חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
גירושיןדלג על גירושין
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טעויות נפוצות שעושים בהסכם ממון לפני נישואין

עורכת דין מאיה רוטנברג מעלה כמה נושאים שחשוב לדעת לפני שחותמים על חוזה נישואין ומדוע חשוב להיות מיוצג/ת.
3/12/2014

הסכמי ממון הנם אופציה חכמה עבור זוגות מתחתנים רבים. בעוד הרעיון של הסכם ממון לעתים קרובות מגיע עם קונוטציות שליליות, ישנם יתרונות רבים להסכמים אלו. הסכמי ממון נועדו לתת לך רשת ביטחון במקרה המצער שאת/ה והבן/בת זוג שלך מחליטים להיפרד בהמשך הדרך.

להציע לבן/בת הזוג שברצונך להינשא לו/לה לחתום על הסכם ממון יכול בהחלט להיות אתגר מבחינה רגשית, אבל תאר/י לעצמך איך תרגיש/י אם בסופו של דבר תגלה/י שההסכם אינו תקף למעשה. על מנת להימנע ממפח הנפש והנזקים ממקרה כזה, אנחנו חושבים שזה חשוב לכל הזוגות כדי להבין חלק מהטעויות הנפוצות ביותר שנעשים בעת ביצוע הסכם ממון.

הנה רשימה של כמה מהטעויות הנפוצות ביותר שנעשים בכל הקשור להסכם ממון לפני נישואין:

1. כשל להגן על עצמך בהסכם.

אחת הטעויות הגדולות ביותר שנעשים עם הסכמי ממון שצד החותם עליו אינו מבין לעומק מה משתמע לגביו בהסכם ממון, דבר אשר עלול לגרום לצד אחד להישאר בלתי מוגן. הקפד/י לבקש את עורך דין שיעבור על הסכם איתך, לקרוא ולהבין את ההסכם, אל תתבייש/י לשאול שאלות, עדיף להיזהר מאשר להצטער בבוא היום. חשוב ששני הצדדים יפגשו את עורך הדין בעת עריכת הסכם ממון, העבודה של עורך דין תיהיה להבטיח כי כל אחד מן הצדדים מבין באופן מלא את הסכם הממון וחותם עליו מרצון.

2. אי הקפדה לחשוף באופן מלא את כל הנכסים.

בעת עריכת הסכם ממון, חשוב ששני הצדדים יחשפו באופן מלא את כל הנכסים, ההכנסות, והחובות שלו או שלה. אם זה לא יקרה, בית המשפט עלול למצוא את ההסכם לא תקף כשיעמוד למבחן.

3. הסדרה לא נכונה של משמורת ומזונות ילדים.

נדרש להיות מומחה בעל ניסיון בתחום דיני המשפחה כדי להסדיר את נושא הילדים בהסכם בצורה תקינה ונכונה. הסכמי ממון צריכים להכיל סעיפים או הוראות הנוגעים לילדים בנישואין. אם אחד או שני הצדדים כופה הוראות חד צדדיות בדבר תמיכת משמורת או ילד, בית המשפט ככל הנראה יתעלם מהצעות אלה, וייתכן אפילו ויפסול את ההסכם כולו.

4. בחירת שפה מעורפלת.

כשזה מגיע להסכם ממון,זה קריטי כי השפה המשמשת תהייה מאוד ברורה. אם הסכם הממון שלך כולל ניסוח עמום, שהוא עשוי להפוך לשנוי במחלוקת בבית המשפט. זוהי אחת הסיבות העיקריות לכך שזה הכרחי לבקש את שירותיו של עורך דין.

עם צוות של עורכי דין מומחים בהסכם ממון, אנו שואפים לייצג את הלקוחות שלנו בצורה הטובה ביותר כך שביום שההסכם יעמוד למבחן לא ייגררו בני הזוג לדיונים מיותרים בבתי משפט.

5. הצגת הסכם הממון ברגע האחרון

עדיף להציג את הסכם הממון בפני בן/בת הזוג בשלב מוקדם של הבשלת היחסים, על מנת לאמוד את תגובת בן/בת הזוג בטרם עת ולאפשר לו/לה להתייעץ וללמוד את הנושא. במקרים מסוימים תחשב הצגת החוזה ברגע האחרון לפני טקס הנישואין כ"הצמדת אקדח לרקה" והחוזה עלול להיפסל על ידי בית המשפט כשיגיע רגע המבחן.

לקריאה נוספת על הסכם טרום נישואין: מדריך הסכם ממון לפני נישואין

דרג את הכתבהדירוג כתבה טעויות נפוצות שעושים בהסכם ממון לפני נישואין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד