עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב טלפון: 03-6161535 נייד: 0544705733  Email:office@rotenberglaw.co.il

צור קשר


 מעונין בקבלת ניוזלטר

טיוטת תקנות הירושה (הפקדת צוואה אלקטרונית סרוקה במאגר רשם הירושות), התשע"ח-2018‎

סעיף 21 לחוק הירושה[1] (להלן: "החוק"), ותקנה 6 לתקנות הירושה[2] (להלן: "התקנות"), מאפשרים לכל אדם החפץ בכך, להפקיד את צוואתו בלשכות הרשם לענייני ירושה, במעטפה סגורה וחתומה. הצוואה נשמרת ורק המצווה עצמו יכול לקבל אותה בחזרה, עד יום מותו. עובדת עשיית הצוואה, תוכנה ועצם הפקדתה, נשארים חסויים כל זמן שהמצווה בחיים. החוק מורה כי צוואה שהופקדה ונשמרה בפיקדון אצל הרשם לענייני ירושה מהווה ראיה לכאורה שהאדם הנקוב בה כמצווה אכן עשה את הצוואה וכי הצוואה נעשתה לכל המאוחר ביום ההפקדה. על פי הקבוע בתקנות, מחויב הרשם לענייני ירושה, בעת שנודע לו על מותו של מצווה, לפתוח את מעטפת ההפקדה ולמסור הודעה בדואר רשום לזוכים על פיה.


[1]חוק הירושה, תשכ"ה-1965;

[2]תקנות הירושה, תש"ח-1998;

 

 

 

מאגר הצוואות הסרוקות לא יהיה חשוף לגורם כלשהו ותישמר פרטיותם של המצווים. הכוונה היא לבנות  מנגנון מחשובי שלא יאפשרו עיון בצוואות לגורם כלשהו עד לקבלת אינדיקציה ממרשם האוכלוסין על פטירתו של המצווה. היינו רק לאחר שיתקבל חיווי ממוכן ממחשבי רשות האוכלוסין כי המצווה הלך לעולמו יתאפשר לפתוח את הקובץ הסרוק.

  טיוטת תקנות הירושה (הפקדת צוואה אלקטרונית במאגר רשם הירושות), התשע"ח-2018‎
דרג את הכתבהדירוג כתבה טיוטת תקנות הירושה (הפקדת צוואה אלקטרונית סרוקה במאגר רשם הירושות), התשע"ח-2018‎: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים
עבור לתוכן העמוד
עורך דין גירושין