חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

5 המלצות לבחירת עו"ד גירושין הטוב ביותר עבורך

עורך דין לענייני משפחה וגירושין

בחירה נכונה בשירותיו איש מקצוע בעל יכולות גבוהות הכרחית בתחומים רבים ומגוונים.כאשר נדרשים לשירותיו של עורך דין לייצוג משפטי, על אחת כמה וכמה,קיימת חשיבות מכרעת בבחירה נכונה ומושכלת.



בחירת עורך דין גירושין היא החלטה חשובה ומשמעותית מאוד להצלחתו של הליך גירושין. מדובר בהליך משפטי מורכב, בו סוגיות רבות אשר יש להביא לפתרונן ועל כן, בחירה נכונה של עורך הדין הטוב ביותר עבורך היא זו אשר תשמור על זכויות הלקוח בהליך זה. במאמר שלפניכם, ריכזנו חמישה כללים לבחירת עורך דין גירושין: בקיאות משפטית, חדות מחשבה, גישור גירושין, כימיה אישית ועלות הטיפול.

 

ייתכן שעורך הדין שהתאים ביותר עבור שכנתך, אחותך או עמיתך לעבודה אינו מתאים לך. עורך דין גירושין שסגר תיק לחבר שלך בהסכם טוב לא בהכרח יתאים למקרה שלך אם הוא מורכב משפטית והצד השני מתעקש על כל פרט : כל גירושין ייחודיים כמו שהצדדים לסכסוך שונים אחד מן השני. גירושין יכולים להסתיים בהסכם ובהליך מהיר או להמשך על גבי שנים. התאמת עורך דין עם ניסיון שמתאים למקרה שלך - בין אם מדובר במשמורת ילדים, רכוש או אלימות במשפחה - היא המפתח לסיום פרק זה של חייך בצורה שתתאים ליעדים שלך בצורה הטובה ביותר.


בקיאות משפטית

הכלל הראשון בבחירת עורך הדין, עורך דין מומחה לגירושין נבחן לפי המומחיות והבקיאות המשפטית. עורך הדין מוכרח להיות מומחה בדיני משפחה בכלל ובתחום הגירושין בפרט. כמו כן רצוי כי עורך הדין יהיה מגשר מומלץ בעד גישור גירושין ובעל ניסיון לא מועט, מן הטעם כי הליך הגישור יכול לסייע מאוד בניהול יעיל של הליך הגירושין.


טיפ!

אז איך מחפשים עורך דין משפחה טוב: לחפש עורך דין גירושין חינם? הניסיון מלמד שהכי נכון לבקש המלצה מלקוח שייתן חוות דעת אובייקטיבית על עו ד, גם אם עורך דין גירושין מומחה בתחום מסוים בדיני המשפחה הוא לא בהכרח מתאים למקרה שלך. אם התיק שלך כולל סוגיות מורכבות בתחום מזונות ילדים, משמורת וזמני שהות. ברר עם הממליץ האם התיק שלו כלל את הנושאים הללו ומה רמת הבקיאות של עורך הדין בהתפתחויות הפסיקה בנושא.

 

מיקום עורך הדין

המיקום של עורך הדין, גם כן מהווה שיקול חשוב בחיפוש, עורך דין גירושין בתל אביב גם אם הוא "עורך הדין הכי טוב" או "האחד", יהיה רחוק ויצריך נסיעה עבור מתגרש או מתגרשת שגר/ה בבאר שבע, יהיה יותר פרקטי במקרה זה לחפש עורך דין מומלץ בבאר שבע.


בבחירת עורך דין גירושין, חשוב להקפיד ולבדוק שעורך הדין אינו עוסק בתחום הגירושין ודיני משפחה כתחום אחד מני רבים אלא שהעיסוק העיקרי שלו וניסיונו המקצועי סובב סביב דיני המשפחה. עורך דין גירושין מומלץ הוא עורך דין אשר מייצג על בסיס כמעט יומיומי בבתי המשפט למשפחה ובתי הדין הרבניים.

עו"ד גירושין המלצות

ומלץ עם זאת, כי עו"ד הגירושין יכיר גם תחומים משפטיים נוספים המשיקים לדיני הגירושין, עורך דין לענייני משפחה מומלץ שיהיה בקיא גם בדיני חוזים ודיני מקרקעין. זאת משום שבמסגרת הליך גירושין, יש צורך במקרים רבים, ללוות את הלקוח במכירת דירת המגורים המשותפת או נכסי נדל"ן אחרים. לפיכך, יש לבחור במשרד עורכי דין וותיק, המתמחה בדיני משפחה ועוסק בתחום מזה שנים רבות.


עורך דין גירושין טיפים לבחירה נכונה


חדות מחשבה לצד רגישות והבנה

עורך דין גירושין טוב, הוא חד מחשבה ויודע לזהות בשלב מוקדם, את סלעי המחלוקת בין הצדדים. לאור זאת, עורך דין לענייני משפחה וגירושין בונה את האסטרטגיה לניהול התיק בתחילת הדרך (למשל גישור גירושין) ומביא לתוצאה המשפטית הטובה ביותר עבור הלקוח. האם די בראש חד ומבריק כדי לנהל הליך גירושין? התשובה היא לא.


בד בבד, מומלץ כי עורך דין לענייני משפחה ידע לגלות רגישות והבנה כלפי הלקוח, שהרי לפני היותו צעד משפטי, הליך הגירושין הוא פרידת בני הזוג וסיומה של המערכת הזוגית. עורך הדין צריך להיות מודע לכך ולהעניק ללקוח את האמפתיה לה הוא זקוק, לצד הטיפול המשפטי המקצועי הטוב ביותר.

חשוב לדבר עם עורך הדין על נושאי המשפחה ולהבין מה האסטרטגיה שלו בתיק. עורך דין מנוסה ישים דגש על שמירת שלום הילדים וינסה למנוע התפרקות מוחלטת של המשפחה בהליך הגירושין. אסטרטגיה משפטית אגרסיבית מדי יכולה אולי להביא להישגים זמניים אך יכולה לפגוע בילדים, ודא/י בשיחה עם עורך הדין כי הוא מודע להשלכות כל פעולה משפטית שהוא נוקט בנוגע לילדים.


עו"ד גירושין טוב, מלבד היותו מומחה בדיני המשפחה, ידע להפגין דאגה אמיתית ללקוח ללוות אותו באופן אישי וידע לשים את טובת הילדים במקום הראשון תוך קידום ניסיונות להליכי גישור הסכמים ברי קיימא ופשרה מצד שני הצדדים.


גישור גירושין

עורכי דין המתמחים בדיני משפחה, אשר עברו הכשרה כמגשרים, הם בעלי ערך מוסף. עורכי דין אלו יודעים כיצד לנהל משא ומתן בצורה נכונה ואפקטיבית, הם בעלי ראש יצירתי וחושבים מחוץ לקופסא – תכונה חשובה ביותר בטיפול בהליך גירושין בצורה הטובה ביותר. עורך דין מגשר פועל לשמירה על האינטרסים של הלקוח, תוך בחינה האם גישור גירושין יכול להתאים במקרה הנדון. זאת מתוך ההבנה כי גישור גירושין יכול להביא לחתימה על הסכם גירושין. כך הצדדים מגבשים באופן עצמאי הסכמות לגבי הנושאים השונים ואינם מגיעים להתכתשויות בבית המשפט.


כימיה אישית

כלל חשוב מאוד בבחירת עורך דין גירושין טוב, הוא הכימיה האישית שבין הלקוח לעורך דינו.מומלץ כי בין הצדדים תשרור תחושת אמון והלקוח צריך להרגיש ביטחון ונוחות כאשר הוא משוחח עם עורך הדין בענייני גירושין. הלקוח צריך להיות סמוך ובטוח כי הוא בידיים טובות וכי זכויותיו המשפטיות יישמרו. יתרה מזאת, תחושה של אמון בעורך הדין תביא גם לשקט נפשי ותאפשר ללקוח לעבור את הליך הגירושין בצורה קלה יותר והטובה ביותר.


המלצה על עו ד

המלצתנו היא כי הלקוח צריך להרגיש בנוח לא רק עם אופיו האישי של עורך דין גירושין, אלא גם עם הפתרונות המשפטיים אשר עורך הדין מציע לו. למשל, היה והלקוח מעוניין בהליך גישור גירושיןועורך הדין אינו מוכן לנסות, הרי שהלקוח צריך לפנות לעורך דין אחר.


תקציב ועלות הטיפול

בין מכלול השיקולים בבחירת עורך דין גירושין: מומחיות משפטית, גישור גירושין וכיו"ב, ישנו כמובן גם עלות הטיפול והתקציב העומד לרשותך. באספקט זה יש להיות זהירים במיוחד ולשקול את המקצועיות והניסיון של עורך הדין, אל מול שכר הטרחה להליך גירושין. בנושא זה, כדאי לבצע מחקר מקיף לפני קבלת ההחלטה, מומלץ לקבל אינדיקציה לגבי שכר הטרחה המקובל ולוודא כי העלות המבוקשת איננה מופרזת, אך בד בבד יש להיזהר מאוד מהצעות שכר טרחה זולות, אשר מעידות למרבה הצער גם על טיבו של הטיפול המשפטי שיקבל הלקוח.

 

אז כיצד למצוא עורך דין גירושין מומלץ?

קיבלת המלצות על עורכי דין, אך איזה עורך דין הוא המומלץ בשבילך לגירושין? כדי להגיע להחלטה נכונה התחל/י על ידי עריכת רשימה של עורכי דין גירושין מומלצים ובמקביל רשימה של מה שאת/ה מחפש/ת בעורך דין גירושין. ישנם ארבעה היבטים שיש לקחת בחשבון:


ראשית, כדאי ליצור רשימה של הנושאים שמאפיינים את הגירושין שלך. למשל: יש לך ילדים? תצטרך מישהו מיומן בנושאי משמורת ומזונות ילדים.

נושאים שתרצה לבחון בעורך הדין:

 

1. הגדרה הורית שווה
מומלץ להורים מתגרשים לתת את הדעת לעדכניות עורך הדין בכל הקשור בהסדרה משפטית של נושא הילדים. עד לאחרונה פסיקת משמורת משותפת בבתי המשפט למשפחה נתקבלו בהסכמת האם בלבד. דיני המשפחה עברו שינוי פסיקתי, רבות לזכות פסק דין תקדימי שיוצג על ידי משרדנו - בע"מ 919/15. 

 

מקובל כיום להסדיר את נושא משומרת הילדים במתכונת של הגדרה הורית שווה, המושג הורה משמורן עדיין קיים אך בתי המשפט מקפידים לאמץ טרמינולוגיה חדשה שבה  – מושגים כגון זמני שהות החליפו את המושג הסדרי ראייה, הורות שווה,משמורת משותפת, אחריות הורית משותפת הפכו למקובלים יותר כיום (שנת 2020).

 אם עורך הדין שהומלץ לך אינו מתמצא במושגים אלו, ייתכן ואינו מתאים לטיפול בתיק שלך וכדאי לבדוק יותר לעומק.

 

במידה ויש לך ילדים, מוטב לבדוק מה מידת הנסיון של עורך דין הגירושין שלך בתחום משמורת ילדים, מזונות ילדים,  היכרותו עם פסקי הדין העדכניים בנושא משמורת משותפת ,זכויות וחובות האב בהורות, זכויות וחובות האם בהורות, אחריות הורית משותפת, מעורבות במסגרות הילדים, חלוקת זמני שהות וחלוקת הוצאות שוויונית.  ישנם עורכי דין גירושין שנסיונם רב בייצוג אבות  ומצד שני עורכי דין שנסיונם יותר נוטה לייצוג אם בגירושין, בדיקה של פסקי דין והחלטות בהם ייצג עורך הדין ייתנו לך אינדיקציה טובה. 

 

בבעלותך עסק עם בן / בת הזוג שלך? חפש מישהו שיש לו ניסיון בתיקי גירושין עם נכסים רבים וידע בהערכת שווי עסקית. אם יש נושא של אלימות במשפחה מומלץ לבדוק שלעו"ד יש ניסיון בייצוג במקרי אלימות במשפחה. הכנת רשימה של כל הנושאים הספציפיים למקרה שלך, תעזור לך להיות ממוקד במטרה ולבחור ב"אחד" שמתאים לך ולא ללכת שבי אחר המלצות לא רלוונטיות.


שנית, לקחת בחשבון את סוג קשרי העבודה עם עורך הדין שלך. בתחום דיני המשפחה והמעמד האישי, ובמיוחד בתיקי גירושין, נוצר קשר מיוחד עם הלקוח. דברים שקורים בתקופה רגישה זו דורשים לעיתים ייעוץ אישי מיידי וביצוע פעולות משפטיות  מהירות כגון צווים וסעדים זמניים. פעמים רבות עורך הדין נותן תמיכה רגשית ללקוח, לעיתים זה כולל שיחות טלפוניות גם מחוץ לשעות העבודה.  כן, רוב עורכי הדין יעשו את מה שצריך כדי לטפל בתיק שלכם, אך התהליך יעבור בצורה חלקה הרבה יותר אם תבחרו מישהו שמוכן לפתח איתכם קשר על סמך האופן בו תרצו לתקשר איתם. למשל, האם אתה רוצה עורך דין שנהל את התיק וייעץ אתך לפי הצורך, או שאתה רוצה יותר מעורבות?

לא כל עורכי הדין בנויים או מעוניינים ביצירת קשר אישי, תמיכה והקניית ביטחון ללקוח, ישנם עורכי דין, לא פחות טובים שמציבים גבולות ללקוח ומתמקדים בצד המקצועי.

 

שלישית, עליכם לקחת בחשבון מה בדיוק אתם רוצים שהעורך דין יעשה עבורכם. האם אתה צופה שהדברים יתנהלו בצורה חלקה יחסית, ופשוט זקוקים להכוונה בזמן שתגיש ניירת? האם אתה מעוניין במדיטציה או סוג אחר של פתרון סכסוכים, או שאתה מצפה להתדיינות מלאה?


לבסוף, שקלו עלויות. האם שכירת עורך דין תהיה אתגר פיננסי משמעותי, או שמא העלויות פחות משמעותיות? הכרת המשאבים שלך להתייעצות ראשונית תעזור לך לחדד את בחירת עורך הדין המתאים לך.


משרד עורכי דין רוטנברג הוקם לפני כ 20 שנה ומעניק ייעוץ וטיפול משפטי בתחום דיני המשפחה ותחומי משפט משיקים. אנו מאמינים כי מתן טיפול מקצועי, איכותי ואישי ללקוח, אינו כולל רק את הידע המשפטי הנרחב, אלא גם דורש אמפתיה והבנה למצבים האינטימיים והרגישים איתם מתמודדים לקוחות המשרד. על כן, כל לקוח המגיע אל משרדנו, מקבל את הטיפול המשפטי הטוב ביותר וכן את היחס האישי הטוב ביותר, המאפשר ללקוח לחוש ביטחון לאורך כל הדרך.

משרדנו מונה כארבעה עורכי דין, מתמחה וצוות אדמיניסטרטיבי:

עו"ד מאיה רוטנברג

מנהלת את תחום דיני המשפחה במשרד ובעלת ניסיון מקצועי שלמעל 15 שנה בתחום.עו"ד מאיה רוטנברג ראתה, מראשית דרכה המקצועית, את תחום דיני המשפחה כתחום מעניין וחשוב וראתה בתחום זה כשליחות לסייע לאנשים בצמתים הרגישים בחייהם, ועל כן בחרה להתמחות בתחום זה.

עו"ד מאיה רוטנברג עבדה במשרדים המובילים בתחום המעמד האישי (עו"ד זרח רוזנבלום, עו"ד אהרון טירר ועו"ד ציון סמוכה) וצברה ידע ומיומנות ייחודית לה בתחום המעמד האישי. כל תיק העוסק בדיני משפחה המגיע אל המשרד, מטופל באופן אישי על ידי עו"ד מאיה רוטנברג, בשיתוף עם עורכי דין מומחים בתחומים ספציפיים, במידת הצורך.


עו"ד מאיה רוטנברג מטפלת במגוון רחב של תיקים בתחום דיני המשפחה, לרבות, תיקי גירושין, ענייני צוואות וירושות והסכמי ממון.עו"ד מאיה רוטנברג מופיעה בכל הערכאות המשפטיות, לרבות בבתי הדין הרבניים ובנוסף לזאת, היא גם מגשרת מוסמכת, בעלת ניסיון רב בגישור סכסוכים בתחום דיני המשפחה.


עורך דין לענייני משפחה וגירושין

משרד עורכי הדין מאיה רוטנברג מבינים שכל מקרה בתחום דיני המשפחה שונה וכל לקוח מקבל יחס אישי ושירות על פי הצרכים שלו.


על מנת שתוכלו להתרשם,אספנו ביקורות והתרשמות של לקוחות המשרד.

קראו מה כמה מהלקוחות הקודמים שלנו אומרים עלינו:

המלצות לקוחות

פעילויות נוספות: עו"ד מאיה רוטנברג עסקה בפעילות התנדבותית ענפה במסגרת מרכז גליקמן – מרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, אותו מפעיל ארגון נעמ"ת; שימשה כמרצה באוניברסיטה בקורסים העוסקים בדיני המשפחה והירושה.

כיצד בוחרים עורך דין לגירושין

מסע החיפוש אחר עורך דין גירושין טוב
מחפשים עורך דין טוב שייצג אתכם בהליך הגירושין? מומחיות, אמפתיה ושכר טרחה הוגן, הן מילות המפתח שיובילו אתכם לבחירה הנכונה. ההחלטה להתגרש היא אחת ההחלטות הקשות ביותר שאדם עושה בחייו. 

חיפוש עורכי דין בתחום דיני משפחה: החיפוש הנפוץ עורך דין גירושין תותח או עורך דין לענייני משפחה הכי טוב בארץ, או עורך דין קרוב אליך, יוביל אותך לתוצאות רבות, כדי לבחור נכון מבין האפשרויות הרבות, חשוב לקרא מה תפקידו של עורך דין וכיצד הוא יכול לשמור על האינטרס המשפטי והכלכלי שלך. במקביל על עורך הדין להיות רגיש למצבך, להתמודד עם סערת הרגשות שמלווה אותך בתקופה זו. עורך דין גירושין טוב יסייע לכם בשני המישורים הללו ויקרב אותך לעתיד חדש וטוב יותר.

מה חשוב לדעת - בחירת עורך דין גירושין


עורך דין גירושין – מומחה בתחומו
אנשים רבים אינם מודעים לכך כי בישראל, כאשר עורך דין מקבל את הרישיון שלו, הוא יכול לעסוק בכל תחום בעריכת דין ולא חלה עליו כל הגבלה חוקית במישור הזה. זאת להבדיל למשל מרופאים, המתמחים בתחום מסוים עיקרי ובו הם עוסקים. למשל, רופא אף אוזן גרון לא יעלה על דעתו להפוך בין לילה לרופא נשים או אונקולוג. כמובן שבעריכת הדין הגבולות אינם קיצוניים כל כך, אולם המומחיות חשובה לא פחות. 

לכל תחום משפטי יש את המשנה שלו: החקיקה, הפסיקה, הספרות המקצועית, המציאות בשטח ועוד. לכן, על מנת לתת ייעוץ וייצוג משפטי איכותי ללקוח שלו, חייב עורך הדין להיות מומחה בתחום בו הוא עוסק. כך, עורך דין פלילי המייצג באופן שוטף חשודים ונאשמים בעבירות פליליות, אינו יכול לייצג בהצלחה ביום בהיר אחד, בתביעות רשלנות רפואית.



אז מה אנחנו אומרים בעצם? אם אתם מחפשים עורך דין למשפחה שייצג אתכם בהליך הגירושין שלכם, הרי שאתם זקוקים לעורך דין שזהו תחום ההתמחות שלו! משמעות הדבר כי הוא עוסק בכך באופן שוטף ויומיומי וכי הוא ייצג ומייצג לקוחות רבים בהליכי גירושין, פשוטים כמורכבים. דיני גירושין הם עולם ומלואו ויש להם סדרי דין משלהם ואף ערכאות משפטיות ייחודיות: בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. לכן, מומחיות היא הפרמטר הראשון והחשוב ביותר בבחירה שלכם בעורך הדין לגירושין. 

עכשיו נותר להבין איך תדעו שעורך הדין אליו פניתם הוא מומחה בהליכי גירושין. בוודאי שאין די בכך כי הוא מצהיר זאת על עצמו. ובכן, תוכלו ללמוד על כך גם דרך אתר האינטרנט של עורך הדין וגם במסגרת פגישת הייעוץ הראשונה עמו.

אתר אינטרנט עורכי דין למשפחה
מעטים מאוד הם עורכי הדין היום אשר אינם מתחזקים אתר אינטרנט מעוצב ומדוע? היות שמדובר באמצעי הפרסום והשיווק הבולט של ימינו, לצד הרשתות החברתיות והפורומים המקצועיים. עבור עורך הדין זה שיווק ועבורכם דרך מצוינת לבחון את טיב המומחיות של עורך הדין ונסביר כיצד.

1. חשוב מאוד לקרוא את טקסט האודות המופיע באתר, על מנת להבין מהו הוותק של עורך הדין וכמה שנים הוא עוסק במקצוע. תוכלו להבין מהו הניסיון שהוא מביא אל השולחן וכמה שנים הוא מתמחה בדיני משפחה וגירושין.

2. בחנו את הצגת שירותי המשרד או שירותי העיסוק המופיעים באתר ושימו לב היכן ממוקם ברשימה הליך גירושין: האם הוא מופיע כתתחום התמחות נפרד? או מתחת לנושאים אחרים. בדרך כלל, עורכי דין שמתמחים בתחום מסוים, מדגישים זאת בברור באתר שלהם.

3. הקדישו מספר דקות לגלישה באתר כולו ושימו לב האם יש בו חומר משפטי מקצועי, למשל עדכוני פסיקה או מאמרים מעניינים. נדגיש כי דיני משפחה בכלל ודיני גירושין בפרט הם תחומים דינמיים מאוד שהתרחשו בהם שינויים מהותיים בשנים האחרונות. אם אתם רואים באתר התייחסות מקצועית לשינויים הללו, למשל הסבר על מעבר ממינוח של הסדרי ראייה לזמני שהות, זהו סימן שאתם במקום הנכון.

כל אלו יתנו לכם תמונה ברורה למדי האם עורך הדין אכן עוסק בהליכי גירושין ומתמחה בהם, או שמא מדובר בתחום שולי עבורו. התרשמתם לטובה? השלב הוא לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך הדין בה תוכלו להתרשם עוד יותר מטיב מומחיותו או העדרה.

חשיבותה של פגישת ייעוץ
בעת בחירת עורך דין גירושין, יש לפגישת הייעוץ הראשונה תפקיד מרכזי ולכן אל תוותרו עליה, אף אם היא כרוכה בתשלום. לא פעם, מתוך רצון טבעי לחסוך כסף, הנטייה של רבים מן הזוגות המתגרשים, היא לא לפנות לעורך דין הגובה תשלום עבור פגישת הייעוץ, אלא להגיע רק למשרד המציע פגישה ראשונה בחינם.

סינון זה יכול להיות בעוכריכם משום שייתכן מאוד שתפספסו את עורך הדין המתאים לכם ביותר, אשר יעניק לכם ייצוג משפטי מצוין ויחס אישי. 

מדוע פגישת הייעוץ חשובה כל כך? ראשית, תוכלו לעמוד בה על טיב המומחיות של עורך הדין בהליכי גירושין וכבר אמרנו שזהו הפרמטר המהותי ביותר בבחירה שלכם. לצורך כך, ניתן למשל לשאול את עורך הדין על תיקים קודמים בהם הוא טיפל, על ניסיונו בייצוג בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים וכדומה.

שנית, בפגישה זו עורך הדין ייתן לכם את המידע אודות ההליך המשפטי הצפוי, העלויות הכרוכות בו והערכה לגבי תוצאותיו, כך שתוכלו להחליט האם אתם מוכנים לצעד הזה של גירושין. שלישית, זוהי השעה לעשות תיאום ציפיות עם עורך הדין לגבי עדכונים, מעורבות שלכם בתיק ועוד. ולבסוף, זוהי הזדמנות לבחון את הכימיה שלכם עם עורך הדין ולברר לעצמכם האם זהו אדם שתרגישו בנוח לחלוק עמו את הפרטים האינטימיים ביותר על חייכם, האם הוא מביע אמפתיה, האם הוא בעל מזג נעים וכיו"ב.

מזונות ילדים
אתם לא בטוחים כי עורך הדין שמולכם הוא באמת מומחה בהליכי גירושין? הנה לכם טיפ קטן. כאשר הוא משוחח עמכם על סוגיית מזונות הילדים והמשמורת, שימו לב האם הוא מעודכן בחידושים שנסביר להלן. אם לא, דעו כי הוא אינו מומחה לגירושין ועליכם להמשיך ולחפש את עורך הדין המתאים.

במשך שנים, בעת פרידתם של בני זוג, תשלום מזונות הילדים היה מושת על האב בלבד, ללא התחשבות בהסדר המשמורת שנקבע וללא התחשבות ברמת הכנסתה של האמא. זהו מצב אבסורדי שיצר חוסר שוויון מובהק בין אבות גרושים לאימהות גרושות והוביל גברים רבים להידרדרות כלכלית עמוקה בשל נטל המזונות.

הישגי עורך הדין
אחד מהתיקים החשובים בייצוגה של עו"ד מאיה רוטנברג
בחודש יולי 2017, בית המשפט העליון יצר הלכה חדשה ( בע"מ 919/15) ועל פיה, כאשר הילדים הנם מגיל 6 ומעלה, חובת תשלום המזונות היא משותפת לשני ההורים. חלקו של כל אחד בדמי מזונות הילדים ייקבע בהתאם לזמני השהות וליחס ההכנסות שלהם. עורך דין שהנו מומחה לגירושין, לא יוכל להתייחס לסוגיית מזונות הילדים מבלי לספר לכם את השינוי הדרמטי הזה. אם הוא אינו מתייחס לכך, זה צריך להדליק לכם נורה אדומה וכדאי להמשיך בחיפוש. עורכת דין מאיה רוטנברג ייצגה בתיק גירושין זה את האב וכך נקבעה הלכה חדשה במזונות בבית המשפט העליון.

זמני שהות או הסדרי ראיה?
אינדיקציה נוספת שיכולה לעזור לכם לברר האם עורך הדין שמולכם הוא מומחה לגירושין נוגעת לסוגיית משמורת הילדים. גם בתחום זה חל שינוי חשוב בשנים האחרונות ובקיאות בו יכולה להעיד האם עורך הדין אליו פניתם הוא מומחה לגירושין או אם לאו. עד בע"מ 919/15, פסק דינו של בית המשפט העליון אותו הזכרנו לעיל, היה שימוש במונחים של משמורת והסדרי ראייה. בעת פרידת ההורים, יש להסדיר את משמורת הילדים כאשר עד לאחרונה הייתה הבחנה בין משמורת מלאה לבין משמורת משותפת.

במקרה הראשון, מתמנה אחד מבני הזוג להורה המשמורן ולהורה האחר נקבעים הסדרי ראייה. במקרה השני, משמורת משותפת, ההורים חולקים את החזקה על הילדים. בשנת 2017, באותו פסק דין, הוטבע מונח חדש והוא זמני שהות. אלו מחושבים באחוזים, למשל, 70% לאם ו30% לאב, כאשר הלכה למעשה יהיה מדובר במשמורת מלאה של האמא.

משמורת משותפת תהיה 50% זמני שהות לכל הורה או קרוב לכך. לכן, השיח של משמורת עודנו קיים, אולם הדגש כיום הוא חלוקה מדויקת ומסודרת של זמני השהות על פיה נקבעת החבות במזונות של כל הורה. כאשר עורך הדין עמו הגעתם להתייעץ, משוחח אתכם במינוחים הישנים ואינו מציין כלל את צמיד המילים זמני שהות, הוא איננו מעודכן בתחום ולכן לא יכול להיחשב למומחה שאתם מחפשים.

איך בוחרים עורך דין לגירושין
לאחר שאתם יודעים אלו פרמטרים חשוב לבדוק בעת בחירת עורך דין גירושין, נשאלת השאלה איפה תמצאו את עורך הדין שאתם מחפשים. המלצה מהימנה מלקוחות קודמים היא הדרך הטובה ביותר. תוכלו לשאול את הממליץ בדבר התוצאה של ההליך המשפטי, היחס שקיבל מעורך הדין, האם הוא פעל בשקיפות, בסבלנות, באמפתיה כלפיו ועוד.

לעיתים תשמעו על עורך דין טוב בצורה של מפה לאוזן בלי יותר מדי פרטים ומידע, אז חשוב לקרוא היטב אודות עורך הדין באתר שלו, להתרשם ממנו כפי שתיארנו לעיל בהרחבה ולקבוע פגישת ייעוץ, בה תשאלו את כל השאלות ותוכלו לקבל החלטה האם זהו עורך הדין המתאים לכם. דרך נוספת למציאת עורך דין היא באמצעות קבוצות שונות בפייסבוק, פורומים משפטיים, תוכניות טלוויזיה בה מתראיינים עורכי דין ועוד.

עלות עורך דין גירושין
לא נסיים את הסקירה שלנו ללא התייחסות לנושא העלויות. בפתח הדברים ציינו, כי המפתח לבחירה נכונה של עורך דין גירושין הוא מומחיות, יחס אמפתי ושכר טרחה הוגן. אז כמה יעלה לכם ייצוג משפטי בהליך גירושין? אין תשובה אחת לשאלה זו והדבר יכול להשתנות מאוד מתיק לתיק. במה זה תלוי? בטיבן ובהיקפן של הסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק, בשאלה האם בין בני הזוג יש הסכמה על ענייני הגירושין או לא, האם מדובר בנסיבות מורכבות ועוד.

כן, הוותק, הניסיון והמוניטין של עורך הדין גם הם פרמטרים רלוונטיים בעלות שכר הטרחה לייצוג משפטי. ומה פירושו של דבר שכר טרחה הוגן? כזה המתאים לנתונים שהצגנו ולשכר הטרחה המקובל בתחום. מעל הכל זכרו כי אתם מפקידים את עתידכם בידי עורך הדין ולכן אתם זקוקים לאיכות ללא פשרות. משכך, אל תבחרו בעורך דין רק משום שהוא נתן לכם הצעת מחיר זולה ואף בדקו היטב מדוע היא נמוכה יותר מאחרות. בהצלחה!
 


מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג


באפשרותכם למלא את טופס יצירת הקשרונחזור אליכם בהקדם.
ניתן להשיג אותנו באמצעים הבאים:

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדלC קומה2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל

מיקוד: 6971915

טלפון: 03-6161535

פקס: 03-6161913

נייד: 0544-705733

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

18 Raoul Wallenberg St., BuildingC, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

Zip Code: 6971915

Tel: +972-3-6161535

Fax: +972-3-6161913


Mobile: +972-54-4705733

office@rotenberglaw.co.il

*
*
טען קובץ
checked

"שמירת סודותיו של אדם, היא בלא ספק אחד מאָשיות ההגנה על הפרטיות. הסוד - הוא דבר שבעליו אינו מעוניין שיתגלה לאחרים, אך יש שהוא מגלה אותו לאיש אמונו, אחר שקיבל ממנו הבטחה במפורש או במשתמע, שלא יגלה את סודו לאחרים".

קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה חסיון עורך דין לקוח - ב"ש 4301/08 ברקו נ' מדינת ישראל: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
לפי כללי לשכת עורכי הדין (התעריף המינימלי המומלץ), התש"ס – 2000קרא עוד
דרג את הכתבהדירוג כתבה התעריף המינימלי המומלץ לפי כללי לשכת עורכי הדין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד