חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הליך גירושין מהיר

מדריך גירושין מהיר

 

בכל הנוגע להליך הגירושין, ישנה נטייה לחשוב כי מדובר בהכרח בהליך משפטי ארוך וסבוך. אולם, למעשה, משכו של ההליך, תלוי בעיקר בבני הזוג ואם ירצו בכך, יוכלו להתגרש תוך זמן קצר. הליך גירושין מהיר – איך עושים את זה? בכך יעסוק המאמר שלפניכם.

 

הליך גירושין בהסכמה

הליך גירושין מהיר פירושו גירושין בהסכמה. כלומר, שבני הזוג אינם מנהלים מלחמת התשה בבית המשפט, אלא מגבשים הסכמות הדדיות בסוגיות המשפטיות וחותמים על הסכם גירושין. ככל שבני הזוג ינהלו מאבק משפטי, הסיכוי להליך גירושין קצר הוא קטן מאוד. בין היתר משום שלוח הזמנים העמוס של בתי המשפט, יאלץ את הצדדים להמתין זמן לא מבוטל עד למועדי הדיון. קל וחומר כאשר יש צורך ביותר מדיון אחד לכל סוגיה, על מנת שבפני בית המשפט יונחו כל העובדות והראיות הדרושות לו כדי לקבל הכרעה בעניין. עתה נשאלת השאלה, כיצד מגיעים לגירושין בהסכמה, שהרי במרבית המקרים, ישנו מתח רב בין בני הזוג והם יתקשו מאוד להגיע בכוחות עצמם להסכמות בענייני הגירושין. הפתרון הוא פנייה להליך של גישור גירושין.

 

גישור גירושין

פנייה אל עורך דין מגשר לצורך גישור גירושין, מאפשרת לבני הזוג לקיים שיח ממוקד, ענייני ומכבד אודות הסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק.  המגשר הוא זה שמוביל ומנתב את הדיאלוג בין הצדדים וכך הוא מונע מבני הזוג להיקלע לוויכוחים זה עם זו אשר הביאו אותם עד כה למבוי סתום. במסגרת פגישות הגישור, יפרט כל אחד מבני הזוג את טענותיו ורצונותיו בכל סוגיה והמגשר ימקד את המחלוקת בכל עניין ועניין.

 

בהתאם לנסיבותיהם האישיות של בני הזוג והעדפותיהם, יציע המגשר לבני הזוג פתרונות אפשריים לפשרה. כאשר גובשו הסכמות בכל הסוגיות העומדות על הפרק, ינסח עורך הדין הסכם גירושין אשר יובא לאישורה של אחת מן הערכאות המשפטיות ויקבל תוקף של פסק דין.

 

חיסכון כספי וטובת הילדים

משהתקבלה החלטה על גירושין, זה אך טבעי כי בני הזוג ירצו להביא לסיומו של ההליך כמה שיותר מהר כדי שיוכלו להמשיך הלאה בחייהם. מלבד זאת, חשוב לזכור כי לניהול הליך גירושין קצר ומהיר יש שני יתרונות בולטים נוספים: חסכון בעלויות ושמירה על טובת הילדים.

 

כאשר בני הזוג פונים לערכאות משפטיות, עלות שכר הטרחה תהיה גבוהה באופן משמעותי מזו אשר עליהם יהיה לשלם במסגרת של גישור. יתרה מזו, לכך יש להוסיף גם את ההוצאות הנלוות של אגרות בית משפט, הפסד ימי עבודה בשל הופעה בדיונים וכדומה. ומה בדבר הילדים? גיבוש הסכם גירושין וסיום ההליך המשפטי תוך זמן קצר ובאופן מכבד, תקל על הצדדים לקיים מערכת יחסים הורית תקינה.

 

כמו כן, סיומו המהיר של הליך הגירושין, מאפשר לילדים להסתגל ביתר קלות לפרידה, לעומת גירושין ארוכים המסלימים את המשבר בין ההורים ויוצרים מתח רב המשפיע כמובן גם על רווחת הילדים.

 

צופים מאבק משפטי? היערכו בהתאם

במקרים בהם אין נכונות מצד מי מהצדדים לנהל דיאלוג הוגן ולהגיע להסכמות, הרי שצפוי לצדדים מאבק משפטי. במצב שכזה, הליך הגירושין לא יהיה קצר, אולם הערכות מוקדמת יכולה ללא ספק לסייע לזירוז התהליך. הפעולה החשובה ביותר שיש לבצע בהקשר זה, היא פנייה לייעוץ משפטי מוקדם, המאפשר לעורך הדין לתכנן את האסטרטגיה לטיפול בתיק בצורה הטובה ביותר.

 

כך למשל, אם ישנו חשש כי בן/בת הזוג עלולים לנסות להבריח או להסתיר נכסים בחו"ל, יוכל עורך הדין להוציא צו עיכוב יציאה מן הארץ ו/או הטלת מגבלות על שימוש בנכסים כדי להקפיא את המצב הקיים. כמו כן, במסגרת פגישתכם עם עורך הדין, הוא יסביר לכם איזה מסמכים אתם צריכים לאסוף לצורך הוכחת טענותיכם בהליך הגירושין. מדובר בין היתר במסמכים כלכליים הנוגעים לחשבונות הבנק, לחסכונות שלכם ולדירת המגורים. צעדים אלו יאפשרו לכם להגיע מוכנים להליך הגירושין ולעיתים קרובות, יביאו לייעול ההליך.

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 ..
*
*
טען קובץ

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד