En

צור קשר

checked

שירותי נוטריון

נוטריון

 

מיהו נוטריון? 

עורכי דין המשמשים גם כנוטריונים, מעניקים שירותי נוטריון שונים. הצורך באישור נוטריוני עולה כאשר מדובר במסמך בעל משמעות משפטית ענפה ועל כן, יש צורך בהוכחה לאמיתות שלו.  

משניתן אישור נוטריוני למסמך משפטי, רואים בו כאותנטי ומהימן והוא יתקבל ככזה בכל גוף רשמי ובכל הליך משפטי. האם כל עורך דין הוא נוטריון? התשובה היא לא. נוטריון הוא עורך דין אשר קיבל הכשרה מיוחדת ובסופה, רישיון מקצועי לשמש כנוטריון.  

 

משרדנו מספק שירותי נוטריון בתל-אביב תוך שיתוף פעולה עם נוטריון מוסמך. 

להלן שירותי נוטריון הניתנים במשרדנו:

 

אימות חתימה 

מסמכים משפטיים מסוימים, הנם בעלי משמעות משפטית ו/או כלכלית רבה. על כן נקבע, כי יש  

לחתום על מסמכים אלו בפני נוטריון, אשר יאמת את החתימה. הדבר נדרש בין היתר, בעת חתימה על ייפוי כח לרכישת דירה, או  ייפוי כוח כללי, המסמיך את מיופה הכח לבצע פעולות משפטיות בשם מי שייפה את כוחו. כאשר יש צורך בשירות של אימות חתימה, יש להגיע למשרד הנוטריון עם המסמך עליו יש לחתום ועם תעודת זהות או דרכון (זאת משום שיש להוכיח לנוטריון את זהות החותם) וחותמים על המסמך בפני הנוטריון. נציין, כי במקרים בהם אדם חותם על מסמך בשם אדם אחר או תאגיד, יש להצטייד בנוסף לנ"ל, גם באישור המוכיח את רשותו של אותו אדם לחתום בשם אחר או בשם התאגיד.   

 

אישור נוטריוני להוצאת קטין לחו"ל 

הוצאת אישור זה מומלצת בכל מקרה שבו הילד נוסע לחו"ל שלא עם שני הוריו, למשל, עם חבר של ההורים, או קרוב משפחה אחר. כמו כן, מומלץ לפנות לנוטריון לקבלת אישור זה, כאשר  

ההורים גרושים, או נמצאים בהליך של גירושין והילד נוסע עם אחד מן ההורים בלבד. מדוע? בסיטואציות אלו, עלול להתעורר חשד כי מדובר בחטיפה של הילד וקבלת אישור נוטריוני, מסירה חשש זה ומאפשרת ליהנות מן הנסיעה ללא בעיות ביציאה או בכניסה למדינה הזרה.  

 

אימות הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין 

הסכם ממון הוא מסמך משפטי, במסגרתו קובעים בני הזוג את אופן חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של פרידה. בשל משמעותו הכלכלית של מסמך זה, הוא טעון אישור של נוטריון, או בית משפט, על מנת שיהיה לו תוקף משפטי מחייב. כאשר הסכם ממון נערך בטרם הנישואין, יכולים בני הזוג לפנות אל נוטריון על מנת לקבל אישור להסכם והם אינם צריכים לפנות אל בית המשפט. בני הזוג מגיעים אל משרד הנוטריון ומצהירים בפניו כי ערכו את ההסכם מתוך רצון חופשי וכי הם מבינים את תוצאותיו. לאחר מכן, בני הזוג חותמים על ההסכם בפני הנוטריון והוא מאמת את חתימותיהם. מרגע זה, ההסכם הוא בר תוקף מחייב.  

 

עריכת צוואה נוטריונית 

דיני הירושה מכירים בארבע סוגי צוואות: צוואה בעדים, צוואה בכתב, צוואה שבעל פה וצוואה בפני רשות. לעניין חוק הירושה, דינו של הנוטריון כרשות ועל כן ניתן לערוך צוואה בפניו. הנוטריון רושם את דברי המצווה וקורא אותם בפניו, אז נדרש המצווה להצהיר כי זוהי אכן צוואתו. משעשה כן, הצוואה תקפה. בשל מעמדו של האישור הנוטריוני, הרי שעריכת צוואה נוטריונית, מהווה ראייה לנסיבות עריכת הצוואה והדבר מצמצם באופן ניכר את הסיכוי כי תוגש התנגדות לצוואה ויתעורר סכסוך ירושה.  

 

 
 
 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דיני המשפחה, עו"ד מאיה רוטנברג צברה ניסיון רב בניהול תיקי גירושין, הסכמי זוגיות, צוואות וירושות ושירותי נוטריון לרשותה משרד עם צוות עורכי דין בעלי מומחיות מגוונת בעולם המשפט.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג


 

באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל D קומה 4 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building D, 4th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

*
*
טען קובץ
checked

שאלות ותשובות בנושא נוטריון

 

ש: מיהו נוטריון? 

ת: נוטריון הוא עורך דין בעל 10 שנות וותק לפחות, אשר עבר הכשרה מיוחדת וקיבל רישיון נוטריון ממשרד המשפטים. 

 

ש: מהן סמכויותיו של הנוטריון? 

ת: חוק הנוטריונים קובע מהם סמכויותיו של הנוטריון וביניהן: אימות חתימה, עריכת צוואה נוטריונית, תרגום נוטריוני, אימות הסכם ממון וכיו"ב.  

 

ש: מהו התעריף עבור שירותי נוטריון? 

ת: שכר הטרחה של הנוטריון מוגדר בתקנות הנוטריונים והוא מתעדכן בדרך כלל מדי שנה. לכל שירות נוטריוני, התעריף שלו והנוטריון מחויב לגבות שכר טרחה על פי התעריף שנקבע.  

 

ש: מהו תרגום נוטריוני? 

ת: זהו אחד משירותי הנוטריון, במסגרתו מקבל הנוטריון את מסמך המקור והתרגום שלו ומאמת כי התרגום הוא נכון, מדויק ומשקף את האמור במסמך המקורי.  

 

ש: מהי צוואה נוטריונית? 

ת: חוק הירושה הסמיך את הנוטריון לערוך צוואה וסוג זה של צוואה נקראת צוואה בפני רשות.  

 

ש: האם ניתן לפנות לנוטריון לשם אימות הסכם ממון?  

ת: בהחלט. בני זוג אשר טרם נישאו ומעוניינים לחתום על הסכם ממון, יכולים לפנות אל הנוטריון על מנת שיאמת את חתימותיהם על ההסכם.  

 

NOTARY ONLINE AUTHENTICATION OF SIGNATUREקרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה אימות חתימה נוטריוני: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
אימות נוטריוני להסכם ממון שנכרת לפני הנישואין
לפי סעיף 2(ג1) לחוק יחסי ממון בין בני זוג, התשל"ג-1973
קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה אימות נוטריון הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד