חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פסקי דין דיני משפחה 2020

פסיקה בתחום דיני משפחה

פסקי דין והחלטות משפטיות מתפרסמים מדי יום, פסק דין הוא תוצר של הליך משפטי ממושך שבסוםו שופט או רשם מכריע לכאן ולכאן.

משרדנו עוקב אחר הפסיקה המתעדכנת, כחלק מתפיסה מקצועית של שאיפה למצויינות ומתן שירות הטוב ביותר ללקוח.

תוכלו להתעדכן באתר בפסקי דין והחלטות מגוונות בתחום דיני משפחה, צוואות וירושות, דיני המעמד האישי.

פסיקה בתחום דיני משפחה בישראל
כיום, נכון לשנת 2020  לא קיימת חובה על פי חוק לפרסם פסיקה מכל תחום שהוא. אמנם שר המשפטים מוסמך לחייב פרסום פסיקה אך סמכות זו לא הופעלה עד כה.

פרסום פסיקה - פגיעה בפרטיות?
האם שופט רשם או דיין בבית דין רבני יכולים להתבע בשל פרסום פסיקה? כעקרון על פי החוק קיים חריג הקובי כי פרסום פסיקה אינו יכול להוות עילת תביעה בשל פגיעה בפרטיות או לשון הרע. 

ההגנה מפני פגיעה בפרטיות קיימת כל עוד הפרסום נעשה על ידי "שופט, חבר של בית דין דתי, בורר, או אדם אחר בעל סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית על פי דין" או על ידי אדם המעורב בהליך, תוך כדי הדיון בהליך או בהחלטה שניתנה בהליך.

הוראות החקיקה הרלוונטיות
חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981
חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965,

דיון בדלתיים סגורות 
חוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, קובע כי הליכים בפני בית המשפט לענייני משפחה יידונו בדלתיים סגורות. כלל זה תקף לכל הדיונים בבתי משפט למשפחה ובתי הדין הרבניים. בהתאם לשיקול דעתו של השופט או הדיין,אין לפרסם, להקליט או לשדר דבר על דיון שהתנהל בבית משפט בדלתיים סגורות, אלא ברשות בית המשפט.

החלטות בית המשפט לענייני משפחה ברובן חסויות
מבחינת יכולת גישה של הציבור הרחב, רוב ההחלטות הניתנות בבתי המשפט לענייני משפחה אינן מתפרסמות. אדם רגיל שאינו עורך דין, או חלק מהמערכת המשפטית אינו נחשף לחלק גדול מפסקי הדין אשר נמסרים לידי הצדדים ובאי כוחם, דבר זה יוצר חוסר שוויון בהבנתה של התמונה המשפטית העדכנית בשלמותה, ואף יוצר הטיה משפטית לטובתם של "שחקנים חוזרים", כעורכי דין המתמחים בדיני משפחה או משרדים המתמחים בכך, המכירים גם את הפסיקה שאיננה מתפרסמת.

פסק דין מותר לפרסום
על פי דרישות החוק, פרסום פסקי דין ייעשה בהתאם לשיקול דעתו של היושב בדין, ובהתאם לאישור של בית המשפט. כאשר אין מניעה לפרסום, השופטים משלבים בפסק הדין "סעיף פרסום" הקובע את התנאים לפרסומו של פסק הדין, תנאים העוסקים בדרך כלל בפרטים שיש להשמיטם מפסק הדין לפני הפרסום. אולם, נראה שבפועל מפורסמים גם פסקי דין שבהם לא שולב סעיף כאמור, או בניגוד לתנאים שנקבעו בסעיף שכזה.

מגמות בפרסום פסיקה בדיני משפחה
על שולחן הכנסת מונחת הצעת חוק שנועדה לחייב את בתי המשפט לענייני משפחה לפרסם את פסקי הדין הניתנים בהם.

פרסומם של פסקי דין רבניים
פרסומם של פסקי דין רבניים נאסר על פי חוק, בין אם הליכים אלו התנהלו בדלתיים סגורות ובין אם התנהלו בפומבי, כל עוד לא התיר בית הדין את הפרסום במפורש.

בשל כך, בדומה למצב בבתי המשפט לענייני משפחה, רוב פסקי הדין הרבניים סמויים מן העין, דבר המקשה על משפטנים וחוקרים לעמוד על המצב המשפטי לאשורו בעניינים המסורים לשיפוט רבני.

פרסום הפסיקה הרבנית כרוך בבעיות שהן ייחודיות לבתי הדין הרבניים, ובראשן, הצורך בעריכה לשונית שתכליתה לאפשר התאמה של השפה הרבנית שבה נכתבים פסקי הדין לשפה המובנת לציבור הרחב, והעדר משאבים הדרושים לשם ביצוע עריכה זו.

לאחרונה הורה היועץ המשפטי של בתי הדין הרבניים לדיינים, לכלול בפסיקותיהם הוראה מפורשת בעניין פרסום פסקי הדין, אך למעשה, נראה שהוראה זו אינה מקוימת תמיד, ולא אחת מתפרסמים פסקי דין רבניים, לאחר השמטת פרטים מזהים מפסק הדין, אף כשאין הם מכילים הוראה כאמור.

בנוגע לדרך הפרסום, הנחה היועץ המשפטי של בתי הדין הרבניים את הדיינים להקפיד שלא לפרסם את שמות בעלי הדין וילדיהם הקטינים, אך התיר פרסום של השמות בראשי תיבות. כמו  כן, התיר פרסום של שמות מומחים, עדים, גופים ומקומות, אך הורה לדיינים להפעיל שיקול דעת, ולהשמיט שמות או לפרסמם בראשי תיבות, כאשר פרסום מלא עלול להביא לזיהוי בעלי הדין.

סוגי פסקי הדין בתחום דיני משפחה שניתן למצא באתר:

פסקי דין בנושא: הורות

פסקי דין בנושא: מזונות ילדים

פסקי דין בנושא: משמורת משותפת 

פסקי דין בנושא: משמורת ילדים

פסקי דין בנושא: מזונות בן זוג, מזונות אישה

פסקי דין בנושא: גירושין

פסקי דין בנושא: חלוקת רכוש 

פסקי דין בנושא: חוזי נישואין

פסקי דין בנושא:הסכם ממון

פסקי דין בנושא: הסכם גירושין

פסקי דין בנושא: הסכם חיים משותפים

פסקי דין בנושא: התרת נישואין

פסקי דין בנושא: זכויות ידועים בציבור

פסקי דין בנושא: חלוקת זמני שהות 

פסקי דין בנושא: חוות דעת של מומחים 

פסקי דין בנושא: עלויות משפטיות ותשלומים

פסקי דין בנושא: גישור ויישוב סכסוכים

פסקי דין בנושא: אימוץ ילדים

פסקי דין בנושא: גירושין אזרחיים

פסקי דין בנושא: משמורת

פסקי דין בנושא: איזון משאבים


דרג את הכתבהדירוג כתבה בע"מ  7628/17: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

 2020 עורכי דין לענייני משפחה מובילים

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד