En

צור קשר

checked

איך למצוא עורך דין לגירושין ששווה את הכסף שלך

במהלך גירושין, עורך הדין שלך יהיה היועץ שלך, הדובר, מנהל משא ומתן ואיש אמון. חשוב למצוא את המתאים לך.

עכשיו, כשבן /בת הזוג שלך קיבל/ה את ההחלטה הקשה להתגרש, מייד צריך להתחיל במשימה למצוא עורך דין. למרבה הצער, זה לא משהו שניתן לפתור בעזרת חיפוש פשוט בגוגל. לפני ששוכרים עורך דין לגירושין שינהל את הליכי הגירושין, עליך לוודא שלא השארת אבן אחת ללא שלא הפכת בחיפושיך.

עורך דין לגירושין לוקח על עצמו תפקידים רבים ושונים במהלך הטיפול בתיק שלך, אם התיק שלך מורכב, עורך הדין חייב להיות בקיא בכל נושא ונושא אין הרבה מקום לטעויות. עורך הדין שלך יהיה היועץ שלך, הדובר שלך, מייצג אותך במשא ומתן ואיש אמון שלך. עורכי דין צריכים לא רק להכיר את החוק, אלא להיות מסוגלים להסביר אותו בצורה ברורה, ללא התנשאות. ככאלה, עליהם לדעת לספק שירות אישי ולהיות בקיאים ונגישים.

בהקפדה על קריטריונים אלה, הנה מה שעליך לחפש בבחירת עורך הדין המתאים לגירושין .

לעשות שיעורי בית
בדיוק כמו כל החלטה מרכזית אחרת בחיים שלך, יש לוודא שנכנסים לתהליך הגירושין בעיניים פקוחות ומושכלות ככל האפשר.

 

בדיקה ראשונית, יכולה להיות, לבדוק האם עורך הדין נבחר השנה במדריכי הדירוג עורכי הדין כגון דן אנד ברדסטריט (DUNS100) או בי די אי B.D.I. מדריכים אלו עושים את העבודה הראשונית של ניפוי עורכי דין שעשויים להיות בעלי עבר בעייתי עם לקוחות, הפרות אתיקה מקצועית, חוסר ניסיון וותק, ותפעול משרד עורכי דין בסטנדרט מינימלי.

 

עורך דין המופיעים במדריכים אלו אינם בהכרח יקרים יותר, מצד שני אין לפסול על הסף עורכי דין צעירים שאינם מופיעים שם. אם עורך דין ותיק אינו מדורג, עם זאת, מומלץ לבצע בדיקת עומק ולבקש חוות דעת בלתי תלויות עליו, חברות הדירוג בודקות גם אחוזי הצלחה בתיקים בין שאר הפרמטרים, ייתכן וקיימת בעיה מקצועית ששווה לתחקר.

 

בדקו את הרקורד של עורך הדין: מלבד אחוזי הצלחה בתיקי גירושין, ניתן לבדוק אם עורך הדין נתבע על רשלנות מקצועית בעבר או על שכר טרחה שנגבה ללא תמורה. חיפוש במאגרי מידע משפטיים יעלו מידע על עורך הדין וייתנו תמונה על הרקורד שלו, לחיוב או לשלילה. בנוסף, ניתן לבדוק באתר לשכת עורכי הדין, אם עורך הדין בעל רשיון בתוקף וכמה זמן.

 

 

גירושין- הימנעו מטעויות: זו תהיה טעות להעסיק את עו"ד הגירושין הלא נכון שייצג אתכם רק כדי לגלות שתצטרכו להחליף עורך דין לגירושין במהלך התנהלות התיק בערכאות משפטיות. מומלץ לבדוק כמה זמן עורך דין עוסק בדיני גירושין ודיני משפחה, ככל שעורך דין התנסה זמן רב יותר בבתי משפט למשפחה ובתי דין רבניים,  הוא יהיה מיומן יותר לניתוב סכסוך הגירושין שלך לפתרון הכי טוב בנסיבות הקיימות.

חשוב לא פחות, להעריך את האופי ותפיסת העולם של עורכי הדין שמראיינים כדי להבטיח שעורך הדין הנבחר, יהיה מקצועי, ולא יחפש יותר בעיות מאשר לספק פתרונות בגירושין שלך, עורך דין בהלך רוח כזה, רק יוסיף על הזמן והכסף שיושקעו בגירושים שלך.

לדעת מה רוצים
לפני שמחליטים סופית על עורך דין, שאלו את עצמכם זהו השלב לבדוק עם עצמך, מה אני מצפה לקבל מעורך/עורכת הדין. האם אני מחפש/ת עורך דין שתומך רגשית? עורך דין פחות אישי אך ממוקד מטרה?  צוות עורכי דין או חוויה אישית אחד על אחד?

משרד גדול: יש להגדיר מה אתם רוצים בייצוג שלך, אם תבחרו משרד גדול, ייתכן שלא תקבלו חוויה אישית כמו שתקבלו בשכירת עורך דין יחיד, ייתכן שהעו"ד שיטפל במרבית העבודה בתיק יהיה עורך דין צעיר או אף מתמחה. זה לא אומר שלא תוכלו ליהנות מחווית שירות אישית במשרד גדול, אבל עליכם להגדיר את הציפיות שלכם כראוי.

 

משרד בוטיק: "אם החוויה האישית חשובה לכם יותר מהנוחות של לדעת שבכל עת, עו"ד אחד או כמה עובדים על התיק , בין אם עורך הדין שמנהל את התיק נמצא מחוץ לעיר, בפגישת גישור גירושין, בדיון בבית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני, או מטפל בעניין אחר, אז יתכן העורך דין גירושין יחיד או משרד קטן- משרד בוטיק מתאימים לכם.

 

עורך דין גירושין שיודע את העבודה: בישראל תחום דיני המשפחה מצומצם, עורכי הדין הבכירים מכירים אחד את השני כמו גם השופטים. לכן, מילה של עו"ד גירושין מנוסה או אף טיפול במסמכי הגירושין, התעסקות עם מומחים ועדים, בראיות ובמשא ומתן, עשויים להשפיע על התיק לכאן ולכאן, לפעמים כבר בתחילתו. השתדלו לא להשאיר את הטיפול בתיק, כולל הפרטים הקטנים, למעוטי ניסיון,  בפרטים אלו לא פעם תהיה ההכרעה איך ייראו חייכם בשנים הבאות. אחרי שיסתיימו הליכי הגירושים, ערעורים, בקשות לתיקון או ביטול הסדרי גירושין, רכוש, משמורת, מזונות ילדים וכד' יעלו כסף רב ועגמת נפש.

 


לעבור גירושין זה אירוע משנה חיים שעשוי להשפיע על חייכם ועל חיי הילדים לאורך שנים רבות. לכן, חשוב שיהיה לכם עורך דין טוב אתו יש לכם יחסי עבודה טובים. אם זה לא המקרה, יש להימנע מלשכור את עורך הדין.


שאלו מסביב
אם אתם מכירים חברים או בני משפחה שעברו גירושין, בהחלט פנו אליהם ובקשו המלצות, עצות והצעות עם מי הם הלכו ואיך זה הסתדר להם. "עם זאת," חשוב לזכור שכל מקרה שונה ורק בגלל שעורך דין אחד היה נהדר במקרה של חבר, לא אומר שהוא האחד שיהיה הטוב ביותר לעניינכם.

להיפגש עם יותר מעורך דין אחד
חלק מתהליך המחקר של עורך דין גירושין טוב צריך לכלול פגישות מרובות עם עורכי דין שונים. זה יאפשר לכם לראות כיצד כל עורך דין ייגש לתיק הגירושין שלכם ומה הם יעשו כדי לבנות את התיק הכי טוב שאפשר.

כמה עורכי דין לבדוק? בהחלט צריכים להיפגש עם יותר מעורך דין אחד לגירושין לפני שמחליטים את מי להשאיר, סביר להניח שתראו מגוון גישות ותגובות שונות לשאלותיכם. כדאי לשאול את עצמכם האם הגיוני מה שעורכי הדין השונים אומרים לכם. אם אתם מקבלים ייעוץ שנראה טוב מכדי להיות אמיתי או שאינו הגיוני, המשיכו לראיין עורכי דין עד שתמצאו אחד שנשמע הגיוני ומציאותי.

שאלו את השאלות הנכונות
כשנפגשים עם עורך דין, אל תבזבזו זמן בשאלות על ניסיונם, מכיוון שזה מידע שכדאי לכם לאסוף כבר בשלב המחקר שלכם. כמו כן, אל תטרחו לשאול בכמה מקרים עורך הדין שלכם "ניצח", מכיוון שהמונח "זכייה" הוא חסר משמעות בהסדר גירושין וכל מקרה הוא ייחודי מספיק כדי שתוצאה של אדם אחר לא בהכרח תשקף את שלכם.

אתם צריכים להסביר הכל על המשפחה שלכם, על הכספים שלכם ועל החששות שלכם מהגירושין, ושאלו את עורך הדין "מה התוצאה הסבירה של נושאים שונים הכרוכים בגירושין" ו"מה אתה יכול לעשות כדי להשיג תוצאה סבירה עבורי ".

וודאו שהם יישארו בקשר
עורכי דין עסוקים, כמובן, אך אין זה אומר כי זה מונע מהם להחזיר שיחה או דוא"ל ממכם במהירות האפשרית. אפילו דוא"ל פשוט בחזרה שמאשר שקיבלו את ההודעה שלכם ויחזור אליכם בקרוב יכול להיות יותר טוב מלשכוח או להתעלם.

לעולם אל תתנו שיתעלמו ממכם או שעורך הדין שלכם יהיה עסוק מדי בלקוחות אחרים עד כי אין לו זמן לעניינכם. אי החזרת שיחות ודואר אלקטרוני מייד עשוי להיות סימן שעורך הדין שלכם עסוק יותר בארנק שלכם מאשר בחוויה האנושית (הקשה) שלכם.

הסכם שכר טרחה: קראו הכל
דאגו לבדוק את הסכם שכר הטרחה (ראו דוגמא מומלצת להסכם שכר טרחה) וודאו שאתם מבינים כל מה שנוגע לעלויות שתצטרכו לשלם לעורך הדין וניהול תיק הגירושין. זה כולל כל דבר, החל בתעריפים לפי שעות, עמלות בתי משפט ועד הוצאות משרד.

חשוב גם לבדוק אם לעורך הדין יש דרישות חיוב מינימליות לשרותים מסוימים כמו שיחות טלפון, כתבי טענות או מכתבים. אם כן, תדעו לחסוך כמה שאלות והימנעו מלבצע רצף של שיחות טלפון של שתי דקות ולקבל חיוב מינימלי עבור כל אחת מהן.

היזהרו מכרישים
עורך דין או עורכת דין שיבטיחו לכם שהוא או היא ישיגו כל מה שתרצו בהסדר גירושין, קחו את הדברים בעירבון מוגבל וזה אמור להדליק נורה אדומה. סוג זה של גישה קרבית רק יוביל לכאבי ראש נוספים בטווח הארוך. הישארו עם עורך דין שמאזין לפרטים ונותן הערכה כנה על סמך העובדות במקום לנפנף באקדחים.

 

כמה מעורכי הדין הגרועים בתחום, טוענים שהם עורכי דין אגרסיביים, ויציגו אסטרטגיות מתוחכמות, אך בסופו של דבר הופכים את חייהם של כולם למורכבים, יקרים ועם פגיעה רגשית לכל הסובבים. גירושין זה לא הזמן להתחיל לחפש מלחמות עותר ממה שכבר יש לכם. גירושין זה הזמן לפתרון המחלוקות שכבר יש לכם, זו רק תחילת הדרך במקרים רבים.

לכו עם תחושת הבטן שלכם
בהנחה שעשיתם את בדיקת הנאותות שלכם ואת המחקר, יש גם מה לומר על הרושם הראשוני. ובהתאם למה שהרושם הראשוני הזה אומר לכם, עליכם לשים לב. אם משהו מרגיש לא בסדר, הקשיבו לתחושה הזו והגיבו בהתאם. שום דבר לא מנצח את 'אינסטינקט תחושת הבטן' הזה כשאתם פוגשים מישהו לראשונה רוב הסיכויים שתדעו את עורך הדין המתאים לכם כשתפגשו אותו או אותה. אל תתנו לתעודות על קיר או חליפת ארמאני להניא אתכם מהאינסטינקט הראשון שלכם שהוא בדרך כלל הנכון.

דרג את הכתבהדירוג כתבה איך למצוא עורך דין לגירושין ששווה את הכסף שלך: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד