En

צור קשר

checked

4 שיחות חשובות לפני הנישואין | להגיע להסכמות לפני שמתחתנים

בין השיחות על רשימת האורחים והתקציב שלכם, זכרו לפנות מקום לנושאים רציניים. למדו כיצד לנהל דיון בריא אודות החיים שאתם מתכננים לחיות יחד ואיך תוכניות אלה עשויות להשתנות.

זו עונת החתונות! אמנם סידור הנישואים שלכם הוא זמן של התרגשות וציפייה, אבל זה אמור להיות גם זמן לעצור לחשוב קדימה ולקיים דיון. אחרי הכל, אתם לא רק מתכננים את החופה וסידור הפרחים, אלא גם מתכננים את חייכם המשותפים.  כנראה שוחחתם על נושאים כגון: כספים, יעדי קריירה והסדרי מחיה, אבל כדאי לקחת בחשבון גם דת, פוריות, בריאות ארוכת טווח ופרידה פוטנציאלית.

מוטב לפתוח עכשיו דיון בריא ואינפורמטיבי עם בן / בת הזוג, להגיע להסכמות ולתאם ציפיות, כך שאף אחד מכם לא יופתע בצורה לא נעימה בעתיד.

הסכמות לפני נישואין

ציפיות דתיות לפני ואחרי הנישואין
אם שניכם יהודים, שיחה זו עשויה להיות שיחה קלה. אך יש זוגות (ובני משפחותיהם) בעלי אמונות דתיות שונות, וטקס הנישואין יכול להוציא את ההבדלים הללו לאור.

אמנם השלמתם עם אמונות נפרדות במהלך מערכת היחסים שלכם, אך למשפחותיך ציפיות שונות. המפתח הוא להיות מכבדים ופתוחים לפשרות. למדו כמה שיותר על הדת של בן/בת הזוג ואל תתעקשו שהאחת טובה יותר מהשנייה.

אם חגיגת חתונה לפי מסורת דתית חשובה למשפחתכם, שקלו כיצד תוכל לשלב את המסורות שלהם מבלי לוותר על דברים שאתם כבני זוג רוצים. בסופו של דבר, החתונה שלכם היא חגיגה לאהבה שלכם ועל המשפחה שלכם לכבד את הבחירות שלכם.

שקלו כיצד הדת עשויה להשפיע גם על חייכם לאחר הנישואין. האם אחד מכם יצפה מהשני להשתתף בטקסים או באירועים שאליהם אתם לא הולכים כעת? ומה עם אם יש לכם ילדים - לפי אמונות של מי משניכם תגדלו אותם, ואיך שניכם מרגישים לגבי זה?

יצירת דיאלוג פתוח מעודדת דיון מתחשב ומסייעת במניעת עימותים. שתפו את בן / בת הזוג בתחושות שלכם, כך שתוכלו לזהות היכן נושאים מאתגרים עשויים להופיע בעתיד וכיצד לטפל בהם בצורה הטובה ביותר.

פוריות, פונדקאות, אימוץ והפלה ברגע שאתם נשואים
יש זוגות שרוצים ילדים ואחרים לא. ככל הנראה, דנתם בכך לפני שהתארסתם. אבל יש בשיחה הזו הרבה יותר מאשר רק לומר "כן" או "לא" כדי להפוך להורים בעתיד.

שקלו את השאלות הבאות כשמדברים על התפקיד הפוטנציאלי שלכם כהורים:

  • אם קיימת בעיית פוריות לאחר שהחלטתם להביא ילדים לעולם, האם תהיו פתוחים לאימוץ או לפונדקאות?
  • אם לא תוכלו להביא ילד משלכם, תוכלו לחיות עם זה?
  • מה התחושות שלכם לגבי ילד עם מוגבלות פיזית או נפשית?
  • האם שניכם מוכנים לבצע התאמות באורח החיים וההקרבות הדרושות לגידול ילדים?
  • בין אם אתם רוצים ילדים ובין אם לא, האם תשלימו שניכם עם הפלה? באילו נסיבות?

אולי אין לכם את כל התשובות לשאלות אלה כעת, אך קיום שיחה זו יוצר בסיס של אמון וקבלה הדדית לחיי הנישואין.

טיפולים רפואיים למשפחות בני הזוג כשאתם נשואים
ברגע שאתם נשואים, חייכם משתלבים אפילו יותר מבעבר. לעתים קרובות, אתם לא רק ממזגים שני חיים אלא שתי משפחות שונות, וזה יכול להסתבך לפעמים.

לדוגמה, שקלו מה תעשו אם הורי אחד מבני הזוג יזדקקו לטיפול רפואי או סיעודי בשלב מאוחר יותר בחיים. אם הורה כבר סובל ממחלה או ממצב בריאותי, חשוב עוד יותר לעזור לתכנן את הטיפול הרפואי מראש. האם הם יחיו איתכם, ושניכם בסדר עם זה?

בחיים חווים הרבה פיתולים לא צפויים. טיפול בהורה יכול להיות חוויה צורמת מבחינה רגשית, כלכלית ופיזית. אתם כבני זוג צריכים לדון באיזה כיצד תתמודדו עם מצבים מאתגרים בבריאות ההורים שלכם בהמשך הדרך.

 

פוטנציאל פרידה או גירושין
חשוב לדבר על משמעות הנישואין עבור כל אחד מבני הזוג ולמה אתם מתחתנים עליכם להבין כיצד הנישואין משפיעים עליכם מבחינה משפטית וכלכלית. אם מערכת היחסים שלכם תידרדר, עדיין יהיו לכם מחויבויות  הדדיות.

עליכם לדון כיצד להתמודד עם חילוקי דעות לאורך כל מערכת היחסים שלכם. לדוגמא, אם אחד מבני הזוג צובר ממון רב או נכס משמעותי לפני הנישואין, האם הסכם ממון עשוי לסייע במניעת סכסוכים בהמשך? איך אתם מרגיש לגבי ייעוץ נישואין כשיש תקלות בתקשורת?

גירושין אינם נדירים. שוחחו בניכם אילו מצבים עלולים לגרום לכל אחד מכם לשקול לשים קץ לזוגיות. אם הנישואין שלכם לא מסתדרים, חשבו אילו צעדים אתם עשויים לנקוט: פרידה זמנית או גירושין? איך להתמודד עם כל אחד מהמצבים?

למרות שנראה כי שאלות אלו לא נעימות לשאול, מערכות יחסים נוגעות להבנה, אמון וכנות. נושאי תקשורת הם אחת מנקודות הסכסוך הגדולות ביותר בנישואין, לכן כדאי להיות מוכנים לבחון מגוון נושאי שיחה, גם אם הם קצת לא נוחים לשיחה ולא רומנטיים.

מדברים על נושאים קשים
להיות נשואים זה לא אומר שאתם צריכים להסכים בכל נושא שאתם נתקלים בו. כל עוד שניכם מתייחסים אחד לשני בכבוד ומגלים נכונות לשתף ולהאזין, תוכלו ליצור בסיס חזק ויציב לזוגיות שלכם.

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה 4 שיחות חשובות לפני הנישואין | להגיע להסכמות לפני שמתחתנים: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד