En

צור קשר

checked

המלצה: גירושין עם עו"ד גירושין מאיה רוטנברג | עורך דין גירושין עם מעל 20 שנות ניסיון

אם אתם עומדים בפתחו של הליך גירושין ומרגישים כי הגיע הסוף המוחלט על חיי נישואיכם, נסו הכל כדי לנסות לגשר על הפערים, ודעו כי אינכם לבד. ניתן להסתייע באנשי מקצוע ושירותים הניתנים על ידי המדינה, נסו לפנות לייעוץ זוגי. הסטטיסטיקה כיום ב2021 מראה כי הנתונים לגבי שיעור מקרי הגירושין, לא רק שלא פחתו אלא עלו בעקבות השפעות הקורונה. המספרים אינם ידועים עדיין, אך ההערכה היא כי מעל ל-30% יתגרשו מכלל עשרות אלפי זוגות המתחתנים מדי שנה בישראל ובחו"ל. חלק מהזוגות יתגרשו ברבנות זוגות מעורבים או חסרי דת ינהלו הליכי גירושין (או פרידה של ידועים בציבור וחד מיניים)  בבית המשפט לענייני משפחה.

כיום בשנת 2021 בעקבות חקיקת חוק גישור חובה (חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, תשע"ה-2014) בטרם פתיחת הליכים  עומדים לבני זוג  מסלולים נוספים לגירושין, ניתן כמו בעבר לחתום את הגירושין בהסכם (הסכם גירושין), הליך גירושין בהסכמה היה ונותר הדרך המהירה ביותר והכואבת פחות גם מבחינה רגשית וכספית- מבחינת עלויות.  הליך גירושין לא חייב להיות בהכרח ארוך יקר וכואב, ישנן גם אפשרויות אחרות להליך גירושין, גישור גירושין שנעשה בהובלת מגשר גירושין מומלץ הוא ההליך בעל הסיכויים הגבוהים ביותר לסיום מהיר וענייני של הליך גירושין, ויוביל להסכם שיחזיק לאורך שנים, עם הסכמה יסודית ועמוקה יותר בין הצדדים. 

חובה לקבל יעוץ מקצועי ויסודי
גם אם החלטתם לפנות להליך גישור גירושין או שאתם במסגרת גישור של הליך יישוב סכסוכים (חוק המהו"ת) מטעם המדינה.  אין לוותר על ייעוץ גירושין עם עו"ד גירושין.

 

מדוע? מכיוון שגישור במהותו אינו כלי מתאים לבירור נושאים מסויימים כגון-  רכוש, במיוחד אם צד אחד הוא דומיננטי ובעל עסקים רבים, כאשר יש צורך לברר נושאים רכושיים, ולהמנע מהסתרת כספים. בהליך גישור אין מנגנון לגילוי חשבונות ומסמכים כמו בבית משפט ולא ניתן להוציא צווים. הליך גירושין בישראל הוא מורכב מאד, גם אם ביחידות הסיוע או מגשרים מכירים את הנוהלים, יש הרבה אלמנטים שיש צורך להתייחס אליהם. במקרים בהם מי שמנהל את המשא ומתן לפשרה אינו עורך דין לענייני משפחה, בני הזוג עלולים להגיע להסכם שאינו עונה על הצרכים, או שאינו יישים לטווח הארוך, על אף שיאושר על ידי בית המשפט.

  

בד"ר (בית דין רבני) או ביהמ"ש למשפחה

הליך הגירושין מסובך גם בשל העובדה שישנן שתי מערכות משפטי שונות בארץ העוסקות בגירושין. גורם שאינו מקצועי ומעודכן כעורך דין גירושין מנוסה, יתקשה לקבוע איזו ערכאה עדיפה במקרה שלך ולהחלטה זו משקל רב. כדי להימנע מטעויות, התייעצו אך ורק עם עו"ד גירושין והימנעו מקבלת החלטות על סמך ניסיון של מכרים אשר חוו גירושין. עצותיהם להליך גירושין עשויות להיות לא רלוונטיות למצבכם, ישנם שיקולים לכאן ולכאן, כגון בנושא מזונות ילדים ורכוש, שישפיעו על חייכם לשנים רבות. לכן, מומלץ לקבל יעוץ מקצועי ויסודי, עם עו"ד גירושין, שיסביר לכם את מצבכם העובדתי והמשפטי בגירושין. פנו למשרד עו"ד מאיה רוטנברג לקבלת ייעוץ ראשוני, במשרדנו תוכלו לקבל מידע רב שישנה את הסיכויים שלכם לסיים פרק זה בחייכם בצורה נכונה.

 

 

family laws
 

במהלך הליך הגירושין תצטרכו לקבל מאות החלטות משמעותיות שישפיעו עליכם ועל ילדיכם לאורך שנים. וככל שאתם מאורגנים יותר, כך האיכות של והמשא ומתן שלכם (והסכם הגירושין שתנסחו) יהיה טוב יותר.

 

אם תבחרו באיש מקצוע מוכשר שידריך אתכם בהליכים, תעברו בתהליך גילוי יסודי שיעזור לכם להתכונן כלכלית למשא ומתן לגירושין שיגיע בהמשך.  תכנון כלכלי לפני שמתחילים להתגרש יכול לשנות את התוצאה באופן ניכר.

הגדרת מטרות: כאשר ניגשים להליך גירושין,  כדאי לחשוב על כך כניהול פרויקט שעלול להסתבך. מומלץ להגדיר מטרות ולקחת בחשבון  שההליכים של הגירושין, גם אם שניכם מסכימים על נושאים רבים, עשויים להימשך זמן רב. הליך הגירושין דורש אורך נשימה, ומודעות עצמית לקראת מה הולכים, זהו הליך שדורש חוסן נפשי, אז גייסו כוחות פנימיים או השיגו תמיכה לקראת מסע מאתגר.

לימוד גירושין: עורכת דין מאיה רוטנברג, יצרה עבורכם מאגר ידע על גירושין, ובכלל תוכלו להעמיק בתחום דיני המשפחה, החוקים ופסקי הדין האחרונים ב  rotenberglaw.co.il. תוכלו להעמיק במאמרים ובפורומים המקצועיים של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג תוכלו ללמוד על תחום גירושין ולשאול שאלות ענייניות את עורכי הדין של צוות המשרד,  עורכי דין לגירושין שעיקר התמחותם הינה בדיני משפחה ינחו אתכם בטקטיקה הנכונה בכל שאלה שתבקשו להתייעץ.


נושאים לקריאה:

 • משמורת משותפת מהי וכיצד היא משפיעה על מזונות הילדים.
 • ההלכה החדשה במזונות 919/15
 • חלוקת רכוש והסתרת רכוש.
 • ניכור הורי-מהו  איך מאבחנים ניכור הורי,  ואיך הוא בא לידי ביטוי בהקשר למזונות.
 • תביעה בענייני משפחה בשנת 2021 וחוק יישוב סכסוכים.
 • עלויות גירושין וכיצד ניתן להפחית. מהו גישור גירושין חינם/מסובסד
 • תביעת גירושין - היכן וכיצד להגיש בעצמכם.
 • איך לבחור מגשר גירושין
 • מתי בית המשפט לענייני משפחה ל יקבל בקשה לסילוק על הסף של תביעה בענייני גירושין.
 •  ביטול הסכם ממון או הסכם גירושין - האם ניתן לבטל הסכם בין בני זוג בטענת  טעות או חוסר הגינות

 

 

עו"ד גירושין
משרד עורכי דין  מאיה רוטנברג – מתמחה בגירושין, ודיני משפחה ובעל ניסיון רב בגירושין, מומחיות, מקצועיות, אכפתיות והישגים מוכחים.
המשרד קיים מעל 20 שנה. המשרד הוקם בשנת 2001 על ידי עו"ד מאיה רוטנברג, ומתמחה אך ורק בתחומי העיסוק של גירושין, משפחה, גירושים, משמטרת ילדים, מזונות ילדים, גישור, וירושה.


להתגרש בליווי עו"ד לענייני גירושין
תביעות גירושין הן תביעות רגישות ומורכבות מהיבטים רבים – שני בתי משפט שונים, ענייני מזונות, ילדים, רכוש, רגשות קשים ובני זוג כאובים המנסים לשפר את חייהם. הדרך עד לסיום ההליך עוברת במסלול מטלטל ולפעמים אפילו מסוכן. זקוקים לשירותיו של עו"ד לענייני גירושין? משרד עורכי דין  מאיה רוטנברג מנהל את אלפי תיקי הגירושים שעברו תחת ידיו במקצועיות ומתוך רגישות והבנה למצבם של כל הנוגעים בדבר.

לליווי מקצועי של עו"ד לענייני גירושין בהליך מורכב
שלבי הגירושין מתחילים עוד לפני שמגישים את מסמכי הגירושין. מהזווית המשפטית, הליך גירושין הוא מונח רחב, וכולל בתוכו הליכים רבים המצטרפים לכדי הליך משפטי מתמשך. לא מדובר בפגישה ברבנות, רבים חושבים בטעות שגירושין הם הליכים קצרים המתקיימים בבית הדין הרבני. הליך הגירושין כולל בתוכו הליכים בקשות ותביעות שונות שכל אחד מהם דורש השלמת שלבים בנושא מזונות, המשמורת על הילדים, הסדרת גט, חלוקת הרכוש, הסדרי ראיה, מזונות ועוד.

שלב ראשון: אם לא חתמתם על הסכם גירושין ואישרתם בפני שופט בית משפט למשפחה, או בית דין רבני, השלב הראשון  הוא הגשת בקשה לישוב סכסוך בהתאם לחוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה. גם כאן, קיים שיקול הנוגע מרוץ הסמכויות, לאן להגיש את הבקשה ליישוב סכסוך, בית דין רבני או בימ"ש למשפחה, שם יימשכו ההליכים המשפטיים במקרה והליך הגישור ביחידת הסיוע לא יצלח, ובני הזוג לא יגיעו להסכם גירושין.  

 

העלויות

כל תביעה בהליך גירושין כרוכה בעלות כספית בהתאם לסוג ההליך, משמורת, מזונות רכוש. על כך יש להוסיף שכר טרחה לעורך דין שמלווה את הגירושים של בן הזוג או בת הזוג. סדרי הדין עבור כל הליך שונים עבור כל שלב בניהול תיק הגירושין ויכול להתנהל בערכאה אחרת, לדוגמא מזונות ילדים בבית משפט למשפחה ואילו מזונות האישה כרוכים בתיק הגירושין המתנהל בבית הדין הרבני.

טיפ: הסכמה חוסכת עלויות,  שלבי הגירושין השונים יכולים להתנהל בהליכים משפטיים יקרים ומורכבים, או שתוכלו לבחור לסיים את חיי הנישואין  תוך הסכמה על הסדר הכולל את כל הנושאים הכרוכים וחתימה על הסכם גירושין. מהו הסכם הגירושין? התוצר של הליך גישור גירושין או משא ומתן בניכם או באמצעות עורכי הדין. הסכמה מאפשרת לכם לחסוך בעלויות גירושין, בעוגמת נפש הכרוכה בגירושין, ההסכמה גם מצמצמת את הפגיעה בילדים להורים מתגרשים.

 

המלצות

 

להגיע להסכמה - ייעוץ של עו"ד לענייני גירושין
אפשר לעקוף את ההליכים האיטיים והיקרים בבתי המשפט והרבנות, ולפעול בחיסכון ובמהירות, בהסכם אין צורך להוכיח עילת גירושין, משום שהגירושים נעשים ברצון ובהסכמה של שני בני הזוג. אם אתם מחליטים לעשות הכל כדי להסכים, הימנעו מתביעת גירושין , חתמו על הסכם והגישו בקשה לאישור הסכם גירושין, כך תרככו את הקושי שבפרידה. תעשו זאת בעצמכם, היעזרו בעו"ד לענייני גירושין שייעץ על הפרטים החשובים ויעזור לכם להגיע להסכמות ולחתימה על הסכם בעל תוקף משפטי של פסק דין.

 

צוות משרד עורכי דין מאיה רוטנברג מכיר את דיני המשפחה עם ניסיון מצטבר של עשרות שנים בניהול תיקי גירושין מורכבים, וידע שאין לו תחרות בתחום הגירושין בישראל.

 

סקירת עו"ד:  שלבי הליך הגירושין השונים

 

 • ישנם שלבים שונים בתהליך גירושין: המקרה הנפוץ- הגירושין מתחילים כאשר אחד מבני הזוג (או שני בני הזוג) מחליטים על פירוק חיי הנישואים. שלב זה מתממש בדרך כלל  לאחר שכל בן זוג בנפרד או שניהם חשבו על כך רבות  וניסו לשמור על הקשר הזוגי בדרכים שונות כגון ייעוץ, טיפול זוגי או התייעצות עם משפחה וחברים.
 • מתגרשים- לאחר קבלת החלטה: בדרך כלל יפנו בני הזוג להגשת תביעת גירושין בבית דין רבני, לקבלת צווים שונים או  בתביעות לחלוקת רכוש, לקביעת משמורת ילדים, חלוקת זמני שהות ומזונות ילדים לערכאה בה בחרו.
   בגלל שיש בישראל שתי סמכויות מקבילות (בית דין רבני -דתי ובית משפט לענייני משפחה -אזרחי) לבירור ענייני משפחה וגירושים (החוק החדש לגישור חובה ויחידות הסיוע) זה מורכב יותר ודורש קבלת החלטות מושכלת.

 

 

 

עורך דין משפחה
כל החלטה, גם אם נראית קטנה, הקשורה לגידול ילדים היא החלטה בעלת חשיבות רבה ומשמעות. להחלטות  הנוגעות לילדים, משמורתם ורווחתם השלכות לשנים ארוכות.

 

כדי לקבל החלטות נכונות, נדרש נסיון מקצועי של עורך דין משפחה שייתן  לכם יעוץ משפטי תוך הבנת התמונה המלאה על הצרכים המשתנים של הילדים ושלכם לאורך השנים. כדאי להשקיע את הזמן כדי למצוא את עורך הדין המתאים, שיבין את הצרכים שלכם, ויביא אתכם להסכמה משפטית הנדרשת לכם כדי לעבור את הגירושין בהצלחה. הסדרת כל ענייני הגירושין, בהסכמה תאפשר לכם לחיות בשלום בעתיד, ועל אף הפרידה הכרוכה בגירושים להשאר משפחה מתפקדת  ותומכת בתנאים שלכם.

 

גירושין

אחרי שלמדתם מהם גירושין , אתם יודעים כי גירושין יכולים להיות הליך מורכב, קשה, עצוב, אגרסיבי ולעיתים גם יקר.  בישראל, השילוב של דין דתי לפי מסורת שנקבעה לפני אלפי שנים, ודין אזרחי המתאים עצמו לשינויים חברתיים, בו נקבעות הלכות חדשות בתדירות גבוהה יחסית למערכות משפט בעולם. מומלץ לפנות לעורכי דיןמיומנים ומנוסים בנבכי המערכת המשפטית והחוק, כבר בשלבים מוקדמים ובכל שלבי ההליך. צוות עורכי הדין במשרד מאיה רוטנברג, מלווים בהצלחה אלפי תיקי גירושין כבר מעל 20 שנה וישמחו לעמוד לרשותכם 24/7.


דרג את הכתבהדירוג כתבה המלצה: גירושין עם עו"ד גירושין מאיה רוטנברג | עורך דין גירושין עם מעל 20 שנות ניסיון: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד