עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

הליכי גירושין של אנשי הייטק

 
גירושי הייטק

 

עובדי ענף ההייטק נהנים משכר גבוה והטבות רבות, המאפשרים להם לקיים רמת חיים גבוהה. אולם, בעת גירושין, נאלצים הם להתמודד עם סוגיות כלכליות אשר אינן מהוות חלק מהליך גירושין רגיל. בכך יעסוק המאמר שלפניכם. 

 

חלוקת נכסי קריירה

במקרים רבים קיימים פערי שכר בין בני הזוג, אשר מקורם בוויתור מצד בת הזוג, המפחיתה את שעות עבודתה למען טיפול בילדים. הדבר מתאפשר אפוא לבן הזוג להמשיך ולטפס מעלה בדרגת השכר ולפתח קריירה משגשגת. במסגרת הליך הגירושין, עולה הצורך לאזן את חוסר השוויון הזה, אשר בא לידי ביטוי ביתר שאת, כאשר אחד מן הצדדים הוא עובד הייטק. זאת בשל רמת השכר הגבוהה וההטבות הנלוות שמקבלים העובדים בענף זה. בסיטואציה מעין זו, יש לבצע חלוקה של נכסי קריירה. אין המדובר בנכס פיזי חומרי, אלא ביכולת ההשתכרות המתבססת על השכלה ומוניטין מקצועי, אותם רכש בן הזוג, בין היתר בזכות וויתוריה של בת הזוג. הלכה למעשה, חלוקת נכסי קריירה תתבצע על ידי מתן פיצוי כספי לבן/בת הזוג, בהתאם לנסיבות המקרה: גובה פערי השכר בין הצדדים ויכולתה של בת הזוג לצמצם פער זה לאחר הגירושין.

 

חלוקת אופציות

סוגיה ייחודית לגירושי הייטק היא חלוקת אופציות. זוהי אחת מההטבות שמקבלים מרבית עובדי ההייטק ובעת גירושין, תהווה היא חלק מחלוקת הרכוש. מהן אופציות? ניירות ערך באמצעותן יכול העובד לרכוש מניה של החברה במחיר שנקבע מראש. ערכן של האופציות יכול להשתנות מטבע הדברים וקשה להעריך את שווין בעתיד, כאשר יגיע יום המימוש. על כן, ישנה אפשרות לעשות הערכה משוערת של שווי האופציות מיום שבני הזוג נישאו ועד למועד הגט או מועד חלוקת הרכוש, אם זו מתבצעת טרם מתן גט. צורך הערכת השווי, יש צורך בבעל מקצועי כאשר ניתן לפנות אל מומחה מוסכם על בני הזוג. אם סוגיית חלוקת הרכוש באה בפני בית המשפט, יקבע הוא מומחה מטעמו לקביעת שווין של האופציות. לחילופין, ניתן להותיר את האופציות כפי שהן ולקבוע כי רק במועד המימוש,  תתבצע חלוקת הערך הכספי מהן, בין בני הזוג.

 

 עו"ד גירושין לגירושי הייטק

 

חברת סטארט-אפ

מה קורה במצב שבו אחד מבני הזוג הקים חברת סטארט – אפ? כמובן שבעת חלוקת הרכוש בגירושין, יש לבן/בת הזוג זכויות בחברה. במקרה שבו הסטארט- אפ נמכר, ניתן לחלק את הרווחים מן המכירה בין הצדדים או להעביר בעלות במניות החברה הרוכשת. אולם, אם העסק עודו בבעלות אחד מבני הזוג, במקרה הזה יש לבצע הערכת שווי לחברה, משימה אשר יכולה להתברר כמורכבת למדי, בוודאי בשלב שבו הסטארט-אפ רק בתחילת דרכו. על כן, יש להיעזר במומחה בתחום אשר יקבע, בהתבסס על סוג המוצר, התחייבויות קיימות ועתידיות וכיו"ב, מהו שוויה של החברה. כאשר יש קושי להוון את הרווחים העתידיים, ישנם כמה פתרונות, כגון, תשלומים עתיים אשר יכולים להשתנות במשך הזמן, בהתאם לנסיבות או רישום חלק מן המניות על שמו של בן/בת הזוג. לכל אחד מן הפתרונות הללו יתרונות וחסרונות ועל בני הזוג לשקול את הדברים ולקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורם.

 

מזונות ילדים בגירושי הייטק

סוגיית מזונות הילדים אמנם  אינה ייחודית לגירושי הייטק, שהרי כל זוג העומד בפני גירושין ולו ילדים משותפים, נדרש לסוגיה זו. אולם, בשל שכרם הגבוה של עובדי ההייטק, דמי המזונות הנפסקים לאב יהיו בדרך כלל גבוהים משמעותית מהממוצע, לעיתים בכפל הסכום. ישנם מקרים בהם זהו המצב הראוי, הן בשל רמת השכר של האב והן בשל צרכיהם של הילדים, אשר מטבע הדברים, הורגלו לרמת חיים גבוהה מאוד ויש לעשות כל שניתן כדי לא לפגוע בה. אולם, לעיתים, יש מקום להפחתת דמי מזונות הילדים המוטלים על האב, אם בשל משמורת משותפת, אז חולקים ההורים את החזקה על הילדים ולפיכך, את הוצאותיהם ואם בשל רמת שכר דומה של האם, אשר אינה מצדיקה פסיקת דמי מזונות גבוהים, גם במקרה של משמורת מלאה.

 

עורכת דין גירושין מאיה רוטנברג, מומחית בדיני משפחה, בעלת ניסיון של מעל 15 שנים, מנהלת משרד עורכי דין רוטנברג-משפחה הממוקם בתל-אביב רמת החייל. המשרד מהמובילים בתחומו בארץ. ניסיונה של עו"ד מאיה רוטנברג כשמאחוריה עשרות תיקי גירושין של אנשי הייטק. לאחרונה קבעה מאיה פסק דין תקדימי  בבית משפט העליון בע"מ 919/15, (פס"ד שהוביל למהפך בדיני המזונות בארץ וזכה לסיקור רב, השפעתו על הפסיקה בערכאות השונות ניכרת כמעט בכל הליך גירושין כיום) בו נקבע כי ההורים יישאו במזונות הילדים באופן שווה במשמורת משותפת.

  

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 
*
*
טען קובץ

השכר הממוצע למשרת שכיר של העובדים בתחום ההייטק בחודש יולי 2018

הגדרת תחום ההייטק כוללת את ענפי השירותים בתחום ההייטק שמספר משרות השכיר בהם מהווה כשני שליש מכלל משרות השכיר בתחום ואת ענפי התעשייה שמספר משרות השכיר בהם מהווה כשליש מכלל משרות השכיר בתחום.

שכר ממוצע למשרת שכיר (מחירים שוטפים)
בחודש יולי 2018 השכר הממוצע למשרת שכיר של העובדים בתחום ההייטק היה 23,955 ₪, לעומת 21,655 ₪ בחודש יוני 2018.
משרות שכיר (ממוצע לחודש)
בחודש יולי 2018 היה מספר משרות השכיר בתחום ההייטק 312.1 אלף (311.1 אלף בחודש יוני 2018). משרות השכיר בתחום ההייטק הוו 8.4% מכלל משרות השכיר במשק.

משרות שכיר (ממוצע לחודש)
בחודש יולי 2018 היה מספר משרות השכיר בתחום ההייטק 312.1 אלף (311.1 אלף בחודש יוני 2018). משרות השכיר בתחום ההייטק הוו 8.4% מכלל משרות השכיר במשק.
דרג את הכתבהדירוג כתבה השכר הממוצע למשרת שכיר של העובדים בתחום ההייטק בחודש יולי 2018: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים

מחקר חדש מגלה אילו משרות הם מפרקי נישואין

דרג את הכתבהדירוג כתבה מחקר חדש מגלה אילו משרות הם מפרקי נישואין: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים

מה מאפיין את עובדי תעשיית ההייטק? מהו הייטקיסט? המקפצה להייטק

דרג את הכתבהדירוג כתבה מה מאפיין את עובדי תעשיית ההייטק? מהו הייטקיסט?  המקפצה להייטק: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים

אחוז המועסקים בתחום ההייטק- השוואה בין-לאומית

אחוז המועסקים בני 15-74 בתחום ההייטק, מכלל המועסקים בני 15-74 - השוואה בין-לאומית
2015
דרג את הכתבהדירוג כתבה אחוז המועסקים בתחום ההייטק- השוואה בין-לאומית: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים

הגדרות ענפי ההייטק בישראל

דרג את הכתבהדירוג כתבה הגדרות ענפי ההייטק בישראל: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים

ההשלכות של כמות שעות העבודה של עובדי הייטק

דרג את הכתבהדירוג כתבה ההשלכות של כמות שעות העבודה של עובדי הייטק: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין