En

צור קשר

checked

הסכם ממון ויתרונותיו: גירושין של זוגות מפורסמים- האם הם חייבים להיות מבולגנים?

5/09/2021

 

סלבריטאים ואנשים רבי עוצמה אחרים מקיפים את עצמם לעתים קרובות ביועצים ובמשפטים כדי להבטיח קבלת החלטות נכונה, המנעות מטעויות והצלחה בכל נושא אישי או עסקי, כולל נישואין. למפורסמים רבים יש נכסים משמעותיים להגן עליהם כשהם מתחתנים. אז איך סלבריטאי או אדם עשיר ורב עוצמה מתכוננים כראוי לחתונות כשמבינים על פי הסטטיסטיקה של גירושין, כי סביר יותר להיכשל מאשר להצליח?


לדוגמא ראו את ביל ומלינדה גייטס. ביל כבר הקים את מיקרוסופט כשהתחתן עם מלינדה ולמרות שהנישואים נמשכו 27 שנים, זה עדיין הסתיים בגירושין. מה יכולים אנשים חזקים לעשות כדי להגן על הנכסים, החסכוניות, הילדים, העסקים והמוניטין שלהם?

 

חשיבות עריכת הסכם יחסי ממון תקף ויתרונותיו בהגנה כלכלית על בני זוג

 

שומרים על נכסים נפרדים באמצעות הסכם ממון
בני זוג אשר עומדים להינשא, או שכבר נשואים: "הסכם ממון" היה בעבר ביטוי מגונה ששמור רק לעשירים, אך בימינו זוגות המביאים נכסים משמעותיים לנישואין מתייחסים להסכם ממון כפוליסת ביטוח במקרה שהנישואים נכשלים. אנשים עלולים לצמוח כלכלית בנפרד, וזוג שמתווה אסטרטגיית יציאה לפני החתונה הוא זוג ריאלי לגבי הסיכויים שמגולמים בנתוני אחוזי הגירושים בישראל ובעולם.

 

עם זאת, גם הסכם ממון תקף,  למרות שאושר על ידי בית משפט, בית דין רבני או נוטריון לא ימנע מאבק גירושין לוהט על משמורת ומזונות ילדים. ואפילו הסכם שנחתם בהסכמה מלאה בליווי עורכי דין מומחים להסכמי ממון יכול להגיע על ידי צד פגוע בהליכי גירושין בתקווה לקבל עוד נכסים ו/או תשלום גבוה יותר על מזונות והוצאות מחיה. הסכם כלכלי שנערך לאחר שבני הזוג נישאו, צריך לקבל אישור של בית המשפט לענייני משפחה, או בית דין דתי- בית הדין הרבני להסכם ממון בין בני זוג יהודים.

 

הסכם ממון הקובע הפרדה רכושית
בעלות על רכוש וכספים המוגדרת בבירור על נכסים בודדים לפני ובמהלך הנישואין יכולה למנוע הסתבכות יקרה בהמשך הדרך. חוק יחסי ממון בין בני זוג מתווה שיתוף בנכסי הנישואין, בעלות קודמת יכולה להכתיב כיצד ינהגו הנכסים (וההתחייבויות) אם נקבעה באופן ניתן לאכיפה בהסכם ממון. כאשר מדובר בהסכם טרום נישואים, ניתן לאשרו אצל נוטריון (או רשם נישואין), האישור על ההסכם הנותן לו תוקף ניתן רק לאחר שבית המשפט או הנוטריון השתכנעו שבני הזוג ערכו וחתמו עלההסכם מרצונם החופשי, תוך הבנת המשמעות הכלכלית של הסכם הממון ותוצאותיו. אמנם אין צורך לאשר אותו בבית המשפט או בבית הדין הדתי של בני הזוג אך מומלץ לעשות כן, כדי שלא יהיה פתח משפטי לערער על תקפותו . באופן כללי,  ניתן להגדיר בהסכם כי כל דבר שנוצר או שהניב רווחים לפני הנישואין נשאר רכושו הנפרד של אותו אדם.

 

חשוב! הסכם ממון תוקף: אם הסכם ממון לא אושר כדין על ידי בית המשפט או נוטריון, הוא לא יקוים כהסכם ממון בהתאם לחוק. עם זאת אך בנסיבות מסויימות עשוי להיחשב כהסכם תקף, מתוקף היותו חוזה תקף בין שני בני זוג.

 

 

הסכם ממון משולב: לבני זוג בעלי רכוש רב, עדיף להשאיר את הכספים בנפרד, מומלץ לא לערב אותם בכספים משותפים ולא להשקיע בניהול נכסים אלה על מנת לשמור על שייכותם הנפרדת ניתן לקבוע מנגנון מדורג להסכם ממון. מתנות הענקות בירושה לאדם אחד הן גם רכושו הנפרד של אותו אדם לפי חוקי הממון. בני הזוג יכולים לקבוע בכתב כי נכסים מסויימים לא יהיו משותפים לצדדים, ראו הסדר איזון משאבים. אבל ויכוחים יכולים להתעורר כאשר מגיעים כספים נפרדים או משקיעים זמן משותף ומשאבים בטיפול בכספים אלה.

 

בהתאם לפסיקה בנושא הסכמי ממון נכסים שהושבחו במהלך הנישואין יכולים להפוך לרכוש התא המשפחתי (הלכת ורד) או לרכוש זוגי, כך שהעניינים יכולים להיות קצת לא ברורים. לדוגמה, אחד מבני הזוג יכול להקים עסק לפני תחילת הנישואין. ללא הסכם ממון אך ההכנסה מעמלו של אותו צד העובד בעסק תיחשב, לפחות בחלקה, כרכוש משותף ובר איזון.

העברת הממון לאחר מות בן/בת זוג: הסכם ממון מול צוואה מה יקרה לרכוש שמוסדר בהסכם, כיצד ישפיע על פרשנות הצוואה.


כיצד מאשרים הסכם ממון? עלות אישור הסכם ממון? עורך דין הסכם ממון יבצע את אישור הסכם הממון כך שיהיה תקף שנים רבות קדימה.

הסכמי ממון של סלבס
בעוד שהסכמי ממון בדרך כלל מגדירים כוונות סביב תנאי גירושין סטנדרטיים, ידוע שחלק מהסכמי ממון בין בני זוג מפורסמים מעלים בקשות ספציפיות יותר. סעיף בגידה בהסכם ממון- על פי הדיווחים, הסכם הממון בין ג'סיקה בייל לג'סטין טימברלייק כוללת סעיף המונע בגידה,

הסכם ממון בני זוג עשירים
בכלי תקשורת מובילים היו פרסומים על כך שמארק צוקרברג ואשתו פריסילה צ'אן שחתמו על הסכם ממון מיוחד הדורש להיות שבועיים יחד, כמו גם זמן איכות לבד לפריסילה. אלה מכונים בדרך כלל "הסכם ממון" או "הסכמים בין בני זוג", אך אינם מהווים שפה סטנדרטית בקרב הסכמי ממון בעלי תוקף משפטי. למעשה, עורכי דין רבים יסרבו לכלול את תנאי אורח החיים הללו בהסכם ממון משותף לרכוש.

באתר rotenberglaw.co.il
הסכם ממון דוגמא

קורס הסכמי ממון לעורכי דין
מדריך עורך דין לעריכת הסכם ממון: על חשיבות הסכם ממון ידועים בציבור, הסכם חיים משותפים, הסכם זוגיות ומה ההבדל בניהם.

סוגי הסכמי ממון נוספים:

הסכם ממון ילדים (האם ניתן לכלול משמורת ומזונות)

הסכם ממון טרם לידה ( הסכם על תינוק)


הסכם הורות משותפת


כיצד נקבע המחיר: עלות הסכם ממון, שכ"ט עורך דין,  בקשה לאישור הסכם כרוכה גם כן בתשלום אגרה. (מחירון הסכם ממון מעודכן 2021).


הסכם ממון פרק ב לזוגות בנישואים שניים

 

 

תוקף משפטי
כמה זמן תוקף הסכם ממון -ההסכם צריך להיות מאושר על ידי הערכאה המוסמכת, האם יש התיישנות סעיף שקיעה והסכם מדורג.


אם לא חתמת על הסכם ממון, עדיין לא מאוחר מדי.
גם אם כבר בני הזוג נשואים ולא חתמו על הסכם קדם נישואים טרם החתונה, עדיין לא מאוחר להניח תשתית משפטית במקרה של גירושין באמצעות הסכם לאחר נישואין. הסכמי ממון בין בני זוג נשואים יכולים להיות מנוסחים על ידי זוגות בכל עת כדי לסייע בהגנה על נכסים ישנים או חדשים במקרה של גירושין.

 

ג'ף ומקנזי בזוס
ג'ף בזוס גירושין: ג'ף בזוס ואשתו לשעבר, מקנזי, החליטו להתגרש לאחר 25 שנות נישואים. ככל שיש לך יותר ממון כך הגירושין שלך עלולים לעלות יותר.

אמזון (Amazon.com) הלכה וגדלה בערכה במהלך הנישואים שלהם כיום היא אחת מחמש החברות הגדולות בארה"ב. לאחרונה התגרשו ופירוק הנישואין הוביל להסכם הגירושין הגדול בעולם, בהיקף של 38 מיליארד דולר למקנזי (שהייתה שם ויצרה את אמזון עם ג'ף בהתחלה). יתכן והסכם ממון לאחר הנישואין יכול היה לתאר בבירור כיצד להפריד בין ממון כה רב ובעל ערך. עם זאת, בדיוק כמו לגבי הסכם טרום נישואים, חשוב לציין כי הסכם ממון לאחר נישואין עדיין לא יעזור כאשר יגיע הזמן להגיע להסכים בנושא משמורת ומזונות ילדים, אין לכך תוקף כי בית המשפט בוחן את טובת הילדים במועד הפרידה של הגירושים.

גישור להסכם ממון בין בני זוג לפני או אחרי נישואין

 

סקירת מגשרי גירושין: מגשר גירושין מומלץ 2021
ללמוד על גישור
גישור גירושין

 

 

נישואין או זוגיות
נישואין או נישואים הסכם ממון נקרא גם הסכם נישואין. הנישואין בהגדרתם הם איחוד מוכר מבחינה תרבותית בין אנשים הנקראים בני זוג. היא קובעת זכויות וחובות ביניהם, כמו גם בינם לבין ילדיהם, ובינם לבין חותניהם. בני זוג לא נשואים יכולים לחתום הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור, ניתן לערוך הסכם ממון בין בני זוג מאותו מין, גם לאחר חתונה ניתן לערוך הסכם יחסי ממון בין בני זוג נשואים. מוסד הנישואים נחשב לאוניברסלי תרבותי , אך הגדרת הנישואין משתנה בין תרבויות ודתות, ועם הזמן.

 

מה צריך לדעת על הסכמי ממון

הסכם ממון על כסף- הגנה על כספים שנצברו בחשבונות וחסכונות.

לפני או אחרי נישואים: הסכם ממון על דירה - אם בן זוג רכש דירה או קיבל בירושה ורוצה לשמור על נכס נפרד.

עריכת הסכם ממון על ירושה עתידית ומתנות כאשר בן/בת זוג מעוניין להבטיח רכוש משפחתי, מבלי להסתמך על חוק יחסי הממון.

יזמים, עצמאיים, אנשי הייטק: הסכם ממון על עסק והגנה על שותפים.

שיקולי שימור הון משפחתי: ייעוץ עורך דין מומחה בתכנון וחסכון במיסוי מקרקעין באמצעות עריכת הסכם ממון.

 

ניסוח אמנה משפחתית

שנת 2021 לאחר משבר הקורונה: חתימה על הסכם ממון ככלי להגנה של בן/בת זוג מפני חובות ונושים.

הסכמי ממון להבטחת מצב כלכלי יציב:

הבטחת עתיד כלכלי של בני זוג: הסכם ממון הקובע שיתוף רכושי


הסכמי ממון שדורשים מומחיות של עו"ד: הסכם ממון משולב או הסכם ממון מדורג?

 

מפורסמים עושים הסכם ממון לגירושין

 

הסכם יחסי ממון נועד להגדיר כיצד יחולקו נכסיהם של בני זוג נשוי עם סיום נישואיהם
עורך דין בנישואין/משפחה/גירושין יודע שבתחום דיני המשפחה והמעמד האישי שום דבר אינו נקבע באופן בלתי ניתן לערעור. אפילו מה שנכתב שחור על גבי לבן בחוק, יכול להשתנות כאשר מדובר במקרים של דיני נפשות. היופי של הסכם לפני נישואין או לאחר נישואין מנוסח היטב הוא בכך שעו"ד הסכם ממון יכול להתוות תוכנית שאם יש צורך לבצע אותה הכל יהיה מוגדר וברור גם שינויים עתידיים שעורך דין מנוסה צופה אותם יכללו בהסכם.  כאשר מנסחים הסכם ממון שהוא חוזה תקף, הניואנסים ופסיקה חדשה על יישום החוק לא ישפעו על אכיפתו כחוזה. 

 

מומלץ להסתייע בעורך דין בעריכת ההסכם
עורך דין בעל נסיון עם מפורמים יקבע מתכונת ברורה מאוד של איך לחלק עיזבון ולקבוע תמיכת בני זוג (מזונות), אלא אם צד רוצה לוותר על זכויות. עם זאת משמורת ילדים ומזונות ילדים תמיד ניתנים לשינוי בהוראת בית משפט.

יוצר הסרטים סטיבן שפילברג גם כן ברשימת הסדרי הגירושין הבולטים לאחר ששילם לכאורה 100 מיליון דולר לאשתו הראשונה, איימי אירווינג, והאריסון פורד לא רחוק מאחור עם הסכם לפי הדיווח של 85 מיליון דולר (לאשתו מליסה מתיסון) שכלל גם פיצול של תמלוגים עתידיים מהסדרה הפופולרית של אינדיאנה ג'ונס .

גירושיה של אייקון הפופ מדונה מהקולנוען גיא ריצ'י הגיעו גם לתשלום גבוה - ריצ'י קיבל, לפי השמועות, הסדר של כ ​​92 מיליון דולר לאחר הפיצול הזוגי שלהם, אם כי הסכומים המדויקים נשמרו חסויים.

צוואות, ירושות ועזבונות: הקשר בין הסכם ממון לצוואה או ירושה

 

זוגות בעל ממון לא צריכים להתעלם מתכנון כלכלי
תכנון העיזבון צריך להתחיל בתחילת כל נישואין, במיוחד כזו הכוללת עושר לא מבוטל, כדי לסייע בהבהרת מי יורש ולהפריד נכסים עם מות אחד מבני הזוג וכדי לסייע בהימנעות מסכסוכי ירושה יקרים ולמזער מיסים. חוק יחסי ממון בין בני זוג קובע, כי בעת פטירה או גירושין זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית מהרכוש והממון המשותף שצברו במהלך חיי נישואיהם. ישנם מספר כלים לתכנון הון משפחתי המסייעים לזוג להעביר עושר לדורות הבאים ולהימנע מתשלום יתר של מיסים. תכנון קפדני ומתחשב הוא חיוני - כלים לקביעת עיזבון הם תקפים גם במקרה של גירושין, ואינם ניתנים לביטול, כולל נאמנויות וייפויי כוח.

הגנה של הסכם ממון

קים קרדשיאן ווסט וקניה ווסט בגאלה קים הגישה בקשה לגירושין בפברואר 2021.


 

חשוב להגן על מוניטין באותה מידה כמו הנכסים הפיננסיים או הפיזיים של האדם.
עקב מורכבות הנושא מומלץ להסתייע בעורך דין לעריכת ההסכם, ידוענים בולטים עם אינטרסים עסקיים ומוניטין קריירה שיש לשמור עליהם צריכים לשקול כיצד גירושין מבולגנים יכולים להשפיע על המוניטין שלהם, האינטרסים והקריירה שלהם לאורך כל הדרך. תכנון נכון בתחילת הנישואין יכול לסייע במניעת הידרדרות העניינים, אך ידוענים רבים עדיין מגלים שהם צריכים להיעזר בפובליציסט או בצוות יחסי ציבור בעת התמודדות עם הליכי גירושין על מנת להגן על תדמיתם ולהגן על האינטרסים העסקיים שלהם. הדבר נכון במיוחד כאשר בן זוג מואשם בהתנהגות בלתי הולמת.

 

 

הסכם צופה פני עתיד

זוגות רבים שמתחילים ביחסים לא צריכים הסכם ממון כיון מכיוון שבאמת אין נכסים להגן עליהם. אך לעתים קרובות עד לנישואין שניים או שלישיים - ובמיוחד בנישואי סלבס שבהם אנשים מביאים עושר רב יותר לשולחן - תכנון מתקדם בהסכם ממון הוא המפתח. עם כל כך הרבה מפורסמים וזוגות שנוטים להחליף בני זוג, ברור שהסכם לבדו אינו מספיק כדי לשמור על אנשים ביחד, כאשר בני זוג שאינם נשואים, אך חיים ביחד, מעוניינים לערוך הסכם המסדיר את מערכת היחסים הכלכלית ביניהם, ניתן לעשות זאת ע"י הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור.

 

אמנם זה לא יועיל לרומנטיקה, אך לבעלי נכסים משמעותיים, שיקולים פרגמטיים ותכנון יכולים להגן (על שני הצדדים) במהלך אחת התופעות המבולגנות בחיים: גירושין. הפרדת נכסים: אם זוג נשוי רוצה לוודא כי במקרה של סיום נישואיהם יופרדו הנכסים שצברו במשך השנים, כך שיהיו שייכים לכל אחד בנפרד ולא יחולקו שרירותית על פי כללי החוק, עליהם לעשות זאת בצורה מפורשת על ידי הסכם ממון.

 

 

כמה הם שווים לפי פרסומים:


קיילי ג'נר
590 מיליון דולר

קניה ווסט
170 מיליון דולר

רוג'ר פדרר
106.3 מיליון דולר

כריסטיאנו רונלדו
105 מיליון דולר

ליונל מסי
104 מיליון דולר

טיילר פרי
97 מיליון דולר

ניימאר
95.5 מיליון דולר

הווארד שטרן
90 מיליון דולר

לברון ג'יימס
88.2 מיליון דולר

דוויין ג'ונסון
87.5 מיליון דולר

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם ממון ויתרונותיו: גירושין של זוגות מפורסמים- האם הם חייבים להיות מבולגנים?: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד