עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר
  • גירושין

מה קורה לילדים בגילאים שונים כשהוריהם נפרדים? מידע להורים בהליכי פרידה וגירושין

 

 

          לחצ/י על התמונה להורדת החוברת מידע להורים בגירושין⇓

 

 

מידע להורים בהליכי פרידה וגירושין

 

 

גירושין: איך עושים את זה בלי לפגוע בילדים

 

 How Children React Depends on Age & Development

 

מה קורה לילדים בגילאים שונים כשהוריהם נפרדים ?

בתקופות שונות של חייהם מתמודדים ילדים קטנים בדרכים שונות עם משברי הפרידה והגירושין. הסתגלותם תלויה בגורמים שונים שהחשובים שביניהם: רמת הקונפליקט בין ההורים, יציבות והמשכיות הקשר עם שני ההורים, גילם של הילדים ורמת התפתחותם. כושרם של ההורים להמשיך את שיתוף הפעולה ביניהם והתמיכה שניתנת לילדים מול האובדן שהם חווים, יפחיתו את הסיכון לנזקים שייגרמו לילדים בטווח הקצר ובטווח הארוך.

 

הילדים עשויים לעתים להיות מופתעים מהפרידה. הם חווים רגשות דומים לאלה של המבוגרים: מבוכה, הלם, חוסר ביטחון ודאגה. מקצתם מרגישים שהם אשמים במה שקרה; מקצתם מרגישים כעס כלפי ההורים. יש שאינם בטוחים ביכולתם להמשיך ולבטוח בהורה שעזב, ויש שדואגים לו. היכולת שלהם להבין מה קורה תשפיע על האופן שבו תתבטא תגובתם לפרידה, ולכן למידע שהם מקבלים חשיבות רבה. מכיוון שלא תמיד הם מבטאים את עצמם באופן מילולי, לעתים הם יגיבו באמצעות התנהגות. יש ילדים שיתכנסו בעצמם ויימנעו מלשוחח על הפרידה; אחרים (הצעירים יותר), ייצמדו אל אחד ההורים.

 

יחידות הסיוע שליד בתי המשפט לענייני משפחה 5 ילדים עלולים לסגת להתנהגות שאפיינה אותם בגיל צעיר יותר, או להתמרד באופן המקשה על ההתמודדות אתם. אלה הם חלק מן המאפיינים של מצוקות הילדים נוכח פרידה וגירושי הוריהם. זו דרכם לאותת לכם שהם זקוקים לתשומת לב מיוחדת בתקופה זו.

 

בשעה שההורים עסוקים בהתמודדות רגשית עם הגירושין ובהתארגנות סביב השינויים הכלכליים והחברתיים, עוברים גם הילדים שינויים שונים: מעבר למקום מגורים חדש, הסתגלות לבית־ ספר חדש ולחברה חדשה וכן שינויים במהות הקשר עם כל אחד מההורים. לשינויים אלה, הנלווים לתהליך הגירושין יש השפעה על הסתגלותו של הילד. בחלק זה נתאר את משימות ההתפתחות המאפיינות ילדים בגילאים שונים ואת השלכותיהן בתקופת הפרידה והגירושין. מידע זה יעזור לכם לפעול בדרך שתענה על צרכיו של הילד ותמנע נזקים ומצוקות. למרות שכל ילד עשוי להגיב באופן שונה, ניתן למצוא מאפיינים משותפים לכל קבוצת גיל.

 

כמו כן, קיימים הבדלים בין בנים ובנות בקבוצות גיל שונות. אם המצוקה או הקושי שהילד מגלה נמשכים לאורך זמן או מחמירים, או שתגובותיו חורגות מתגובות אופייניות לילד בן גילו, רצוי לפנות לייעוץ. קבלת ייעוץ ועזרה בשלב מוקדם יכולה להקל עליו ועל המשפחה בטווח הקצר, ואף למנוע קשיים מתמשכים וארוכי טווח.

 

 

צוות יחידות הסיוע שליד בתי המשפט לענייני משפחה

  תמיד הורים - מידע להורים בהליכי פרידה וגירושין
דרג את הכתבהדירוג כתבה מה קורה לילדים בגילאים שונים כשהוריהם נפרדים? מידע להורים בהליכי פרידה וגירושין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין