חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
הסכם ממוןדלג על הסכם ממון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הסכם ממון לפני החתונה

 חתימה על הסכם ממון לפני חתונה

 

האם כדאי לחתום על הסכם ממון לפני חתונה?

הסכם ממון לפני נישואין המכונה גם "הסכם קדם נישואין", "הסכם טרום נישואין" או "הסכם נישואין" הוא מסמך שמומלץ לבני זוג לחתום עליו לפני החתונה . 
מדוע כדאי לחתום על הסכם ממון לפני החתונה? הסכם ממון הוא מסמך מקובל ברחבי העולם, מדובר בחוזה כלכלי בינאישי הצופה פני עתיד ומאפשר לבני זוג להגן על זכויותיהם אם וכאשר ייפרדו.

 

הסכם ממון לפני חתונה וכתובה

הכתובה היא מעין הסכם ממון עתיק, היא דומה להסכמי ממון טרום נישואין בכך שהיא מסדירה את מזונות האישה וחלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של גירושין. אם כל גבר שמתחתן ברבנות חותם על כתובה, מדוע  יש צורך בהסכם ממון? התשובה היא שהכתובה אינה מסדירה משפטית את כל הסוגיות שעולות בנושא חלוקת נרכוש והמזונות בעולם המודרני, ואינה נותנת הגנה מלאה על זכויות או במקרה שרוצים להגן על נכס ספציפי.

 

מי חותם על הסכם ממון לפני חתונה?
כיום, בשנת 2019, רוב הזוגות שמתחתנים מבינים את החשיבות של הסכם הממון טרם הנישואין. אם בעבר נשים השתכרו פחות וגברים בעלי ממון רצו להגן על רכושם שצברו לפני הנישואין, כיום נשים משתכרות בשכר דומה ולעיתים אף יותר מהחתן המיועד וחושבות גם הן על שמירת זכויותיהן במקרה של פרידה. בעבר, זוגות היו חותמים לפני חתונה ראשונה, כאשר היו מתחתנים בגיל מבוגר, לאחר שצברו רכוש, או במקרים שהורי צד אחד היו בעלי ממון ורצו להגן על ההון המשפחתי.

נישואים פרק ב'- גם בני זוג במסגרת נישואים שניים בד"כ חותמים על הסכם ממון לפני חתונה שנייה כדי לשמור ולהפריד זכויות בתא המשפחתי החדש. 

 

מתי זה נכון לעשות הסכם ממון?
כאשר בני זוג צעירים ומאוהבים, עצם המחשבה על הסכם ממון נראית רכושנית והורסת את הרומנטיקה של התחלת הקשר. אבל הניסיון מלמד כי כדאי לעשות הסכם ממון לפני שחושבים על נישואין, כאשר הקשר מתהדק שכן לא תמיד העתיד ורוד כמו בתחילת החיים המשותפים. כאשר הקשר בין בני הזוג מתחיל לקבל אופי של חיים משותפים, מגורים תחת קורת גג אחת ושיתוף כלכלי, מומלץ להתייעץ עם עו"ד כיצד עושים סדר ביחסים הפיננסיים. זוגות רבים חיים ביחד כשאינם מודעים לכך שמבחינה משפטית הם מוכרים כידועים בציבור ובמקרה של פרידה חלוקת הרכוש וכוונת השיתוף בינם יכולה להיות נתונה לפרשנות שדורשת מומחיות משפטית בתחום.  הסכם בין בני הזוג יכול למנוע מחלוקות שעלולות לצוץ בעתיד, הסכם ממון הוא הכלי הנפוץ והמקובל להסדרת חלוקת הרכוש בדרך שונה מזו שקבועה בחוק במקרה שהנישואים או הזוגיות יסתיימו.

 


 הסכם ממון לפני חתונה

 

מדוע עושים הסכם ממון לפני הנישואין?
המטרות של עריכת הסכם הנישואין לפני החתונה:
לאפשר לבני הזוג לשמור על נכסים וזכויות שצברו לפני כניסתם לנישואים במקרה של פרידה.
כאשר לצד אחד יש חובות או סיכונים פיננסיים שאינו רוצה לערב בהם את בן זוגו.
כאשר לצד אחד או שניהם קיימת השקעה או עסק שהתגבש טרם הנישואים ומעוניינים להפריד מחיי הזוגיות.
להסדיר את הליך הפרידה בהסכם (אם וכאשר) תוך חלוקה הוגנת ומסודרת של רכוש וזכויות ולחסוך הליכים משפטיים.

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה הסכם ממון לפני החתונה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד