה ולתקשר. זכרו, אתם נותנים דוגמא לילדכם.


האם גישור יקר? מהם העלויות ביחס לתביעת בית משפט?
גישור יכול להיות הרבה פחות יקר מאשר מאבק משמורת דרך בתי המשפט. במקום שכל אחד מבני הזוג ישלם עבור עו"ד שיטען בשמם בבית המשפט, ההורים יכולים לשכור מגשר אחד (שלעתים קרובות הוא עו"ד) שיעזור להורים להגיע להסכמה, שתיערך בהסכם רשמי וחתום שההורים יוכלו להגיש לאישור בית המשפט.


היחסים שלי עם בן/בת הזוג לשעבר כל כך גרועים, שאני לא יכול/ה לראות כיצד גישור משמורת ילדים יצליח להביא אותנו להסכמה.

 

מה מציע גישור למשמורת ילדים שיכול לגרום לדברים לעבוד?

 

 ניתן להתחיל גישור בנפרד, כך שאם ההורים לא יכולים להיות באותו חדר ביחד, גישור יכול לפתור זאת במשא ומתן ללא מפגש פיזי. המגשר יתקשר הלוך ושוב בין הצדדים ויערוך את תנאי הסכם עד לשביעות רצונם של שני ההורים, רק אז יחתמו הצדדים ויעבירו לאישור בית המשפט אם ברצונם שיקבל תוקף חוקי.

זכרו כי מגשרים עוסקים ביישוב סכסוכים קשים למחייתם, ומיומנים להתמודד עם זוגות שנלחמים. המגשרים ידגישו את החשיבות של הסדרת נושאים אישיים תוך חשיבה על טובת הילד, והם טובים מאוד להפנות את המיקוד של ההורה בחזרה לנושא החשוב באמת - הילד.

זקוקים לעזרה בגישור משמורת על ילדים? שאל עו"ד

אם ברצונכם לדעת יותר על האפשרות להסדר משמורת על ילדים תוך גישור או שיש לכם שאלות לגבי חלוקת המשמורת על ילדכם, אין תחליף ליועץ משפטי מקצועי.

 

גישור עם עורך דין גירושין

ייעוץ של עורך דין מומחה לענייני גירושין,  יכול לעשות את ההבדל בתוצאה של סכסוך משמורת על ילדיכם. התחילו היום ופנו למשרד עורכי דין מאיה רוטנברג, עורך דין ומגשרת מוסמכת לדיני משפחה בקרבתכם.

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד