איך לשלם פחות על גירושין?
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גירושין- איך מצמצמים את עלויות ההליך?

כמה עולה פגישת ייעוץ לגירושין?

במקרים רבים הליך הגירושין מתחיל כאשר יוצרים קשר עם עורך דין גירושין לצורך התייעצות לגבי זכויותיכם וחובותיכם - כיצד לבחור עורך דין לגירושין?. מוטב שתקבעו פגישת ייעוץ ראשונית כדי להבין את מצבכם המשפטי ולהימנע מטעויות שאח"כ תהיינה קשות לתיקון. המחיר של פגישת ייעוץ לגירושין עם עו"ד מוביל בתחום (ובכך אין להתפשר) תנוע בין 800 ש"ח ל-1,500 ש"ח בתוספת מע"מ, תלוי במורכבות ההליך. בדרך כלל, במידה ותחליטו לשכור את עורך הדין לניהול התיק, תקוזז עלות פגישת הייעוץ משכר הטרחה הכולל שתוסכם על התיק.

 

 

פנייה להליך של גישור גירושין 

הדרך הטובה ביותר לנהל הליך גירושין תוך צמצום עלויות, היא באמצעות פנייה לגישור, קרי לאמץ מודל של גירושין בשיתוף פעולה. הליך זה מאפשר לצדדים להגיע להסכמות הוגנות בדרכי נעם, ללא היקלעות למאבק משפטי, המהווה נטל רגשי רב על בני הזוג והוצאה כלכלית גבוהה.

 

עורך הדין המגשר, יושב עם בני הזוג, לומד את נסיבות המקרה, מקשיב לרצונם, בוחן היכן יש נכונות לפשרה מצד כל אחד ומציע לצדדים פתרונות יצירתיים לסוגיות השונות העומדות על הפרק.

 

לעניין זה חשוב לציין, כי בחודש יולי 2016, נכנס לתוקף חוק גישור חובה, המחייב בני זוג העומדים בפני גירושין, לקיים מספר פגישות גישור, לפני שיורשו להגיש תביעות משפטיות. אולם, גם אם הליך הגישור לא נשא פרי, כדאי לתת לו הזדמנות נוספת, טרם פונים בני הזוג לניהול ההליך בין כותלי בית המשפט. מדוע?

 

מן הטעם כי ישנו שוני מובהק בין הליך גישור המתנהל על ידי עובד סוציאלי (כפי שקורה במסגרת החוק החדש) לבין גישור באמצעות עורך דין מגשר המתמחה בהליכי גישור גירושין. הניסיון והידע בניהול סכסוכים ומשא ומתן, לצד המומחיות המשפטית, מאפשרים לעורך דין גירושין שהו גם מגשר מוסמך להציע לבני הזוג הצעות פשרה הרלוונטיות להם באופן אישי, על פי נסיבות המקרה. כך גדל באופן משמעותי מאוד הסיכוי לגיבוש הסכם גירושין, אשר יחסוך לבני הזוג את הצורך בפנייה לערכאות. התוצאה: חיסכון כלכלי וסיום נעים ומכובד יותר של קשר הנישואין.  

 

האם מומלץ לשכור עו"ד גירושין אחד לשני בני הזוג?

הדעה הרווחת היא כי בני הזוג אשר עומדים בפני גירושין, חייבים בהכרח לשכור שני עורכי דין ולשלם אפוא הוצאות משפטיות כפולות. אולם במקרים רבים ניתן לפנות אל עורך דין משותף. כך למשל כאשר ישנה הסכמה בין בני הזוג ולו בסיסית, באשר לסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק, כדוגמת חלוקת הרכוש או משמורת הילדים. במצב דברים זה, ניתן לחסוך בעלויות ולשכור עורך דין משפחה משותף.

 

מנגד, כאשר ישנן מחלוקות עמוקות בין בני הזוג וקושי לנהל דיאלוג יעיל לקראת פשרה, בדרך כלל יהיה צורך כי כל אחד מבני הזוג ישכור עורך דין משפחה מטעמו, אשר ייצג את האינטרסים שלו. באופן הזה, באי הכח הם אלו אשר ינהלו את המשא ומתן לקראת הסכם גירושין, או ייצגו בנפרד את בני הזוג בערכאות, היה ולא ניתן יהיה להגיע לכדי פשרה.

 

איסוף מידע טרם הליך גירושין

אמצעי נוסף וחשוב אשר יכול לחסוך בעלויות הליך הגירושין שלא על דרך הגישור הוא איסוף מידע רלוונטי, אשר יסייע לעורך הדין לתכנן טוב יותר את האסטרטגיה לניהול תיק הגירושים. מדובר ראשית כל במסמכים כלכליים כגון מסמכי טאבו על נכסי מקרקעין, תדפיסי חשבון בנק, תלושי שכר, דוחות של קופות גמל ופנסיה וכיו"ב.

 

הנתונים הללו הכרחיים על מנת לתכנן את חלוקת הרכוש בין בני הזוג ולשמור על האינטרס הכלכלי. לא פעם בדיקה זו מעלה חשש להברחה או הסתרת נכסים, אז עורך הדין יוכל לנקוט בפעולות מנע על מנת להגן על רכוש בן/בת הזוג.

 

מנגד, הליך איסוף המידע יכול לחשוף את קיומם של חובות, אז יש לבחון האם מדובר בחובות משותפים, אשר בן/בת הזוג יכולים להיות מחויבים בחלקו, או שמא ניתן להוכיח כי מדובר בחוב אישי, אשר חל למעשה על הצד השני בלבד.

 

בנוסף לכך, תיעוד רלוונטי מסוג אחר יכול להיות כל דבר הנוגע להתנהלותו של בן/בת הזוג במישור האישי. לאלו יכול ותהיה חשיבות רבה הן לעניין הגט והן לעניין משמורת הילדים. איסוף המידע מבעוד מועד, יסייע להגנה המשפטית שלכם ויוכל לקדם את מטרותיכם בהליך הגירושין, בין אם במסגרת של גירושין בשיתוף פעולה ובין אם במסגרת של ניהול ההליך בערכאות.

 

 

*
*

דרג את הכתבהדירוג כתבה גירושין- איך מצמצמים את עלויות ההליך?: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד