En

צור קשר

checked

ייעוץ גירושין

 
קיבלתם החלטה להיפרד? אתם בוודאי יודעים כי להליך הגירושין השלכות רבות על חייכם. על מנת לשמור על האינטרסים שלכם בגירושין וכדי להקל עד כמה שניתן עליכם ועל הילדים בתקופה זו, חשוב שתפעלו בחכמה ובשיקול דעת. אז איך מתחילים?

 

 

 

להלן 5 העצות החשובות ביותר לעומדים בפני הליך גירושין:

1. קודם כל מתייעצים!
בין אם אתם בטוחים בהחלטה לסיים את קשר הנישואין ובין אם אתם רק שוקלים להתגרש, כדאי מאוד לפנות אל עורך דין גירושין לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני. בפגישתכם עם עורך הדין, תקבלו הסבר מקיף אודות ההליך המשפטי על כל היבטיו וכן, הנחיות כיצד לכלכל נכון את צעדיכם במידה ותקבלו החלטה על גירושין, למשל:

• פעולות מנע: יש חשש כי בן/בת הזוג ינסו להבריח נכסים? ניתן לנקוט בפעולות שונות כגון להוציא צו מניעה וכך להגן על זכויותיכם הכספיות. 

• איסוף מסמכים: אחת הפעולות החשובות בהליך הגירושין היא איסוף מסמכים הנוגעים בין היתר להיקף הרכוש של בני הזוג, למשל, מסמכי טאבו של דירת המגורים ונכסי נדל"ן נוספים אם ישנם, תדפיסי חשבונות הבנק וקופות הגמל וכיו"ב.

•  מדובר במקרה של בגידה: כאשר אלו הן נסיבות הפרידה, ייתכן כי עורך דין גירושין ימליץ לכם לשמור תכתובות מיילים ווצטאפ וכן לשכור את שירותיו של חוקר פרטי לצורך הוכחת הבגידה.


2. פנו אל עורך דין גירושין בלבד
אתם בוודאי יודעים כי בכל עניין משפטי, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה באותה סוגיה, על מנת שתקבלו ייעוץ וייצוג מקצועי הולם אשר יבטיח את התוצאה הטובה ביותר. הדבר מקבל משנה תוקף כשמדובר על הליך גירושין, הדורש לא רק בקיאות משפטית ענפה בתחום הייחודי הזה, אלא גם מידה רבה של רגישות וסובלנות.

 

מדוע? משום שבמסגרת הליך הגירושין, עליכם לשתף את עורך הדין המייצג אתכם בפרטים אישיים ורגישים מחייכם ומשכך אתם זקוקים לעורך דין אשר יעניק לכם ייצוג מקצועי ללא רבב, לצד יחס אישי, שירותי ואמפתי. על כן בעת בחירת משרד עורכי דין, ודאו ראשית כל כי המשרד מתמחה בדיני משפחה בכלל ובהליכי גירושין בפרט ושנית, הקפידו לשכור את שירותיו של עורך דין מסביר פנים, עמו אתם חשים בנוח.


3. שמרו על דיסקרטיות
עם כל חשיבותו של הפן המשפטי של הליך הגירושין ורבה היא,  אל נשכח כי גירושין הם קודם כל החלטה אישית לא קלה שמלווה במקרים רבים במשבר רגשי.  כל צד חווה את הקשיים והפחדים שלו ומטבע הדברים יש רצון עז לשתף בני משפחה וחברים בהחלטה שלכם.

 

עם זאת, עליכם לזכור כי כל מה שאתם אומרים, עלול להגיע לאוזניו של בן/בת הזוג ועל כן השתדלו להימנע מלשתף אנשים רבים בהחלטה להתגרש ושמרו על דיסקרטיות בכל הנוגע לפעולות שאתם נוקטים, לאסטרטגיה המשפטית וכיו"ב. כמו כן, הישמרו מעצות שבוודאי תקבלו ברגע הבשורה ופעלו על פי הייעוץ המשפטי שקיבלתם ועל פי הרצון והתחושה האישית שלכם.

 

4. גירושין בהסכמה
אף אם כעסכם על בן/בת הזוג הוא רב, זכרו כי להיכנס למאבק משפטי לא יועיל לכם, אלא רק יחריף את המצב ביניכם ויגבה מכם מחיר כספי ונפשי כבד. לכן, היו עם פניכם לשלום ועשו מאמץ להגיע ל ⇐הסכם גירושין הוגן עם הצד השני.

 

כיום, קיימת חובת גישור לפני פנייה לערכאות משפטיות, כך שממילא תידרשו לצעד הזה, אז למה לא לתת לזה צ'אנס אמיתי ולחסוך זמן וכסף. הסכם הגירושין עליו תחתמו צריך להתייחס לכלל הסוגיות הרלוונטיות לכם.

 

כך למשל אם יש לכם ילדים משותפים, יש להחליט בעניין המשמורת ותשלומי המזונות עבור הילדים. צברתם רכוש רב במהלך חייכם יחד? יש לבצע חלוקת רכוש מסודרת ומפורטת, כדי למנוע מחלוקות בעניין זה בעתיד.

 

5. שמרו על הילדים
הטיפ האחרון שלנו עבורכם הוא גם החשוב ביותר והוא נוגע כמובן לילדים. אם יש לכם ילדים משותפים, הותירו אותם מחוץ לסכסוך והיו קשובים לקשיים שהם חווים בעקבות הפרידה. אין  ספק כי תקופת הגירושין איננה קלה עבורכם אך חשוב שתזכרו כי ⇐עבור הילדים היא אף קשה עוד יותר.

 

התא המשפחתי כפי שהם מכירים אותו מתפרק וכל שגרת חייהם משתנה. הם נדרשים אפוא למאמצי הסתגלות רבים מאוד, לצד התמודדות עם התחושה כי הפרידה היא באשמתם. על כן, הקפידו שלא לריב בנוכחותם, עשו כל שניתן כדי להבהיר להם כי הקשר ביניכם לבינם לא ישתנה, כי אתם אוהבים אותם וכי החלטתכם להיפרד אינה באשמתם בשום צורה ואופן.

 

היו רגישים לצרכים שלהם בתקופה הזו, נהגו כלפיהם בסבלנות ואם אחרי זמן מה, אם אתם חשים כי הם אינם מסתגלים כיאות לפרידה, אל תהססו לפנות לייעוץ מקצועי.

 

 

נושאים נוספים:

 

ייעוץ גירושין לפני גישור.

 

ייעוץ עו"ד גירושין מהו"ת

 

ייעוץ גירושין לפני שמתגרשים.

 

פורום הגירושין:  ייעוץ גירושין בחינם באינטרנט.

 

האם יש ייעוץ גירושין חינם מטעם המדינה?

 

כיצד למצוא עמותות לייעוץ גירושין בחינם באזור מגוריך.

 

שאלות ייעוץ גירושין.

עלות ייעוץ גירושין.

הכנה לייעוץ גירושין: רשימת ביקורת לייעוץ גירושין.

התייעצות עם עורך דין לגירושין - מה צריך לשאול.

 

מחיר התייעצות עם עורך דין לענייני גירושין.

 

גירושין עורך דין במימון המדינה התייעצות.

פורום/ צ'אט: ייעוץ גירושין ללא תשלום.

 עורך דין לענייני משפחה להתייעצות לפני גירושין.

 

עצות לגירושין מעורך דין.

 

ייעוץ זוגי לפני גירושין.

 

ייעוץ להתגרש או לא להתגרש

 

עו"ד ייעוץ מזונות גירושין

 

מחשבון ייעוץ מזונות חינם

 

עורך דין לייעוץ מזונות ילדים

 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד