En

צור קשר

checked

המלצות אודות עורך דין לענייני משפחה וגירושין

עורכי דין לענייני משפחה

 

תחום דיני המשפחה כולל מגוון רחב של שירותים, רובם אך לא כולם קשורים ישירות לענייני משפחה.

 

ההנחה הרווחת כי  שעורכי דין לענייני משפחה עוסקים רק בגירושים אינה נכונה. עו"ד למשפחה למעשה יכול לטפל בספקטרום מגוון של מקרים, לעתים קרובות בנוגע להיווצרות או פירוק של משפחה.

 

הנה כמה מהתחומים שעורכי הדין לענייני משפחה מטפלים בהם. היו מודעים לכך שלא כל עורכי הדין בתחום המשפחה יטפלו בכל סוגי המקרים. בדרך כלל עורכי הדין נוטים להתמחות רק בתחום אחד או שניים, בעוד אחרים בוחרים להיות רב תחומיים.  

  

עורכי דין לגירושין

מי שעבר גירושין או כעת מצוי בהליכי גירושין יודע כי עורכי הדין לגירושין ממלאים תפקיד מורכב וחשוב בליווי הלקוח לאורך התהליך. להיות עורך דין לענייני משפחה המתמחה בגירושין דורש אישיות חזקה, חוכמה, ניסיון רב ורגישות רבה.

 

גירושין יכולים להיות תהליך לא פשוט רגשית שנמשך הרבה זמן, יש להם השפעה לא רק על בני הזוג המתגרשים אלא גם על הסביבה הקרובה. תהליך גירושין עם ילדים הופך את החשיבות של בחירת עו"ד לענייני משפחה מקצועי עם המלצות לקריטי עבור המשפחה כולה. טעויות שנובעות מחוסר ניסיון או אי ידיעת החוק יכולות להתבטא בהסדרי גירושין או צווים שיפגעו בטובת הילדים.

 

ישנה דעה קדומה על עורכי הדין לגירושין שהם מעודדים מאבקים משפטיים כדי לקבל שכ"ט גבוהה יותר. אך האמת היא שעו"ד גירושין טוב יעשה ככל יכולתו להנחות אותך דרך בהליכי הפרידה שלך ו/או גירושין בצורה ההוגנת והפרקטית ביותר.

 


אחד הדברים שמומלץ להקפיד עליהם בתהליך הגירושין הוא בחירה נכונה של עורך דין גירושין מקצועי. עורך דין אמין עם המלצות רבות, ניסיון רב שנים,  מיומן בייצוג בבית משפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. עו"ד המכיר את דיני המשפחה בישראל, החוקים והפסיקה כמו את כף ידו. 

 

מומלץ לבדוק ולהתרשם מהישגיו של עורך הדין, אם ייצג בתיקים מורכבים, ייצג בערכאות גבוהות כגון בית המשפט העליון, אם קבע תקדימים ו/או הלכות בתחום דיני המשפחה, האם ניצח בתיקים חשובים, אם יש לו אחוזי הצלחה גבוהים בתיקי גירושין, אם ייצג בתיקי גירושין דומים למקרה שלך.

 

חשוב לבדוק האם הוא מוערך על ידי גורמים מקצועיים ומדורג על ידי מדריכי עורכי הדין, אם עורך הדין מומחה בענייני משפחה נוספים, אם צוות משרד המתמחה בתחומים הקשורים לדיני משפחה. התמחותו של עורך דין גירושין בתחומים נוספים בדיני משפחה מקנה לו יתרון רב ויכולת לטפל במגוון של תרחישים בתיק שלך.

 

עם זאת, משרד של עורך דין גירושין מקצועי והצוות המלווה אותו צריך להיות ממוקד בתחום הגירושין ולא לעסוק בתחום הגירושין כעיסוק נלווה לתחומים אחרים. תחום דיני המשפחה בישראל מורכב ביותר ודורש התעדכנות מתמדת בחומר המקצועי. בענייני משפחה וגירושין אין מקום לטעויות, מדובר בדיני נפשות ועל טעויות עלולים לשלם מחיר כבד.


 

עורך דין לענייני משפחה בנושא גירושין

כפי שצוין גירושין יכולים להיות קשים רגשית וכואבים, תהליך ארוך ומעציב. אך בלווי נכון של אדם אחראי ומקצועי הגירושין יכולים להסתיים גם בטוב. זה דורש ממך ומעורך הדין שלך להיות פרקטיים ומקצועיים ולהתעלם מרגשות נקם וכעס שעולים בתהליך של פרידה. 

 

מחלוקות על הכסף, קרבות על המשמורת של הילדים, והצורך לעבור מהבית האהוב הם לא דברים קלים לעיכול. זה  די קשה, אך חייבים להסתכל על היום שאחרי.

 

עורך דין הגירושין (עורך הדין מהסוג המומלץ) פועל  איתך כדי להשיג לך את ההסדר הטוב ביותר האפשרי, על פי מקרה הגירושין שלך. 

 

עורך דין לענייני משפחה בנושא גירושין יכול לעזור לך לנהל משא ומתן על נושאים כגון: מי מקבל את הבית, משמורת ילדים וחלוקת זמני השהות, תשלומי המזונות, מזונות אישה, מזונות ילדים, הסכם שלום בית, איך לחלק נכסים משותפים, כיצד לחלוק בנטל ההתחייבויות מחיי הנישואין ועוד.

 

טיפ מעורך דין גירושין - עו"ד מאיה רוטנברג:


 

עו"ד גירושין שהוא מוסמך כמגשר: מומלץ שעורך הדין שלך לענייני גירושין יהיה גם מגשר עם ניסיון משמעותי בגישור גירושין, זה יעזור לך לקבל את התוצאות שאתה צריך מבלי ללכת למשפט.

 

עורך הדין ששכרת צריך להיות מוכן להשיג לך את התוצאה הטובה ביותר במצבך. אם הצד השני אינו מוכן להתפשר, יש צורך לנהל במשפט; כשזה יקרה, עורך הדין שלך ייצג אותך ואף יילחם למען זכויותיך בהליך הגירושין.


 

עורכי דין לענייני משפחה בנושא אפוטרופסות
אם אתה נדרש לקבל אפוטרופוסות של אדם אחר סביר להניח שאתה צריך עורך דין לענייני משפחה המתמחה בתחום האפוטרופסות. אפוטרופסות יכולה לכלול ילדים, כמו גם מבוגרים עם שיטיון, בעיות התפתחותיות או במצב - רפואי/ נסיבתי שלא מאפשר להם לדאוג לענייניהם.

 

אם יש לך צורך לקבל אפוטרופסות על אדם אחר או להסדיר בירוקרטיה, תצטרך עורך דין לאפוטרופסות כדי לטפל בניירת.

 

עורך דין לענייני משפחה המתמחה באפוטרופסות יכול לעזור לך במקרים בהם יש מחלוקת בין בני משפחה על הסדרה חוקית ונכונה של אפוטרופסות ולדאוג שלא יקופחו זכויות ללא מענה.

 

עורכת דין לענייני משפחה וגירושין | עו"ד מאיה רוטנברג


מוסד האפוטרופסות (באנגלית אפוטרופסות: Guardianship) נועד למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם יהיו ללא יכולת להגן על עצמם. בית המשפט ממנה את האפוטרופוס אדם או תאגיד ממונה כמקבל ההחלטות על אדם אחר במקרה הצורך. 

 

לאפוטרופוס הממונה וגם מי שמונה לו אפוטרופוס - הממנה, ישנן זכויות הקבועות בחוק ונדרש עורך דין לענייני משפחה מומחה בתחום כדי להסדירם.

 

תיקון 18 לחוק הכשירות המשפטית והאפוטרופסות הוסיף כלים משפטיים המאפשרים לאדם בתפקוד מלא להיערך בטרם הפיכתו לבלתי כשיר לתת הוראות עתידיות  על ידי מתן ייפוי כוח מתמשך, רכושי, רפואי או כללי, תומך החלטות, מסמך הבעת רצון - לפי חוק החולה הנוטה למות,  לאדם אחר.


 

כשמדובר בבחירת עורך דין לענייני משפחה, חשוב לחפש עו"ד עם המלצות ולהרגיש בנוח לדבר בגובה העיניים. מומלץ לא להתבייש ולבקש אסמכתאות ככל האפשר במסגרת החיסיון ושמירת הפרטיות של לקוחות.

 


זה לגיטימי ואף מחויב מציאות לבדוק שלעו"ד נסיון והצלחות במקרים דומים למקרה שלך.


 

 

ההבדל בין עורך דין לענייני משפחה לבין עורך דין רגיל

הליטיגציה בדיני משפחה היא ייחודית ביחס לתחומי משפט אחרים. לרוב, בסכסוכים משפטיים בתחומים כגון: נזיקין, פלילי, אזרחי ומסחרי עובדות המחלוקת מתייחסות לאירוע בודד בעבר. 

 

בדיני משפחה לעומת זאת, העובדות משתנות כל הזמן, גם הדינים משתנים ובישראל לאחרונה בתדירות די גבוהה  (לדוגמא: ההלכה החדשה במזונות שקבע משרדנו).  לא רק שינויים בפסיקה ובחקיקה,  גם שינויים במשפחה עצמה יכולים להתרחש עם חלוף הזמן, כגון: משמורת הילדים, גיל הילדים, השתכרות ומצב כלכלי של ההורים יכולים להתרחש תוך כדי התנהלות  התיק בבית המשפט או בית הדין הרבני.

 

עורך דין לענייני משפחה לעומת עורכי דין בתחומי משפט אחרים נדרשים להתמודד במסגרת עיסוקם, עם הוכחה משפטית של אמירות, הבטחות, והסכמות שניתנו בעל פה ואין להם סימוכין בכתב. אם נשווה לדוגמא לעורכי דין העוסקים בתחום המקרקעין, חוזים ומסחרי, עורך הדין יבסס את הראיות ויציג לבית המשפט או בית הדין באופן מסודר סימוכין לטענותיו בעזרת מסמכים רשמיים, הסכמים חתומים. 

 

לעומת זאת עורך דין לענייני משפחה נאלץ פעמים רבות להוכיח אמירות, הבטחות והסכמים בעל פה בין בני משפחה ללא מסמך כתוב (לדוגמא: צוואה בעל פה או הבטחת נישואין וכד').

 

עורך דין לענייני משפחה מתמודד עם נושאים רבים יותר במחלוקת משפטית מאשר תחומי המשפט האחרים. לדוגמא בתיק גירושין ישנם נושאים רבים על הפרק: משמורת ילדים, מזונות אישה, מזונות ילדים, חלוקת הרכוש, דירת מגורים, סידור הגט ועוד. עורך דין רגיל בד"כ מתמודד עם סוגיות משפטיות מעטות בתיק אחד שהוא מנהל.

 

הקשר בין עורך דין משפחה לבין הלקוח שונה מאוד אם נשווה  עו"ד סטנדרטי לעו"ד לענייני משפחה.  בתחומים של הדין האישי בפרט, עורך הדין לפעמים יהיה בקשר עם הלקוח כמה פעמים ביום ואף בשעות שמחוץ לשעות העבודה. 

 

מריבות, והתפתחויות הקשורות לילדים או לרכוש משותף, לעיתים יובילו לכך שעורך הדין לענייני משפחה יידרש לייעוץ או פעולה משפטית מיידית. סכסוכים הקשורים למשפחה הם בדרך כלל מלווים ברגשות עזים ופעולות לא רציונליות, אלו הופכים את תפקידו של עו"ד משפחה  למורכב, בלתי צפוי ומאתגר ביחס לעבודת עורכי הדין אחרים.

 

הבהרת מונחים  

לפעמים אנחנו זורקים מונחים מבלי לחשוב עליהם לפעמים, אבל המונחים האלה משפיעים על התפיסה שלנו על הדברים שמונחים אלה מתארים. למונחים שונים יש קונוטציות שונות. למשל, המונח "עורך דין לענייני משפחה" עשוי ליצור תחושה של עיסוק בענייני משפחה במובן המוכר לנו, בזמן שהמונח "עורך דין גירושין" או "עורך דין לענייני גירושין" עשוי ליצור תחושות שונות הנובעות מן ההקשר שאנו מייחסים למילים.

 

השימוש החלופי במונחים אלו אינו מוטעה,  אך הם מציעים ניואנסים שונים של עורכי דין המטפלים במקרי גירושין ובדיני משפחה בתחום הרחב של דיני המשפחה.

 

בקרב ציבור עורכי הדין, באקדמיה ובתקשורת יש נטייה לראות את הביטוי "עורך דין לענייני משפחה" כביטוי יותר נכון עבור "עורך גירושין".

 

המציאות היא שבחיפוש אחר עורך דין שייצג אותך להליכי הגירושין, רוב האנשים משתמשים בביטוי הנפוץ "עורך דין גירושין" או "עורך דין לענייני גירושין" ועל כן חשוב לנו להבהיר את המונחים עבורכם.

 

עורך דין גירושין או עורך דין לענייני משפחה- יש הבדל?

גירושים הם למעשה תת-קבוצה של דיני משפחה עורך דין לענייני גירושין הוא למעשה עורך דין לענייני משפחה שמטפל בתיקי גירושים. רוב עורכי הדין העוסקים בדיני משפחה מטפלים בגירושין, וגירושים הם בדרך כלל העיסוק העיקרי שסביבו רוב האנשים משייכים את תפקידו של עורך דין לענייני משפחה. אבל, חשוב להבהיר, עורך דין לענייני משפחה עושה בדרך כלל יותר מ"גירושין".

 

האם יש הבדל בין עו"ד לגירושין לבין עו"ד לענייני משפחה? 

התשובה הקצרה היא לא.

 

המונח "גירושים" או "גירושין" משמעו בקצרה פירוק הנישואין, אך למעשה עורכי דין גירושין שהם עורכי דין לענייני משפחה נדרשים בדרך כלל להתמודד עם אתגרים משפטיים הרבה מעבר לפרידות ופירוק הנישואין.

 

עורכי הדין לענייני גירושין עשויים להתמודד עם מחלוקות הקשורות לצדדים לא נשואים רכוש משותף, כמו גם משמורת ילדים ובענייני מזונות ילדים.

 

 
המונח "עורך דין לענייני גירושין" מקורו בימים שבהם הבעיות המיוחסות לפירוק הנישואין, כגון חלוקת נכסים ודמי ממזונות, ייצגו את החלק הגדול ביותר של מקרים של דיני משפחה לעומת היום. כיום, בעידן המשפחה החדשה, המודרנית, סכסוכים בין אנשים לא נשואים הם שכיחים כמעט באותה מידה.


למעשה, מדי יום עורכי דין העוסקים בכל הקשור בדיני המשפחה מתמודדים עם חלוקת נכסים משפחתיים, שותפויות  ומחלוקת חוב בין בני זוג; סכסוכי מזונות, משמורת ילדים, משמורת משותפת ותשלומי מזונות; מקרים של אלימות במשפחה; הסכמי ממון לפני הנישואין, לאחר נישואין, הסכמי הורות, הסכמי ידועים בציבור; הסדרי ראיה עם סבים; ניכור הורי, הורות משותפת, אימוץ וזכויות הורים; סכסוכים בין יורשים, צוואות, ייפוי כוח מתמשף, אפוטרופסות. זו רשימה חלקית בלבד.

 

בנוסף, עורכי דין לענייני משפחה מעורבים בגישור, בוררות, טיפול צווי הרחקה בעת הצורך; אכיפת צווי משפט והסכמים; שינויי שמות; וערעורים.


השימוש בביטויים כגון עורך דין גירושין, עורכי דין לענייני משפחה או עורך דין משפחתי, הם שמות קוד המשמשים להעברת מידע בסביבה החברתית משפטית, ואינם מיועדים לייצג דרגות ידע או יכולת מוגברת מצד עורך הדין או עורך הדין בנושא הנדון.

 

האם יש הבדל בין המונחים:  "עורך דין משפחתי" "עורך דין משפחה"  ו "עורך דין לענייני משפחה".

עורך דין שעוסק בדיני משפחה אינו בהכרח "עורך דין משפחתי". בתחום הקשור לגירושין זוגיות וסכסוכים/ טיפול באינטרסים פנים משפחתיים המונח היותר נכון הוא "עורך דין לענייני משפחה" (באנגלית: family law attorney). 

 

כשאומרים "עורך דין משפחתי" (באנגלית: family lawyer) או "עורך דין משפחה" מתייחסים יותר לעורכי דין המסדירים את נושאים המשפטיים הנובעים מטיפול בנכסי המשפחה או עסקים משפחתיים. 

 

במשרדי עורכי דין גדולים המייצגים משפחות של בעלי הון או עסקים משפחתיים ישנן מחלקות מתמחות לסוגיות משפטיות שונות, כך שעורך הדין שהמשפחה היא הלקוח שלו מוגדר כעורך דין המשפחה.

 

עורך הדין המשפחתי עשוי לעסוק גם בדיני המשפחה, אך בדרך כלל כאשר משתמשים במונח זה, הכוונה לעיסוק בנושאים אחרים שעשויים לכלול נדל"ן, תכנון מקרקעין, משפט עסקי, מסחרי,  משפט פלילי, נזיקין ודברים אחרים.

 

במילים אחרות, עו"ד המציג עצמו כעורך דין משפחתי כנראה מייצג משפחות, עבודתו כרוכה בנושאים שאינם מובהקים בתחום דיני המשפחה אלא נותן למשפחה שירותים משפטיים כגון: טיפול בניהול נכסים ומינהל נכסים, נדל"ן, עסקים משפחתיים וכדומה.

 

עורך דין לענייני משפחה בנושא ניהול הון משפחתי

עורך דין העוסק בניהול הון משפחתי, משויך לעיסוקו של עורך דין לענייני משפחה.  תחום זה מצריך התמחות עמוקה בדיני המשפחה והירושה ובמקביל ידע במשפט העסקי, מקרקעין, דיני המס בישראל ובעולם, ודיני החוזים.

 

עורך דין העוסק בניהול הון משפחתי, נדרש לידע מבוסס וניסיון בתחום ההסכמים הבין אישיים, הסכמי ממון, הסכמי ידועים בציבור, באפוטרופסות וייפויי כוח למיניהם, בדיני צוואות וירושות ומתנות.

 

מומלץ כי עורך הדין יהיה מגשר מוסמך ובעל ניסיון בגישור משפחתי. במסגרת תפקידו  בניהול ההון משפחתי, עו"ד לענייני משפחה נדרש לבצע:  הגנה על נכסים משפחתיים, ניהול תיקים כלכליים של סכסוכים משפחתיים, ניסוח אמנות משפחתיות, גישור וטיפול בסכסוכים בעסקים וחברות משפחתיות, ייעוץ נאמנויות ומיסוי.

 

עו"ד לענייני משפחה בנושא הסכם ממון

הסכם יחסי ממון לפני נישואין או במהלך נישואין, או לבני זוג ידועים בציבור, אשר ינוסח על ידי עורך דין לענייני משפחה מקצועי יהיה הסכם צופה פני עתיד, וייתן לך ביטחון כיצד יחולקו הנכסים שלך בסיום נישואים או פרידה. 

 

כיום יותר ויותר בני זוג צעירים מבינים שהסכם ממון הוא הכרחי לביטחון הכלכלי שלהם על אף שהרעיון של חתימת הסכם אינו נעים, מסיבות מובנות.

 

הסכם שינוסח בצורה הנכונה יחסוך לך ולבן או בת הזוג דאגות הקשורות בכסף, או מהות הקשר, תעודת ביטוח שתאפשר לכם להתמקד בלהיות מאושרים מקשר אמיתי וחף מאי ודאות כלכלית.

 

אין הסכם ממון זהה למשנהו, הסכם ממון שנבנה על ידי עו"ד לענייני משפחה מומחה בהסכמי ממון - עו"ד הסכם ממון, תמיד ייכתב על פי דרישות בני הזוג כמו תפירת חליפה אישית לפי הצרכים והדין, ההסכם יהיה ניתן לאכיפה, חד משמעי ולא ניתן לפרשנות לא נכונה או ביטול על ידי בית משפט מחמת חוסר תקפות חוזית.

 

עורך דין לענייני משפחה מטעם המדינה

מומלץ לבדוק זכות לעורך דין גירושין ללא תשלום (מסובסד מלא או חלקי) במימון המדינה. ניתן לקבל סיוע משפטי חינם מטעם משרד המשפטים בתחום דיני משפחה וגירושין. 

 

משרד המשפטים מעניק סיוע משפטי בתחומים אזרחיים הכוללים, בין היתר, ענייני משפחה ומעמד אישי.

 

הסיוע המשפטי חינם כולל שירותים המוסדרים בחוק בית המשפט לענייני משפחה.

 

רשימה חלקית של שרותי עורך דין לענייני משפחה שניתנים ללא תשלום:

 

ייעוץ משפטי לגירושין ותחומים נוספים בתחום דיני המשפחה.


ייצוג משפטי ללא תשלום בהליכים רלוונטיים של גירושין, מזונות, משמורת ועוד


עריכת הסכמי שלום בית על ידי עורך דין מטעם המדינה ואישורם בבית משפט.

 

עריכת הסכמי גירושין ללא תשלום על ידי עורך דין מטעם המדינה ואישורם בבית משפט.


ירושות וצוואות בסיוע המדינה: עריכת צוואות ורישומן אצל הרשם לענייני ירושה.

 


סיוע משפטי חינם:

אבהות/אמהות; ענייני משמורת ילדים; הסדרי ראיה ושהות של קטינים; אימוץ; אלימות במשפחה; אמנת האג; אפוטרופסות; בקשה ליישוב סכסוך במשפחה; חלוקת רכוש בין בני זוג; ידועים בציבור; ילדים משותפים ללא נישואין וללא חיי שיתוף; נישואים פרטיים; כתובה; מזונות; מזונות חו"ל; נישואים אזרחיים; סכסוכים בין אחים ; סכסוכים בין הורים לילדיהם; צוואות, ירושות ועזבונות; תיקון שם או גיל ; גישור; הליכים במסגרת חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחההסיבות להעסיק עו"ד לענייני משפחה

רוב עורכי הדין לענייני משפחה מייצגים לקוחות בהליכי גירושין ובנושאים אחרים הקשורים לגירושין. אך דיני המשפחה הם תחום משפטי רחב יחסית, עו"ד מקצוען בדיני המשפחה עם רקע משפטי רחב ומהימן יכול לעזור לך להבטיח שהאינטרסים שלך מיוצגים כראוי ומוגנים במהלך כל תהליך משפטי.

 

גירושין של בני זוג נשואים: החלטה על סיום הנישואין היא קשה ויש לשקול אותה בכובד ראש, אך מרגע שמסתיים שלב ההחלטה וצד אחד או שניהם מחליטים לפנות להליכי גירושין. כשאין הסכמה, נוצר מצב בו כל צד שוכר את עורך הדין שלו לייצגו בהליך הגירושין. אם אין לך ייצוג  ולצד השני כן, מומלץ מאוד לפנות בדחיפות לייעוץ משפטי משלך.

 

הדבר הנכון יותר לעשות הוא לעצור את הרכבת, לנסות ייעוץ זוגי ולנסות לחשב מסלול מחדש. אם זה לא עובד, פנו לעורך דין לענייני משפחה המתמחה בגירושין, אם הוא מגשר זה יתרון ענקי לשניכם. תנו לעו"ד לפעול בשיטות גישור ולכבות את האש לפני שהולכים למאבק מלוכלך,יקר, ומיותר. זה  יביא אתכם לאותה נקודה שהייתם מגיעים אליה בפשרה רק עם פחות כסף ויותר צלקות לחיים.

 

התייעצות מוקדמת עם עו"ד גירושין יכולה לסייע להגיע להסכמות על מנת להימנע ממשפט. עו"ד שהוא גם מגשר מוסמך בגישור גירושין יכול לגשר על הפערים ולהביא את המדדים לחתימה על הסכם גירושין.

 

עורכי דין לענייני גירושין מיומנים בדרך כלל בחלוקת נכסי הנישואין, בחישוב מזונות אישה ומזונות ילדים. עו"ד יכול להציע תכנית למשמורת  ילדים המתאימה לבני הזוג, לזמני השהות, וחלוקת הוצאות הילדים בצורה ששני הצדדים יסכימו עליה.

 

הסדרת זכויות ידועים בציבור:

מדוע צריך עורך דין לענייני משפחה בנושא ידועים בציבור? אחרי שנים של זוגיות ללא נישואים, בני זוג צוברים רכוש משותף, נוטלים הלוואות, חולקים ילדים משותפים. בני זוג ידועים בציבור צוברים זכויות שיש לחלקן במקרה של פרידה.  

 

ידועים בציבור הם בני זוג החיים ביחד במסגרת משפחתית, אך מסיבות שונות לא נשואים זה לזה. בני זוג בני אותו מין או גבר ואישה מנועים חיתון או לא בחרו להתחתן, היותם ידועים בציבור מקנה להם זכויות דומות לאלה של בני זוג נשואים.

 

ידועים בציבור שנפרדים עוברים תהליך דומה לגירושין ולכן צריכים ייעוץ של עו"ד לענייני משפחה. מבחינת דיני המשפחה, עורך הדין נדרש לפעמים אף לסוגיות מורכבות וידע מעמיק ומדויק בהלכות המשפטיות בתחום ספציפי זה. הסכמי יחסי הממון ותחום הצוואות וירושות גם הם ייחודיים למקרי הידועים בציבור ועורך הדין נדרש להיות מקצועי ובעל נסיון ללא פשרות בתחום זה.

 

החשיבות בהבנת התמחויות עורכי הדין למשפחה 

אולי נעזרת בעורכי דין לענייני משפחה למקרים משפטיים אחרים בעבר, אבל זה לא אומר בהכרח שההתמחות המקצועית שלהם תתאים לייצג אותך בהצלחה במקרה הנוכחי.

 

לדוגמה, ישנם עורכי דין לענייני משפחה המטפלים בעיקר בהליכי גירושין אך אין להם את הידע המקצועי או צוות מתאים לטפל בתיקי צוואות וירושות או אפוטרופסות.

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד