En

צור קשר

checked

עריכת צוואה: מדוע לשכור עורך דין לעריכת צוואה


רוב האנשים זקוקים לעורך דין כדי לערוך את צוואתם. הנה למה.

אם אתה חושב לעשות צוואה משלך, אתה עלול להרגיש קצת לא נוח לגבי התהליך. 

 

 לא כדאי להיעזר בעורך דין במסמך משפטי כה חשוב?

התשובה תלויה במצבך. אם אתה בעל ידע משפטי בתחום, לא תזדקק לעורך דין. בעזרת חומרי עשה זאת בעצמך טובים, לא קשה לערוך צוואה שדואגת להוראות בסיסיות, כמו השארת בית, השקעות, עסק קטן ופריטים אישיים ליקיריך. ואם יש לך ילדים צעירים, אתה יכול להשתמש בצוואה שלך למנות אפוטרופוס כדי לטפל בהם, כמו גם למישהו שינהל את העיזבון - כל הרכוש שהם יורשים.

עריכת צוואה בסיסית
יתכן שאתה מעוניין לדעת שכאשר עורכי דין עורכים צוואות, הם בדרך כלל מתחילים בטופס סטנדרטי המכיל את אותם סוגי סעיפים הכלולים ברוב הצוואות עשה זאת בעצמך. מרבית עורכי הדין מכניסים את תקן המחשב שלהם ויש להם סוג מזכירה בשם הלקוח, שמות האנשים שהלקוח מעוניין שרכושו ילך אליהם ומידע בסיסי אחר - בדיוק מה אתה יכול לעשות בעצמך כאשר אתה עושה צוואה משלך עם תוכנה.

עריכת צוואה כרוכה לעיתים בכללים משפטיים מסובכים. ברוב התרחישים הקיימים, אם אתה נשוי, לבן / בת הזוג שלך יש את הזכות לתבוע סכום מסוים מהרכוש שלך לאחר מותך. אם אתה משאיר לבן / בת הזוג לפחות מחצית מהרכוש שלך, זה לא יהיה בעיה.

עליכם לחתום ולהכיר בצוואתכם מול שני עדים. אך מעבר לדרישות הבסיסיות הללו, אתה יכול לחלק את הנכס שלך ככל שתרצה, ואינך צריך להשתמש בשפה משפטית מדי בכדי לעשות זאת. בקיצור, אם אתה יודע מה בבעלותך, למי אכפת לך, ואתה לוקח קצת זמן להשתמש במשאבי עזרה עצמית, אתה צריך להיות בסדר.

ניתן ערוך את צוואה היום בקלות ובעלות מינימלית מרבית באמצעות ⇐ הצוואה המקוונת של משרד עורכי דין רוטנברג. פשוט היכנס, ענה על שאלות לגבי עצמך ורכושך והדפס. המסמך שלך יודפס עם הוראות מפורטות כיצד לחתום בפני עדים כדי להפוך את צוואתך לחייבת מבחינה משפטית.

או ערוך את צוואתך באמצעות דוגמאות מסמכים של משרדנו עם עשרות מסמכים שימושיים אחרים כגון ייפוי כוח והנחיית הבריאות.

אולם אל תשלול התייעצות עם עורך דין. במצבים מסוימים שירותי עורך דין מתחייבים. ואתה לא בהכרח צריך למסור את כל פרויקט עריכת הצוואה; אולי רק תרצו לשאול כמה שאלות ואז לסיים לערוך רצון משלכם.


מתי להתייעץ עם עורך דין
ייתכן שתרצה לדבר עם עורך דין אם:

  • יש לך שאלות לגבי צוואתך או אפשרויות אחרות להורשת הנכס שלך.

  • אתה מצפה להשאיר כמות גדולה מאוד של נכסים והם עשויים להיות חייבים במס עיזבון אלא אם כן התייעצת לגבי תכנון מס.

  • במקום פשוט לתת שמות של אנשים שירשו את הרכוש שלך, אתה רוצה לתכנן תוכניות מורכבות יותר - למשל, להשאיר את ביתך בנאמנות לבן / בת הזוג שלך עד שהוא ימות / ה ואז להעביר את זה לילדיך מנישואים קודמים.

  • אתה בעל עסק קטן ויש לך שאלות לגבי זכויות הבעלים שנותרו בחיים או יחס הבעלות שלך.

  • עליך לקבוע סידורים לטיפול ממושך של יורש - למשל, הקמת חשבון נאמנות לילד חסר יכולת או בעל לקוי שכלי.

  • אתה חושש שמישהו יערער על רצונך מטעמי מרמה, או יטען שהושפעת יתר על המידה  (השפעה בלתי הוגנת) או שלא היה לך כשירות שכלית כשחתמת עליו.

  • אתה מעוניין לנשל את בן / בת הזוג (לשעבר) מנכסים משותפים. בדרך כלל לא ניתן לעשות זאת אם בן זוגך מתנגד, אך עורך דין יכול להסביר את זכויות בן / בת הזוג שלך.

  • כמו כן, יש אנשים שפשוט מרגישים נוח יותר שעורך דין יבדוק את רצונם, למרות שלמצבם אין סיבוכים משפטיים לכאורה.

מציאת עורך דין
אם תחליט לפנות לעורך דין, המשימה הבאה שלך תהיה למצוא בעל ידע על צוואות, גובה שכר טרחה סביר, ומכבד את המאמצים שלך לערוך צוואה משלך. זה אולי לא קל, אבל זה לא צריך להיות בלתי אפשרי.

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה עריכת צוואה: מדוע לשכור עורך דין לעריכת צוואה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד