חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

דיני משפחה והמעמד האישי

דיני משפחה והמעמד האישי

מהם דיני המשפחה? 

לכל ענף משפטי המורכבות שלו, אך תחום דיני המשפחה ( family law) והמעמד האישי הוא תחום ייחודי מאוד, מכיוון שהצדדים לסכסוך הם קרובי משפחה. המשמעות היא, כי ההליך המשפטי מלווה תמיד באמוציות רבות, המשפיעות על אופן קבלת ההחלטות של בעלי הדין ואין המדובר בסכסוכים בעלי אינטרס כלכלי גרידא. על כן, לצד מומחיות משפטית עמוקה, נדרש עורך דין העוסק בדיני משפחה, גם לרגישות והפגנת הבנה רבה כלפי לקוחותיו.

דיני משפחה והמעמד האישי
בעשור האחרון יש עלייה ניכרת במודעות המשפטית של הציבור וזו באה לידי ביטוי בתחומים משפטיים רבים, ביניהם גם דיני משפחה. כך למשל, יותר אנשים מכירים בחשיבות של עריכת צוואה ופונים לעורך דין, על מנת לדאוג לעתידם של הקרובים להם. במקביל, מתקיימים יותר הליכים של התנגדות לצוואה. מספר הזוגות המתגרשים גדל משמעותית ואיתו באה עלייה בעריכת הסכמי ממון, כדי למנוע סכסוך כלכלי בעת פרידה.

השינויים החברתיים הביאו גם הם את דיני המשפחה לקדמת הבמה, משגדל מספרם של זוגות ידועים בציבור. יותר זוגות מתחתנים בנישואים אזרחיים, ילדים מגיעים לעולם בהורות משותפת ועוד. בכל הסיטואציות הללו יש צורך בייעוץ משפטי מקצועי של עורך דין לדיני משפחה, על מנת להכיר את הזכויות, להכין הסכמים רלוונטיים ועוד.

סוגי הסכסוכים בדיני משפחה
זהו ענף משפטי רחב, הכולל ראשית כל, את הליך הגירושין. במסגרתו, יש לפנות אל בית הדין הרבני, לצורך סידור הגט או אל בית המשפט לענייני משפחה לצורך הליך התרת נישואין. יש להסדיר את משמורת הילדים ומזונותיהם, את חלוקת הרכוש בין בני הזוג ועוד, כאשר בנושאים אלו קיימת סמכות מקבילה בין הערכאות. למרבה הצער, בחלק מהליכי הגירושין מעורבת אלימות במשפחה, אז עורך הדין נדרש להוצאת צו הגנה או צו למניעת הטרדה מאיימת.

דיני משפחה והמעמד האישי מטפלים גם בנושאים של אפוטרופסות וכן ייפוי כח מתמשך, אשר נועדו להגן על מי שאינו יכול לטפל בענייניו עקב מצב פיזי ו/או נפשי, כמו גם מינוי תומך החלטות ומסמך הבעת רצון, המהווים מעין הליכי ביניים לאלו. תחומים נוספים הם למשל צוואות וירושות, הליכי אימוץ, תביעות אבהות, חטיפת ילדים ועוד שורה ארוכה של נושאים.

בית המשפט לענייני משפחה
בשל אופיים הרגיש של הסכסוכים המשפטיים בתחום דיני משפחה והמעמד האישי בישראל, אלו אינם נדונים בבתי המשפט האזרחיים הרגילים (שלום ומחוזי) אלא בערכאה ייחודית. זהו בית המשפט לענייני משפחה, אשר ניתנו לו בחוק סמכויות מיוחדות, על מנת להביא לסיום הסכסוך בצורה יעילה יותר. כך למשל, בתי המשפט למשפחה אינם כפופים לסדרי הראיות הרגילים ורשאים לסטות מהם כדי לרדת לחקר האמת.


כל סכסוך בין בני משפחה נדון בבית המשפט לענייני משפחה, למעט ענייני נישואין וגירושין הנמצאים בסמכות מקבילה שלו ושל בית הדין הרבני. מרוץ הסמכויות בין הערכאות מערים קשיים רבים על הליך הגירושין שהנו קשה מטבעו ושם באה לידי ביטוי בין היתר החשיבות הרבה שבבחירה נכונה של עורך דין למשפחה.


חשיבות בחירת עורך הדין
כאשר אדם זקוק לייעוץ משפטי, עליו לפנות תמיד לעורך דין המתמחה באותו התחום. כך גם במקרה של דיני משפחה והמעמד האישי. זאת משום שהידע, הניסיון והמומחיות המשפטית מכתיבים במידה רבה את התוצאה של ההליך המשפטי.

 

אולם במקרה של סכסוך בדיני משפחה, לא די בכך כי ניתן דעתנו על מקצועיותו של עורך הדין. עלינו גם לבחור במי שלצד המענה המשפטי המדויק, יוכל גם לתת לנו כתף תומכת ולסייע לנו להפריד בין האמוציות לבין קבלת ההחלטה הנכונה עבורנו. הדבר נכון במיוחד בהליכי גירושין, אך גם בסכסוכים אחרים כגון סכסוכי ירושה, מינוי אפוטרופוס ועוד.

 

משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני משפחה וגירושין

אם אתם עומדים בפני גירושין מבן הזוג או זקוקים לסיוע משפטי בתחום דיני המשפחה, מומלץ להתייעץ לפני שאתם פועלים, החלטה לא נכונה בתחום זה עלולה להוביל להשלכות קשות על חייכם האישיים ומצבכם הכלכלי בעתיד. מוטב שתפעלו בליווי עורך דין משפחה מנוסה ומקצועי אשר יסייע לכם מבחינה משפטית, יבדוק את המצב המשפטי והמסמכים הרלוונטיים בטרם נקיטת הליכים. 

 

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג יבנה עבורכם אסטרטגיה שתשיג את מטרותיכם יתמוך ויקנה לכם תחושת ביטחון לדרוש את זכויותיכם, תוך ליווי אישי ותמיכה במהלך ההליך המשפטי.

 

עו"ד מאיה רוטנברג מומחית בהליכי גירושין, דיני משפחה והמעמד האישי, עורכת דין לענייני משפחה ומגשרת העומדת בראש משרד הכולל צוות עורכי דין מקצועי וקשוב בתחום דיני המשפחה.

 

מחפשים עורך דין לענייני משפחה וגירושין?

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

                                             

 

 

*
*

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד