En

צור קשר

checked

שנת 2022 טיפים של עו"ד לענייני משפחה והמלצות: כיצד לבחור את עורך הדין המתאים לגירושין

 

לאחר ההחלטה להתגרש, הדבר הבא שעליך לעשות הוא לשכור עורך דין גירושין. עם זאת, ברוב המקרים זה קל יותר לומר מאשר לעשות. בחירת עורך דין טוב, בקיא ומנוסה שיעזור בתהליך הגירושין יכולה להיות מאתגרת.

אתה צריך עורך דין גירושין מומלץ שאתה יכול לסמוך עליו, שמבין את המצב שלך ומה אתה רוצה שיקרה. אתה צריך עורך דין שיוכל לעבוד איתך מההתחלה ועד לסיום ההליך המשפטי.
 
המלצות עורך דין לענייני משפחה

עורך הדין הטוב ביותר לגירושין מכיר את דיני הגירושין, מישהו שיודע לנצל את חוקי הגירושין לטובתך, כך שיהיה לך סיכוי טוב יותר לזכות בתיק.

כדי להיות בטוח שתבחר את עורך הדין המתאים לגירושין, יש לקחת בחשבון מספר דברים.

1. אל תבחר את עורך הדין הראשון לגירושין שתמצא.
טיפ חשוב - קח את הזמן שלך בחיפוש אחר עורך דין גירושין מומלץ. הרשה לעצמך לבדוק מספר אפשרויות על ידי עריכת רשימה של עורכי דין שאתה חושב שיכולים לספק את סוג השירות המשפטי שאתה צריך. אל תסגור מיד עם הראשון שתמצא, בדוק תחילה את האפשרויות שלך.

עורך דין לענייני משפחה וגירושין

אם המצב הכלכלי שלך מאפשר זאת, תוכל לפנות לעורך דין ממשרד גדול לענייני משפחה. מומלץ לשקול לעבוד עם עורך דין לדיני משפחה, במיוחד אם תרצו עורך דין שיוכל לייצג אתכם בהמשך אם הסדר הגירושין לא יבוצע. כמו כן, ישנם עורכי דין לדיני משפחה אשר משכילים, מאומנים ומנוסים בטיפול בנושאי דיני משפחה נוספים כגון משמורת ילדים, מזונות, ניסוח ואכיפת הסכמים לרבות טיפול בתיקי גירושין. עורכי דין המתמחים באופן רחב בדיני משפחה הם בדרך כלל מנוסים יותר בדיני גירושין מאשר אלו שאינם. 
 
טיפ: עליך לבחור עורך דין המסוגל לספק את כל השירות המשפטי הדרוש לך. מומלץ שעו"ד הגירושין יהיה גם מגשר, אך בחר אחד שהוא לא רק מומחה בניהול משא ומתן, אלא גם אחד שמכיר היטב ומנוסה במשפטים באולם בית המשפט.

2. בחר את עורך הדין שלך בהתאם לסוג הליך הגירושין בו אתה צריך מומחיות.

לפני שתסיים את בחירתך בעורך דין גירושין, עליך לקבוע תחילה איזה סוג של תהליך גירושין מתאים לצרכים, למטרה ולמצב שלך. ישנם כמה סוגים שאתה יכול לבחור מהם:

גירושין בהסכמה

ההליך המהיר: חתימה על הסכם גירושין

גירושין מהירים יכולים לעבוד עבורכם אם אין לבני הזוג ילדים או חובות ונכסים מועטים בני הזוג המתגרשים עובדים יחד בשיתוף פעולה כדי להסדיר את גירושיהם בדרכי נועם.

גישור גירושין
גירושין בבית הדין הרבני

גירושין בבית הדין הרבני, הסדרת רכוש מזונות ומשמורת ילדים כולם או חלקם בבית משפט לענייני משפחה.

גירושין אזרחיים

 

גישור גירושין וחתימה על הסכם יחסכו כסף רב אם בני  לא יכולים להסכים על משמורת ילדים, חלוקת רכוש משותף, מזונות ומזונות ילדים.

גירושין בהסכמה- חתימה על הסכם גירושין עם עו"ד נקראים גם גירושין בדרכי שלום מכיוון שהוא מאפשר לזוגות לנהל משא ומתן ממוקד ומהיר על תנאי הגירושין שלהם. אין צורך בהתדיינות משפטית, משום שבני הזוג המתגרשים יכולים לעבוד יחד כדי להסדיר את גירושיהם בהסכם עוד לפני פתיחת הליכים בנפרד.

גירושין בבית משפט ללא הסכמה בדרך כלל מתרחשים כאשר הסיבה לגירושין היא שאחד מבני הזוג פועל תוך קונפליקט עם הצד השני. העילות השכיחות ביותר הן נטישת בן זוג, ניאוף, היעדר יחסי מין, מחלות נפש, אלימות פיזית, מילולית, כלכלית או ריגשית או מאסר. גירושים בהתדיינות משפטית נדרשת כאשר בן הזוג שלך לא מסכים עם הגירושין בגלל הבדלים בלתי ניתנים לגישור.

 

3. בחר בעורך דין גירושין שמכבד ומעריך את האתיקה המקצועית בענף שלו.
אתה עלול להיתקל בעורכי דין חלקלקים שאוהבים להתפאר בהישגיהם. אמנם אין שום דבר רע עם עורך דין שגאה בהצלחותיו, אך אין לעשות זאת באופן שלא מכבד עורכי דין אחרים שאתה שוקל או מראיין. הימנע מעורכי דין שאוהבים להזכיר שמות מפורסמים ולדבר על הלקוחות והתיקים שהגיעו לתקשורת, במיוחד אלה שחולקים מידע סודי על תיקים.

עו"ד לענייני משפחה ממליץ: בחר את עורך הדין הטוב ביותר לגירושין המעניק לך תשומת לב בלתי מתפשרת, מכבד אותך ומקפיד על אתיקה מקצועית.

4. שקול את התקציב שלך.
שכירת עורך דין יכולה לעלות לך הרבה כסף. חלק מעורכי הדין מחייבים לפי שעה, אבל ישנם סוגי תמחור שונים (המלצות לשכת עורכי הדין). עם זאת, חשוב גם לזכור שלא כל עורכי הדין בדרג גבוה יותר מספקים שירותים משפטיים איכותיים ומלאים.

 

כמה עולה להתגרש?

 

מחירון עורך דין גירושין מומלץ 2022

 

עורך דין לענייני משפחה גירושין בתל אביב

יחד עם זאת, בחירת עורך הדין עם תעריף שכר הטרחה הזול ביותר אינה ערובה לכך שבחרת נכון אלא אם אתה מכיר מישהו שעבד איתו ויכול להבטיח לך שירות מהשורה הראשונה.
 
הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לעבוד בטווח התקציב שלך ולהבין את הערך שהבחירה שלך מציעה. זו הסיבה שאתה צריך לבחון את האפשרויות שלך ולבדוק לפני הגירושין לפחות שלושה עורכי דין לענייני משפחה מומלצים.

5. אל תבחר את עורך דין הגירושין שלך על סמך הפופולריות שלו או כמה יפה המשרד שלו.
ידע וניסיון צריכים להיות הסיבות העיקריות שלך לבחירת עורך דין גירושין. אל תבסס את הבחירה שלך על פופולריות או על פי הריהוט היקר של המשרד או הבניין היוקרתי. המראה הפיזי לעולם לא צריך להיות מדד למידת היעילות של עורך דין לענייני גירושין.

6. בחר עו"ד מקומי.
עורכי דין לענייני משפחה העוסקים באזור שלך צריכים להיות בראש סדר העדיפויות שלך. מתגרש בתל אביב? לעבודה עם עורך דין גירושין בתל אביב יש הרבה יתרונות, ובראשם היכרות עם שופטי בית משפט לענייני משפחה במרכז והפקידים, הדיינים בבית הדין הרבני ת"א והמערכת, הנסיון עשוי למנוע הפתעות או טעויות בשיקול הדעת.

 

כל הטיפים וההצעות שהוזכרו לעיל אמורות לעזור לכם להפוך את תהליך בחירת עורך דין הגירושין הנכון לקל ונוח יותר עבורכם.


*המאמר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לנשים ולגברים כאחד.

דרג את הכתבהדירוג כתבה שנת 2022 טיפים של עו"ד לענייני משפחה והמלצות: כיצד לבחור את עורך הדין המתאים לגירושין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד