צור קשר דיני משפחה וגירושין צור קשר

צור קשר

checked
הסכם ממון דיני משפחה וגירושין הסכם ממון
תוכן מרכזי בעמוד דיני משפחה וגירושין תוכן מרכזי בעמוד

אכיפת הסכמי ממון בחו"ל ובמדינות שונות

האתגר באכיפת הסכם ממון במדינות שונות  

 כיום בעידן הגלובלי, נישואים או חיים משותפים בין בני זוג בעלי אזרחות שונה אינה דבר חריג ייתכן אף שלבן/בת הזוג יש נכס בבעלותו בחו"ל מלפני הנישואין או שרכש/ירש את הנכס תוך כדי מערכת היחסים.

 

אכיפת הסכם ממון מתבצעת על פי עקרונות דיני החוזים ודיני המשפחה המשתנים במדינות שונות. ככל חוזה הנתון לפרשנות, נבחן אומד דעתם של הצדדים לחוזה כאשר חוקים מתחום דיני המשפחה לדוגמא בארץ: חוק יחסי ממון ו/או חוק המזונות מהווים מסגרת לאכיפת ההסכם.

 

הכרה בהסכם ממון בחו"ל - לא מובן מאליו

חתמתם על הסכם ממון בארץ, הסכם טרום נישואין או הסכם לחיים משותפים (ידועים בציבור) אך אם תביעת הגירושין תוגש במדינה שלא מכירה בתוקפו של הסכם הממון עליו חתמתם בישראל. באותו רגע כל הונכם, רכוש, נכסים וזכויות, חשוף לתביעה לחלוקת הרכוש שמגיש/ה בן/בת הזוג, הסכם הממון הפך לחוזה ללא יכולת אכיפה, ויש להוכיח את טענותיכם לבעלות על הרכוש בבית משפט לפי דין זר.

 

הסכם ממון הכולל תניית שיפוט

מומלץ להבטיח מראש את יכולת האכיפה על ידי ביסוס תוקפו ומעמדו של הסכם הממון שנחתם בישראל גם במדינה שאיננה מכירה בהסכמי ממון. ניתן לבצע זאת על ידי עורך דין מומחה בדיני המשפחה הבינלאומיים ובדיני המשפחה הפנימיים של המדינות הרלוונטיות. במקרים בהם בן הזוג זר או בעל תושבות זרה עורך הדין יכול לבצע פעולות משפטיות במדינה בחו"ל במקביל לחתימה על הסכם הממון בישראל. במקביל יש לנסח סעיף מיוחד הקובע כי הדין התקף בכל הקשור בעניינים המוסדרים בהסכם הממון יהיה הדין הישראלי.

 

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה אכיפת הסכמי ממון  בחו"ל ובמדינות שונות: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשר דיני משפחה וגירושין צור קשר

צור קשר

checked
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד