En

צור קשר

checked

20 עורכי הדין העשירים ביותר בעולם


אז מי הם? הנה מבט מהיר על 20 עורכי הדין העשירים בעולם, המדורגים מהשווי הנקי הנמוך ביותר לגבוה ביותר.

לידיעתך, 20 האנשים ברשימה זו הם כולם עורכי דין או שופטים. יש עוד המון "עורכי דין" עם שווי נקי גבוה משמעותית, אך הם פשוט בעלי תואר במשפטים ואינם משתמשים בו יותר.

 

20. עו"ד האריש סלבה 6 מיליון דולר

עורך דין האריש סלבה עבד קשה לפיתוח מוניטין כאחד מעורכי הדין הבכירים (והיקרים ביותר) בהודו, המתמחה בדיני מסחר, משפט חוקתי ומס. סלבה, שמגיע משושלת ארוכה של עורכי דין ושימש בעבר כפרקליט הכללי של הודו, גובה כיום לקוחות מ- 45,000 דולר ליום. בנוסף לייצוג כמה גופים ממשלתיים, לקוחות ארגוניים גדולים והתעשיין מוקש אמבאני, הוא ייצג ידוענים של בוליווד בתיקים פליליים. למעשה, מכנים אותו לעתים קרובות "המלאך השומר" של השחקן המפורסם סלמאן חאן, על כך שהרחיק אותו מהכלא באשמת פגע וברח. (בתי כלא הודיים ידועים לשמצה בתנאים קשים).

 

19. עורך הדין חוסה באז: 8 מיליון דולר

ככל הנראה הידוע ביותר בהגנה על קייסי אנתוני בשנת 2011, עורך הדין חוסה באז הוא בהחלט סיפור הצלחה אמריקאי. לאחר שנשר מבית הספר התיכון, הוא הצטרף לחיל הים, קיבל את לימודי ה- GED שלו, ובסופו של דבר קיבל תואר במשפטים בבית הספר למשפטים באוניברסיטת סנט תומאס. הוא היה מעורב במספר תיקים בפרופיל גבוה שהובילו לזיכויים, כולל פרשת הרצח של נילטון דיאז, שכונתה בין היתר "ההפרעה המשפטית הגדולה ביותר מאז OJ. הוא נחשב בעיני רבים לעו"ד הפלילי המבוקש ביותר בארה"ב וכיום הוא מייצג את כוכב ה- NFL לשעבר, אהרון הרננדז. הוא גם מחבר הספר הנמכר ביותר, משוער אשם: קייסי אנתוני: הסיפור הפנימי.

 

18. עורך דין רנון א 'ג'ורדן ג'וניור: 12 מיליון דולר

יליד 1935, עו"ד ג'ורדן נהנה מקריירת משפטים ארוכה שהחלה לאחר סיום לימודיו באוניברסיטת הווארד. (בנוסף, הוא מחזיק ביותר מ- 70 תארים של כבוד ממכללות ואוניברסיטאות שונות.) כיום הוא המועצה הבכירה, ומתמקד במשפט מועצה כללי, עסקי ובינלאומי, באקין, גאמפ, שטראוס, האואר ופלד LLP. הקריירה המוקדמת שלו התמקדה בעיקר בזכויות אזרח, בעוד שהוא שימש מאוחר יותר כיועץ לנשיא קלינטון. עיקר הונו הושג על ידי ייצוג תאגידי ענק, כמו זירוקס ואמריקן אקספרס, וכן בילוי זמן כבנקאי בוול סטריט.

 

17. עורכת דין לין טולר: 15 מיליון דולר

עורכת הדין לין טולר, שהייתה ידועה יותר כשופטת מבית המשפט לגירושין בטלוויזיה מאז 2007, שימש בעבר כשופט בית המשפט העירוני היחיד בקליבלנד הייטס, אוהיו במשך יותר מ -8 שנים. עו"ד גירושין, לאחר קבלת התואר במשפטים מבית הספר למשפטים באוניברסיטת פנסילבניה בשנת 1984, התמקדה במשפט אזרחי עד שהפכה לשופטת בבית המשפט העירוני. בתפקיד זה היא נודעה באכיפת גזרי דין לא מסורתיים, כמו כתיבת מאמרים. בנוסף לניהול בית המשפט לגירושין, לין היא מחברתם של שלושה ספרים.

 

16. עורך דין דייויד בויס: 20 מיליון דולר

משמש כיו"ר Boies, Schiller & Flexner, עורך דין דייוויד בויס שימש בעבר כיועץ הראשי של הסנאט האמריקני. הוא סיים את לימודיו באוניברסיטת ייל בשנת 1966 וכמעט מיד עשה לעצמו שם. הוא צבר את הונו על ידי ייצוג מספר תאגידים גדולים, ביניהם IBM, נאפסטר, ג'ורג 'שטיינברנר (הבעלים של ניו יורק יאנקיז), CBS ואיגוד שחקני ה- NBA במהלך נעילת ה- NBA בשנת 2011. על פי מגזין פורצ'ן, הוא "האקדח השכור מספר 1 של התאגיד האמריקני".

 

 

15. עו"ד אלן דרשוביץ: 25 מיליון דולר

לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למשפטים בהרווארד בשנת 1962, עורך דין אלן דרשוביץ פנה ישר לפרקטיקה. בשנת 1964 הוא הפך לחבר בפקולטה לבית הספר למשפטים בהרווארד ובשנת 1967 הוא התמנה לפרופסור מן המניין. (הוא פרש בשנת 2013.) תוך כדי לימוד משפטים, הוא גם עשה לעצמו שם בתחום המשפט הפלילי. בזכות המוניטין שלו כ"עורך הדין העליון של המוצא האחרון ", יש לו שפע של לקוחות בעלי פרופיל גבוה, כולל מייק טייסון, ג'ים בייקר, ליאונה הלמסלי, OJ סימפסון וג'פרי אפשטיין. בנוסף, הוא כתב יותר מתריסר ספרים. כל זה ביחד סייע לו לצבור את הונו.

 

14. עורך דין מארק ג'ראגוס: 25 מיליון דולר

בוגר בית הספר למשפטים לויולה משנת 1992, מארק גראגוס הוא סנגור פלילי שהיה מעורב גם במספר תיקים ייצוגיים בתחום הליטיגציה אזרחית. הוא ייצג את כולם מכריס בראון, מייקל ג'קסון ווינונה ריידר ועד סקוט פיטרסון וסוזן מקדוגל. הוא נקרא "אחד ממאה הפרקליטים המשפיעים ביותר בקליפורניה", והוא גם מחזיק בשיא של אחד מעשרת פסק הדין המובילים בתולדות קליפורניה בתיק שנערך בשנת 2008, בו השיג פסק דין של חבר המושבעים שהעניק יותר מ -38 מליון דולר נגד חברת תרופות. כיום הוא משמש כשותף מנהל בגרגוס ובגראגוס.

 

13. תומאס מסרו: 25 מיליון דולר

גם סניגור פלילי, עו"ד תומאס מסרו סיים את לימודיו באוניברסיטת הרווארד ובמכללת המשפטים באוניברסיטת הייסטינגס בקליפורניה, וכונה על ידי עורכי הדין הלאומיים למשפט כ"עורך הדין למשפט השנה למשפט ". (הוא זכה בשפע של פרסים אחרים כולל "עורך הדין להגנה פלילית של השנה".) הוא ידוע בכך שהוא נוקט בתיקים מורכבים עם סיכויים בלתי אפשריים וקיבל תוצאות יוצאות דופן. הוא היה עורך דינו של מייקל ג'קסון כאשר הוא זוכה מ -14 אישומים על מעשה בגין ילדים וזכה בשלושה משפטים פדרליים פדרליים חסרי תקדים ברצף. תעריף השעה שלו אמנם גבוה כל כך עד שהוא לא פורסם, אך הוא גם עושה עבודות פרו בונו דרך המרפאה המשפטית Mesereau Free.

 

12. השופט ג'ו בראון: 30 מיליון דולר

השופט ג'ו בראון, הידוע בעיקר בזכות מופעו בתכנית בית המשפט בשעות היום, שהתקיים במשך 15 שנה, קיבל את התואר במשפטים מ- UCLA. לאחר ששימש כתובע אפרו-אמריקני הראשון בממפיס, טנסי, הוא פתח את הפרקטיקה שלו לפני ששירת כשופט בבית משפט פלילי במחוז שלבי, טנסי. בזמן שניהל את פנייתו של ג'יימס ארל ריי להתנקש בחייו של מרטין לותר קינג הבן, הוא משך את תשומת ליבם של מפיקי הטלוויזיה. עיקר עושרו הושג באמצעות המופע הטלוויזיוני. בשנת 2014 הוא התמודד לתובע הכללי במחוז שלבי, אך הפסיד לתפקיד המכהן.

 

11. עורך דין רוברט שפירו: 50 מיליון דולר

כיום שותף בכיר ב- Glaser, Weil, Fink, Jacobs, Howard, Avchen and Shapiro, LLP, רוברט שפירו סיים את לימודי המשפטים במשפטים Loyola בשנת 1968 והחל קריירה כעורך דין פלילי. לאחר שכיהן בצוות המשפטי של או.ג'יי סימפסון (וייצג כמה ידוענים אחרים), הוא בחר לעבור לליטיגציה אזרחית. בנוסף לקריירת המשפטים שלו, הוא כתב ספר ילדים ומייסד שותף של LegalZoom ו- Shoedazzle.com.

 

10.  עורך דין ג'ון ברנקה: 50 מיליון דולר

בוגר בית הספר למשפטים UCLA, עו"ד ג'ון ברנקה עבר קריירה ארוכה כעורך דין תעשיית הבידור ותאגידים עם דגש על ייצוג של רוקנרול ומשקיעים עצמאיים. הוא ייצג יותר מ -30 חברים בהיכל התהילה של הרוקנרול ונמצא כמעט בכל רשימה של עורכי דין מובילים בעולם. בהערה צדדית, הוא משמש כמוציא לפועל בעיזבונו של מייקל ג'קסון.

 

9. עורכת הדין ג'יין וונג'ירו מיכוקי: 60 מיליון דולר

עו"ד ג'יין וונג'ירו מיוקי, שהשכילה בבית הספר למשפטים בקניה ובאוניברסיטת וורוויק, הינה שותפה מנהלת בחברת Kimani & Michuki Advocate, משרד עורכי דין בתאגיד בניירובי, קניה המייצג כמה מהתאגידים הגדולים בקניה, כגון Equity Group Holdings Limited. בנוסף לקריירת המשפטים שלה, היא בעלת המניות הגדולה ביותר בבורסת ניירובי, ומשם מגיע חלק ניכר מהשווי הנקי שלה.

 

8. עורך דין רוי בלאק: 100 מיליון דולר

סנגור אזרחי ופלילי אחר, רוי בלק, בוגר אוניברסיטת מיאמי, הוא השותף הבכיר בבלק, סרבניק, קורנספן וסטומפ. במשך יותר מ -40 שנה הוא מייצג לקוחות בעלי פרופיל גבוה, כמו ויליאם קנדי ​​סמית '(זוכה באשמת אונס), אלברטסון, בע"מ, והליו קסטרונבס. ידוע על ידי רוב הענפים על היותו בעל "המוניטין הלאומי הטוב ביותר בפלורידה", והוא משמש גם אנליסט משפטי ב"היום שואו "וב"איש בוקר טוב אמריקה" ומלמד ראיות פליליות מתקדמות באוניברסיטת מיאמי.

 

7. עו"ד ווילי א. גארי: 100 מיליון דולר

המכונה "הרוצח הענקי", ועורך דין וילי גארי לקח על עצמו  את ייצוג כמה מהתאגידים הגדולים במדינה, כולל Anheuser-Busch ו- Disney. הוא זכה בכמה מפרסי ההסדרים ומושבעים הגדולים בארה"ב, כולל כמה מקרים ששווים מוערך ביותר מ -30 מיליארד דולר. בוגר אוניברסיטת שו, כיום הוא השותף המנהל של עורכי דין בגארי, וויליאמס, פארנטי, ווטסון וגארי, PLLC, עובד כדובר מוטיבציה והופיע כאנליסט משפטי ב"ההופעה המוקדמת ".

 

6. עורכת דין ג'ודי שיינדלין: בין 150 מיליון ל -250 מיליון דולר

השופטת ג'ודי, הידועה בעיקר בזכות היותה שופטת טלוויזיה ללא שטויות, מרוויחה 47 מיליון דולר בשנה. בוגרת בית הספר למשפטים בניו יורק בשנת 1965, השופטת שיינדלין הייתה במקור עורכת דין תאגידים, אם כי במהרה נמאס לה ובחרה להיות תובעת בבית המשפט לענייני משפחה. בשנת 1982 מונתה כשופטת בבית משפט פלילי, שם זכתה למוניטין של שופטת "קשוחה" וניהלה ביותר מ -20,000 תיקים. זה, יחד עם כמה ספרים שכתבה, משכו את עיניהם של מנהלי הטלוויזיה ובסופו של דבר הובילו לתוכנית הטלוויזיה שלה. בנוסף, היא מחברת שבעה ספרים ושימשה כאנליטיקאית משפטית בתוכניות טלוויזיה שונות.

 

5. עורך דין ביל נוקום: 850 מיליון דולר

כיום משמש כמייסד ומנכ"ל פרויקט הצדק העולמי, המוקדש לקידום שלטון החוק בכל רחבי העולם, ביל נוקום הוא עו"ד תאגידי הידוע בפילנתרופיה שלו. לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למשפטים בסטנפורד בשנת 1967, עבד במשרד קטן עד שהתבקש לבצע עבודות עבור מיקרוסופט, שעדיין הייתה בשלבי ראשיתה. בסופו של דבר הוא הפך ליועץ המשפטי של מיקרוסופט, תפקיד בו מילא במשך 25 שנה. בעבר הוא היה משקיע בענקיות סן פרנסיסקו.

 

4. עו"ד ויליאם לרח: 900 מיליון דולר

אף על פי שנאסר בשנת 2009 בשל מעורבותו בפרשיה פלילית, ויליאם לרך עשה קריירה רווחית כעורך דין תאגידי עם התמחות בתביעות ייצוגיות בניירות ערך פרטיים במשך יותר מ -30 שנה, וכך צבר את הונו הרב. לכינוי "מלך הכאב", המכונה לעתים קרובות עורך הדין המרתיע ביותר באמריקה במהלך תקופת הזוהר שלו, לרך, בוגר בית הספר למשפטים באוניברסיטת פיטסבורג, מחזיק בשיא הסכום הגדול ביותר שאי פעם נתקבל בתביעות ייצוגיות בניירות ערך. על פסק הדין של 7.12 מיליארד דולר שקיבל נגד אנרון.

 

3. עורך הדין וויצ'אי תונג-טאנג: 1.1 מיליארד דולר

Wichai Thongtang נחשב בעיני רבים בתעשייה ל"אחד השמות המובילים במקצוע עריכת הדין ברחבי העולם ", והוא עורך דין חזק בתאילנד. לאחר שסיים את לימודיו באוניברסיטת Thammasat בשנת 1970, עבר לדיני חברות, שם ייצג מספר בכירים ותאגידים תאילנדים וניצל את ההזדמנות ללמוד על שוק המניות והשקעות. בנוסף לקריירת המשפטים שלו, תונגטנג הוא יו"ר חברת Cable Cable Holding PLC ובבעלותו 15% מתאגיד הבריאות Dusit Medical, בנגקוק.

 

2. עורך דין ג'ו ג'מייל: 1.7 מיליארד דולר

אף על פי שהוא נפטר בגיל 90 בדצמבר 2015, ג'ו ג'מייל נכנס לרשימה זו מכיוון שהוא היה עורך הדין העשיר ביותר בארצות הברית בזמן מותו. לעתים קרובות מכונה "מלך הנזיקין", הוא ייצג את פנסואיל בתביעה מ -1985 נגד היריבה טקסאקו. דמי שכר טרחה  שלו היו 335 דולר לאחר שבתי המשפט הכריעו לטובתו של פנסויל. בוגר בית הספר למשפטים מאוניברסיטת טקסס משנת 1953 היה ימאי לשעבר, שהיה לו מוניטין רב באולם בית המשפט על היותו שוחק, גס רוח, וולגרי. עם זאת, מחוץ לאולם בית המשפט הוא היה ידוע בפילנתרופיה הנדיבה שלו.

 

1. עורך דין ריצ'רד סקרוגס: 1.7 מיליארד דולר

בוגר בית הספר למשפטים מאוניברסיטת מיסיסיפי בשנת 1976 ועורך דין משפט בולט, ריצ'רד סקרוגס ידוע בעיקר בזכות אהבתו לתביעות טבק ואסבסט והעובדה שהוא זכה ביותר ממיליארד דולר בפסקי דין נגד חברות שונות. הוא היה מעורב מאוד גם בתביעות ייצוגיות נגד ריטלין בשנת 2000, כמו גם בתיק שנערך נגד האחים ליהמן בשנת 2003, עליו זכה בפסק דין של 51 מיליון דולר. עם זאת, בשנת 2007 הואשם בשוחד שיפוטי. בשנת 2008 הוא הודה באשמה ולבסוף ריצה שש שנים בכלא הפדרלי. הוא השלים את עונשו ושמר על הונו העצום.

דרג את הכתבהדירוג כתבה 20 עורכי הדין העשירים ביותר בעולם: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד