En

צור קשר

checked

חשיבותם של הסכמי ממון במערכות יחסיםנישואין הם מונח רחב ומתפתח, בהתאם למי ששואלים, לאורך ההיסטוריה ובתרבויות שונות, השאלה מה זה נישואין, קיבלה הגדרות מגוונות ופירושים שונים . במונחים הבסיסיים ביותר, ניתן לראות בנישואין טקס חברתי המבוסס על יסודות תרבותיים, כלכליים, חוקיים ודתיים. היא מנסה לבסס יחסים אישיים ארוכי טווח בין אנשים שנמצאים יחד במטרה להוליד או לבנות חיים משותפים.

יש הרבה סיבות שאנשים בוחרים להתחתן. אין זו החלטה שיש להקל בה ראש. יש לה השלכות יקרות כמו שיש לה יתרונות. ההחלטות שהתקבלו עם תחילת הנישואין מסייעות לשמירת האינטרסים של שני הצדדים לאורך כל הנישואין ובסיומם אם זה המקרה. 

הסכם ממון

התחלת מערכת יחסים יכולה להיות מרגשת ומתגמלת, כאשר מחליטים למסד את הקשר, בישראל ישנם כללים רבים השולטים במוסד הנישואין. בין אם החלטתם להתחתן ובין אם לאו, חשוב לבחון את ההיבט הכספי של מערכת היחסים הממשמשת ובאה. זו עשויה להיות משימה קשה ולא נוחה לדבר עם בן / בת הזוג שלך על הכספים, אך זו הדרך היחידה להבטיח שיש מראית עין של הוגנות אם בכלל מגיע הזמן להיפרד. יש הרואים בכך דבר מביך לעשות זאת או חוששים מהמחשבה לסמן את הצד השני כבעל אינטרס כספי בקשר, אך רוב האנשים שעברו גירושין או פרידה יכולים לספר לכם מה היתרונות שיש בהסכם ממון.

אם אתם עומדים להינשא, יש לכם אפשרות לערוך הסכם ממון. מערכות יחסים רגילות ללא נישואים יכולות גם ליהנות מביטחון כלכלי על ידי עריכת הסכם חיים משותפים. שני החוזים הללו מאפשרים לבני זוג להסדיר את האחריות הכספית באופן שמתאים לשניהם. יתרון עצום לקביעת יחסי בממון בעצמכם הוא ששניכם תוכלו לחלוק את הנכסים וההתחייבויות בדרך שתראו לנכון לעומת החלטה זו על ידי שופט בבית משפט.

על מנת שההסכם הזה יהיה תקין מבחינה משפטית, עליו להיות בכתב. ניתן לקבל ייעוץ מעורכי הדין הנפרדים שלו לפני חתימת ההסכם בכתב, זה מבטיח שטובת שני הצדדים נשמרת. המסמך צריך להיות חתום על ידי שני הצדדים בנוכחות עורך דין ולאשרו על ידי נוטריון או בית דין רבני, רושם נישואין, מומלץ לאשר הסכם הממון בבית המשפט, על מנת לחזק את הסיכוי לאכוף את ההסכם בבית המשפט אם מסיבה כלשהי אחד הצדדים מפר את תנאיו.

יש כמה נושאים מרכזיים לטיפול בעת עריכת הסכם ממון. בישראל ניתן לאכוף נושאים מסוימים שנערכו בחוזים פיננסיים בין בני זוג.

 

להלן מספר דוגמאות למה שלא יהיה מחייב מבחינה משפטית.

  • לא ניתן להחליט או להכין משמורת ומזונות ילדים בחוזה מסוג זה. משמורת על ילדים וחלוקת זמני שהות יכולה להיות מוסדרת רק כאשר הקשר מסתיים.
  • לא ניתן לקבוע מזונות ילדים שטרם נולדו, נושא זה יוחלט בכל מקרה בהתאם לנסיבות הפרידה/גירושין על פי צרכי הילדים.
  • נושאים אישיים כגון: ההחלטה אם בן/בת זוג יכול/ה לנהל מערכת יחסים אחרת לאחר הפרידה אינה רלוונטית.

ניתן עם זאת לכלול בהסכם הממון:

  • להחליט יחד כיצד לחלק את הכספים בין שניכם.
  • לקבוע תמיכה כספית מבני הזוג שתשולם על ידי צד אחד למשנהו.
  • להחליט כיצד תטופל אחריות החובות אם וכאשר היחסים יסתיימו.

ניתן לשנות את ההסכם שלכם בכל עת ויש לעשות זאת תוך התחשבות רבה. במקרים אלה יש לערוך הסכם מחודש, לתארכו ולאשר כדין. מסמך זה צריך לכלול גם שמות מלאים, תאריך הנישואין או תאריך תחילת החיים המשותפים, נכסים משותפים, חובות וכו '.

אם מסיבה כלשהי, כל אחד מהצדדים יחליט שההסכם אינו הוגן, ולא ניתן ליישב את המחלוקת בהסכמה, ינוהל משפט שיאפשר לשופט להסדיר את התביעה. ככלל, לא חכם ללכת בדרך זו מכיוון ששופט יתמוך כמעט תמיד את אכיפת הסכם הממון המקורי. עם זאת, ישנם מקרים בהם הם עשויים להיחשב חריג, אם חל שינוי משמעותי בהכנסות, אם היה לחץ על צד אחד לחתום על החוזה או אם ההסכם אינו הוגן באופן מוחלט, השופט יכול לבצע את התיקונים שהוא רואה לנכון.

כאן במשרדי עורכי הדין רוטנברג יש לנו ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחום הסכמי הממון , ונשמח לקבל את ההזדמנות לייצג אתכם בכל הקשור בכך.  החיים הם בלתי צפויים, אך ישנם צעדים שתוכלו לנקוט בכדי לשמור על מה שעבדתם קשה כל כך כדי להשיג. התקשרו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני ואפשרו לנו לעזור לכם בתהליך משפטי ארוך לפעמים זה.

דרג את הכתבהדירוג כתבה חשיבותם של הסכמי ממון במערכות יחסים: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד