En

צור קשר

checked

3 היבטים ייחודיים לגירושים של מפורסמים

איגוד הפסיכולוגים האמריקני מעריך ש -40 עד 50% מהנישואין מסתיימים בגירושין, בהוליווד המספר הזה הרבה יותר גבוה. זה נראה כאילו כל יום זוג מפורסמים חדש מחליטים לסיים את הזוגיות. זה לא כל כך מפתיע, מכיוון שזוגות מפורסמים מתמודדים עם סיקור רב יותר מהעין הציבורית מאשר זוג טיפוסי.  ישנם היבטים מסוימים של גירושין מפורסמים בישראל ובעולם שאינם חלים על מערכת היחסים של זוגות פחות זוהרים. מהם השיקולים הנוספים בגירושין של ידוענים? הנה כמה היבטים ייחודיים.

 

אם את/ה בחו"ל ושוקל/ת להגיש בקשה לגירושין או הוגש לך מסמך גירושין, מומלץ לא להתעכב ולהתייעץ מייד עם עו"ד לענייני גירושין. פנה/י לעורך דין משפחה עכשיו, משרד עורכי דין מאיה רוטנברג, החל לשתף פעולה עם משרדי עורכי דין המובילים בעולם בתחום הגירושין, משרדי עורכי דין בפריסה בינלאומית ישמחו לסייע בעזרה וייעוץ משפטי.

 

לוחות זמנים מאתגרים

אם תסתכלו על הסטטיסטיקה של שיעורי הגירושין הגבוהים ביותר לפי מקצוע , תגלו שלעיסוקים כמו בידור, בריאות ואכיפת חוק יש הכי הרבה סיכויים שנישואים יסתיימו בגירושין. ניתן לייחס את המכנה המשותף בין מקצועות אלה ללוחות זמנים מאתגרים וצפופים באופן קיצוני. רופאים, למשל, עובדים שעות רבות ומבלים הרבה זמן בנפרד ממשפחותיהם. אנשי אכיפת החוק ואנשי צבא, עובדים שעות ארוכות באותה מידה בזמנים מוזרים. תסכול עשוי להתפתח, אם בן /בת הזוג מרגיש/ה  עבודה מקבלת חשיבות גבוהה יותר מהשפחה.

 

עבור זוגות מפורסמים, אפקט זה אף מורגש יותר. שחקנים וזמרים עשויים לבלות שבועות או אפילו חודשים ממשפחותיהם באתר צילומים או בסיבוב הופעות. זה יוצר חסרים קיצוניים בכל הנוגע לתמיכה רגשית.

 

שיקולים כלכליים

הגשת בקשה לגירושים יכולה להיות עניין יקר וממושך. אצל זוגות מפורסמים, שיעורי גירושין עשויים להיות גבוהים יותר מכיוון שקל להם יותר להתגרש מבחינה כלכלית. בעוד זוגות אחרים עשויים לנסות להכיל את הקונפליקטים ביניהם בגלל אילוצים כספיים, זוגות הוליוודיים יכולים להתגרש ללא התחשבות בעלויות הייצוג המשפטי.

 

מצד שני, סכום הכסף המעורב עשוי להפוך את הליך הגירושים למורכב יותר. זוגות מפורסמים בדרך כלל חותמים על הסכם ממון לפני הנישואין, אך חלוקת נכסים עדיין יכולה להיות עסק מסובך. בדרך כלל יש לחלק נכסים שנצברו במהלך תקופת הנישואין. אלה יכולים להיות תמלוגים, משכורות או משאבים אחרים בעלי ערך. בישראל נקבעת חלוקת הרכוש לפי חוק יחסי ממון ועקרון איזון המשאבים. בקליפורניה, עם זאת, שם כידוע זוגות מפורסמים רבים גרים, ידועה כמדינת רכוש קהילתי. דיני הגירושים שם קובעים כי זוגות נשואים נחשבים לבעלים שווים של כל הנכסים, ולכן יש לפצל אותם 50/50.

 

קניין רוחני

כנראה הדבר הגדול ביותר שזוגות מפורסמים נלחמים עליו בגירושין הוא זכויות קניין רוחני. כמה מקרבות הגירושים הקשים ביותר של סלבריטאים היו על נכסים בלתי מוחשיים כמו פטנטים, סימני מסחר, זכויות יוצרים או תמלוגים.

 

לדוגמה הגירושים של מייקל דאגלס ואשתו הראשונה דיאנדרה. אף על פי שבני הזוג נפרדו בשנת 2000, סכסוך הגירושים שלהם לא נפתר גם 15 שנה מאוחר יותר. למה? דיאנדרה טענה שהיא זכאית למחצית מהכנסותיו של דאגלס מסרטו וול סטריט: כסף לעולם לא ישן (Wall Street: Money Never Sleeps) . על פי הסכם הגירושין שלהם, היא הייתה זכאית למחצית מכל הרווחים שהופקו מהסרט וול סטריט. עיקר ההתדיינות הייתה בשאלה האם הכסף שקיבל מרווחי סרט ההמשך "כסף לעולם לא ישן" הוא הרחבה של המותג או סרט בפני עצמו. אם בתי המשפט היו קובעים שמדובר ב"ספין אוף" של הסרט המקורי , היא זכאית למחצית מכל הרווח העתידי. אם זה נחשב כהמשך- כלומר סרט נוסף בסדרה, היא הייתה אמורה  לקבל דבר.

 

לבסוף דיאנדרה לוקר, שהגישה את  הבקשה לגירושים קיבלה הסדר גירושין של 45 מיליון דולר, מחצית מהשווי הנקי של מייקל - בתוספת חלק מרווחיו מסרטיו בוול סטריט.

 

קל להבין מדוע גירושים של מפורסמים הופכים במהרה למחלוקת וממושכת יותר מאשר הליכי גירושים טיפוסיים. כמובן, ישנן דרכים אחרות לגירושים בין סלבריטאים להבדיל ממלחמות יצריות. לרובנו, למשל, לא היינו חושבים להעסיק יחצן שידאג לסיקור העיתונאי של הליכי הגירושים שלנו.  יחצנים בכירים יודעים לספר על מקרים בהם לקוחות שתכננו גירושים, המתינו לפני שהם עדכנו את בן זוגם, לאחר הפרסום בתקשורת. אלה היבטים של גירושין שזוג מתגרש ממוצע לא מצליח להבין.

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה 3 היבטים ייחודיים לגירושים של מפורסמים: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד