חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כך תעשו הסכם נכון עם דוגמא להורדה הוראות וטיפים

 

מתגרשים ובחרתם לחתום על הסכם גירושין? בחרתם נכון! אבל השאלה היא איך עושים את זה נכון? על מנת שהסכם גירושין ייתן לכם מענה, עליו להיות מפורט, מקיף ויסודי.

 

להורדת נוסח הסכם גירושין לדוגמא יש ללחוץ על התמונה

 

 

 
יש לך שאלות?
 
 
איך לעשות נכון הסכם גירושין?
 
סיומו של קשר נישואין כרוך בהרבה כאב וקושי, אך כאשר בני הזוג מחליטים לערוך הסכם גירושין, הופכים הדברים למעט קלים יותר. מטרתו של הסכם זה היא להסדיר בהסכמה את הסוגיות המשפטיות בין הצדדים והוא עתיד לשמש אותם לאורך שנים. על כן חשוב מאוד כי הסכם הגירושין יהיה מקיף, מפורט וייתן מענה למגוון של תרחישים אפשריים.
 
הסכמה או מלחמה?
בפני בני זוג אשר החליטו להתגרש, עומדות שתי אפשרויות: לנהל את ההליך המשפטי בערכאות, אשר יכריעו עבורם בענייני הגירושין, או להתגרש בהסכמה. אז, הצדדים בוחרים בדרך של הידברות, מגבשים הסכמות בנושאים השונים ומעגנים אותם בהסכם גירושין.
 
ניהול הליך הגירושין בבית המשפט יחריף בדרך כלל את המתחים בין הצדדים, הוא מאריך מאוד את הליך הגירושין וכרוך בעלויות גבוהות. מנגד, בכל תביעה יש מנצח ויש מפסיד, כך שאחד מן הצדדים יכול ויקבל את מלוא דרישותיו.
 
לעומת זאת, גירושין בהסכמה, יכולים להסתיים תוך זמן קצר בהרבה ועלותם נמוכה משמעותית. כמו כן, יש בהם כדי להרגיע את הכעסים בין בני הזוג ולהקל בהמשך קיומה של מערכת היחסים ההורית.
 
מנגד, גירושין בהסכמה דורשים משני הצדדים לעשות וויתורים ולהתפשר, על מנת להגיע לעמק השווה. בשנים האחרונות, עלה משמעותית מספר הזוגות הבוחרים לערוך הסכם גירושין, בשל היתרונות שהזכרנו לעיל.
 
להתייעצות ניסוח הסכם ועל הסעיפים:
*
*
טען קובץ

 
איך לעשות נכון הסכם גירושין?
הסכם גירושין אמור לשמש את בני הזוג לאורך שנים קדימה ולכן, אין די בהחלטה של הצדדים לערוך הסכם, אלא עליו לתת להם מענה משפטי אפקטיבי. לשם כך, על ההסכם להיות מנוסח באופן ברור ומפורט מאוד, כדי למנוע מחלוקת פרשנית בין בני הזוג באשר להוראותיו.
 
כמו כן, עליו להתייחס למצבים שונים שיכולים להתרחש לאורך השנים ולא לעגן רק את המצב הנוכחי. הסכם גירושין טוב ימנע סכסוכים עתידיים בין בני הזוג ויקל עליהם אפוא להתגבר על כאב הגירושין ולהמשיך הלאה בחייהם.
 
חשוב מכך, יוכלו הצדדים להעניק לילדיהם מסגרת משפחתית אוהבת ויציבה על אף הפרידה. אולם, כאשר ההסכם אינו יסודי, הצדדים עתידים להיקלע למחלוקות זמן רב לאחר שנפרדו, דבר אשר יקשה עליהם ועל הילדים גם יחד. נציג להלן שלושה טיפים חשובים לעריכת הסכם גירושין טוב.
 
טיפים לניסוח הסכם גירושין
 
טיפ ראשון: משמורת ומזונות ילדים
מרבית המחלוקות הנוגעות להסכמי גירושין הם בעניין משמורת ומזונות הילדים. לכן, יש לתת דגש רב על סעיפים אלו בהסכם.
 
באשר לסוגיית המשמורת, אין להסתפק בחלוקת זמני שהות כלליים, אלא לפרט את חלוקת הימים והשעות בין ההורים וכן להתייחס לחופשות וחגים.
 
באשר לסכום המזונות, יש לקבוע את סכום התשלום לכל ילד ומועד העברתו, להתייחס לגובה המזונות מגיל 18 ואילך, בהתאם לתרחישים השונים ( גיוס לצה"ל או המשך לימודים י"ג, "ד) ועוד.
 
ראוי לציין, כי בכל עניין הנוגע לקטינים, תמיד יש מקום לפתוח את ההסכם מחדש, היכן שהוראותיו לא משרתות את טובתם. אולם, בהעדר הסכמה של הצדדים לעניין, יש לפנות אל בית המשפט והוא לא יעשה זאת בנקל. לכן חשוב כל כך כי ההסכם ינוסח באופן המיטיבי.

טיפ שני: היבטים מורכבים בחלוקת הרכוש
לחלוקת הרכוש יש השלכות משמעותיות מאוד על אורח החיים של בני הזוג לאחר פרידתם. לכן, נושא זה יכול לעורר מחלוקת עמוקה בין הצדדים, הן בעת המשא ומתן לקראת חתימה על הסכם הגירושין והן בעתיד.
 
על מנת למנוע עד כמה שניתן את היווצרותו של סכסוך כלכלי, כאשר מבקשים להסדיר את הנושא במסגרת הסכם גירושין, יש לתת דגש על הסוגיות המורכבות בחלוקת הרכוש, ביניהן: חלוקת כספי הפנסיה בין בני הזוג, חלוקת אופציות ומניות, מוניטין אישי ועוד. יש לקבוע באופן ברור כיצד יועבר הרכוש, על ידי מי ומתי וככל שסעיפים אלו יהיו מנוסחים באופן יסודי יותר, כך ניתן יהיה למנוע חיכוך בין בני הזוג בנושא הרכוש.
 
טיפ שלישי: סנקציות בגין הפרת הסכם גירושין
מן הרגע שבו אושר הסכם גירושין על ידי אחת מן הערכאות המשפטיות, הוא מקבל תוקף של פסק דין. המשמעות היא כי בני הזוג חייבים לקיימו כלשונו. על מנת לוודא כי כל צד אכן ימלא את התחייבויותיו על פי ההסכם, יש לכלול בו סנקציות אשר ניתן יהיה לנקוט נגד הצד המפר. למשל: פיצוי כספי במקרה של הפרת זמני שהות, או כאשר מי מהצדדים היה צריך להעביר רכוש מסוים לאחר ולא עשה כן.
 
מצבים אלו יכולים לגרום לנזק כספי ממשי לצד הנפגע ולכן ראוי כי הוא יהיה זכאי לפיצוי במסגרת ההסכם. הניסיון מלמד כי הסכם גירושין שנערך ללא התייחסות להפרת חוזה, אינו מקוים כהלכה על ידי בני הזוג, אז נוצר ביניהם סכסוך המרוקן מתוכן את כל מטרתו של הסכם הגירושין שהיא למנוע סכסוך עתידי בין הצדדים.
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד