En

צור קשר

checked

מהו הסכם הפרדה?

הסכם פרידה הוא מסמך חוזי אשר באמצעותו שני אנשים נשואים מתחייבים לחלוקת נכסיהם ואחריותם בעת הכנתם לפרידה או גירושין .

ההסכם כולל תנאים לחלוקת משמורת ומזונות ילדים, אחריות הורית, תמיכה כספית לבני זוג (מזונות בן/בת זוג- מזונות גבר מזונות אישה), רכוש וחובות, והיבטים משפחתיים וכלכליים אחרים שאת/ה ובן זוגך או בן / בת הזוג עשויים לרצות להפריד או לחלק.

הסכם פרידה יכול להיות מוגש לבית המשפט כחלק מהליך הגירושין,  או יכול להוות בסיס להסדר הגירושין על ידי שופט בפסק הדין הסופי לגירושין.

מתי משתמשים בהסכם הפרדה?
הסכמי הפרדה משמשים בני זוג  בשלושה מצבים בדרך כלל:

פרידה לפני גירושין: זוג נשוי שהחליט להיפרד לעת עתה אך אינו מוכן עדיין להתגרש, בני הזוג מעוניינים  להמשיך בנישואיהם אך רוצים לחיות בנפרד באופן זמני. הם בוחרים ליצור הסכם הפרדה כדי שיוכלו לתעד מתי התחילו לחיות באופן עצמאי וכדי שיוכלו לחלק את האחריות המשפחתית והכלכלית שלהם בזמן שהם נפרדים.


הסכם טרום גירושין: זוג נשוי שהחליט להתגרש וכבר יודעים כיצד הם רוצים שהנכסים, החובות, הרכוש משותף והאחריות שלהם לילדיהם יחולקו. במקום שבית משפט יחליט מה תהיה האחריות של כל אחד מבני הזוג עם סיום הקשר, הם בוחרים ליצור הסכם הפרדה. הסכם ההפרדה מוגש בדרך כלל לבית המשפט ויכול להיות חלק מהסכם או פסק הגירושין.


נשארים פרודים:  ניתן להשתמש בהסכם הפרדה גם אם זוג נשוי מעוניין לחיות בנפרד כמו בני זוג גרושים, אך לשמור על מצב היחסים החוקיים שלהם כנישואים.


מה ההבדל בין פרידה לגירושין?
פרידה היא כאשר בני זוג נשואים כחוק, אך כבר אינם מקיימים זוגיות של בעל ואישה בפועל. יתכן שירצו בעתיד להתפייס, להישאר בנפרד או בסופו של דבר להתגרש.

לעיתים קרובות, זוגות שנפרדים עושים שימוש בהסכמי הפרדה כדי לקבוע איזה בן / בת זוג אחראי למה (חובות/ מחויבויות) ומי יהיה המטפל העיקרי בילדים, אם בכלל.

גירושין הם כאשר זוג נשוי קיבל פסק דין לגירושין, תעודת גירושין, גט בין בני זוג יהודים. הם כבר לא נשואים ולא נחשבים כבעל או אישה לבן הזוג לשעבר.

זוגות המתכוננים להגיש בקשה לגירושין חותמים לעיתים קרובות על הסכם הפרדה כאשר הם כבר הסכימו כיצד לחלק את רכושם הזוגי ואת המשמורת על כל ילד.

מה הפירוש של "לחיות בנפרד ולחוד"?
כאשר בני זוג נחשבים כפרודים, לחיות בנפרד ולחוד אין פירושו בהכרח שכל אחד מבני הזוג צריך לגור בבית מגורים אחר. לעתים קרובות, זוג ימשיך להתגורר באותו בית מסיבות כלכליות או לטובת הילדים, אם כי הם רואים עצמם נפרדים.

סטטוס פרוד/ה כולל:

הפרדת הכספים, הנכסים והחובות.


הפרדה פיזית, כולל שינה בנפרד, ארוחות בזמנים שונים וחלוקת משימות הבית במטרה להגביל את האינטראקציה עם בן הזוג.


ביטול חוזה הנישואין מתוך כוונה להתגרש.


מה אנחנו עושים עם הכספים שלנו במהלך הפרידה?
בדרך כלל, ברגע שבעל או אישה מחליטים להיפרד מבן / בת הזוג שלהם, הם יצטרכו לחלק את הרכוש הזוגי שלהם. זה כולל חלוקה של בית הזוגיות, כל הנכסים, החובות, הרכוש ואחריות משפחתית פיננסית אחרת.

הסכם ההפרדה הוא אפקטיבי יותר כאשר הוא הוגן כלפי שני הצדדים, לכן וודא שאתה מחלק את כל הנכסים והחובות באופן שלא משאיר לאף אחד מבני הזוג טוב יותר בצד השני.

תמיכה כספית בבני זוג: תמיכה בבני זוג, או מזונות, עשויים להיכלל בהסכם הפרדה. בדרך כלל משלמים אותו מבן זוג אחד לאחר כדי לסייע בשמירה על אורח חיים כלכלי רגיל. גובה המזונות וכמותם תלויה ב:

אורך הנישואין


בריאותם וגילם של שני בני הזוג


רמת חיים לפני הפרידה


ויתורים ותרומת שני בני הזוג במהלך הנישואין


ההכנסה של כל צד


העתודות הכספיות של כל אחד מבני הזוג


אם בני הזוג מצליחים להגיע להסכמה בנוגע לגובה ואורך תשלומי התמיכה לבני הזוג, וזה הוגן וסביר לשני הצדדים, סביר להניח שאותם הסדרי מזונות ישולבו בפסק הדין שלך לגירושין.

מזונות ילדים: ניתן לנהל משא ומתן על מזונות ילדים ולהכליל אותם בהסכם ההפרדה.  ההסדר חייב להיות סביר והוגן לכל הורה ולנסיבותיו הכלכליות. אם תוכלו  להסכים על סכום, על מועדי התשלום ואורך התשלומים, תוכל לכלול אותו בהסכם ההפרדה שלך בתמורה. עם זאת, לבתי המשפט יהיה שיקול הדעת להחליט אחרת תוך שיקול טובת הילד.

מאמרים קשורים
הסכם מזונות ילדים להורים פרודים

מסמכים קשורים:
גירושין מקוונים : עוזרים לך להכין את כל המסמכים הדרושים לגירושים מהירים ללא פגישה במשרד עו"ד.


הסכם ממון : מסמך ששימש לפני הנישואין לחלוקת נכסים, חובות, נכסים וכספים אחרים במקרה של פרידה או מוות.


 

ייפוי כוח  מתמשך: מסמך המאשר לאדם אחר לקבל החלטות בשמך, אשר בדרך כלל מתעדכן לאחר אירועי חיים גדולים כמו פרידה וגירושין.

 

צוואה  : מסמך המציין כיצד רכושך יחולק  לאחר פטירתך, צוואה צריכה להתעדכן בדרך כלל לאחר אירועי חיים גדולים כמו פרידה וגירושין.

דרג את הכתבהדירוג כתבה מהו הסכם הפרדה?: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד