En

צור קשר

checked

מחיר עורך דין לענייני גירושין: הגדרות, דוגמאות, תיקים ותהליכים

31/01/2024
עורך דין גירושין

עורך דין גירושין הוא עורך דין המתמחה בדיני משפחה, ובעל ניסיון בסוגיות של גירושין, משמורת וראיית ילדים, מזונות ילדים ומזונות בני זוג. אנשים רבים המסובכים בעניין דיני משפחה תוהים האם כדאי להם לשמור על שירותיו של עורך דין גירושין, ואף האם הדבר נדרש. 
אמנם לא נדרש שלכל צד יהיה עורך דין בעניין דיני משפחה, אך הסוגיות המורכבות והררי הניירת מפתים לא פעם אנשים להתייעץ עם עורך דין מנוסה. 


מחיר גירושין 2024


מהו עורך דין גירושין
עורכי דין גירושין הם עורכי דין המתמחים בדיני משפחה. בעוד שגירושים פשוטים עשויים שלא לדרוש עורך דין מנוסה, נוצרים מצבים רבים שבהם יש צורך בייצוג מוכשר. הדבר נכון במיוחד כאשר ישנה רמה גבוהה של כעס ואיבה המונעים מבני הזוג להגיע להסכמה בעצמם, ובמקרים בהם היו התעללות בני זוג או ילדים, שימוש בסמים וסכסוכי רכוש גדולים.

עורך דין גירושין צריך להיות מסוגל להסביר את התהליך, הכללים והחוקים הכרוכים בעניין דיני המשפחה של הלקוח, ויוודא כי כל המסמכים הדרושים ימולאו ויוגשו לבית המשפט. 
החוקים המסדירים גירושין ועניינים אחרים בדיני משפחה משתנים ממדינה למדינה, יש לפנות לעורך דין גירושין בשטח השיפוט בו יוגש הגירושין.

חובות עורך דין גירושין
חובותיו של עורך דין גירושין משתנות בהתאם לפרטי המקרה. אולם ככלל, עורך דין אחראי לסייע ללקוח לאורך כל התהליך, החל מהפגישה הראשונה ועד להסדרת העניינים לאחר סיום הגירושין. עורך דין גירושין מספק:

ייעוץ כיצד להתמודד עם רכוש זוגי, חשבונות בנק, כרטיסי אשראי ונכסים זוגיים אחרים
הבטחת התקדמות המחלוקות, ההליכים בבית המשפט ושלבי הליך הגירושין
הכנה והגשה לבית המשפט של כל הניירת המעורבת, כגון הזמנה לדין ותלונה, בקשות ומסמכי משמורת, וכן הכנת צווי הגירושין והמשמורת הסופיים
מתווך לטיפול בסכסוכים במהלך הליך הגירושין, כגון סכסוכי משמורת, וויכוחים על רכוש
ייצוג בכל הדיונים בבית המשפט

בחירת עורך דין גירושין
גירושין הם אירוע רגשי ביותר בחייו של כל אחד, ועבור רוב האנשים, המטרה של שכירת עורך דין היא שיהיה מישהו שיוכל לטפל בכל הנושאים מנקודת מבט סבירה. גם עורכי דין הם אנשים, ולכל אחד יש את האישיות שלו. חשוב לכל מי שמחפש עזרה בגירושין או עניין אחר בדיני משפחה להעסיק עורך דין המתאים לו. בחירת עורך דין גירושין המתאים לאישיות הלקוח ולצרכיו המשפטיים היא צעד ראשון חשוב על מנת להבטיח שההליך יעבור בצורה חלקה.

יש אנשים שמרגישים הכי בנוח עם עורך דין מאותו מין, ויש כאלה שרוצים עורך דין מאוד אגרסיבי. כאשר בוחרים עורך דין גירושין, חשוב להבין שסוג האישיות, או האופי התוקפני, של עורכי הדין המעורבים, שולט לרוב בטון של כל הליך הגירושין. לדוגמה, עורך דין שמרגל לרדוף באגרסיביות להשגת כל יתרון אפשרי עבור הלקוח שלו עשוי לשמור על רמת האיבה גבוהה למשך כל התקופה. זוגות הבוחרים בעורכי דין מגשרים המעודדים פשרה מגלים לרוב שהתיק שלהם מסתיים מהר יותר, ובפחות לחץ. 
בסופו של דבר, מדובר בהחלטה אישית מאוד לכל מי שבוחר בעורך דין גירושין.

שכירת עורך דין חוץ לענייני משפחה
ביישובים קטנים אין זה נדיר שמספר קטן של עורכי דין כללי מייצג לקוחות במגוון רחב של עניינים משפטיים, לרבות גירושין. לעתים קרובות, עורכי דין אלה הם המכירים ביותר את ההליכים, ואת השופטים העשויים לשמוע את העניין, ומספקים פרספקטיבה ייחודית ומומחיות.

כאשר שוכרים עורך דין שאינו  עו"ד משפחה, כדאי לשאול שאלות כדי להיות בטוח שהוא מעודכן בענייני דיני משפחה, ולבדוק אם יש חוות דעת של לקוחות היכן שיש. 
במקרים מסוימים, אנשים מוצאים ששווה את זמנם לנסוע מרחק קצר לקהילה גדולה יותר שבה ניתן למצוא עורך דין המתמחה בדיני משפחה.

האם יש עורכי דין גירושין לגברים
גברים רבים שעוברים גירושין סובלים מאותם רגשות כמו בן זוגם, וחשים שאיכשהו זכויותיהם אינן מוגנות באופן מלא. הסוגיות של תשלום מזונות ילדים ובני זוג, והשגת משמורת ילדים, גורמים לרוב לגברים לתהות אם יש עורכי דין לגירושין לגברים. כמעט כל עורכי הדין לדיני משפחה מייצגים לקוחות משני המינים, אם כי ישנם כאלה שמתמחים בייצוג גברים בהליכי דיני משפחה.

כאשר בוחרים עורך דין גירושין, חשוב מאוד להעסיק מישהו שהלקוח נוח לשוחח איתו. יש הרבה מאוד מידע אישי שצריך להעביר לעורכי דין לדיני משפחה על מנת שיוכלו לייצג ביעילות את לקוחותיהם. התייעצות לפני שכירת עורך דין היא חובה, שכן זה נותן לעורך הדין וגם ללקוח הזדמנות לראות אם יש סיכוי שיוכלו לעבוד יחד. עורכי דין רבים, לרבות עורכי דין גירושין, מציעים לצורך כך ייעוץ חינם. 
כאשר מגיעים לפגישה כזו, כדאי לרשום את הנושאים המרכזיים, ולהיות מוכנים לענות על מספר שאלות בנושא הגירושין.

עלות עורך דין גירושין
שכירת עורך דין עלולה להקשות על חשבון הבנק, והעלות של עורך דין גירושין אינה יוצאת דופן. עורכי דין לגירושין מחשבים לפי שעה עבור כל העבודה שהם עושים, כמו גם העבודה שהעובדים ומתמחים עושים. במהלך הייעוץ, על עורך הדין להודיע ​​ללקוח על התעריף  שלו, ולהסביר כי סכום זה מחויב לפי הסכם שכ"ט. רוב עורכי הדין דורשים מהלקוח תשלום מראש, שהוא בעצם הפקדה לחשבון שירותי עורך הדין שלהם, כדי לכסות את עבודתו של עורך הדין בזמן שהיא מתרחשת.

סכומי החזקה משתנים, בדרך כלל בין $500 ל-$5,000. עורך הדין יעקוב אחר כל העבודות, החל מקריאת מסמכים שמסר הלקוח ועד כל שיחת טלפון שיבצע, וכן עלויות כגון אגרות הגשת בית המשפט, אגרות הגשה וצילומים. לאחר מכן עליו לספק ללקוח חשבון מפורט מדי חודש שיראה לאן הולך הכסף של הלקוח. לאחר מיצוי הריטיינר, עורך הדין בדרך כלל מבקש הפקדה נוספת.

אנשים רבים מתקשים לשלם מראש מה שנראה כמו סכום כסף גדול, ושואלים מדוע הם לא יכולים פשוט לשלם ככל שהעבודה מתקדמת. ישנה תשובה פשוטה לשאלה זו: כאשר לאנשים יש צורך גדול בעורך הדין שלהם, הם מקפידים לשלם את החשבונות המשפטיים שלהם. עם זאת, ברגע שהענין שלהם יסתיים, והם אינם זקוקים עוד לשירותי עורך הדין, החשבונות האלה כבר פחות חשובים, מכיוון שהוצאות אחרות עולות על הבמה. עורכי דין המסכימים לחייב את לקוחותיהם בפיגור, לעתים קרובות לא גובים את מלוא שכר הטרחה.

כמה יעלה עניין דיני משפחה בסך הכל תלוי במספר גורמים. הגורם הראשון הוא כמה סוגיות צריך להסדיר, והגורם השני הוא רמת המחלוקת בין הצדדים. לזוג ללא ילדים יש בדרך כלל פחות בעיות להסדיר מאשר לזוג שנלחם על משמורת. 
זוגות שנלחמים עד הסוף על כל מנורה ומכשיר טלוויזיה מוציאים לעתים קרובות יותר שכר טרחת עורכי דין מאשר אלה שיכולים לעבוד יחד כדי לחלק את רכוש הנישואין. 
אמנם אפשר להתגרש בכמה מאות דולרים, אבל אפשר גם להגדיל את עלות עורך דין גירושין לטווח של עשרות אלפי דולרים.

לדוגמה:

ישראלה וחיים מסובכים בגירושים מכוערים. ישראלה טוענת שחיים היה מתעלל, וששני ילדיהם יהיו בסכנה אם יועברו לטיפולו. חיים כועס, מתעקש שלישראלה היה רומן. שניהם רוצים בעלות על בית המשפחה, על כל הריהוט שלו ועל שתי המכוניות שלהם. ישראלה נחושה בדעתו שלחיים יתאפשר רק ביקור בפיקוח עם הילדים מדי שבוע, ומבקשת גם מזונות וגם מזונות.

גם ישראלה וגם חיים שכרו עורכי דין לגירושין, שמנסים לעזור להם להגיע להסכמה סבירה כלשהי לגבי פיצול רכוש הנישואין. סוגיית משמורת הילדים נמצאת בידי בית המשפט, שכן המשפחה מגיעה לגישור בצו בית המשפט כדי לקבוע אם אכן הייתה התעללות, או שההורים סתם כועסים.

בינתיים, בכל פעם שחיים מבקר בסוף השבוע, הוא לא מצליח להחזיר את הילדים לאמם בזמן, מה שמצריך שיחות טלפון בין עורכי הדין להסדרת העניין, כמו גם להגשת מסמכים נוספים לבית המשפט, ותוספת נוספת. שמיעה. שני הצדדים מכרו או "הטעו" רכוש יקר ערך, מה שנוגד את הכלל שאף אחד מהם אינו רשאי למכור או להיפטר מרכוש משותף כלשהו לפני סיום הגירושין, מה ששוב מחייב את עורכי הדין להגיע להסכמה כלשהי.

במקרה כל כך שנוי במחלוקת, הוצאות המשפט נערמות על כל שיחת טלפון שמבצע כל צד לעורך דינו, על כל שיחת טלפון בין עורכי דין, ועל כל דקה שהצדדים יושבים עם עורכי הדין שלהם מסרבים להתפשר. 
שכר הטרחה עבור מילוי והגשת מסמכי בית משפט נוספים וכן עבור ייצוג עו"ד בדיונים נוספים, מסתכמים במהירות. 
במצבים אלו, אין זה נדיר ששכר הטרחה מגיע לאלפי שקלים בכל חודש, והגירושין נמשכים חודשים רבים, ואף שנים.

תנאים ובעיות משפטיות קשורות
משמורת ילדים - טיפול, בקרה ותחזוקה של ילד, ניתנת לרוב על ידי בית המשפט.
מזונות ילדים - תשלומים בצו בית משפט ששולמו על ידי הורה אחד לשני עבור מזונות ילדיהם הקטינים של בני הזוג.
משפט אזרחי - גוף המשפט העוסק בעניינים פרטיים בין יחידים ותאגידים וגופים אחרים.

דיני משפחה - תחום המשפט העוסק בענייני משפחה ויחסי בית, כגון נישואין, גירושין, משמורת ילדים, התעללות בילדים, מזונות ילדים ואימוץ.
סמכות שיפוט - הסמכות המשפטית לדון בתיקים משפטיים ולקבוע פסקי דין; האזור הגיאוגרפי של הסמכות לאכוף צדק.
ריטיינר – שכר טרחה המשולמת מראש כדי לשמור או להבטיח שירותי עורך דין.

מזונות בני זוג - קצבה המשולמת ליחיד על ידי בן זוגו לשעבר לאחר שהתגרשו או נפרדו; ידוע גם בשם "מזונות".

הסכם גירושין מחיר עו"ד מומלץ
מחירון עו"ד לענייני משפחה
כמה עולה להתגרש 

 
דרג את הכתבהדירוג כתבה מחיר עורך דין לענייני גירושין: הגדרות, דוגמאות, תיקים ותהליכים: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד