דוגמא להסכם ממון
En

צור קשר

checked

הסכם ממון דוגמא להורדה

   הסכם ממון להורדה ישירה      

  לחצ/י על התמונה להורדת הקובץ

 

prenuptial agreement hebrew sample

דוגמא להסכם ממון

להורדת דוגמת הסכם ממון להורדה חינם בקובץ PDF לחצ/י כאן

 

הסכם ממון (סטנדרטי) זה הינו לדוגמא בלבד ואין לעשות בו שימוש משפטי ללא עריכה וייעוץ של עורך דין מומחה בדיני משפחה.

 

יש לזכור כי הסכם ממון הוא חוזה בעל השלכות כבדות משקל לשני הצדדים ועל כן, הוא מחייב קבלת ייעוץ מקצועי, על מנת להבטיח את זכויות הצדדים. למען הסר ספק, בכל מקרה לא מומלץ לחתום על הסכם ממון ללא עורך דין וייעוץ מקצועי.

 

 

לחצ/י על התמונה להורדת הסכם ממון עדכני בקובץ doc

 

                                                                             דוגמא2 להסכם ממון

תבנית ליצירת מסמך הסכם ממון

 

                                                                          

הסכם ממון דוגמא להורדה 2019

 

 

 

דוגמא לתבנית מסמך הסכם ממון:

טופס מילוי הסכם ממון לחיים משותפים ו/או נישואין

 

תבנית טופס הסכם ממון


 

הסכמי ממון

 

הסכם ממון דוגמא להורדה

עומדים להינשא או חיים יחד כידועים בציבור? אחד הצעדים החשובים ביותר שתוכלו לעשות למענכם ולמען הקשר שלכם, הוא לערוך הסכם ממון. מהו הסכם זה? מתי יש בו צורך? מהם הטיעונים בעד ונגד הסכמי ממון? כל התשובות לשאלות החשובות, קראו כאן. 

 

הסכם ממון מהו?

הסכם ממון, כשמו, מתייחס בעיקר לענייני רכוש והוא נערך בין בני זוג נשואים, בני זוג העומדים להינשא או בין ידועים בציבור. במסגרתו, קובעים הם, על פי העדפותיהם האישיות, את אופן חלוקת הנכסים ביניהם למקרה של פרידה. בני זוג חותמים על הסכם ממון משלוש סיבות עיקריות:

 

1. כדי להתנות על תוקפו של הסדר איזון משאבים, הקובע כי רכוש שנצבר במהלך חיי הנישואין, יחולק בחלקים שווים בין בני הזוג.

 

2. כדי לצמצם עד למינימום את הסיכוי לסכסוך כלכלי בעת פרידה. הסיבה השלישית היא, כדי להגן על קניינם בנכסים שנרכשו לפני הקשר, או שניתנו במתנה או בירושה.

 

 

הסכמי ממון מוכנים לשימוש עצמי: 

 

טופס  יצירת קשר עם עורך דין הסכם ממון

 

*
*
טען קובץ

 

 עובדות שכדאי לזכור פני שעושים הסכם ממון

 

הסכם ממון טוב הוא כמו חוזה עסקי טוב - הסכם ממון* שנעשה במקצועיות מייצר תיאום ציפיות בריא בין בני זוג, העומדים בפני דרך שהיא גם מבחן. אם ההסכם נעשה ברגישות ע"י עו"ד בעל ניסיון בגישורים בין אישיים והסכמי ממון שנבחנו בבתי משפט, הוא ידאג ליצור קונצנזוס בריא וכללי משחק ידועים מראש, לחיי זוגיות ארוכים. אם הדרך חלילה לא תצלח, בבוא העת ההסכם יציב גבולות לכל דיון משפטי ויגן על בני הזוג וילדיהם מפני הליך שהוא בד"כ מכוער, ארוך ויקר, אשר ממנו כולם יצאו נפסדים. הורדת דוגמא להסכם ממון כדי לחסוך עלות הסכם ממון, אינה מבטיחה הסכם ממון מקצועי.

 לעשות הסכם ממון בלי להטיל צל כבד על חיי הזוגיות –
שלב המשא ומתן לקראת חתימה על ההסכם טרם הנישואין הינו שלב רגיש ונפיץ ביותר, העלול לפרק זוגיות שנבנתה בעמל רב. מומלץ להותיר את המלאכה בידי גורם מקצועי ורב ניסיון היכול לבצע את ההליך באופן חלק, מהיר ונכון. גורם לא מקצועי עלול לפעול בחוסר אתיות וכן לגרום לצדדים להרגיש תסכול ולסכן את כל הזוגיות.

 

 

 

הסכם טרום נישואים איננו עוד טופס משפטי שמורידים מהאינטרנט - להסכם הממון השלכות כבדות משקל במידה והולכים לממשו בבית המשפט בבוא היום. חשוב לזכור שלא מדובר בחוזה פשוט דוגמת חוזה שכירות; מדובר בהסכם רגיש שאמור להסדיר את כל הפרטים האפשריים הרלוונטיים, במטרה להבטיח את עתידם של שני הצדדים. ניסיון לחסוך בייעוץ המלווה עם חתימת ההסכם תותיר אותך עם הסכם שיתכן ולא יעמוד במבחנו של מאבק משפטי של גירושין (גם אם בית המשפט יאשר אותו) ועלול לגרום לעוגמת נפש לאחד הצדדים בהסכם, בשל אי הבנה מספקת של זכויותיו וחובותיו.
 


 

• הסכם ממון אינו מסדיר ממון בלבד – הסכם הממון מסדיר נושאים רבים הקשורים לניהול החיים המשותפים כגון: סגנון חיים, חינוך ילדים, ערכים וכו'. מדובר בעניינים רבים שבני זוג לא חושבים עליהם בבואם להינשא, הצצים בשלבים מאוחרים של החיים ועלולים לגרום לקרעים ואף להגיע לידי מאבקים משפטיים. הסכם טרום נישואים טוב מסדיר את הנושאים הללו בצורה יסודית ומפורטת ופעמים רבות מונע משברים שכן הוא משמש כמגדלור בעתות מחלוקת בחיי הנישואין.
 


 

מומלץ לערוך את ההסכם בליווי מגשר מוסמך מתחום דיני משפחה -   רבים עושים טעות כאשר פונים לעורך דין שאינו מגשר מתחום הגירושין בבקשה שינסח הסכם המתאים לאינטרס שלהם. מדוע? כי הם אינם לוקחים בחשבון שאין לו את יכולת ניסיון הגישור שיש לעורך דין בעל הסמכה בתחום הגישור הבין אישי. בהליך יצירת הסכם צצות, באופן טבעי, מחלוקות והשגות, ועורך דין המוסמך בגישור ישכיל להביא את הצדדים להתעלות מעל מחלוקות אלו וליישב את הסכם הממון על הצד הטוב ביותר לצדדים בהתאם למטרותיהם. ההסכם נועד לשמור על הזוגיות ולנטרל לחצים, ולא ליצור פערים בזוגיות או להפסיד את הזוגיות עצמה.
 


 

תפסת מרובה לא תפסת – לקוחות רבים עושים טעות נפוצה כשהם מנסים לנסח הסכם המגן על רכושם באופן חד צדדי שאיננו מתחשב בתרומת בן הזוג חסר הנכסים למאזן הכלכלי. הסכם כזה, שנעשה על ידי גורם שאינו מצוי בפסיקה המעודכנת, עלול להיות חסר תוקף בהגיעו למבחן בית המשפט בבוא היום, במקרים מסוימים גם אם אושר ע"י שופט.
 


  

חשוב להיות מיוצג ע"י עו"ד בתחום בעת חתימת ההסכם - אל תחתום על חוזה ממון ללא ייעוץ מצדך, אם ההסכם נערך על ידי גורם מטעם הצד השני, בקש/י בנימוס נוסח של ההסכם והתייעץ עם מומחה מצדך. חבל יהיה לגלות בבוא הימים כי גזרת את גורלך להפסד טקטי, שיותיר אותך להילחם בבתי המשפט בתקפותו של מסמך שחתמת עליו בתום לב.

 

דוגמאות של הסכם ממון   

   

אחת השאלות שעולות בעניין זה, היא, האם ניתן להוריד דוגמא ולערוך הסכם ממון ללא עורך דין או האם אפשר להסתפק בחתימה על הסכם ממון סטנדרטי. ובכן, כמעט כל הסכם משפטי, ניתן כיום להוריד מהרשת ולערוך באופן עצמאי, אולם אז, הוא לא יספק לצדדים את ההגנה המשפטית אשר לשמה ביקשו לערוך הסכם מלכתחילה. משם הדרך לסכסוך משפטי יקר ומתיש קצרה מאוד. הדברים בוודאי נכונים עוד יותר כאשר מדובר על הסכם ממון, אשר נועד להבטיח את עתידם הכלכלי של בני הזוג ולמנוע סכסוך ביניהם במקרה של פרידה. אז, יש צורך בעורך דין המתמחה בדיני משפחה, לניסוח הסכם מקצועי המותאם לבני הזוג באופן אישי. 

 

הסכם ממון דוגמא להורדה ישירה      

 

    חוק הסכם ממון

  

 

 

 

הסכמי ממון – לפני הנישואין, בעת הנישואין ובגירושין

ניתן לחתום על הסכם ממון בין בני זוג בכל שלב במערכת היחסים. ישנם זוגות הבוחרים לערוך הסכם ממון לפני הנישואין, כדי לוודא, לפני שהם צועדים לחופה, כי הם רואים עין בעין את ההיבט הכלכלי. זוגות אחרים חותמים על הסכם ממון לאחר נישואין, אם משום שלא רצו להתעסק בנושא זה לפני החתונה ואם משום שהמחשבה על כך עלתה רק לאחר שנישאו.

 

כפי שציינו, גם זוגות ידועים בציבור עורכים הסכמי ממון, דבר המקל מאוד על חלוקת הרכוש ביניהם בעת פרידה. ומה קורה כאשר בני זוג מתגרשים ולא ערכו בעבר הסכם ממון? אז, יחול עליהם הסדר איזון משאבים המורה על חלוקה שווה של הנכסים, אולם גם בשלב זה הם יכולים לבחור להתנות עליו ולערוך הסכם חלוקת רכוש על פי העדפותיהם האישיות.  


מתי צריך הסכם ממון? 

נהוג לחשוב כי חתימה על הסכמי ממון רלוונטית רק כשמדובר בזוגות אמידים או עשירים. אולם למעשה חוזה זה חשוב וחיוני לכל זוג ונסביר מדוע. ראשית, משום שהוא נועד למנוע מאבק משפטי על רקע כלכלי היה ובני הזוג ייפרדו. תרחיש זה הוא שכיח מאוד גם כאשר לבני הזוג אין רכוש רב. שנית, יש לזכור כי מדובר בהסכם הצופה פני עתיד. לכן, אם בני הזוג חתמו עליו בתחילת דרכם, הרי ששנים לאחר מכן, יכול וכבר יהיו נכסים משמעותיים בבעלותם כגון דירה, חסכונות וכדומה.

 

יחד עם זאת, כן יהיה נכון לומר, כי כאשר יש פער כלכלי מהותי בין בני הזוג, החשיבות של הסכם ממון גדלה, על מנת להגן על הצד האמיד יותר. כך למשל כאשר לאחד מהצדדים נכס בבעלותו, נהוג לעשות הסכם ממון על דירה. נדגיש, כי אין פירוש הדבר כי הסכם זה בא לקפח את הצד השני, אלא באמצעותו דווקא ניתן להבטיח את רווחתו הכלכלית במקרה של גירושין. אולם, הוא כן ימנע חלוקה שווה של הנכסים ויעניק הגנה קניינית לצד האמיד יותר. 


הסכם ממון וצוואה

האם יש קשר בין הסכם ממון לצוואה או ירושה? על פי חוק הירושה  אדם אינו יכול להסיר מה ייעשה ברכושו או בענייניו האישיים במסמך אחר מלבד צוואה (דוגמא לצוואה). בנוסף, אין אדם יכול לצוות רכוש שאינו שייך לו, כך שאינו יכול לצוות רכוש ששייך לבן/בת הזוג על פי הלכת השיתוף וחוקי חלוקת הרכוש בין בני זוג. הסכם ממון מסדיר את היקף רכושו של כל אחד מבני הזוג ובכך גובר על הוראה בצוואה המצווה רכוש שאינו שייך למצווה על פי ההסכם. בדרך כלל מומלץ לערוך הסכם ממון וצוואה במקביל כאשר מדובר בנישואים בפרק ב' או בין ידועים בציבור על מנת למנוע חוסר בהירות משפטית לגבי זהות היורשים הזכאים לרכוש לאחר מות אחד מבני הזוג.

 

בעד או נגד הסכם ממון?

כפי שראינו, לעריכת הסכם ממון בין בני זוג יש יתרונות ברורים. הוא מאפשר לבני הזוג להחליט על אופן חלוקת הרכוש על פי העדפותיהם האישיות, בכוחו למנוע סכסוך כספי עתידי בין הצדדים במקרה של גירושין והוא מעניק הגנה קניינית לנכסים שנקנו טרם הנישואין או ניתנו במתנה או בירושה.

 

טיעון נוסף בעד הסכמי ממון הוא הביטחון שהוא מקנה לבני הזוג בכנות אהבתם. אם הצדדים קובעים מראש כיצד יחולקו הנכסים ביניהם בעת פרידה, הרי שהם יכולים להיות בטוחים כי הם נמצאים בקשר הזוגי מתוך אהבה ולא אינטרסים כלכליים. ומהו טיעון הנגד באשר לחתימה על הסכם ממון? עבור אנשים רבים, עצם המחשבה של בן או בת הזוג על הסכם ממון מעידה על חוסר אמון בהם ובחוזקו של הקשר. 


כמו כן, הטענה היא כי גם אם בני הזוג ייפרדו, הרי שאין סיכוי שהם יכנסו למאבק משפטי והפרידה ביניהם תהיה יפה ומכובדת, כך שהחתימה על ההסכם מיותרת. אין ספק כי יש הרבה טעם בדברים אלו, אך המציאות מלמדת כי חלק גדול מן הזוגות נפרדים ולרוב, נאבקים זה בזו על ענייני הגירושין, דבר שמעולם לא חשבו שיעשו, כאשר הקשר היה בפריחתו. החלטתם לערוך הסכם ממון? הימנעו מעריכת הסכם ממון ללא עורך דין. כדי שההסכם יגשים את מטרתו, יש לנסח חוזה אשר ישקף במדויק את רצונותיכם לגבי חלוקת הרכוש ויתייחס לכל הנכסים שבבעלותכם ערב עריכת ההסכם. 


כיצד הסכם הממון מקבל תוקף מחייב?

לאחר הורדת הסכם הממון ומילוי הפרטים הרלוונטיים, בסעיפי ההסכם, שני הצדדים חותמים על ההסכם בפני עו"ד ולאחר מכן לאשרו כדין. בשל אופיו הייחודי של הסכם ממון, הוא חייב להיות בכתב וכן, עליו לעבור הליך של אימות או אישור בפני נוטריון או ערכאה משפטית.

 

כאשר בני זוג חותמים על הסכם ממון לפני החתונה או כאשר מדובר על הסכם ממון ידועים בציבור, אין הכרח לפנות לערכאה משפטית וניתן לפנות לעורך דין נוטריון ולחתום בפניו על ההסכם. אולם, אם ההסכם נערך לאחר שבני זוג כבר נישאו, הם מחויבים לפנות לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, אשר יאשרו את ההסכם. 


רק לאחר אחת מן הפרוצדורות שלעיל, יקבל הסכם ממון תוקף משפטי מחייב. נציין, כי מומלץ לפנות לערכאה משפטית לאישור ההסכם גם כשאין חובה כזו, כלומר, שבני הזוג הם ידועים בציבור או טרם נישאו ומדוע? משום שכאשר הסכם ממון מובא לאישורו של בית המשפט או בית הדין, הוא מקבל תוקף של פסק דין. המשמעות היא כי למעט מקרים נדירים מאוד, לא ניתן יהיה לבטל את ההסכם, כך שבני הזוג אינם צריכים לחשוש כי ביום מן הימים מי מהם ינסה להתחמק מקיומו. 

 

כיצד להשתמש במסמך הסכם ממון לדוגמא?

כדי ליצור הסכם ממון בעזרת הדוגמאות להורדה, עליך ללחוץ על התמונה, לאחר הורדת העותק המתאים לצרכים שלך, לפתוח את המסמך ולהזין את הנתונים בסעיפים הרלוונטיים. 

 

יש למלא את הפרטים המדוייקים של בני הזוג הצדדים לחוזה.

 

להזין תאריך.

 

מקום חתימת ההסכם.

 

הצהרת הצדדים על רצון חופשי ואישורם לתוכן ההסכם.

 

על פי הסעיפים המופיעים בחוזה, יש למלא נתונים על נכסים של הצדדים, רכוש, חשבונות בנקים וכד'.

 

יש לחתום על ההסכם ולאשרו בבית משפט לענייני משפחה או בפני רושם נישואין.כיצד משנים הסכם ממון?

הסכם ממון בין בני זוג חייב להיות מעודכן על מנת שהוא יוכל, במקרה של גירושין, לשמש את בני הזוג כהסדר של חלוקת נכסים. לכן, חשוב מאוד כי כאשר חל שינוי מהותי בהיקף הנכסים של הצדדים, יפנו הם לעורך דין על מנת שיוסיף נספח להסכם ממון.

 

להלן מספר דוגמאות:

 • בני הזוג רכשו דירת מגורים, או דירה נוספת להשקעה.
 • אחד מבני הזוג קיבל כסף רב בירושה או חלק בקרקע יחד עם יורשים נוספים.
 •  אחד מהצדדים הקים עסק עצמאי, או קיבל מניות או אופציות במסגרת עבודה חדשה. 
 • בני הזוג עברו לגור בחו"ל.


כל אלו הם דוגמאות לשינויים כלכליים משמעותיים שעליהם לבוא לידי ביטוי בהסכם. נציין, כי כל שינוי במסגרת הסכמי ממון יהיה בר תוקף בכתב בלבד ולא ניתן לערוך שינוי בעל פה. כן, עליו יהיה לקבל אישור מחדש של בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. נדגיש, כי אם בני הזוג אינם מקפידים לעדכן את ההסכם לאורך חייהם יחד, הרי שבעת פרידה, הם יכולים להיקלע לסכסוך כספי אודות כל הרכוש שלא נכלל בהסכם, על כן חשוב כל כך לעדכנו לאורך השנים.

 

הורדתי דוגמא להסכם ממון  - מה ההסכם אומר ומדוע צריך אותו?

בוודאי שמעתם רבות על הסכם ממון וקיבלתם לא פעם עצה כי כדאי לכם לערוך הסכם שכזה, אבל מה זה בעצם אומר, אינכם בטוחים. ובכן, הסכם ממון הוא הסכם הנערך בין בני זוג, על מנת להסדיר את הפן הכלכלי של מערכת היחסים ביניהם. במסגרתו, יקבעו הצדדים כיצד יחולק רכושם היה וייפרדו בעתיד.

 

מדוע יש צורך בהסכם שכזה, שהרי היה ובני הזוג יחליטו על פרידה, יוכלו לדון בחלוקת הרכוש באותה עת. אולם, יש לזכור כי כאשר מערכת היחסים עלתה על שרטון, סוגיה זו נוטה להפוך למאבק, משכל צד רואה את האינטרס האישי שלו בלבד. לעומת זאת, כאשר בני זוג עורכים הסכם ממון בעודם יחד, בזוגיות טובה ואוהבת, חלוקת הרכוש שתיקבע בהסכם, תהיה הוגנת לשני הצדדים ותחסוך להם כל צורך לדון בנושא זה היה וייפרדו בעתיד.


דוגמאות והדרכה איך לנסח מסמך הוגן

סוגי הסכמי ממון להורדה (בחינם) 

הערה חשובה: כל דוגמאות הסכמים הם לצורך למידה והעזרות עצמית, יש לקבל ייעוץ משפטי על ידי עורך דין המתמחה בהסכמי ממון.

לקביעת פגישת ייעוץ לעריכת הסכם ממון או התייעצות לגבי הסכם ממון לפני חתימה, ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר.

 • הסכם ממון דוגמא להורדה
  זוהי דוגמא של הסכם סטנדרטי למילוי כטופס, יש להוריד למלא פרטים רלוונטיים ולחתום בפני עורך דין. ניתן להדפיס את הסכם הממון ולפעול לפי מדריך הסכם הממון באתר.

 • הסכם יחסי ממון דוגמא
  זהו הסכם זהה להסכם הסטנדרטי, הסכם זה מפרט את יחסי הממון בין בני הזוג, זכויות, חובות, הרכוש וחלוקתו. יש לפעול לפי ההוראות ולאשר בבית משפט למשפחה על ידי טופס אישור הסכם ממון (להורדה).
  הסכם זה כולל: הסכם יחסי ממון בין בני זוג נשואים, הסכם יחסי ממון בין בני זוג לאחר נשואים, הסכם יחסי ממון בין ידועים בציבור. לאחר ההורדה של הדוגמא יש לפעול לפי ההוראות בסרטון "כיצד ליצור הסכם ממון בעצמך".
 • הסכם ממון הפרדה רכושית מוחלטת דוגמא
  הסכם הפרדה רכושית נועד לבני זוג המעוניינים להפריד רכוש במקרים של חובות של בן/בת זוג, הפרדת בעלות של עסק על ידי הסכם ממון, רכישה של דירה ונכסים, הסכם לפני נישואים בפרק ב'.
 •  דוגמא להסכם ממון בין בני זוג לא נשואים
  כאשר מדובר בבני זוג שעדיין לא התחתנו או בני זוג שחיים חיים משותפים כידועים בציבור, ומעוניינים להסדיר את הזכויות והחובות ביניהם כבני זוג תוך הסתכלות עתידית, הסכם ממון זה להורדה ללא תשלום ומילוי ניתן להדפסה, יש למלא טופס הסכם ממון לשלוח לעו"ד, נוטריון, ניתן לקבל ייעוץ ולאשר בבית משפט במידת הצורך.
 • הסכם ממון פרק ב' דוגמא
  בני זוג לאחר גירושין שרוצים להתחיל פרק ב' בנישואים עם בן/בת זוג נדרשים להסכם ממון פרק ב', ניתן להוריד דוגמא בחינם ולפעול לפי ההוראות, במידה ויש צורך בתמיכה וסיוע במילוי הטפסים ניתן להתקשר ולקבל ייעוץ ראשוני ללא התחייבות. כאשר מדובר בהסכם ממון בנישואים שניים (פרק ב') יש לשים לב לחשיבות סעיפים ספציפיים הקשורים למזונות (הסדרת מזונות לילדים מנישאים קודמים), רכוש, וזכויות פנסיוניות / סוציאליות. כמו כן מומלץ לשלב עם הסכם הממון צוואה אם יש רצון למנוע העברת רכוש לבן הזוג הגרוש, במקרה של פטירה. הסכם זה דורש ייעוץ מומחה בהסכמי ממון כדי שיבוצע בצורה אפקטיבית ויהיה ניתן לאכיפה.

סוגי הסכם ממון להורדה

 

1.תבנית הסכם קדם-נישואין.


2. הסכם קדם-נישואין דוגמא.

 

3. הסכם ממון לאחר נישואין.
 

4. הסכם ממון לפני הנישואין.

 

5. הסכם על דירה.

 

6. הסכם נישואים פרק ב'.

 

7. הסכם ממון להפרדה רכושית.

 

8. הסכם ידועים בציבור.

 

9. הסכם זוגיות.

 

10. הסכם מזונות.

 

 

 

מאמרים נוספים

 

הסכם קדם-נישואים עלות.

 

הסכם קדם-נישואין היתרונות והחסרונות.

 

צ'ק ליסט: הסכם קדם-נישואין רשימת בדיקות.


 עשה זאת בעצמך הסכם קדם-נישואין.

 

צ'ק ליסט הסכם קדם נישואין

 

תבנית הסכם טרום נישואין ישראל

 

הסכם קדם נישואין קצר

 

מה זה הסכם ממון הוגן

 

דוגמה למסמך גילוי פיננסי לפני הנישואין

 

סעיף איסור בגידה בהסכם ממון

 

רשימת נושאים בהסכם קדם-נישואים

 

סעיפי הסכם טרום נישואים נפוצים

 

טופס הסכם טרום נישואין להדפסה בחינם

 

הסכם לנישואין דוגמא

הסכם ממון אונליין, כיצד להשתמש?

אם אתם מעוניינים ביצירת הסכם ממון ללא פגישה פיזית עם עורך דין, קיימת אפשרות למלא טופס הסכם ממון מקוון (ניתן לבחור לפי דוגמאות הסכמי הממון השונים המתאימים לנתונים הספציפיים של בני הזוג), למלא את הפרטים במסמך אמיתי ולשלוח דיגיטלית למשרדנו, ניתן לשלב פגישה בהיוועדות חזותית, שיחת וידאו ולקבל ייעוץ. לאחר מילוי כל הפרטים מתבצע תהליך של חתימה על ההסכם ואישורו בפני בית משפט לענייני משפחה על פי הצורך. פיתרון זה הוא אפקטיבי ומהיר לבני זוג שרוצים לחתום על הסכם הממון תוך ייעוץ עם עורך דין מומחה להסכמי ממון, כאשר בן זוג נמצא בחו"ל או במקרים שיש הגבלות שאינן לבצע פגישות פיזיות - כגון בתקופת משבר נגיף הקורונה. 

פנו אלינו לפרטים נוספים.

 

הסכם ממון באנגלית
prenuptial agreement template pdf

 

  עלות הסכם ממון

לפרטים נוספים על הסכם ממון לחץ כאן

 

 

כיצד מציגים לבן/ת הזוג הסכם ממון ?         חמש טעויות שבני זוג עושים טרם חתימה על הסכם ממון.


הסכם ממון אינו מסמך תכנון כלכלי של חיי הנישואין בלבד, תהליך ההתחייבות להסכם זה הוא גם מבחן של תקשורת בינ-אישית טובה וכנה בין בני הזוג לפני שהם מתחילים חיים משותפים שיעמידו בפניהם אתגרים לא פשוטים. הסכם טרום נישואין הוא הסכם שבני זוג קובעים ביניהם על כיצד יתנהלו לאורך זמן חיי הנישואין שלהם, מה תהיה חלוקת הנטל הכלכלי ביניהם וכיצד תתבצע החלוקה של רכוש משותף שנצבר במקרה של פרידה.


מהם הטעויות הנפוצות שעושים בני זוג בדרכם לחתימת הסכם ממון?


לדחות שיחה או לא לדבר כלל על הסכם הממון לפני החתונה.


בתקופת טרום הנישואין האהבה בעיצומה והרומנטיקה פורחת, אין לכם עדיין התחייבויות כבדות משקל. כן, הכול נראה וורוד ואתם מתכננים לכם את ירח הדבש הנפלא. מי בכלל רוצה לדבר על ממון או על הסכמים ולפוצץ את הבועה? תמיד נוכל לדבר על כך כשהדברים יתחילו לקרות אתם אומרים לעצמיכם.


זוהי טעות נפוצה, אחרי שמתחתנים החיים מתחילים לקרות גורמים גדולים ומאתגרים נוספים למשוואה, כגון: ילדים, רכישת דירה וצבירת רכוש משותף וכד', אם מתחילות מחלוקות, ייתכן שאחד מבני הזוג נתון לחובות..לפתע עולים סימני שאלה לגבי הזכויות והחובות של כל צד, ובאין מתווה ברור כל צד מפרש את הדברים לטובתו.


הרבה זוגות דוחים את השיחה הטעונה הזו על כסף ממון והתחייבויות לשלב מאוחר ביחסים כי חוששים שהצד השני יחשוב שאולי אין למציע אמון בהם, כי הוא רואה עצמו בעל עמדה סוציו-אקונומית גבוהה מהם, או שיש לו אינטרס להכין את עצמו ליום שבו דברים אולי לא יסתדרו, חלקם אף חושדים כי בני המשפחה של המציע דוחפים את בן הזוג לחתימת ההסכם וכד'.עצם החשיבה על דברים אלו עלולה להוביל למחשבות שליליות ולהוביל את היחסים למקומות לא רצויים ואף מסוכנים ליחסים.


אך זו טעות לא לדבר על הסכם ממון עוד בשלב מוקדם של היחסים הזוגיים, זהו לבטח לא נושא שהייתם רוצים לדבר עליו ערב מועד החתונה (מצב זה אף עלול ליצור בעיה משפטית לתוקף ההסכם).


ההמלצה שלנו היא לסיים את המו"מ והחתימה על ההסכם לפחות חצי שנה לפני מועד החתונה, כדאי להיעזר בעורך דין הסכם ממון עם ניסיון רב בתחום המשפחה ומוטב שיהיה מגשר מוסמך בתחום דיני המשפחה ובעל נסיון בהסכמי ממון ולא 
בתחום משפטי אחר, וזאת מכיוון שתחום דיני המשפחה הוא תחום מורכב ביותר ושונה מכל תחומי המשפט ובמיוחד במדינת ישראל בה קיים אלמנט נוסף והוא הדין הדתי.

להמשך המאמר לחצ/י כאן

 

  לצפייה: דגשים להסכם גירושין

 

   


שימוש בדוגמאות:


איך לעשות הסכם בעצמך?

שלבים ביצירת ההסכם הם:

 • החלטה על הצורך בהסכם ממון.

 • קרא את חומר מקצועי, ואת המדריכים שלנו ליצירת הסכם ממון, הורד הסכם לדוגמא, (ניתן למצא ולהוריד דוגמאות שונות בהתאם לצרכים שלך ולהשצש בסעיפים הרלוונטיים) קרא את החוקים הרלווטיים "חוק החוזים" "חוק יחסי ממון בין בני זוג" ועוד.

 • למד מהו הסכם ממון ומשמעותו.

 • לאחר הורדה וניסוח הסעיפים הרלוונטיים, הכן טיוטא ראשונה של הסכם הממון.

 • קבע פגישת ייעוץ עם עורך דין עם נסיון פרקטי בעריכת הסכמי ממון כדי להיות בטוח שנוסח הסכם הממון עומד בקריטריונים של החוקים הרלוונטיים ויעמוד במבחן בית המשפט.

 • לפני הצגת ההסכם, קבע שיחה עם בן/בת הזוג וסקור את הנושאים הפיננסיים - משותפים ובבעלות בלעדית על הפרק, חובות, הכנסות, צפי כללי, נכסים השפעת מיסוד הקשר, המשך הקשר על נושאים פיננסיים אלו. חשוב לבצע את השיחה באווירה טובה, להיות כנה ולא להסתיר פרטים מבן בת הזוג, להדגיש את החשיבות בהוגנות ההסכם ותרומתו לשני הצדדים.

 • עיתוי השיחה לגבי ההסכם צריך להיות מוקדם ככל האפשר בשלבי מיסוד הקשר עם בן/בת הזוג כגון מעבר למגורים משותפים. בטח לא זמן קצר לפני חתונה על מנת שיהיה זמן לדון בנושאים הפיננסיים ללא לחץ, ולהסדיר נושאים פיננסיים. אם השיחה גולשת למקומות של חשדנות או רגשות פגועים כדאי לעצור ולקבוע שיחת ייעוץ ראשוני עם עורך דין הסכם ממון - מומלץ שיהיה בעל נסיון גישור. עו"ד ירגיע, יסביר את פרטי ההסכם בשפה ברורה ויבהיר את הזכויות המשפטיות של כל צד.

 • לאחר הסכמה מלאה של בן/בת הזוג והבנת משמעות ההסכם, העלו על מסמך רשימה של הנכסים (גם בחו"ל), החשבונות, הוצאות, עסקים, מניות, זכויות סוציאליות, צפי רווחיות, חשוב לא להסתיר ו/או להשמיט פרטים, מלבד נושא ההוגנות, הסתרת נכסים, כספים, חשבונות וחובות יכולים לפגוע בתוקפו של ההסכם משפטית, אכיפתו ועמידתו במבחן בית המשפט בעתיד. כל נושא יפורט בסעיף נפרד.

 • מומלץ לחקור את החוקים הרלוונטיים וההלכות העדכניות בכל הקשור בחלוקת הרכוש, מזונות בן זוג, הורות, משמורת ילדים, מזונות ילדים ,דירה משותפת, להגיע להבנה מלאה של זכויות וחובות של כל צד. להעלות על הכתב את כל החובות הכספיים של כל צד, קיימים או עתידיים, תביעות משפטיות הליכי הוצאה לפועל ועיקולים, מיסים, צוואות קיימות וכד'.

 • להחליט איזה רכוש/ כספים/ זכויות/ חובות יופרד בהסכם ואיזה יוסכם כמשותף. חלוקת דירת מגורים משותפת במקרה של פרידה/ גירושין, מי נשאר עם הדירה ומי עוזב.

 • לקבוע לכמה זמן יהיה הסכם הממון יהיה מוגבל לתקופה מסוימת, כיצד יבוטל ההסכם או יעודכן בשינויים, .


 

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים בתחום דיני המשפחה, מאחוריה ניסיון רב במו"מ והרכבת הסכמי נישואין וייצוגם בבתי המשפט, לרשותה משרד עם צוות עורכי דין בעלי מומחיות מגוונת בעולם המשפט.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם.

יצירת קשר עם עו''ד מאיה רוטנברג


 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile:
+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

                          

 

 

 

 

*
*
*
*

 

 

 

 

הסכם ממון אונליין

הסכם ממון הוא חוזה משפטי בין בני זוג, המסדיר את חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של פרידה. בשל משמעותו הכלכלית של הסכם זה, חשוב מאוד כי ההסכם ינוסח על ידי עורך דין המתמחה בדיני משפחה, אשר ינסח הסכם המותאם באופן אישי לבני הזוג. כיום ניתן לערוך הסכם ממון און ליין – בשיחת וידאו עם עורך הדין.

הסכם ממון כללי

הסכם ממון אינו מבטיח את זכויותיך ו/או של בת/בן זוגך/תך אלא כל מי שחולק עמך אינטרסים כגון זכויות בחברה ובעסקים או נכסים של שותפים ויורשים. היכנס כדי לקרא עוד.

הסכם ממון לפני נישואין

הסכם טרום נישואין – מהו? מדוע כדאי לחתום עליו? פנו אל עורך דין דיני משפחה לקבלת ייעוץ בעניין זה ועריכת הסכם ממון מקצועי ומקיף.

דוגמא להסכם ממון לפני נישואין

הסכם ממון, המכונה בפי רבים גם כהסכם נישואין או הסכם טרום נישואין הינו מסמך מקובל ונפוץ ברחבי העולם כולו שתפקידו הוא להסדיר את מערך הזכויות בין בני זוג במידה ויחליטו לפרק את המסגרת המשפחתית ביום מן הימים. הסכם הממון הינו למעשה חוזה בכתב אשר מסדיר מראש את החלוקה הממונית וקובע מהו הרכוש האישי של כל אחד מבני הזוג אשר מבקרה בו יגמרו אומר להיפרד יישאר ברשות בעליו ואילו מהו הרכוש המשותף אשר יחולק בין בני הזוג במקרה של פרידה. המסוכם בין הצדדים בהסכם הממון גובר על הוראות חוק יחסי הממון.

טופס אימות הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין

על פי החוק בישראל הסכם קדם נישואין/טרום נישואין/הסכם ממון לפני נישואין בין בני זוג הינו תקף, כאשר הוא מאושר ע"י בית משפט למשפחה או חתום בפני נוטריון. במידה וההסכם לא אושר באחת משתי הדרכים הנ"ל, לא ניתן לאוכפו בבית המשפט. כדי לקבל אישור להסכם ממוני קדם נישואין/טרום נישואין/הסכם ממון לפני נישואין על בני הזוג לחתום על ההסכם בנוכחותו של נוטריון או לאשרו בבית משפט לענייני משפחה כאשר מומלץ להיות מלווה בעורך דין מומחה לדיני משפחה.

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין – מהו הסכם ממון? מהי מטרתו? פנו אל עורך דין דיני משפחה לעריכת הסכם ממון המותאם לכם אישית.

הסכם ממון דוגמא

הסכם ממון זה הינו לדוגמא בלבד ואין לעשות בו שימוש משפטי ללא עריכה וייעוץ של עורך דין מומחה בדיני משפחה. יש לזכור כי הסכם ממון הוא חוזה בעל השלכות כבדות משקל לשני הצדדים ועל כן, הוא מחייב קבלת ייעוץ מקצועי, על מנת להבטיח את זכויות הצדדים.

טופס הסכם ממון דוגמא להורדה

הסכם ממון לפני נישואין /הסכם טרום נישואין/הסכם קדם נישואין שנחתם בין בני זוג בישראל צריך להיות מאושר ע"י בית משפט לענייני משפחה. לרשותך טופס דוגמא להורדה , אין לעשות שימוש בטופס ללא ייעוץ משפטי ע"י עו"ד מומחה בדיני משפחה.

הסכם חיים משותפים- הסכם בין ידועים בציבור

הסכם חיים משותפים – מהו והאם כדאי לחתום עליו? הסכם ממון בין ידועים בציבור נועד כדי להסדיר את מערכת היחסים בין בני הזוג. פנו אל עורך דין דיני משפחה לקבלת ייעוץ משפטי בעניין זה.

הסכם חיים משותפים בעברית

הסכם חיים משותפים גרסה בעברית Cohabitation agreement Israel Hebrew version

הסכם חיים משותפים באנגלית

הסכם חיים משותפים גרסה אנגלית Cohabitation agreement Israel English version

..

דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם ממון דוגמא להורדה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
11 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד