En

צור קשר

checked

10 טיפים למשמורת ילדים לאבות | משמורת משותפת איך מקבלים בבית משפט


עבור אב, משמורת יכולה להיות קשה יותר להשגה, למרות שבתי המשפט לא אמורים להפלות אבות. בין אם אתה אב שהולך למשמורת מלאה או למשמורת משותפת , אתה צריך להיות מוכן לקרב לא קל על משמורת הילדים, במיוחד אם גם ההורה השני -האם מגיש/ה בקשה למשמורת. הכן את הטיעון הטוב ביותר למשמורת בעזרת הכנה יסודית מראש.

 איך לקבל בבית משפט משמורת משותפת
 

1. הקפד לשלם תשלומי מזונות ילדים
בין אם אתם רוצים משמורת מלאה או משותפת , המשיכו בתשלומי מזונות ילדים באופן קבוע. אם יש לך הסדר בלתי פורמלי עם ההורה השני, שמור על רשומות כגון קבלות, צ'קים, העברות בנקאיות, ביט וכד' או מסמך בכתב מההורה השני. אם אתה מתקשה לבצע תשלומים, בקש שינוי. אם אתה מסוגל לבצע תשלומים, ודא שאתה מבצע הכל בזמן כפי שסוכם בניכם.


2. בנה מערכת יחסים חזקה
כשילד לא נמצא בחזקתך, התקשר לעתים קרובות ושמור על קשר הורי.  הקפד להגיע לבית הספר של הילד והצג את עצמך בפני המורה. בקש להיות מעודכן

 
בכל פרטי המסגרות החינוכיות של הילד, זוהי גם זכותך. בדוק לעיתים קרובות את התקדמות ילדך וודא שהילד יודע שאתה שם כדי להציע סיוע ותמיכה.
 •  איך הורים שאינם משמורנים יכולים להיות חלק מחיי הילדים

3. שמור על רשומות מדויקות
שמור תיעוד מדויק של לוח הזמנים לביקורים, זמני השהות והלינה, תיעוד זה יסייע לזכות במשמורת ילדים. תוכלו לצלם רשומות ביקור מדויקות על ידי יצירה ותחזוקת תוכנית הורות, השתמשו באפליקציה המומלצת שלנו לניהול משמורת הילדים והוצאות. ניתן להציג את תוכנית ההורות, טבלאות לחלוקת זמני השהות, לינה וחגים לבית המשפט כאשר יתקיימו דיונים על משמורת הילדים.

 

 • מחשבון מזונות ילדים במשמורת משותפת


4. השתתף באירועים חשובים
חשוב להשתתף באירועים חברתיים, חינוכיים, דתיים ואחרים חשובים של ילדיכם כעדות להמשך הקשר איתם. זה יכול להיות הצגות בית ספר, טיולים, מסיבות יום הולדת ואירועי ספורט. בית משפט יסתמך על נוכחות זו כראיה ליחסים משמעותיים.

5. הכן מקום לילדך בביתך
גם אם אתה גר במרחב קטן, עליך לפנות מקום מיוחד בבית עבור ילדכם. בית משפט ישאל לגבי מגורים הולמים במהלך הדיונים למשמורת ילדים.  אתה צריך להיות מוכן לענות לפניות השופט/ת בנוגע לדיור.

6. יש תוכנית
שופט יצפה שתהיה מוכן למשמורת משותפת אם היא תינתן. הכן תגובות מושכלות לשאלות פוטנציאליות שנשאלות על ידי שופט . לדוגמא, שופט עשוי לשאול שאלות בנוגע למגורים, חינוך הילד (כולל פעילויות לאחר הלימודים), ומוכנות כלכלית.

7. היה מכבד
כבד תמיד את ההורה האחר של ילדך. האופן שבו אתה מתייחס לאם עשוי להיות גורם בקביעת משמורת על ילדים. חוסר כבוד או גסות כלפי ההורה האחר של הילד ישפיע על ילדך, יחד עם הסיכויים שלך לקבל משמורת. הימנע מכל ביטוי של אלימות או איומים (חוק זה תקף תמיד, לא רק בהקשר למשמורת, כמובן) גם אם תועמד למבחנים קשים של סבלנות וחוסר צדק במהלך הגירושין.

8. תהיה כנה עם עצמך
שאל את עצמך, באופן מציאותי, במה אתה יכול להתמודד. סביר להניח שיש לך אחריות אחרת, כגון ילדים אחרים או עבודות מרובות. אחריות זו עשויה להשפיע על יכולתך לקבל משמורת משותפת, חלקית או מלאה.

9. לאסוף מידע
דבר עם אחרים שעברו את תהליך בקשת שמורת ילדים. מישהו שחווה את התהליך יכול להציע תובנה וליידע אותך למה לצפות.

10. שקול גישור או בוררות
שקול גישור או בוררות לפני שלוקחים את זה לסכסוך משפטי. בגישור או בבוררות, התיקים מוכרעים על ידי צד ג' ניטראלי. הליכי משמורת באולם בית המשפט עשויים להיות קשים לאבות לאחר גירושין, העדיפו מסגרת מצומצמת וידידותית יותר של לגישור גירושין או בוררות.

 

חשיבות תפקיד האב
ילדיכם זקוקים לאביהם בחייהם. מחקרים הראו שילדים עם אבות המעורבים באופן פעיל בחייהם הם:

 • בסבירות גבוהה יותר להצליח בחינוך.
 • פחות בסיכון לחוות דיכאון.
 • בפחות סיכוי להפגין התנהגות מופרעת לא נורמטיבית.
 • בפחות סיכוי לשקר ולהיות לא ישרים.
 • יש להם יותר סיכוי להערכה עצמית גבוהה.
 • בסבירות גבוהה יותר להימנע מסמים ואלכוהול

הסכמי משמורת והסדרי ראיה (חלוקת זמני שהות)
האב צריך להיות מוכן לשתף פעולה עם האם במידת האפשר, שכן עדיין קיימת העדפה לטובת האם, למרות שבתי המשפט בעקבות התקדים בע"מ 919/15 (בייצוג מאיה רוטנברג) אמורים לאפשר לאבות את אותן הזכויות למשמורת כמו אם.

 

על מנת לסייע בהפחתת הלחץ הכרוך במאבקים על משמורת או זמני שהות בבית המשפט, הורים רבים יבחרו לשבת ולנהל משא ומתן על תוכנית הורות או הסכם הורות משותפת. הסכם הורות זה יכלול לרוב מספר פרטים,הכולללים את הדברים הבאים:

 • איזה הורה יהיה הורה מרכז?
 • פרטים ספציפיים על תקופות / זמני ביקור הורים הסדרי ראיה וחלוקת החגים וחופשות.
 • הורה האחראי על קבלת החלטות בנוגע לבריאות הילד, חינוך ו / או דתו (או מנגנון החלטת שני ההורים).
 • כיצד לטפל בכל שינוי פוטנציאלי בהסכם ההורות.

נישואים שניים

אל תעשה זאת אך ורק כניסיון לזכות במשמורת, אך אם יש לך אמונה מוטעית שאתה לא צריך להתחתן עם בת זוג חדשה כי זה יפגע בסיכוי שלך, חשוב שוב. ההורים הביולוגיים עשויים להיות גרושים או שמעולם לא היו נשואים מלכתחילה, אך בתי המשפט יראו באופן חיובי אישה בחייו של גבר כדמות אם, ובכך יניחו שיש גם "אם" וגם אב בבית, לטובת הילד. אם תתחתן שוב, אשתך החדשה, בייחוד אם תהיה גם בבית כדי לסייע בטיפול בילד, או פעילה בסיוע בכל ההיבטים בחיי ילדך, בהחלט תעזור לקבלת משמורת משותפת או מלאה לאב.

 

מה המשמעות של שינוי נסיבות משמעותי?
רלוונטי מאוד לקורונה, אבות לעיתים קרובות שואלים מה המשמעות של שינוי משמעותי בנסיבות. אין הגדרה ספציפית לכך. עם זאת, דרך קלה לחשוב על זה היא זו.

 

משהו משמעותי שהתרחש לאחר צו בית המשפט האחרון.


האירוע המשמעותי הזה מצדיק לבוא לבית המשפט ולספר לבית המשפט שהמצב בימינו שונה מאוד מהמצב שהיה בעת כניסתו של צו בית המשפט האחרון.


על בית המשפט לשנות את משמורת או זמן ההורות כתוצאה מכך.


זה יכול להיות אירוע שמספק להורה אחד יכולת גדולה יותר לבלות עם הילד, המגביל באופן משמעותי את יכולתו של ההורה לבלות עם הילד, פעולה של הורה שמשפיעה באופן משמעותי על בריאות הילד, בטיחותו, חינוך או רווחתו הכללית. מרחק מגורים, החלפת משרה, מצב בריאותי/נפשי של הורה וכד'

 

עוד כמה עובדות חשובות

 

אבות אינם זכאים אוטומטית למשמורת 50-50, או כל צו משמורת לצורך העניין. כמו כן, אין בחוק שום דבר שמעניק אוטומטית משמורת לאבות רק על בסיס היותם האבא. הסטנדרט שבית המשפט משתמש בו במהלך גירושין הוא טובת הילד . בית המשפט קובע כי קשר תכוף ומתמשך עם שני ההורים הוא לטובת הילד. מה טומן בחובו קשר תכוף ומתמשך? זה ייחודי למצב של כל משפחה, ונקבע בתוכנית הורות שההורים מסכימים לה ולעתים מתדיינים בה בתהליך הגירושין.

 

שופטי בית המשפט לענייני משפחה אינם חסרי משוא פנים. לכל בן אנוש יש הטיות, כולל אפילו השופטים המכובדים והמקצועיים ביותר. יש סיבה שעורכי דין לדיני משפחה שמים לב לאילו שופטים מנהלים את תיקיהם. עורך דין טוב מציג את עובדות המקרה שלך באופן שנטיות שיפוטיות לא יהפכו לגורמים מכריעים עבור לקוחותיהם.

 

משמורת היא אחת הסיבות העיקריות שמקרי גירושין עוברים למשפט

אחוז קטן מתיקי הגירושין הולכים למשפט - ומשמורת נוטה להיות אחד הנושאים בהם בני הזוג יילחמו בבית המשפט. הורים הנפרדים נדרשים ללכת לגישור נושא המשמורת לפי חוק יישוב סכסוכים וליצור תוכנית הורות, מזונות, משמורת וביקור, ומגיעים להסכמה המחלקת את האחריות ההורית ומגדירה קבלת החלטות ביחס לילדים. אם הם לא יכולים להסכים בגישור, השופט רשאי לתת להורים (ולעורכי דינם) הזדמנות נוספת בבית המשפט להחליט בעצמם לפני מתן פסק דין.

 

תפקידי הורות לפני פרידה רלוונטיים בבית המשפט.

בתי המשפט אינם רוצים שגירושין ישבשו את חייהם של הילדים, ובצדק לוקחים בחשבון כיצד נראו תפקידי הורות לפני שההורים נפרדו. עם זאת, טובת הילד היא תמיד הגורם הקובע ביותר במשמורת ילדים במהלך גירושין, ובית המשפט יכריע בהתאם. לפיכך, כדי למזער שיבוש, בית המשפט שוקל כיצד נקבעה חלוקת האחריות ההורים  לפני הפרידה, ושוקל זאת בהקשר לטובת הילד בעתיד.

 

היו מוכנים להורות משותפת עם גרושתכם בצורה חיובית. אתה עושה זאת גם עבור ילדיך וגם עבור עצמך. בתי המשפט אכן מסתכלים לטובה על הורים שמקבלים בברכה קשר תכוף וקיים בין ילדים להורה השני. להיות תרבותי ומנומס גם אם בת הזוג לשעבר שלך תעשה הכל להוציא אותך מהכלים. תעד הכל, ועשה זאת כאילו זה יוצג בפני שופט/ת בבית המשפט לענייני משפחה. כי זה באמת יקרה.

 

קשה ויקר "לבטל" טעויות בבית המשפט לענייני משפחה. תמיד קל יותר למנוע התרחשות של משהו מאשר לבטל משהו שהוא כבר צו בית משפט רשמי. אם אתה שוקל להתגרש, תחסוך זמן, מתח וכסף אם אתה עובד עם עורך דין על תכנית פעולה שתנחה את התהליך לעבר המטרות שלך.

דרג את הכתבהדירוג כתבה 10 טיפים למשמורת ילדים לאבות | משמורת משותפת איך מקבלים בבית משפט: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד