En

צור קשר

checked

מה לעשות עכשיו אם אתה שוקל להתגרש מעודכן 2023 | טיפים והדרכה למתגרשים

גירושין 2022האם אתה שוקל להתגרש בשנת 2022? אם כן, אתה לא לבד. הסטטיסטיקה מראה כי שיעורי הגירושין עולים בתחילת השנה מכיוון שבני זוג רבים מחליטים להתקדם עם סיום נישואיהם לאחר תקופות חגים וציון סוף שנה אזרחית.

 

 אם אתם חושבים על הגשת תביעת גירושין בשנה החדשה, ישנם כמה צעדים שתוכלו לנקוט כעת כדי להתכונן לתהליך. להלן כמה טיפים מעורכי הדין שלנו לגירושין בישראל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

אחוז הגירושין בישראל

 

גירושים - ויקיפדיה

 

גירושין בהסכמה


פתיחת תיק גירושין


הסכם גירושין

 

מזונות ילדים

 

סדנא בנושא גירושין


הליך גירושין


תעודת גירושין

 

גירושין 2022: כל המידע להורים המתגרשים


גישור גירושין


עורך דין גירושין

 

הסכם ממון

 

המאמר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לנשים ולגברים כאחד.


 

1. התחל להכין רשימות
כאשר עוברים גירושין, חשוב לקבל החלטות מושכלות. אמנם זה יכלול דיון באפשרויות המשפטיות שלך עם עורך דין גירושין שידריך אותך, אבל זה גם ידרוש הבנה, תיעוד, ושימוש זהיר במידע שיש ברשותך.

לדוגמה, אחד החלקים המרכזיים בכל הליך גירושין הוא חלוקת נכסי הנישואין. חוק יחסי ממון קובע את חלוקת הנכסים שנצברו בין בני הזוג, אך יש כמה חריגים, ייתכן שנחתם הסכם ממון או נתקבלה ירושה. אבל באופן כללי, "נכסי נישואין" הם אלה שנצברים במהלך הנישואין.

 

נכסים שהיו בבעלות הצדדים לפני הנישואין נחשבים "נפרדים" ואינם נתונים לחלוקה ברוב המקרים. עם זאת, כדי להמנע מטעויות, אתה יכול להתחיל להכין רשימות של (א) הנכסים הזוגיים שלך, (ב) הנכסים הנפרדים שלך ו- (ג) הנכסים הנפרדים של בן/בת הזוג שלך,(ד) העדפות משמורת ילדים, הסדרי ראיה וחלוקת זמני שהות ולינה. (ה) צרכי הילדים, מגורים ויכולת כלכלית. כך תדע מה יש (או אין) על השולחן, וזה יהווה בסיס להסכם הגירושין, הליך גישור או קביעת בית המשפט.

 

2. התחל ליצור העתקים של הרשומות החשובות שלך
עכשיו זה גם זמן מצוין להתחיל להעתיק את הרשומות החשובות שלך. מסמכי הגירושין כוללים מסמכים כמו שטרות, משכנתאות, אופציות ומניות, פנסיות וקרנות השתלמות, שטרי בעלות רכב ומסמכים פיננסיים אחרים. זה יהיה חכם להחזיק עותקים של רשומות אלה במקום בטוח לקראת הגירושין שלך, ותצטרך להחזיק עותקים זמינים למסור לעורך הדין שלך לענייני הגירושין.

3. למד על האפשרויות שלך
ישנן כמה דרכים שונות לפתור גירושין בישראל. לאחר פתיחת תיק גירושין ברבנות, פנייה למשפט בפני שופט/ת בית המשפט לענייני משפחה בנושאי מזונות וחלוקת רכוש היא אפשרות אחת, אך זוהי אפשרות שרוב בני הזוג מעדיפים להימנע ממנה.  גירושין בהסכמה באמצעות הליך גישור גירושין היא הדרך הכי פחות מזיקה. ברוב המקרים, בני זוג שמתגרשים יוכלו לנהל משא ומתן לפשרה בסיוע עורכי דינם, בכל מקרה אין לוותר על ייעוץ גירושין ובחירת עורך דין גירושין לייצוג גם בפנייה לגישור. הליך גירושין מהיר- כאשר בני זוג הזקוקים לעזרה בהסכמה בנושאים ספציפיים (כפי שקורה לעתים קרובות), הגישור מספק דרכים לפתור חילוקי דעות מבלי לפנות משופט לתת החלטה.

4. למד את חוקי הגירושין
אתה לא צריך להגיע לרמת מומחיות של עורך דין לענייני משפחה, אתה יכול (וצריך) לסמוך על עורך הדין שלך לגירושין שיסביר לך את החוק. עם זאת, זה יכול להיות מועיל ללמוד כמה מהיסודות לפני שתתחיל. תחילה קרא כמה מהמאמרים החינמיים שלנו על הנושאים הקריטיים של גירושין בישראל:

 • מְזוֹנוֹת
 • משמורת על ילד
 • מזונות ילדים
 • פסיקה עדכנית במזונות ילדים
 • חלוקת רכוש
 • חוק יחסי ממון בין בני זוג
 • בית משפט לענייני משפחה מול בית הדין הרבני
 • מסמכי גירושין חשובים וטפסים
 • זכויות גבר בגירושין
 • זכויות אישה בגירושין
 • טובת הילדים בגירושים
 • זכויות מקרקעין

5. התחל לתעדף
בעקבות תקדימים חשובים שקבע משרדנו חוקי הגירושין בישראל הולכים ומתקדמים לקראת מתן תוצאה הוגנת ושוויונית לשני בני הזוג והורים מתגרשים בפרט. בכל מקרה של גירושים על שני בני הזוג להיות מוכנים להתפשר. עם זאת כדי להיות יעיל וממוקד, עכשיו זה זמן טוב להתחיל לחשוב על סדרי העדיפויות שלך. תרצה לחשוב על שאלות כגון:

 • האם אתה רוצה להמשיך לגור בביתך הנוכחי? מי עוזב את הבית לאחר הגירושין
 • אילו נכסים זוגיים חשובים לך מסיבות סנטימנטליות?
 • האם אתה רוצה לתת עדיפות להגנה על כספי הפרישה, חשבונות ההשקעה, עסק, חברה או נכסים פיננסיים אחרים כגון מטבעות קריפטוגרפיים, אופציות ומניות?
 • לאישה - כמה חשוב יהיה לך לקבל מזונות (לחילופין לגבר- למזער את חבותך למזונות)?
 • מה העדפות משמורת הילד שלך? משמורת משותפת, הסדרי שהות ולינה שווים או גמישים?

6. חשבו על סדרי העדיפויות של בן הזוג
בנוסף לחשיבה על סדרי העדיפויות שלך, זה יכול להיות מועיל לחשוב גם על סדרי העדיפויות של בן הזוג שלך. במיוחד, שים לב לתחומים שבהם סדר העדיפויות שלך ושל בן/בת הזוג עשוי לחפוף. זה יאפשר לך (ולעורך דין הגירושין שלך) להתחיל לחשוב על הדרך הטובה ביותר לגשת לקונפליקטים הפוטנציאליים הללו במהלך תהליך הגירושין.

7. צור תוכנית לחיים אחר גירושין
מה אתה מתכנן עבור חייך לאחר הגירושין? להתגרש זו החלטה המייצרת התחלה חדשה, אבל זה גם יכול להיות מלחיץ - במיוחד אם אין לך את המשאבים הכספיים שאתה צריך. על ידי חשיבה על עתידך, הכנת תקציב וחשיבה על הרצונות והצרכים שלך, תוכל להימנע מהתעלמות של נושאים חשובים שעשויים להתגלות כקשים - אם לא בלתי אפשריים - לטפל בהם לאחר הגירושים. קריירה, זוגיות חדשה-נישואים שניים, מעבר למדינה אחר, מחוייבות לילדים וכד'.

8. הימנע מטעויות שעלולות לסבך את הגירושים שלך
כאשר מתכוננים לעבור גירושין, יש כמה טעויות שאתה צריך להימנע. למשל, אסור לנסות להסתיר נכסים מבן/בת הזוג, ואסור לכתוב דברים רעים על בן/בת הזוג ברשתות החברתיות, להמנע לחלוטין מאלימות פיזית, מילולית וכלכלית. מבחינות רבות, לדעת מה לעשות ומה לא לעשות חשובים באותה מידה, ותצטרכו להקפיד להימנע מטעויות לא נבונות שעלולות לסבך את הגירושין שלכם.

9. דבר עם עורך דין גירושין מוביל 
בהתחשב בכל הכרוך בהכנה לגירושין , מומלץ לדבר עם עורך דין לפני שאתה מתחיל לדבר עם הצד השני על גירושים. עורך דין גירושין מנוסה בישראל יכול להסביר את האפשרויות שלך ולספק ייעוץ משפטי מותאם אישית על סמך הנסיבות המשפחתיות והכלכליות הייחודיות שלך. עורך הדין שלך יכול גם להסביר למה אתה יכול לצפות בכל הנוגע לתזמון ולתוצאות פוטנציאליות ולספק טיפים ואסטרטגיות שיסייעו להבטיח שהתהליך יעבור בצורה חלקה ומהירה ככל האפשר.

10. אל תילחץ יתר על המידה מתהליך הגירושין
לבסוף, בעוד להתגרש הוא אירוע חיים מרכזי, חשוב לא להלחץ יתר על המידה מהשלכות תהליך הגירושין. אתה יכול לעבור את זה, ועורך דין יכול לעזור. אם אתה מתחיל להרגיש מוצף רגשות ואבוד, התמקד בעשיית צעד אחד בכל פעם ואל תהסס לפנות לעורך דין הגירושין שלך אם יש לך שאלות או זקוק לייעוץ לאורך הדרך.

דבר עם עורך דין גירושין
אם אתה שוקל להגיש תביעת גירושין בשנת 2022, אנו משרד עורכי דין מאיה רוטנברג ממליצים לך לפנות אלינו לייעוץ דיסקרטי ואמין. 


מדריך מעודכן להכנה לגירושין בישראל  2023


לפני תחילת גירושין, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים, רגשיים ומעשיים. 


צעד מכריע אחד הוא איסוף כל המסמכים הרלוונטיים, כגון רישומים כספיים, שטרי רכוש וכל הסכם ממון. זה יסייע בהליך המשפטי ויסייע להבטיח חלוקה הוגנת של נכסים.


שיקול חשוב נוסף הוא לפנות לעורך דין גירושין מוסמך ומנוסה.


אדם זה יכול לספק הנחיות לגבי ההליכים והדרישות המשפטיות הספציפיות לתחום השיפוט שלך, כמו גם להציע תמיכה וייעוץ לאורך התהליך.


מבחינה פיננסית, חשוב שתהיה הבנה ברורה של מצבך הפיננסי הנוכחי, כולל כל נכס וחובות משותפים. זה יהיה חיוני בקביעת הסדר הוגן, והוא עשוי גם להכריע בכל החלטה לגבי מזונות או מזונות בני זוג. בנוסף, זה עשוי להיות מועיל להתייעץ עם יועץ פיננסי או מתכנן כדי להעריך את ההשפעה הפיננסית הפוטנציאלית לטווח ארוך של הגירושין.


כמו כן, חשוב להיות מוכנים להשפעה הרגשית של תהליך הגירושין.


זה לא נדיר שאנשים יחוו תחושות של עצב, כעס ואובדן, וזה עשוי להיות מועיל לפנות לתמיכה של מטפל או יועץ.


חשוב להיות מודעים ומוכנים היטב לפני תחילת גירושין, על מנת להבטיח הליך הוגן ויעיל ולמזער את ההשפעה הרגשית והכלכלית של הגירושין


יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד