En

צור קשר

checked

הסדרת מעמד בן זוג זר

כולנו רוצים למצוא אהבה ולחיות בזוגיות מאושרת ומשפגשנו את בן הזוג המתאים לנו, נוכל כמובן לחיות יחד ולהקים משפחה. אולם עבור חלק מהזוגות בישראל, בו אחד מבני הזוג הוא זר,

התרחיש הזה אינו מובן מאליו, משעליהם להסדיר את מעמדו של בן הזוג הזר בישראל. משימה זו כרוכה במסכת בירוקרטית מפהסדרת מעמדו של בן זוג זר

רכת ועד אז, בני הזוג חיים בחשש כי ייאלצו להיפרד. כיצד ניתן להסדיר את מעמדו של בן הזוג הזר בישראל ומהי חשיבותו של הליווי המשפטי בתהליך זה?

 

שני מסלולים להסדרת המעמד

בפתח הדברים, טרם נצלול לעומקו של הנושא החשוב הזה, יש להבהיר כי הסדרת מעמדו של בן הזוג הזר איננה עניין של בחירה, אלא הכרח. ללא פתיחה באחד משני ההליכים הרלוונטיים, עליהם נעמוד מיד, בן הזוג עלול להיות מגורש מישראל וייתכן כי לא תהיה לו אפשרות לחזור. הגוף המוסמך לטפל בסוגיה זו הוא משרד הפנים הפועל למרבה הצער ללא מדיניות מוגדרת ומסודרת, אלא על פי כללים ונהלים המשתנים לא מעט. מצב זה גורם לבעיות רבות, החל מסחבת המעכבת מאוד את זמן הטיפול וכלה באי אחידות בטיב הטיפול במקרים השונים.

 

כיום, הסדרת המעמד של בן הזוג הזר, תתבצע באחד משני מסלולים: פנייה להליך של קבלת מעמד של תושב קבע, או פנייה להליך של קבלת אזרחות. האפיק הראשון רלוונטי לזוגות אשר חיים יחד כידועים בציבור, בעוד שהמסלול השני רלוונטי לזוגות הנישאים (למותר לציין כי בני הזוג יכולים להינשא בטקס אזרחי בלבד). כיצד בוחרים את המסלול המתאים? כפי שנראה מיד, לכל בחירה היתרונות שלה ועל כן, רצוי מאוד לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין למשפחה המתמחה בסוגיה זו.

 

קבלת מעמד של תושב קבע

בני זוג אשר אינם נשואים וחיים יחד כידועים בציבור, יוכלו להסדיר את מעמדו של בן הזוג הזר, באמצעות פתיחה בהליך של קבלת מעמד של תושב קבע. על בני הזוג להגיש בקשה להארכת רישיון הישיבה של בן הזוג הזר בארץ ולבקשה זו יש לצרף מסמכים מתאימים, המעידים כי בני הזוג חיים יחד כידועים בציבור. לאחר שהוגשה הבקשה, יקבל כל אחד מבני הזוג זימון לראיון במשרד הפנים, בו יתושאל לגבי מערכת היחסים.

 

ראיון זה, חשוב להבהיר, נועד כדי למצוא סתירות ופגמים בעדותם של בני הזוג בבקשה ולא פעם הוא מתנהל שלא באופן תקין ומסודר (למשל ללא נוכחות של מתורגמן בשפתו של בן הזוג הזר). זוהי סיבה נוספת מדוע רצוי להיעזר בהליך זה בעורך דין מומחה, על מנת שישמור על זכויות בני הזוג. היה ובני הזוג עברו את שלב הריאיון, יקבל בן הזוג אשרת שהייה בישראל למשך 3 שנים אשר עליו לחדש לאורך תקופה נוספת של 4 שנים. לאחר שחלפו 7 שנים, שבהם שהה בן הזוג הזר בישראל על אשרת שהייה בסיסית, יוכל להגיש בקשה למעמד של תושב קבע בישראל.

 

בן זוג זר - קבלת אזרחות

המסלול השני להסדרת מעמדו של בן הזוג הזר, הוא באמצעות נישואין, אשר לאחריהם יוכל בן הזוג הזר לקבל מעמד של אזרח ישראל. הליך זה הוא קצר יותר באופן משמעותי מן ההליך שתואר לעיל ואורך ככלל בין 4-5 שנים, לעומת 7 שנים להליך של קבלת מעמד תושבות קבע. על פניו נראה אפוא כי זוהי הבחירה הטובה יותר מבין השתיים, אולם בפועל המצב אינו כל כך פשוט. מדוע? המסלול הראשון של קבלת תושבות אמנם ארוך יותר, אך במסגרתו בני הזוג אינם נדרשים לצאת מישראל, בעוד שבמקרה השני, על מנת להינשא יידרשו בני הזוג לנסוע לחו"ל.

 

במצב שכזה, בו מעמדו של בן הזוג אינו מוסדר, ישנה סכנה כי הוא לא יורשה להיכנס חזרה לארץ ובני הזוג ייאלצו להיפרד. למכלול השקלולים הללו יש להכניס גם את החשיבות שרואים בני הזוג בנישואים, את היכולת להוכיח כי בני הזוג ידועים בציבור, את ההבדלים שבין תושבות קבע לאזרחות וכיו"ב. אם כן, אנו רואים כי תמונת המצב מאוד מורכבת ודורשת מבני הזוג לשקול את כל הנתונים, על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורם.

 

נישואי אל סלוודור ונישואי פרגוואי 

כאמור מעלה, בישראל לא קיימת אפשרות של נישואים אזרחיים ועל כן ככלל, יידרשו בני הזוג לצאת מהארץ ולהינשא במדינה אחרת. צעד זה כרוך בסיכון גדול היות שייתכן כי בן הזוג הזר לא יורשה להיכנס חזרה לישראל. לבעיה זו יכול להיות פתרון: נישואי אל סלוודור ונישואי פרגוואי,  במסגרתם בני הזוג יכולים להינשא מבלי לעזוב את הארץ.

 

במקרה הראשון, טקס הנישואים מתבצע על ידי שליח מטעמם של בני הזוג ובמקרה השני של נישואי פרגוואי, רק אחד מבני הזוג נדרש לנסוע למדינה והאחר יכול להישאר בארץ. פתרון זה יכול להתאים לחלק מן הזוגות, המבקשים לבוא בברית הנישואין, אך חוששים כי יציאה מן הארץ תביא לפרידתם. באופן עקרוני, מדינת ישראל מכירה בנישואים הללו, אך בשל העדר מדיניות ברורה ואחידה, חשוב מאוד שלא לקבל החלטה אלא לאחר התייעצות עם עורך דין, אשר יבחן את הנתונים. והנסיבות, יציג בפני בני הזוג את כל האפשרויות העומדות בפניהם ויסייע להם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורם.

 

נוהל הסדרת מעמד בן זוג זר


נוהל חיים משותפים


אש/3 - בקשה למתן מעמד בישראל

טופס בקשה לקבלת מעמד בישראל לבן זוג זר הנשוי לישראלי


טופס אש/6 להורדה


כניסת בן זוג זר לישראל


הסדרת מעמד לבני זוג נשואים


בן זוג לא יהודי

 

קבלת ייעוץ וליווי משפטי

מן האמור לעיל ניתן להבין כי הסוגיה של הסדרת מעמדו של בן זוג זר, איננה פשוטה כלל וכלל. העדר מדיניות ברורה ואחידה ופעילותו של משרד הפנים הלוקה בסחבת וחשדנות, מציבים בפני בני הזוג מכשולים רבים בדרך למימוש אהבתם. אי לכך, ישנה חשיבות רבה מאוד לקבלת ייעוץ וליווי משפטי של עורך דין הבקיא בתחום זה ובעל ניסיון רב בטיפול בהליכים הללו. עורך הדין יוכל לבחון את נסיבות המקרה, לייעץ לבני הזוג באיזה מסלול לבחור ויעמוד על זכויותיהם במלואם לאורך כל הדרך. מטבע הדברים, משרואה המערכת כי בני הזוג אינם לבדם, אלא הם מיוצגים על ידי עורך דין מקצועי, גדל הסיכוי לקבלת טיפול טוב, הגון ומהיר יותר.

 

עורכת דין מאיה רוטנברג מנהלת תחום דיני משפחה במשרד רוטנברג עורכי דין הנה בעלת ניסיון מעל 20 שנים בתחום דיני המשפחה בישראל וטיפלה במקרים רבים של הסדרת זכויות בני זוג מול הרשויות השונות ולרשותה משרד עורכי דין הכולל צוות מהמובילים בתחום דיני משפחה וגירושין.

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 .
*
*
טען קובץ
checked

 
לקריאה נוספת:
 
קבלת מעמד בישראל לבן זוג זר הנשוי לישראלי
 
הזמנת בן זוג זר משרד הפנים
 
נוהל הסדרת מעמד בן זוג זר

מעמד בן זוג זר

נוהל בן זוג זר

בן זוג זר פורום

בן זוג זר בישראל

הזמנת בן זוג זר לישראל
 
הזמנת בת זוג לישראל
 
בת זוג זרה
 
גיור בת זוג
 
הזמנת בת זוג לישראל משרד הפנים
מתן מעמד לזר מכוח נישואין לתושב קבע

הסדרת מעמד בישראל לבן/ת זוג זר/ה אשר נישא/ה לתושב קבע בנישואין קבילים, מיועד לצורך הגנה על התא המשפחתי ומתן אפשרות לבני הזוג לקיים יחד תא משפחתי כן ואמיתי בישראל. יודגש כי זכותו של תושב הקבע לחיי משפחה אינה זכות מוחלטת וכי בן הזוג הזר אינו זכאי אוטומטית למעמד של תושב קבע מכוח נישואין לתושב הקבע, אלא בכפוף להוראות נוהל זה.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה נוהל הטיפול במתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לתושב קבע: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
טופס ק/1- בקשה למתן אשרת כניסה לישראל  - Application for entry visa to Israel
טופס אשרת כניסה לישראל - בן זוג זר
ashrat knisa
State of Israel Ministry of Interior
טופס ק/1- בקשה למתן אשרת כניסה לישראל
קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה טופס ק/1- בקשה למתן אשרת כניסה לישראל  - Application for entry visa to Israel: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
נוהל הטיפול בהפסקת הליך מדורג לבן זוג זר של ישראלי - הסדרת מעמד לבן זוג זר לאחר גירושים מבן זוג ישראלי
בכל הגשת בקשה לקבלת מעמד יתכן וידרשו מסמכים נוספים. במקרים בהם הקשר הזוגי נותק וההליך המדורג הופסק לאחר גירושין מבן הזוג הישראלי, הבקשה לקבלת מעמד לבן הזוג הזר תועבר לדיון בוועדה בינמשרדית למתן מעמד מטעמים הומניטריים. במקרים בהם מופסק ההליך המדורג ולא מתקיימים התנאים כמפורט, אך ישנם טעמים הומניטריים מיוחדים אחרים, תיבחן הבקשה לגופו של עניין כחריג.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה נוהל הטיפול בהפסקת הליך מדורג לבן זוג זר של ישראלי - הסדרת מעמד לבן זוג זר לאחר גירושים מבן זוג ישראלי: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
מספר נוהל: 5.2.0009

במצבים בהם ידוע שלא מקובל לקיים קשר של חיים משותפים (ידועים בציבור) אלא רק קשר נישואין, וכן במקרים בהם מתעורר חשד כי מדובר בבני זוג נשואים במסווה של ידועים בציבור(למשל על מנת לעקוף את האיסור על ביגמיה), מתבצעת בדיקה מקיפה ותשאול מעמיק על מנת לוודא שאין מדובר בקשר של נישואין.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה נוהל הטיפול במתן מעמד לבני זוג של ישראלים, לרבות בני אותו מין- מתן מעמד חיים משותפים לבן זוג זר: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד