מדריך עורך דין הסכם ממון תל אביב
En

צור קשר

checked

עורך דין הסכם ממון בתל-אביב: למה תל אביבים חייבים הסכם ממון?| מדריך עו"ד הסכם ממון תל אביב

 

יותר תל אביבים חותמים על הסכם ממון לפני שהם מתחתנים

הביקוש להסכם ממון נמצא במגמת עלייה נמשכת בתל אביב. ייתכן שתקופת הקורונה נתנה אף חיזקה את ההבנה בצורך להפריד נכסים וחובות בין מבני זוג, וזה תקף לא רק להסמי ממון לפני נישואין אלא גם לזוגות לאחר נישואין שנקלעו לטלטלה פיננסית ורוצים להגן על אינטרסים. בנוסף חלה עליה בזוגות שמצאו עצמם ביחד ומעוניינים להסדיר את נושאי יחסי הממון נכסים שצברו בהסכם חיים משותפים.

 

הסכמי ממון  הם כבר לא מילת גנאי הפופולריות  בקרב ישראלים, במיוחד תל אביב.
הסכמי ממון מתאמים ציפיות לחלוקת נכסים וכספים במקרה של גירושין. הם אולי לא רומנטיים ליחסים, אבל רוב הזוגות ירוויחו מכך. משרדנו מתמחה בהסכמי ממון מעל 20 שנים, מטבע הדברים אנו מתעדכנים במגמות וגם שומעים מעורכי דין אחרים מתחום דיני המשפחה ומתמחים בהסכמי ממון.
שני גורמים עיקריים מביאים לעלייה במספר הסכמי הממון בתל אביב:  תל אביבים (וזה רלוונטי לכל תושבי המרכז) מתחתנים מאוחר יותר, צוברים עוד נכסים וחובות לפני הנישואין, ותל אביבים רבים הם ילדים של גירושין , מה שהשריש בהם נטייה להגן על האינטרסים שלהם.

 

 הסכם ממון תל אביב

הגיע הזמן לדבר על המילה הֶסְכֵּם מָמוֹן

הנה הסבר קצר על הסכם ממון,  הסכם ממון הוא חוזה משפטי מחייב עליו חותמים בני זוג לפני נישואים (או אחרי נישואים) והוא עוסק בנושאים פיננסיים ועתיד הנכסים במקרה של גירושין. הסכם זה מאפשר לבני זוג  לבחור ולשלוט ברבות מהזכויות החוקיות שהם רוכשים עם הנישואין, ומה קורה כאשר נישואיהם מסתיימים בסופו של דבר במוות או בגירושין.


 

בגלל הצורך לעשות סדר ביחסי הממון בין בני הזוג, החלוקה והשיוך איזה רכוש יש לכל צד, הסכם הממון נחשב היה (כיום באופן הולך ופוחת) נחשב למילה גסה בקרב זוגות.

 

מנסיוננו הרב בתחום הסכמי הממון, במשרד עורכי דין מאיה רוטנברג בתל-אביב, אנשים רבים עדיין מהססים לבקש הסדרה בעזרת הסכם ממון, בפרט לפני נישואין - מחשש לתגובה זועמת מבני הזוג או המשפחה של שלהם, התהליך לפני החתימה על ההסכם עלול להביך כי הוא דורש גילויים פיננסיים, גילויים לעורך דין, גם בעיות ביחסים.

 

חשוב עם זאת להבין, הסכם ממון טוב והוגן, שמים במגירה או בכספת בתקווה לא להשתמש בנסיבות של פרידה, הסכם שנוסח היטב על ידי עו"ד, הכל מובן ומוסכם אין סודות או תסכולים. בסופו של דבר בני זוג מתחתנים מתוך אהבה והשלמה,  אם דעתם נתונה אך ורק לחלוקת הנכסים בגירושין, מוטב שיוותרו על חתונה,  יש דרך קלה יותר לשמור על הפרדה בין הנכסים וההכנסות זה נקרא חיים משותפים.

 

במקרים בהם קיים חשש מוגבר מהתגובה והמשא ומתן, בגלל פערים גדולים ברכוש או בתפיסות עולם של בן/בת הזוג ו/או משפחתו מומלץ לשקול גישור לפני נישואין, בהליך בו עורכת דין מגשרת מנוסה, פועלת עם הצדדים לפי מתודולוגיות מעולם הגישור ומביאה את בני הזוג להסכמות גם בצד הרגשי וגם בצד המשפטי תוך התעכבות על כל פרט ופרט ומשמעויותיו המשפטיות.

 

בני זוג שמתחתנים לאחר הליך גישור הסכם ממון לפני נישואין, מגיעים לרמה גבוהה של הבנה לקראת מה הם הולכים, ולומדים להכיר את בן/בת הזוג באור מציאותי ונכון, מכירים בהגיון ובהוגנות של כל סעיף וסעיף, סדר בפרטים שבדרך כלל בני זוג חוששים לרדת לעומקם בשלבים מוקדמים של הזוגיות. זה כולל תפיסות כלכליות, עתיד פיננסי, חלוקת תפקידים משפחתית, הסכמה על גידול הילדים בצד החינוכי, הפיננסי, ותפיסות כלליות שמגלים רק לאחר שנים של נישואים. עורכי דין רבים מדווחים כי חלה עלייה בזוגות תל אביבים המבקשים הסכם ממון.
עורכי דין באזור המרכז מספרים לנו כי מספר התל אביבים המבקשים הסכמי ממון קפץ, רואים את זה גם בסטטיסטיקה וגם בפעילות עורכי דין העוסקים בנישואין וגירושין. יותר ממחצית מעורכי הדין שמשרדנו בקשר מקצועי עמם ראו עלייה במספר המבקשים ייעוץ משפטי הקשור להסכמי ממון, לא רק תל אביב, אלא בכל אזור המרכז, הערים הגדולות ובישראל. גם מגזרים אשר בעבר באופן מסורתי נמנעו מחתימה על הסכמי ממון, חלה התעוררות, ייתכן ומדובר בהשפעות סוציואקונומיות הקשורות למשבר הקורונה 2020. עורכי דין הסכמי ממון מובילים מדווחים
על עליה חדה בביקוש להסכמי ממון  באנשים צעירים יותר שאין להם עושר משפחתי להגן וכן, אנשים שעומדים בפני נישואיהם הראשונים.

 

ישראלים כיום מתחתנים מאוחר יותר בחייהם וחוששים מהשלכות הגירושין
מניע עיקרי מאחורי הביקוש להסכמי ממון שמדווחים עליו עורכי דין הוא עיכוב בנישואין. הסטטיסטיקה מראה כי הגיל החציוני בו נישאו גברים ונשים בשנים האחרונות בהתאמה, על פי מפקד האוכלוסין האחרון תל אביבים לא ממהרים בדרך לחופה הזוג הממוצע ממתין כמה שנים כדי להינשא.
וככל שתושבי תל אביב יותר מחכים להתחתן, כך יש להם יותר זמן לצבור נכסים שזקוקים להגנה על ידי חוזה משפטי.

מי פונה לניסוח הסכם ממון? הלקוחות הנפוצים של הסכמי ממון, צעירים שעשו חייל בתעשיית הייטק, גרים בתל אביב,  צברו עושר מסוים, מתוכנית מניות שמספק המעסיק שלהם או מהשקעות מקרקעין, והם רוצים לוודא שהנכס נשאר שלהם אם יש בעיות בהמשך הדרך.

 

עו"ד מומחית להסכמי ממון מאיה רוטנברג, "תל אביבים צעירים יוצרים עושר באמצעות סטארט-אפים עסקיים משלהם, קניין רוחני (אפליקציות, תוכנות וכו '), והם רוצים לוודא שההישגים הללו לא יאבדו ערך בגירושין."

 

גם נשים דורשות הסכם ממון 

תל אביב עורך דין הסכם ממוןזה עשוי להיות נכון במיוחד עבור נשים שגרות בתל אביב ומרכז הארץ, אך קיימת מגמה חברתית של נשים שהתפתחו לתפקידים עצמאיים יותר מזו של אמהותיהן.

"תפקידם של נשים במערכות יחסים ומבנים משפחתיים משתנה", עורכת דין מאיה רוטנברג מוסיפה  "כאשר נשים עושות תארים אקדמיים , משתלבות במשרות ניהול או עצמאיות ומגיעות לשכר גבוה יותר מאי פעם. מגמת נשים רווקות הרוכשות בתים הולכת וגדלה לעומת מגברים רווקים, אנו עשויים לראות את ההשפעה של אלפי נשים הרוצות להגן על האינטרסים הפיננסיים שלהן בעת כניסה לנישואין."

 

 

אבל לא רק נכסים שתל אביבים מביאים לנישואין, אם תשאלו עורך דין להסכמי ממון, תמצאו בניהם גם כאלו שנפגעו ממשבר הקורונה וצברו חובות, ובשנת 2021 יתמודדו עם חובות לבנק והלוואות פתוחות. גם כאן קיימת מודעות ליתרונות הסכם הממון, כדי למנוע מצב בו בן/בת הזוג יהיה אחראי לחובות, נדרשת מומחיות משפטית כדי להפריד בצורה מפורשת חובות, ולמנוע זכות תביעה על ידי נושים.

 

עורכת דין מאיה רוטנברג

עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג

מומחית להסכמי ממון


אם פעם היו אומרים אין מצב שזה יקרה לי, מושג הגירושין קיים בתודעה של צעירים רבים אם נסתכל על הנתונים הסטטיסטיים של הגירושין עוד בשנים של הדור הקודם בתל אביב,  שליש הם ילדי גירושין,  אך על רצונם לעשות כל שניתן כדי ליצור נישואים מצליחים.
כילדי גירושין, עשויים להיות למודים מניסיונם של הוריהם ונוטים להגן על האינטרסים שלהם בהתאם.

יש הבנה רבה יותר כיום של נישואין כסטטוס חוקי, אפשר לראות נישואין כבעלי תוקף משפטי מעין חוזי, עם השלכות משפטיות אם הנישואין יסתיימו בגירושין. לדור הצעיר כיום יש הבנה טובה יותר של ההשלכות הללו, והם נוקטים בצעדים המתאימים ליצירת הסכם ממון שיהווה תעודת ביטוח מפני סיכונים פיננסיים לא רצויים. 

לא הסכם הממון של ההורים שלך
הסכמי ממון נתפסים כיום חלק בלתי נפרד מביסוס זוגיות, בעבר ראו בהסכם הממון מסמך משפטי שנעשה בו שימוש  רק על ידי עשירים ומפורסמים או מי שנישא פעמים רבות. אז בני זוג רצו להגן על כל הכסף המשפחתי או האינטרסים העסקיים שהם הביאו איתם לנישואין.
המגמה הנוכחית משתנה לקראת הסכמי קדם נישואין במערכות יחסים של יזמים, מנהלים בכירים, ואנשי הייטק.

ללא הסכם ממון, חוקי המדינה (חוק יחסי ממון ואחרים), הפסיקה האחרונה , וגישה שיפוטית של שופט או דיין קובעים מה יקרה לעתיד שלך אם בני זוג נפרדים. היתרון הגדול ביותר של הסכם ממון הוא שהזוג, ולא בית המשפט, מחליט מה קורה במקרה של גירושין.על ידי מתן אפשרות לזוגות לקבוע מה הגיוני עבורם, הסכם ממון הופכך את חוקי המדינה לבלתי ישימים, למעט מקרים חריגים.

 

עורך דין גירושין או עורך דין הסכם ממון
הסכם ממון יכולהלסייע להפרדה קלה יותר עם פחות מאבקים משפטיים במקרה של גירושין. מתחום עורכי הדין לענייני משפחה, עורך דין גירושין מנוסה, שהוא מגשר מוסמך, כתפקד כעו"ד להסכם ממון  הטוב ביותר, מדוע?

 

תחום דיני המשפחה הוא רחב וכולל צוואות וירושות, הסכמים בין בני זוג, נאמנויות, ועוד. עורך דין גירושין חייב להתמצא בכל דיני המשפחה כי בהליך גירושין  יש מיצוי של כל הדינים, ובכל תיק ישנם רבדים נוספים המעשירים את נסיונו של עורך הדין. 

 

לדוגמא:  אם את/ה בעל/ת עסק, או דירה, הסכם שנוסח בידי עו"ד הסכם ממון שניהל גם תיקי גירושין, יכול להבטיח שהבעלות שלך מוגנת. אך מה קורה עם נכסי ירושה, ומתנות שמתקבלות, הסכם ממון מקצועי יתייחס לכל הסוגיות ויקבע כללים ברורים, כי הסתמכות על הדין בלבד אינה תמיד מספקת כאשר בני הזוג מערבים נכסים ומשק בית משותף. 

הסכם ממון יכול לעזור לך להימנע מוויכוחים עתידיים על כספים בכך שהוא מכריח אותך לחשוף באופן מלא את כל המידע הכספי - כמו הכנסה, חוב, נכסים וירושות - מראש. הליך ההסכמות, יכול לעזור לזוגות ללמוד תקשורת ולהתפשר.

עורך דין הסכם ממון תל אביב

טיפ של עו"ד הסכם ממון בתל אביב: על מנת שהסכם ממון לפני נישואין יהיה תקף, את/ה ובן/בת זוגך לעתיד תצטרכו לאשר את ההסכם בפני בית משפט לענייני משפחה, בית דין רבני רושם נישואין או נוטריון. העדיפו לאשר את הסכם הממון בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב (רחוב ויצמן 1 ת"א). אישור ההסכם תחת עינו הבוחנת של בית משפט אזרחי רשמי יגביר את תוקפו בעיני השופט אם וכאשר צד להסכם ינסה לערער על תקפותו.

טיפ נוסףלא מומלץ להציג הסכם ממון טרום נישואין ממש לפני החתונה.

פעולה זו עשויה להתפרש כי חתימה על ההסכם היא 'תנאי' של הנישואין, ורוב האנשים ירגישו לחוצים לחתום עליו כדי שהנישואין יוכלו להתקדם, ללא קשר לתוכן. בנוסף, חוסר הזמן מקשה על ייעוץ עו"ד לפני החתימה על הסכם הממון. החתמות של הרגע האחרון ו / או לחץ יכולות לשמש כעילה לביטול הסכם הממון או חלקו אם וכאשר הגיע הזמן לאכוף את ההסכם.

כיצד להציג הסכם ממון לבן/בת הזוג? הדיבורים על הסכם הממון אולי לא רומנטיים, אך אם אינכם מוכנים לנהל שיחות קשות לפני יום החתונה, האם תוכלו לסמוך על כך ששניכם תצליחו להתמודד עם האתגרים הבלתי נמנעים שנישואין יביאו?" ניתן להיעזר בעו"ד הסכם ממון מגשר כדי לשמור על דיון שלא יגלוש למקומות לא נכונים, וגורם מתווך נייטרלי שמכיר את החוקים.

דרג את הכתבהדירוג כתבה עורך דין הסכם ממון בתל-אביב: למה תל אביבים חייבים הסכם ממון?| מדריך עו"ד הסכם ממון תל אביב: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
4 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד