חיפושעו"ד גירושין חיפוש
En
צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
הסכם ממוןעו"ד גירושין הסכם ממון
תוכן מרכזי בעמודעו"ד גירושין תוכן מרכזי בעמוד

הסכם ממון בפרק ב'

הסכם ממון בפרק ב

 

עומדים להינשא בשנית? חיים יחד כידועים בציבור? הסכם ממון בפרק ב', חשוב לא פחות מעריכת ההסכם בזוגיות הראשונה, אולי אף יותר מכך. שהרי, במקרים רבים, בני הזוג מגיעים אל הקשר כאשר יש  להם ילדים מנישואים קודמים ובבעלותם כסף ורכוש. על כן, מומלץ לערוך הסכם ממון אשר יגן על רכושם וימנע סכסוכי ירושה בין הילדים לבין בן הזוג  החדש.

 

המדריך המלא עם דוגמאות : הסכם ממון מהו?

הסכם ממון לזוגיות בפרק ב'
אין זה סוד כי כיום שיעור הגירושין הוא גבוה ואם בעבר היה זה חריג לראות זוגות בפרק ב', הרי שהיום זה נפוץ ושכיח מאוד. זוגיות שנייה היא בעלת אופי שוני בדרך כלל מהזוגיות הראשונה, היות שבני הזוג כבר למודי ניסיון מקשר הנישואין ובידם כלים טובים יותר כיצד לנהל קשר זוגי. כמו כן, זוגיות פרק ב' מאופיינת גם בכך כי לרוב, יש לבני הזוג ילדים מקשר קודם והם הספיקו לפתח קריירה משגשגת ורכוש. במצב זה, כדאי מאוד לערוך הסכם ממון, כך שכל אחד מבני הזוג יוכל להגן על רכושו ולא פחות חשוב מכך, להגן על חלקם של הילדים ברכוש ולמנוע סכסוך כספי ביניהם לבין הזוג החדש בעת פרידה או פטירה.

הסכם אחד - שתי מטרות
זוגות רבים בוחרים כיום, בנישואיהם הראשונים, או אם חיים הם כידועים בציבור, לערוך הסכם ממון על מנת להסדיר את הפן הכלכלי של מערכת היחסים ולמנוע סכסוך כלכלי במקרה של פרידה. הסכם ממון בפרק ב' אינו שונה במהותו מהסכם ממון אשר נערך במסגרת הזוגיות הראשונה. אולם, כאן המטרה היא כפולה: הן למנוע סכסוך כלכלי בין בני הזוג היה וייפרדו והן להגן על זכות הירושה של הילדים של כל אחד מן הצדדים. נזכיר כי ללא עריכת הסכם ממון, במקרה של פרידה, זכויותיו של כל אחד מן הצדדים ברכוש שצבר, עלולות להיפגע, בשל קיומה של הלכת השיתוף. זו באה לידי ביטוי למשל בכל הנוגע לדירת מגורים, אז עולה עוד יותר הצורך לערוך הסם ממון.

הסכם ממון על דירה
כאשר למי מבני הזוג יש דירה בבעלותו, יכול הצד השני לטעון לזכויות בה במקרה של פרידה, אף אם היא נרכשה עוד לפני שבני הזוג נפגשו. זאת בשל הלכת השיתוף הקובעת כי גם נכס שנרכש לפני הנישואין, יכול להיחשב לרכוש משותף, בתנאי כי ניתן להוכיח בו כוונת שיתוף מצד בן הזוג. על כן, ככל ובני הזוג התגוררו יחד בדירה שבבעלותו של מי מהם, או כאשר הדירה הושכרה והכנסות שכר הדירה שימשו למחייתם של הזוג, ניתן לומר כי חלה הלכת השיתוף על אותה דירה. במצב זה, יוכל הצד השני לדרוש פיצוי כספי, אלא אם בני הזוג ערכו הסכם ממון, אשר במסגרתו, הובהר כי הדירה תיוותר בבעלותו הבלעדית של הצד שרכש אותה.

 

הסכם ממון על דירה מה חשוב לדעת?

 

החשיבות של הסכם ממון בנישואים שניים

במה הסכם ממון בפרק ב' יכול להגן עליכם פיננסית בנישואים שניים? לעריכת הסכם ממון חשובה לכל זוג באשר הוא. כאשר מדובר על נישואים ראשונים, בני הזוג טרם הספיקו בדרך כלל לצבור רכוש רב, אז ההסכם למעשה בא להגן בעיקר על רכוש עתידי שיצברו הצדדים בשנות חייהם המשותפות. לעומת זאת, עת שמדובר על פרק ב', אז לרוב, בני הזוג מגיעים לקשר אמידים יותר, אז, מטרתו של ההסכם היא להגן קודם כל על הרכוש הקיים שכבר צברו עד כה.

 

הבדל נוסף שהזכרנו הוא כי בזוגיות שנייה יש בד"כ לבני הזוג ילדים ועל כן הסכם ממון בפרק ב' יתייחס גם אליהם וישמור על זכויות הירושה שלהם וימנע סכסוך כלכלי בינם לבין בן הזוג החדש. לצורך עריכת הסכם ממון, יש לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה, אשר יבנה עבור בני הזוג הסכם ממון הוגן ומקיף, המתאים במדויק לנסיבותיהם. הסכם ממון יאפשר לבני הזוג לנהל חיי זוגיות שלווים בראש שקט, ללא חשש מפני עתידם הכלכלי.

 

מעוניינים לערוך הסכם ממון בפרק ב'? עורכת הדין מאיה רוטנברג, מומחית לדיני משפחה, תשמח לעמוד לשירותכם ולערוך עבורכם הסכם ממון, המותאם לכם באופן אישי.

 

משרד עורכי דין לענייני משפחה תל אביב

עורכת דין מגשרת מאיה רוטנברג

 

..

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

..

*
*
טען קובץ

..

 

צור קשרעו"ד גירושין צור קשר

צור קשר

checked
אודות מקוצר רוחביעו"ד גירושין אודות מקוצר רוחבי
רוטנברג, משרד עורכי דין גירושין, הוא משרד משפחתי בתל אביב, בעל וותק של מעל 20 שנה. תחום התמחותו המרכזי של המשרד הוא דיני משפחה, גירושין, מזונות, הסכמי ממון וגירושין, צוואות וירושות ובענייני משפחה נוספים ובמשרד התמחויות נלוות בתחומי משפט נוספים וכן מומחיות בהליכי גישור ויישוב סכסוכים.
  

אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בבתי המשפט, גישור גירושין וגירושין בהסכמה, הידע המשפטי הנרחב, הניסיון המקצועי העשיר ותודעת השירות הגבוהה כמו גם עבודה יסודית מהירה ויעילה הם סימני ההיכר של המשרד, אשר הפכו אותו למשרד עורכי דין מוביל בתחומו בישראל.

 

סניפי המשרד במיקומים נוחים בתל אבי וברחבי הארץ, צוות המשרד מונה כארבעה עורכי דין ומתמחים, כולם בעלי השכלה משפטית ענפה וניסיון של שנים בייצוג לקוחות בבתי המשפט ובבתי הדין השונים ובגישור. צוות המשרד הוא רב לשוני ומטפל בקשת רחבה של תיקים, לרבות תיקים מורכבים משפטית וערעורים לערכאות דין גבוהות ותיקים המערבים את המשפט הבינלאומי הפרטי.

 

  

 עורכת דין מאיה רוטנברג

 

תחום דיני המשפחה במשרד, מנוהל על ידי עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג , עו"ד מובילה בעלת הישגים חסרי תקדים בחשיבותם ומדורגת במדריכי הדירוג הרשמיים, בעלת ניסיון רב שנים כעו"ד לענייני גירושין ומשפחה, במהלכן טיפלה בהצלחה בתיקים במגוון תחומים.

 

 

יצירת קשר עם עורך דין גירושין, עו"ד מאיה רוטנברג

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל      

 

מיקוד :  6971915 

 

טלפון :     03-6161535

 

פקס :  03-6161913   

 

נייד :     0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2th floor CU business park,   Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code : 6971915

 

Tel :         +972-3-6161535

 

Fax:     +972-3-6161913


Mobile :  
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

*
*

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד