En

צור קשר

checked

גירושין בטוב: האם אפשר להתגרש בטוב?

גירושין בטוב

ההחלטה על גירושין מלווה בהרבה כעסים של בני הזוג האחד כלפי השנייה. עם זאת, חשוב לזכור כי האופן שבו זוגות מנהלים את הליך הגירושין ביניהם ילווה אותם כל חייהם. משכך, כדאי לעשות כל מאמץ כדי להתגרש בטוב, עם כמה שפחות מלחמות. האם זה אפשרי?

שלושה שלבים לגירושין קלים יותר
נתחיל בשורה התחתונה: אפשר להתגרש בטוב ויש זוגות רבים המצליחים לעשות זאת. הליך גירושין, עם כל הקשיים שבו, אינו חייב להפוך למאבק רגשי ומשפטי אך הדבר תלוי בבני הזוג. עליהם להיות סבלניים וקשובים האחד לשנייה, לדעת להבחין בין עיקר לטפל ולזכור כי לכל צעד חיובי שיעשו כעת זה כלפי זו, תהיה תמורה עצומה לעתיד.

אז איך עושים זאת? כמובן שלכל זוג יש את הדרך שלו, על פי הסיבות שהובילו אותו להיפרד ועל פי אופיים של בני הזוג. יחד עם זאת, ניתן להצביע על שלושה אבני דרך מרכזיים לגירושין קלים יותר. הראשון, על בני הזוג להעמיד תמיד את טובת הילדים מול עיניהם. השני, לבחור בעריכת הסכם גירושין על פני ניהול ההליך בבית משפט. הצעד השלישי הוא לפנות לעזרה מקצועית אשר תסייע לבני הזוג להתגרש בטוב.

טובת הילד מעל הכל
אצל חלק ניכר מהזוגות, ההחלטה להתגרש מגיעה כאשר כלו כל הקיצין. אז, הקשר רווי בכעסים ובני הזוג עסוקים בלהיאבק האחד בשנייה ושוכחים שהם קודם כל הורים לילדיהם. כאשר הפוקוס עובר לילדים, ניתן לשמור על טובתם באמת ולהגיע להחלטות הנכונות עבורם, כאלו שאינן מונעות מאגו או רצון לנצח את האחר.

אז לפתע, האב שעד לפני רגע התעקש על משמורת משותפת, מסכים למשמורת מלאה של האם עם זמני שהות מורחבים עבורו. על אותו משקל, בת הזוג יכולה לראות כעת כי סכום מזונות הילדים שבן זוגה מציע לשלם אכן מספיק לצרכיהם ותואם את רמת הכנסתו. כמובן שכאשר המתח נרגע, יוכלו בני הזוג להגיע ביתר קלות להבנות גם ביתר ענייני הגירושין, לקדם הסכם גירושין הוגן ולהישאר מחוץ לכותלי בית המשפט.

בוחרים בהסכם גירושין
לכל אחד מבני הזוג קל מאוד לומר שהוא לא רוצה לריב וכי פניו לשלום. אולם, בפועל, כאשר מגיעה השעה לגבש הסכמות, כל צד נסגר בעמדתו, מתעקש על כל פרט ואינו באמת נכון להידברות. להתגרש בטוב משמעותו לבחור באמת בהסכם גירושין ולהתחייב לתהליך הזה. לדעת להקשיב האחד לשנייה, גם כאשר לא מסכימים בכלל ולמצוא לאט לאט את העמק השווה. ללא מחויבות אמיתית לכך, בני הזוג יגיעו מהר מאוד לבתי המשפט, מה שיאריך בחודשים ואף בשנים את הליך הגירושין שלהם ויהיה כרוך בהרבה עצב ומתח לילדים, לצד עלויות כספיות גבוהות.

לעניין זה גם חשוב לומר כי על הסכם גירושין לא חותמים בכל מחיר. אם אחד מהצדדים מפעיל לחץ על האחר ודורש ממנו לעשות וויתורים לא סבירים, זה הזמן לעצור. במצב כזה, יהיה נכון יותר לנהל את ההליך בערכאות ולשמור על זכויותינו על פני חתימה על הסכם גירושין מקפח.

לפנות לעזרה מקצועית
למרבית הזוגות המתגרשים יש קושי גדול לתקשר זה עם זו באופן פתוח מבלי שזה יוביל להאשמות ועלבונות. זה מאוד טבעי ואין סיבה שבני הזוג יתמודדו עם החוויה המטלטלת הזו לבדם. לכן, כדאי לפנות בעת הצורך לעזרה מקצועית אשר יכולה לעשות את כל ההבדל בין גירושין קלים יותר לבין מאבק מתמשך, משפטית ורגשית. כך למשל, פנייה לעורך דין מגשר תגדיל את הסיכוי לחתימה על הסכם גירושין.

פגישות הגישור מעניקות מרחב בטוח לכל צד להציג את הצרכים שלו והמגשר אשר מבין היטב את התמונה, יסייע לבני הזוג להגיע לעמק השווה. כמו כן, ישנם זוגות אשר פונים למטפל זוגי עם ההחלטה להתגרש, לא כדי לחזור לחיות יחד, אלא כדי ללמוד איך להתנהל בתוך הקשר החדש שלהם, כהורים גרושים לילדיהם.

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד