חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
מזונותדלג על מזונות
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חיוב מזונות שלא על פי תחשיב מתמטי דקדקני | מחשבון מזונות 2018 על פי ההלכה החדשה

 

 

חישוב דמי מזונות באופן מדויק

 

מחשבון מזונות

גישת השופטים בפק דין זה - חישוב דמי המזונות לא מתבצע באופן מתמטי בלבד, לא ניתן להזין נתונים למחשבון מזונות על פי ההלכה שנקבעה בבית המשפט העליון ולקבוע באופן חד משמעי את שיעור דמי המזונות, לשופטים קיים שיקול דעת בהתאם לנסיבות של התיק.

 

חישוב המזונות בהתאם לתקדים מזונות בעליון

על אף שפסק דינו של בית משפט קמא ניתן קודם שניתנה הלכת בע"מ 919/15, בית המשפט הקפיד בפסק דינו להתייחס הן ליחס שבין השתכרות הצדדים, הן לסוגיית פרקי שהות הקטינות אצל כל אחד מההורים (האם מתקיימת משמורת משותפת?) והן לסוגיית חלוקת נטל המזונות באופן שלא חייב את האב במלוא שיעור צרכי הקטינות שנקבעו על ידו.

 

לעניין זה חשיבות רבה לעניינו של הערעור שכן בנסיבות אלו איננו מוצאים להחזיר את התיק לבית משפט קמא על מנת שיבחן את השפעת הלכת בע"מ 919/15 על פסק הדין כפי שנוהגות ערכאות הערעור על דרך כלל בעניינו של פסק דין שניתן קודם להלכה זו, ואנו נדון במסגרתו של הערעור בקביעת שיעור המזונות והאם הוא אכן עומד במתווה שנקבע בבע"מ 919/15 לצורך קביעת מזונות  2018.

בכל הקשור לקטינות אנו סבורים כי בהתייחס לצרכיהן אותם יש להעמיד להערכתנו בשיעור של כ – 1,800₪ לכל קטינה, ללא רכיב המדור, הרי שבהתחשב  ביחס ההכנסות הפנויות של הצדדים וכן בהתייחס לפרקי שהות הקטינות עימם, יש  להעמיד את שיעור המזונות לכל אחת מהקטינות באופן מדורג מתוך מחשבה כי צרכי  הרבים מעטים מעט מצרכיו של הפרט כשלעצמו בגדר "נר לאחד נר למאה" לפיכך אנו  מעמידים את חיוב המזונות לכלל הקטינות על סך 4,300 ₪ .

דרג את הכתבהדירוג כתבה חיוב מזונות שלא על פי תחשיב מתמטי דקדקני | מחשבון מזונות 2018 על פי ההלכה החדשה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד