En

צור קשר

checked

כיצד להתמודד עם הורים גרושים כשאתה מבוגרלא משנה בן כמה אתה הגרושין של ההורים שלך קשים, אז הרשה לעצמך להרגיש את מה שאתה מרגיש. יתכן שאתה מבוגר מבחינה כרונולוגית אך הדבר עלול לעורר רגשות וזיכרונות מן הילדות.

 

בן להורים מתגרשים

הוריי מתגרשים לאחר 30 שנות נישואין. ידעתי שנישואיהם אינם מושלמים, אך מעולם לא חשבתי שייגמרו. למרות שאני גדול בגיל 25, אני באמת עצוב וכועס על כך. אני מרגיש שהם מוותרים וכל המשפחה שלנו עכשיו בכאוס; אני רוצה להתערב ולנסות לעזור להם להתפייס כי אני חושב שזו טעות. בנוסף זה גורם לי לעולם לא לרצות להתחתן אם ההורים שלי אפילו לא יכולים להתגבר על מכשולים.

 

 איך להתמודד עם זה?

ראשית, אל תהיו קשים עם עצמכם כשאתם עוברים את כל הרגשות הטבעיים של עצב, בלבול וכעס. מומלץ לחפש מטפל או מאמן כלשהו במהלך תקופה זו כדי להתמקד בריפוי עצמי ולנסות להתנגד לפיתוי להסתבך בחייהם.


מומלץ לא לדבר על הגירושין יותר מדי עם אף אחד מההורים או לתקשר מסרים כגון: "הוא אמר / היא אמרה." מקובל שהורים רוצים לפרוק רגשות לאזני ילדיהם; לכן אם הורה אחד, או שניהם, יתחילו לדבר יותר מדי על האחר, או נוצרת הרגשה שיש לחץ לבחור צד.

 

מומלץ לשים את הדברים על השולחן, ולומר בתוקף, "אמא או אבא, אני אוהב אותך אבל זה ממש קשה לי כשאתה מדבר באופן שלילי על ההורה השני שלי. האם אנחנו יכולים פשוט לדבר על מה שאתה עושה במקום?"

 

הרצון  לעזור להורים להישאר ביחד הוא נורמלי מאוד וכנראה הדדי. ראשית, אף אחד אינו אוהב לראות את נישואיהם של הוריו מסתיימים מכיוון שהם מייצגים את הבסיס עליו נבנו חייו. שנית, על ידי התמקדות במה  שניתן לעשות בכדי לגרום להם להישאר ביחד,  מתקבלת הקלה ו / או ניתן להימנע מהרגשות המטרידים של הפרידה.

 

אבל הנה האמת: גם כאדם בוגר, אף אחד לא יודע באמת את המורכבות שבנישואי ההורים והפרידה הזו עשויה להיות הדבר הטוב ביותר האפשרי עבור שניהם.


הם היו יחד כל חייך ולכן קשה להפליא להבדיל אותם. אך זכור כי הם אינדיבידואלים מלבד היותם ישות הורית עם תקוות, חלומות ותסכולים בדיוק כמו כל אחד אחר. ומכיוון שאתה אוהב אותם, חשוב לשים בצד את שיקול דעתך. ראו אותם כמחפשים דרך להיות מאושרים ושלמים גם אם זה לא בדרך שחזיתם.

להיות ילד בוגר של החווה גירושין יכול לגרום הרגשה כמו ילד שוב ויכול לעורר כל מיני תחושות וזיכרונות. חשוב לזכור כי לגירושין שלהם אין שום אשמה של הילד שלא עשה דבר כדי לגרום לכך ואינו יכול לעשות דבר בכדי למנוע זאת.

 

יש להימנע מקבלת החלטות כלשהן בנוגע לנישואין באופן כללי. כל האמונות הנרכשות במהלך תקופה זו יהיו מכוננת למערכות היחסים העתידיות של ילד החווה גירושי ההורים. א

 

אבל אתם לא ההורים שלכם והיחסים שלכם ונישואין עתידיים אפשריים יהיו שונים, במיוחד אם אתם משקיעים זמן  לריפוי וטיפול. הנישואין הללו שירתו את שניהם, היי זה הביא אתכם לעולם! רק בגלל שמערכת יחסים מסתיימת, אין פירוש הדבר שהיא כישלון.

בכל דרך שנסתכל על זה, המצב הזה לא קל - רק צריך לעבור את זה. זכרו את הזיכרונות הטובים כשגדלתם כמשפחה גרעינית והיו אסירי תודה שהייתה לכם את החוויה הזאת. הדברים פשוט הולכים להיות מעט שונים בעתיד ממה שתכננתם. עזבו את הציפייה שלכם שההורים אמורים להיות ביחד לנצח. הקשר עם ההורים שלכם יכול אף לפרוח ליחסים מאושרים יותר ויחסיכם עם כל אחד מהם עשויים להיות טובים עוד יותר.

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד