En

צור קשר

checked

עריכת צוואה: מדוע לשכור עורך דין לעריכת צוואה


רוב האנשים זקוקים לעורך דין כדי לערוך את צוואתם. הנה למה.

אם אתה חושב לעשות צוואה משלך, אתה עלול להרגיש קצת לא נוח לגבי התהליך. 

 

 לא כדאי להיעזר בעורך דין במסמך משפטי כה חשוב?

התשובה תלויה במצבך. אם אתה בעל ידע משפטי בתחום, לא תזדקק לעורך דין. בעזרת חומרי עשה זאת בעצמך טובים, לא קשה לערוך צוואה שדואגת להוראות בסיסיות, כמו השארת בית, השקעות, עסק קטן ופריטים אישיים ליקיריך. ואם יש לך ילדים צעירים, אתה יכול להשתמש בצוואה שלך למנות אפוטרופוס כדי לטפל בהם, כמו גם למישהו שינהל את העיזבון - כל הרכוש שהם יורשים.

עריכת צוואה בסיסית
יתכן שאתה מעוניין לדעת שכאשר עורכי דין עורכים צוואות, הם בדרך כלל מתחילים בטופס סטנדרטי המכיל את אותם סוגי סעיפים הכלולים ברוב הצוואות עשה זאת בעצמך. מרבית עורכי הדין מכניסים את תקן המחשב שלהם ויש להם סוג מזכירה בשם הלקוח, שמות האנשים שהלקוח מעוניין שרכושו ילך אליהם ומידע בסיסי אחר - בדיוק מה אתה יכול לעשות בעצמך כאשר אתה עושה צוואה משלך עם תוכנה.

עריכת צוואה כרוכה לעיתים בכללים משפטיים מסובכים. ברוב התרחישים הקיימים, אם אתה נשוי, לבן / בת הזוג שלך יש את הזכות לתבוע סכום מסוים מהרכוש שלך לאחר מותך. אם אתה משאיר לבן / בת הזוג לפחות מחצית מהרכוש שלך, זה לא יהיה בעיה.

עליכם לחתום ולהכיר בצוואתכם מול שני עדים. אך מעבר לדרישות הבסיסיות הללו, אתה יכול לחלק את הנכס שלך ככל שתרצה, ואינך צריך להשתמש בשפה משפטית מדי בכדי לעשות זאת. בקיצור, אם אתה יודע מה בבעלותך, למי אכפת לך, ואתה לוקח קצת זמן להשתמש במשאבי עזרה עצמית, אתה צריך להיות בסדר.

ניתן ערוך את צוואה היום בקלות ובעלות מינימלית מרבית באמצעות ⇐ הצוואה המקוונת של משרד עורכי דין רוטנברג. פשוט היכנס, ענה על שאלות לגבי עצמך ורכושך והדפס. המסמך שלך יודפס עם הוראות מפורטות כיצד לחתום בפני עדים כדי להפוך את צוואתך לחייבת מבחינה משפטית.

או ערוך את צוואתך באמצעות דוגמאות מסמכים של משרדנו עם עשרות מסמכים שימושיים אחרים כגון ייפוי כוח והנחיית הבריאות.

אולם אל תשלול התייעצות עם עורך דין. במצבים מסוימים שירותי עורך דין מתחייבים. ואתה לא בהכרח צריך למסור את כל פרויקט עריכת הצוואה; אולי רק תרצו לשאול כמה שאלות ואז לסיים לערוך רצון משלכם.


מתי להתייעץ עם עורך דין
ייתכן שתרצה לדבר עם עורך דין אם:

  • יש לך שאלות לגבי צוואתך או אפשרויות אחרות להורשת הנכס שלך.

  • אתה מצפה להשאיר כמות גדולה מאוד של נכסים והם עשויים להיות חייבים במס עיזבון אלא אם כן התייעצת לגבי תכנון מס.

  • במקום פשוט לתת שמות של אנשים שירשו את הרכוש שלך, אתה רוצה לתכנן תוכניות מורכבות יותר - למשל, להשאיר את ביתך בנאמנות לבן / בת הזוג שלך עד שהוא ימות / ה ואז להעביר את זה לילדיך מנישואים קודמים.

  • אתה בעל עסק קטן ויש לך שאלות לגבי זכויות הבעלים שנותרו בחיים או יחס הבעלות שלך.

  • עליך לקבוע סידורים לטיפול ממושך של יורש - למשל, הקמת חשבון נאמנות לילד חסר יכולת או בעל לקוי שכלי.

  • אתה חושש שמישהו יערער על רצונך מטעמי מרמה, או יטען שהושפעת יתר על המידה  (השפעה בלתי הוגנת) או שלא היה לך כשירות שכלית כשחתמת עליו.

  • אתה מעוניין לנשל את בן / בת הזוג (לשעבר) מנכסים משותפים. בדרך כלל לא ניתן לעשות זאת אם בן זוגך מתנגד, אך עורך דין יכול להסביר את זכויות בן / בת הזוג שלך.

  • כמו כן, יש אנשים שפשוט מרגישים נוח יותר שעורך דין יבדוק את רצונם, למרות שלמצבם אין סיבוכים משפטיים לכאורה.

מציאת עורך דין
אם תחליט לפנות לעורך דין, המשימה הבאה שלך תהיה למצוא בעל ידע על צוואות, גובה שכר טרחה סביר, ומכבד את המאמצים שלך לערוך צוואה משלך. זה אולי לא קל, אבל זה לא צריך להיות בלתי אפשרי.

 

מה ההבדל בין צוואה מתמשכת לייפוי כוח מתמשך?

מחיר צוואה 2023


יתרונות לשכירת עורך דין צוואה:


מומחיות משפטית: עורכי דין לעריכת צוואה הינם מומחים משפטיים בעלי ידע מיוחד בתחום תכנון עיזבון ויכולים לתת הדרכה בנושאים משפטיים מורכבים.


ייעוץ מותאם אישית: עורך דין צוואה יכול לעזור להתאים את תוכנית העיזבון שלך לצרכים הספציפיים שלך, ולהבטיח שהרצונות שלך מתועדים במדויק ותקינים מבחינה משפטית.


צמצום מיסים: עורכי דין מומחים לצוואות וירושות יכולים לעזור לך ליצור תוכנית עיזבון הממזערת את המסים שהמוטבים שלך עשויים לשלם עם מותך על נכסים בארץ ובחו"ל.


הימנע ממחלוקות: צוואה ערוכה היטב על ידי עו"ד יכולה לסייע במניעת מחלוקות בין היורשים או המוטבים שלך ולהבטיח שהנכסים שלך יחולקו בהתאם לרצונותיך.


סיטואציות מורכבות: אם יש לך מצבים משפחתיים או פיננסיים מורכבים, כגון משפחה מעורבת או נכסים משמעותיים, עורך דין לניסוח צוואה יכול לספק עצות כיצד לבנות את תוכנית העיזבון שלך בצורה הטובה ביותר.


עדכונים ושינויים: עורך דין צוואות וירושות יכול לעזור לך לסקור ולעדכן את תוכנית העיזבון שלך כאשר הנסיבות שלך משתנות עם הזמן.


מינוי אפוטרופוסים: אם יש לך ילדים קטינים, עורך דין יכול לעזור לך למנות אפוטרופוסים שיטפלו בהם במקרה של מוות בטרם עת.


ייפויי כח: עורכי דין יכולים לסייע ביצירת מסמכי ייפוי כוח, המעניקים למישהו שאתה סומך עליו את הסמכות לנהל את הכספים שלך או לקבל החלטות בתחום הבריאות אם נפלת.


שקט נפשי: בכך שעורך דין מנוסה ידריך אותך בתהליך, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שתוכנית העיזבון שלך תהיה תקינה מבחינה משפטית ותשקף במדויק את רצונותיך.


הימנעות מטעויות: עורך דין לעריכת צוואה יכול לעזור לך להימנע מטעויות נפוצות שעלולות להוביל למאבקים משפטיים יקרים או לגרום להתעלמות מרצונותיך.


10 דוגמאות של צוואות מפורסמות 


הווארד יוז: צוואתו של המיליארדר האקסצנטרי, הווארד יוז, הוגשה במחלוקת במשך שנים לאחר מותו בשנת 1976. האחוזה הוערכה ב-2.5 מיליארד דולר והצוואה נכתבה בכתב יד, והותיר את הונו למכון הרפואי של הווארד יוז.


מייקל ג'קסון: צוואתו של מייקל ג'קסון, שנכתבה ב-2002, הותירה את עזבונו לאמו, לילדיו ולכמה ארגוני צדקה. הצוואה אף ציינה את עורך דינו הוותיק כמנהל העיזבון.


הנסיכה דיאנה: צוואתה של הנסיכה דיאנה, שנכתבה ב-1993, חילקה את אחוזתה בין שני בניה, הנסיך וויליאם והנסיך הארי. הצוואה גם ייעדה את אמה ואחותה כאפוטרופוסות של הנסיכים במקרה של מותה.


פיליפ סימור הופמן: צוואתו של השחקן המנוח, פיליפ סימור הופמן, הייתה יוצאת דופן בכך שהיא קבעה במפורש שבנו לא יגדל בהוליווד. הצוואה גם הותירה את עיקר עזבונו לבת זוגו, מימי אודונל.


הית' לדג'ר: צוואתו של הית' לדג'ר, שנכתבה ב-2003, השאירה הכל להוריו ולאחיותיו. הצוואה נכתבה לפני לידת בתו, ולכן היא לא צוינה במסמך.


וויטני יוסטון: הצוואה של וויטני יוסטון, שנכתבה ב-1993, הותירה את כל אחוזתה לבתה, בובי קריסטינה. הצוואה אף קבעה את אמה ואחיה כנאמנים לעיזבון.


רובין וויליאמס: צוואתו של רובין וויליאמס, שנכתבה ב-2012, הותירה את רוב עזבונו לשלושת ילדיו. הצוואה גם ייעדה את נאמניו לטפל בתדמיתו ובדמותו הציבורית לאחר מותו.


סטיב ג'ובס: צוואתו של סטיב ג'ובס, שנכתבה ב-2005, הותירה את רוב עזבונו לאשתו וארבעת ילדיו. הצוואה אף קבעה את אחותו כאפוטרופוס לילדיו במקרה של מות גם שלו ושל אשתו.


דיוויד בואי: צוואתו של דיוויד בואי, שנכתבה ב-2004, הותירה את רוב עזבונו לאשתו, אימאן, ולשני ילדיו. הצוואה כללה גם הנחיות ספציפיות לפיזור האפר שלו בבאלי.


אריתה פרנקלין: צוואתה של אריתה פרנקלין, שנכתבה ב-2010, הותירה את עיזבונה לארבעת בניה. הצוואה אף קבעה את אחד מבניה כמנהל העיזבון וכללה הנחיות ספציפיות לסילוק חפציה האישיים.

דרג את הכתבהדירוג כתבה עריכת צוואה: מדוע לשכור עורך דין לעריכת צוואה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד