תעודת זוגיות
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מהי תעודת זוגיות?

לקוחות רבים שואלים מהי תעודת זוגיות, מה תוקפה, כמה עולה והיכן ניתן להנפיקה? לפניכם מאמר שידריך אתכם בנושא.

 

מוסד הנישואין בישראל עבר תהפוכה משמעותית בשנים האחרונות, משיותר ויותר זוגות אינם מעוניינים להינשא דרך הרבנות ומחפשים דרכים אלטרנטיביות למסד את הקשר ביניהם. תעודת זוגיות מאפשרת לבני זוג להצהיר על מחויבותם זה כלפי זו וליהנות מכל הזכויות של זוג נשוי, ללא נישואים ברבנות וללא גירושין במקרה של פרידה.  

 

תעודת זוגיות – מהי? 

מספרם של הידועים בציבור בארץ עולה מדי שנה. אלו זוגות המקיימים קשר זוגי אוהב ומחייב, אך אינם נישאים ברבנות, אם בשל התנגדות אישית – אידיאולוגית למוסד זה ואם בשל איסור הלכתי המונע מהם להינשא כדת משה וישראל. אמנם, זוגות אלו יכולים להינשא בנישואים אזרחיים אך לשם כך עליהם לצאת מהארץ ובמקרה של פרידה, הרי שיידרשו להגיע אל מדרגות הרבנות. מצב דברים זה הוביל את עורכת הדין  אירית רוזנבלום, להגות את הרעיון של תעודת זוגיות: מסמך אשר יאפשר לבני זוג להתחייב זה לזו, לקבל מעמד של זוג נשוי אך ללא הצורך בנישואים ברבנות, בנישואים אזרחיים ובהתאמה, ללא גירושין!  

 

למי פונים לשם עריכת תעודת זוגיות? אל עורך דין דיני משפחה. עורך הדין יסביר לבני הזוג מהי תעודת זוגיות, יוודא כי הם מבינים את משמעותה וחפצים בלב שלם להתחייב זה לזו. לאחר מכן, יכין עורך הדין את התעודה, המבוססת על תצהיר משפטי, עליו חותמם בני הזוג וכן עורך הדין, אשר בחתימתו מעניק לתעודה את תוקפה המשפטי.  

 

מהו תוקפה של תעודת זוגיות? 

אנשים רבים אינם מודעים לכך כי מלבד החשיבות האישית והרגשית של תעודת הזוגיות, יש לה גם משמעות משפטית. בית המשפט העניק לתעודת זוגיות תוקף משפטי מחייב ועל כן, בני זוג אשר עורכים תעודת זוגיות, נחשבים לזוג נשוי לכל דבר. פירוש הדבר הוא כי אותם זוגות ייהנו מכל היתרונות של זוגות נשואים (למשל זכויות בעלות ערך כלכלי רב כגון הנחות בתשלומים, זכאות לדיור, קצבאות ביטוח לאומי וכיו"ב) וזאת ללא כל מעורבות של המוסד הרבני.  

 

ומה קורה בעת פרידה? האם אז יידרשו בני הזוג לפנות לרבנות כדי להתגרש? התשובה היא לא! תעודת זוגיות מקנה לבני הזוג מעמד של זוג נשוי, אך אם ברצונם להיפרד, כל שעליהם לעשות הוא לפנות אל עורך דין דיני משפחה, אשר יערוך להם תצהיר לביטול התעודה ואין כל צורך בהליך גירושין.

 

⇐מהו הסכם זוגיות? 

 

 

מה בין תעודת זוגיות ונישואים אזרחיים?  

אחת השאלות שעולות בהקשר זה, היא מה ההבדל בין תעודת זוגיות לבין נישואים אזרחיים, שהרי אם בני זוג מעוניינים למסד את הקשר ביניהם, מדוע שלא יינשאו בטקס אזרחי? ובכן, לתעודת זוגיות שני יתרונות משמעותיים על פני נישואים אזרחיים. 


ראשית, בישראל לא קיים מוסד של נישואים אזרחיים ועל כן, הזוגות הבוחרים בכך, נדרשים לטוס לחו"ל להתחתן. הדבר כרוך בעלויות כספיות לא מעטות ולא תמיד בני הזוג מעוניינים בכך. לעומת זאת, תעודת זוגיות עורכים בישראל , אין צורך לצאת מהארץ לשם כך ואין המדובר בעלות גבוהה.  

 

היתרון השני של תעודת הזוגיות, נוגע למבט צופה עתיד, היה ובני הזוג יחליטו להיפרד. במקרה של תעודת זוגיות, אין צורך בהליך גירושין על כל משמעותיו הרגשיות והכלכליות. תחת זאת, בני הזוג פונים אל עורך הדין וחותמים על תצהיר המבטל את תוקפה של התעודה. לעומת זאת, זוג אשר נישא בנישואים אזרחיים ומעוניין להיפרד, יידרש לפנות לרבנות כדי להתגרש, למרות שלא נישאו במסגרתה, היות שזו אוחזת בסמכות הבלעדית בענייני נישואין וגירושין של יהודים. לחילופין, אם בני הזוג אינם מעוניינים להינשא בעתיד דרך הרבנות, עליהם יהיה לטוס למדינה בה נישאו ולהתגרש שם. מכאן נובעת משמעותה של תעודת הזוגיות, המאפשרת לבני זוג למסד את הקשר ביניהם, בישראל, לקבל מעמד של זוג נשוי אך ללא מעורבותה של הרבנות.  

 

נושאים נוספים:


מה תוקפה המשפטי של תעודת זוגיות?

תעודת זוגיות תגובות

תעודת זוגיות מחיר למשתכן


תעודת זוגיות משרד הפנים

תעודת זוגיות מעמד משפטי

תעודת זוגיות מחיר

תעודת זוגיות לזוגות חד מיניים


תעודת חיים משותפים 


הסכם חיים משותפים- הסכם זוגיות


הסכם חיים משותפים דוגמא להורדה 


הסכם חיים משותפים באנגלית


תעודת זוגיות יתרונות וחסרונות

תעודת זוגיות ילדים

תעודת זוגיות ידועים בציבור

תעודת זוגיות טקס

תעודת זוגיות חדשה

תעודת זוגיות זכויות

תעודת זוגיות ויקי

תעודת זוגיות הפתרון האזרחי לנישואין בישראל

תעודת זוגיות המלצות

תעודת זוגיות גירושין

תעודת זוגיות בישראל

תעודת זוגיות בינלאומית

תעודת זוגיות ביטוח לאומי

תעודת בן זוג

הנפקת תעודת זוגיות

ביטול תעודת זוגיות

שרות הניתן לבני זוג הזכאים להירשם/ להמחק במרשם ברית הזוגיות בהתאם לחוק ברית הזוגיות.קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה מרשם ברית הזוגיות: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד