En

צור קשר

checked

בגידה כסיבת גירושין -כאשר בן/בת הזוג שלך בוגד בך

11/05/2022

האם בגידה היא סיבה מוצדקת לגירושים?

בגידה היא סיבה נפוצה לגירושין ובהחלט יכולה להרוס נישואים וקשר זוגי ארוך שנים. עם זאת ישנם אנשים המוכנים למחול על חוסר שיקול הדעת של בן/בת הזוג שלהם לטובת מערכת היחסים שלהם או טובת ילדיהם, רוב הנבגדים לא ממש מסוגלים לסלוח ולשכוח. יש לקחת בחשבון שלכל אחד יש את הסיבות שלו לרצות לסיים את הנישואים אחרי שבן הזוג בוגד, זה מערער את האמון ומוביל לכעס ארוך טווח, למרבה הצער, הרבה זוגות מתקשים להתאושש מזה.

 

מה לעשות לאחר שמגלים בגידה? כדאי לעצור להכנס לשליטה ולהבין שאין מה למהר לקבל החלטה. אחרי הכל, זו אולי אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שתקבלו בחייכם, אז קחו זמן לחשוב מה יהיה הכי טוב עבורכם. 

 

בגידה: מה קורה לנישואים?

 

האמון נעלם
לרוב זה קורה ברגע אחד, חשיפה של רומן הופכת את בן/בת הזוג שלך - איש סודך ובן הזוג המהימן ביותר שלך - לזר. מי זה האדם הזה שרימה ובגד בך? איך אפשר להאמין למשהו שהם אומרים עכשיו? האם אפשרי להיות בטוח שלא יהיה להם רומן נוסף ? אמון הוא לעתים קרובות השבר הראשון והגדול ביותר של בגידה, אבל הוא גם אבן היסוד של כל מערכת יחסים מוצלחת.

זכרו: אתם עלולים להרגיש פגועים ללא תקנה כרגע, אבל זה יסתדר- לא משנה מה תחליטו לעשות.

כדי להבטיח שלא תפתחו בעיות אמון עמוקות בכל מערכות יחסים עתידיות, מומלץ לשקול לדון במצבכם עם מטפל. למרות שאולי הוא לא יוכל "לתקן" הכל אחרי כמה פגישות, טיפולים יעזרו לעבוד על הרגשות שלכם כך שהפרשה הזו לא תגרום לנזק רגשי יותר ממה שהיה צריך.


בעיות הבסיס נחשפות
אחרי שבן הזוג מתוודה לגבי הרומן, זה נראה פתאום כאילו כל הבעיות הפכו יותר בולטות. למעשה, דילמת הביצה והתרנגולת עלולה להיווצר: האם הבגידה הייתה  הסיבה  לבעיות הזוגיות שלנו, או שמא הייתה ביטוי  לבעיות קיימות? בכל אחד מהמצבים, הבגידה מעלה כל סדק ביחסים על פני השטח - ויש לטפל בהן לפני שהנישואים חוזרים למסלולם, ללא קשר לשאלה אם אתה שוקל להתגרש או לא .

עבור זוגות רבים הבעיות שורשיות מדי או רבות מכדי להתגבר עליהן. אבל עבור אחרים, ביצוע הערכה כנה של הנישואים מאפשר לבני הזוג להתארגן מחדש ולהתקדם עם דף נקי.


הכחשה
עבור בן הזוג הנאמן, גילוי הרומן עלול להכות כהלם או הפתעה מוחלטת - עד כדי קושי לקבל שזה קרה. בני זוג נאמנים שעויים לעצום עיניים ולהישאר בנישואים האומללים, כי זו אפשרות נוחה ובטוחה יותר מאשר להתעמת עם הבגידה ואולי להתגרש.

לא בהכרח מי שמחליט להישאר נשוי לבן זוג שבוגד הוא בהכחשה. במקרים מסוימים, מערכת יחסים עשויה להתחזק לאחר שאחד הצדדים או שניהם בוגדים (לאחר שיחות מקיפות וכנות או טיפול). עם זאת, אם ההלם והפגיעה מונעים מכם להכיר ברגשותיכם לגבי מה שקרה ואתם מעדיפים לא לומר דבר מאשר להסתכן בפירוק מערכת זוגית, קחו קצת זמן ושקלו מה שמירה על שתיקה עשויה לעשות  להערכה העצמית שלכם.

הדינמיקה משתנה לחלוטין

אם אחד מבני הזוג התנתק לחלוטין מחיי הנישואים, ניסיונות הפיוס של השני עלולים להתגלות כחסרי תוחלת לחלוטין. תהליך הריפוי הוא קשה על סף הבלתי אפשרי אלא אם שניכם מוכנים באותה מידה להשקיע בדרך הדרושה כדי לשקם את הנישואים - בין אם זה אומר ללכת לטיפול זוגי או לקחת אחריות על הטעויות שלכם.


הרגשת דחיה

זה נורמלי לחלוטין להרגיש תחושת דחיה וכאב אם בן הזוג שלך קיים יחסים רומנטיים עם מישהו אחר. הצד הנבגד עלול לחשוב שבן/בת הזוג לא נמשכ/ת אליו יותר או שמישהו אחר יכול לתת לבן/בת הזוג משהו שהוא לא יכול. עם זאת, כדאי לזכור כי הבגידה של בן הזוג אינה השתקפות שלך, וגם אינה סיבה להטיל ספק בתחושת העצמי שלך.

 

למרבה הצער, כנראה שאין שום דבר שהחברים או המשפחה שלכם יכולים לומר כדי להקל על הכאב הרגשי, אבל שיחה עם אנשים שאוהבים וסומכים עליהם בהחלט תספק תחושת נוחות. דבר אחד שבהחלט לא צריך לעשות כתוצאה מתחושת דחיה הוא לצאת ולנהל רומן כנקמה. זה רק יגרום לך להרגישה גרועה יותר, גם אם זה מרגיש טוב יותר זמנית.

 

מהי הסיבה הנפוצה ביותר לבגידה?
לדברי מומחים, אחת הסיבות הנפוצות ביותר לבגידה היא תחושת ניתוק רגשי מבן/בת הזוג . לפי מחקר של האגודה האמריקאית לטיפול בנישואין ומשפחה, 35% מהנשים ו-45% מהגברים ניהלו עניינים רגשיים מחוץ למערכת היחסים העיקרית שלהם

 

מתי להפרד אחרי בגידה?

אם בגדו בך אותך ואת/ה סחוט/ה רגשית או נפשית , זה עשוי להיות אינדיקציה שמוטב להפרד. אם אין לך רצון לדבר עם בן / בת הזוג שלך, להשתתף בייעוץ, או אפילו לקבל את התנצלותם, זה עשוי להיות סימן שנמאס לך או שאין הגיון להמשיך את הקשר.

 

מה אנשים רואים בבגידה

הגבול בין פלירטוט תמים לבגידה רומנטית הוא לרוב מטושטש, וזוגות רבים מתמודדים עם סכסוך מכיוון ששותפים אינם חולקים אותה הגדרה של בגידה בזוגיות. עבור חלקם כל דבר שאינו ממגע מיני עם מישהו אחר מקובל; עבור אחרים, כל תשומת לב ליריב פוטנציאלי אינה נסלחת.

 

האם לפנטז על אחרים רע לקשר?
המונח "מיקרו-בגידה בזוגיות" מתייחס למעשים שאינם נופלים מרוב ההגדרות של בגידה אך עדיין עשויים להפריע לבן הזוג, כגון לפלרטט עם שכן או עמית לעבודה, אך ללא כוונה לעשות דבר. פנטזיות מיניות הן עניין אחר.

 

מומחים רבים מאמינים שפנטזיות מיניות על אנשים אחרים, אם הן לא ממומשות ולא הופכות לקיבעון, אינן בהכרח מזיקות לזוגיות ועשויות לסייע בשמירה על אנרגיה מינית ועניין. אך החוקרים מדגישים כי פנטזיות מיניות על בן / בת הזוג בהחלט תורמות יותר לזוגיות.

 

האם פורנוגרפיה היא סוג של בגידה בזוגיות?
רבים רואים כי בצפיה בפורנו כנטיה בעייתית אך לא ממשית. עם זאת, ישנם בני זוג שמתעקשים כי כל פעילות בעלת אופי מיני מחוץ למערכת היחסים היא עבירה. מומחים מציעים כי זוגות יהיו פתוחים ככל האפשר זה עם זה וממליצים לדון בשאלה אם השימוש העקבי של אחד מבני הזוג בפורנו מצביע על סימני בעיה בקשר המיני של בני הזוג.

 

מהי בגידה רגשית?

כשבן זוג נתפס בוגד, או מתוודה על כך, זה לא בהכרח סוף הקשר. גורם מפתח חשוב הקובע אם מערכת יחסים יכולה לשרוד הוא האם הרומן כלל התקשרות רגשית כמו גם יחסי מין. בסקר אחד, 44 אחוז מהגברים שניהלו רומן אמרו שמדובר רק במין, אך רק 11 אחוז מהנשים הרגישו כך.

 

הסיכוי להישאר עם בן זוג שבגד
ההחלטה להישאר במערכת יחסים לאחר בגידה מבוססת על קריטריונים הכוללים כלכלה, קשרים משפחתיים והורות משותפת לילדים צעירים. אך מחקר חדש מגלה כי אחד המדדים החזקים ביותר לסיכוי כי בני זוג יישארו יחד הם הדעות והעצות של הסביבה החברתית של בן הזוג הנבגד, התגובה של חברים ובני משפחה.

 

האם ניתן יכול לסמוך על בן זוג שבגד בעבר?
העבר של האדם לא תמיד קובע את עתידו, אך מחקרים מראים כי אנשים שבגדו בבן זוג במערכת יחסים קודמת הם בעלי סיכוי גבוה פי שלוש לסטות מן הישר במערכת יחסים עתידית , בהשוואה לאנשים שלא היו נאמנים לפני כן.

דרג את הכתבהדירוג כתבה בגידה כסיבת גירושין -כאשר בן/בת הזוג שלך בוגד בך: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד