מידע משפטי חינם גישור וגירושין
En

צור קשר

checked

מדריך גישור גירושין

גישור גירושין הנו הליך המאפשר לזוגות שהחליטו להתגרש להיפגש עם מגשר צד שלישי בעל הכשרה מיוחדת, ניטרלי, לדון ולפתור בסוגיות נפוצות הקשורות לגירושין. גישור בדרך כלל פחות מלחיץ ופחות יקר מניהול משפט גירושין, והוא בדרך כלל מסתיים הרבה יותר מהר.

 

גישור גירושין מהו?

גישור נחשב לאחת מהשיטות הנפוצות ביותר לניהול משא ומתן להסדר גירושין בהסכמת שני הצדדים, וחתימה על הסכם גירושין. בגישור גירושין, את/ה ובן / בת הזוג שלך שוכרים צד ג' ניטרלי, המכונה מגשר, כדי להיות שותפים הליך גישור גירושין הוגן ובכוונה לדון ולפתור את הסוגיות בגירושין שלכם. המגשר אינו מקבל החלטות עבורכם, אלא משמש כמנחה שיעזור לך ולבן / בת הזוג להבין מה הכי טוב.

לעיתים קרובות בני זוג מגיעים להחלטה להתגרש זה מזו באופן הוגן בדרכי שלום ונועם ללא בירוקרטיה מיותרת וללא הוצאות כספיות מיותרות. אך בשל פערים בציפיות ו/אן ההבנה בפרטים הקטנים שחלקם ייחודיים במציאות המשפטית המקומית, מוצאים עצמם מתבצרים בעמדות נגדיות והאשמות שמקורן באי הבנה.

כך יכולה להתפספס הזדמנות בעלת ערך רב לזוג המתגרש ולמשפחה כולה לסיים את הזוגיות בצורה בוגרת ויסודית עם ראייה לטווח רחוק כפי שניתן היה לבצע בלווי של מגשר שהינו עורך דין מוסמך כמגשר ובעל ניסיון בתחום דיני המשפחה בישראל המכיר ויודע את השיקולים לכאן ולכאן, בין השאר בהיבטים הבין אישיים והפיננסיים הכרוכים בתהליך.

היתרונות של גישור גירושין

כל מי שעובר גירושין צריך לשקול גישור, לא רק בגלל שזה כיום חובה מתוקף חוק יישוב סכסוכים, אלא בגלל שגישור יכול מתאים כמעט לכל הזוגות ויש לו רשימת יתרונות ארוכה. להליך הגישור בגירושין , יש יתרונות רבים ועל כן, יותר ויותר זוגות אשר מחליטים להתגרש, בוחרים בהליך זה, על פני ניהול הגירושים בין כותלי בית המשפט.

 

מחיר: גישור הרבה פחות יקר מהליך גירושין בבית משפט או בית הדין הרבני. מדובר בחיסכון כספי משמעותי – עלויות הגישור נמוכות משמעותית מן העלויות של דיונים משפטיים.

 

 
 

מיצוי הליכים: לרוב הגישור מסתיים בהסדר של כל הנושאים בגירושין שלך, בהסכמה ועם הבנה בין בני הזוג כך שיש מנגנון לגמישות בשינויי נסיבות.

 

חיסיון ההליכים: הגישור הוא חסוי, ללא תיעוד פומבי של הנעשה בפגישות שלך.

 

פתרון הוגן: גישור מאפשר לבני הזוג להגיע להחלטה המבוססת על מצבם ותפישת עולמם לגבי מה ההסדר ההוגן לסיום חיי הנישואין והכרוך בכך, במקום לקבל פיתרון שרירותי על ידי שופט שאינו מכיר אותך, בפסק דין המוטל עליך על בסיס עקרונות משפטיים נוקשים ובלתי אישיים.

 

אין מניעה מלקבל ייעוץ משפטי: כל אחד מבני הזוג עדיין יכול לשכור עורך דין לצורך ייעוץ משפטי אם ישנם סוגיות הדורשות מומחיות משפטית

התהליך בשליטתך: את/ה ובן / בת הזוג שלך - ולא בית המשפט - יכולים לשלוט בתהליך, יותר קל לחזור אחורה ולנסות לתקן את הזוגיות בלי מעורבות המערכת המשפטית או בית דין רבני, לא צריך טפסים בקשות או עורכי דין.

שיפור התקשורת ומניעת קונפליקטים עתידיים: תהליך הגישור יכול לשפר את התקשורת בינך לבין בן / בת הזוג שלך, ולעזור לך להימנע מקונפליקטים עתידיים.

טובת הילדים: זהו היתרון הכי משמעותי של גישור הגירושין. ניתנת לך ולבן/בת הזוג הזדמנות פז לשבת ולדבר על עתיד הילדים, בלי בקשות תצהירים או שופט עם אג'נדה משלו.

 

בנוסף גישור הגירושין שמוריד מעוצמת הקונפליקט שחווים בבתי המשפט יכול להפחית את הפגיעה הטראומטית שעלולים לחוות הילדים כאשר הוריהם נלחמים אחד בשני עם כל התופעות הנלוות כגון ניכור הורי אלימות במשפחה ו/או הסתה. מחקרים רבים מצביעים על השפעה פסיכולוגית שלילית של הגירושין על ילדים והגישור יכול להפחית את הפגיעה משמעותית.

 

בפנייה להליכים משפטיים בפני ערכאות השיפוט בני הזוג המתגרשים נאבקים זה בזו, תוך שטובתם וטובת ילדיהם לעיתים נפגעת, והתוצאה מביאה לשני הצדדים הפסדים רבים.


 

מרכיב מהותי להליך הגישור והצלחתו הינו העובדה כי ההליך מאופיין בסודיות ובחיסיון . הסודיות והחיסיון מעודדים את שמירת מעמדו של המגשר כדמות ניטראלית בהליכים שבין הצדדים.


 

הליך גישור גירושין
הגישור הוא אחד הכלים היעילים ביותר לפתרון סכסוכים. מטרתו היא לסייע לצדדים לסכסוך, להגיע לפתרון האידאלי של גירושין בהסכמה - פתרון הוגן ומוסכם וכך להימנע מניהול הסכסוך בערכאה משפטית – דבר הגוזל זמן רב וכרוך בעלויות יקרות. זוהי גם מטרתו של גישור גירושין – להביא את בני הזוג לכדי הסכמה בענייני הגירושין ולחתום על הסכם גירושין מאוזן.


המגשר מאפשר לצדדים מרחב בטוח ופתוח, בו הם יכולים לנהל דו שיח כנה על כל הנושאים העומדים על הפרק. המגשר שומר על אווירה נעימה וסובלנית ובד בבד, ממקד את הדיאלוג בין בני הזוג, על מנת לעמוד על נקודות המחלוקת ביניהם. לאחר שהבין המגשר היכן טמונה אי ההסכמה בין הצדדים, יציע לבני הזוג פתרונות לפשרה וכך אט אט, מגיעים הם להסכמות בכל ענייני הגירושין. הסכמות אלו יעוגנו במסגרת חוזה מסודר, הנקרא ← הסכם גירושין .

כיצד בוחרים מגשר גירושין?
על מנת להגשים את מטרתו של הליך הגישור, קרי, חתימה על הסכם גירושין, על בני הזוג לפנות למגשר מקצועי, עו"ד גישור גירושין מוסמך, בעל הניסיון, הידע והכישורים להביא את בני הזוג לידי פתרון המחלוקת. עתה נותרה השאלה, כיצד בוחרים מגשר גירושין? נוכל להצביע על ארבעה פרמטרים מרכזיים לבחירה נכונה של המגשר:

מומלץ מאוד כי המגשר אליו פונים יהיה גם עורך דין לענייני משפחה בעל ניסיון פרקטי לא מבוטל. כך בני הזוג יודעים כי מלבד ניסיונו במלאכת הגישור, המגשר בקיא בסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק ויכול להציע לבני הזוג פתרונות משפטיים מתאימים ולהביא להסכם גירושין שוויוני והוגן.

ניסיון עשיר בהליכי גישור גירושין: כדאי מאוד לפנות למגשר בעל ניסיון בניהול הליכי גישור גירושין ובעל אחוזי הצלחה גבוהים.

כימיה אישית עם המגשר: על מנת שהליך הגישור יישא פרי, בני הזוג צריכים להרגיש בנוח עם המגשר. רק כך יוכלו לתקשר ביניהם ועם המגשר באופן חופשי ופתוח ולהגיע להסכמות בנושאים השונים.

שכר טרחה הוגן: יש לשים לב לכך כי שכר הטרחה המבוקש הוא במסגרת הטווח המקובל בתחום ואינו גבוה או נמוך מדי. מגשר טוב מבקש שכר טרחה התואם מצד אחד את ניסיונו המקצועי ומצד שני, הוא הוגן וסביר.

גישור גירושין מתמקד בזוגות נשואים שהחליטו לפנות להליכי גירושין ובמקום להגיש תביעות ולשכור עורכי דין יושבים ומדברים על פתרון הכי טוב לשניהם והכי חשוב, לילדים.

בגישור את/ה ובן/בת הזוג נפגשים עם צד ג' ניטרלי, המגשר, ובעזרתו אתם דנים על הסוגיות שאתם צריך לפתור כדי ששניכם תוכלו לסיים את הנישואין שלכם בצורה ידידותית וחסכונית ככל האפשר. 

הנושאים לדיון בגישור גירושין כוללים בין היתר את הדברים הבאים:

1. חלוקת רכוש (נכסים / התחייבויות)

2. משמורת על ילדים וזמני שהות.

3. מזונות בן זוג / מזונות ילדים.
 

הגעה להסכמה: בגירושין תוך הליך של גישור בני הזוג, בעזרת המגשר מגיעים להסכמות בנושאים הנ"ל, בסופו של הליך בני הזוג יחתמו על הסכם גירושין. לפעמים הסכמים באים בקלות, לפעמים הם לוקחים זמן והרבה עבודה. כאשר קשה להגיע להסכמות, זו הנקודה בה המגשר מתערב. 


תפקידם של המגשרים לשמור על קווי תקשורת פתוחים, לעורר דיון על פתרונות ולהעלות רעיונות, לבחון את פני המציאות, להציב גבולות ברורים, ללמד אמפתיה ולסייע לבני הזוג בתהליך קבלת ההחלטות שלהם. 


להתמקד על פתרונות נכונים
מגשרי גירושין עוזרים לשמור על בני הזוג ממוקדים בנושאים העומדים לרשותם, ומשתדלים לא לאפשר להם לסטות מהדיון הפרקטי. כאשר זוגות מתגרשים יש נטיה לרדת לפסים אישיים ואז מתחילה ההתרחקות מדיון ממוקד על פתרונות נדרשים. מגשר מקצועי ימנע במהלך הגישור כניסה לויכוחים אישיים, קריאות גנאי והעלאת זיכרונות קודמים רעים.


הליך גישור גירושין נכון יוצר ערוץ תקשורת לעתיד
הליך גישור גירושין הוא גמיש, פתוח וכל מה שנאמר בו אינו יכול לשמש כנגד הצדדים בהליך משפטי. ביטחון זה נותן לך ולבן / בת הזוג שלך דרך ליישב את הקונפליקט ביניכם באופן שיעזור לכם לעבוד יחד כהורים. ערוץ התקשורת הזה חשוב ביותר אם יש לכם ילדים ועליכם לקיים אינטראקציה עם בן / בת הזוג לשעבר לאחר הגירושין. 

תקשורת בריאה
גישור גירושין מוצלח מביא לתקשורת בריאה בין בני הזוג, אשר לאחר מכן ניתן להשתמש בהם כאשר עליהם לדון בסוגיות הנוגעות לילדים. חוסר תקשורת יכול  להיות אחת הסיבות העיקריות לגירושין. לגישור מקצועי ונכון יש יכולת לעזור לבני הזוג ללמוד לתקשר שוב, ולו רק למען הילדים, ולהפוך את מערכת היחסים שלהם לאחר הגירושין טובה יותר מזו שהייתה בסיום חיי הנישואים.

מגשר גירושין הוא צד נייטרלי,  ואינו "עובד" עבור אחד מהצדדים לסכסוך. המשמעות היא שהמגשר לא יכול לתת ייעוץ לאחד מהצדדים באופן אישי. על מגשרי הגירושין להישאר ניטרליים, לא משנה מה דעתם האישית.

 
מהי התרומה של המגשר להליך?

מה שהמגשר יכול לעשות הוא לסייע לזוג המתגרש לגבש רעיונות שיכולים בסופו של דבר להוביל להסכמות שיעמדו במבחן הזמן. חילופי מידע גלויים וחופשיים משחררים את שני בני הזוג לנהל משא ומתן זה עם זה בביטחון. מכיוון ששני בני הזוג מכירים את המציאות ואת האפשרויות והמגבלות, בדרך כלל לוקח הרבה פחות זמן לנהל משא ומתן על החלטה הגיונית לשני בני הזוג.


לא חייבים להסכים
הגישור הוא וולונטרי ביסודו. ההליך ממשיך רק כל עוד שלושתכם - אתם, הצדדים לסכסוך והמגשר רוצים. ניתן לערוך גישור מדי שבוע, כל שבועיים, חודשי או באיזו תדירות שהזוג רוצה שיתקיים. הליך הגישור הוא של בני הזוג והם מחליטים הכל בתהליך.


כמה זמן לוקח גישור גירושין ומה העלויות?

משך הגישור תלוי באילו נושאים הגיעו בני הזוג להסכמה לפני הגישור ומהם הנושאים שצריך לטפל בהם במהלך הגישור. כמו כן, משך הזמן המושקע בגישור מותנה בנכונות בני הזוג להתפשר ולהגיע לעמק השווה ומידת הנכונות שלהם לוותר לצד השני.

ניתן להפחית את משך זמן הגישור הגירושין ולהגיע להסכם אם בני הזוג מסוגלים להגיע להסכמות לפני הגישור, או לכל הפחות, לצמצם את האפשרויות ליישוב הסכסוך לכמה אפשרויות מעשיות.

עם זאת, אם בני הזוג שלך לא מסוגלים לדון בגירושין שלהם מחוץ למסגרת הליך הגישור, מומלץ בחום להימנע ממו"מ עצמאי. כשזוגות שאינם מתקשרים בצורה מיטבית מנסים לדון סוגיות בכוחות עצמם וזה מוביל לוויכוחים, נוצרים חסמים להתדיינות עתידי.

כמה מפגשים?
בממוצע ניתן להשלים הליך גישור גירושין שמתבצע על פי התוכנית ב 4-10 מפגשים. שוב, כמה זמן לוקח באמת תלוי ברמת התקשורת בין הזוגות המתגרשים ורמת חוסר ההסכמה ההדדית. אם אחד מבני הזוג אינו מוכן לזוז מעמדתו בנושאים מסויימים של סוגיות הגירושין, יתכן כי גישור אינו כלי אפקטיבי עבורם והם עשויים להידרש להתדיין בבית משפט. ברגע שזה קורה, התקשורת מושבתת והמאבק מתחיל.

כמה עולה גישור גירושין?

קחו בחשבון, רוב המקרים של גירושין בבתי המשפט ובתי הדין הרבניים הובילו לעוד יותר תסכול בין הזוגות המתגרשים, מה שהוביל לרוב הפסד כפול - תסכול של שני הצדדים, וזה משליך גם על המשפחה הקרובה והילדים לאורך שנים. 


לא הרבה אנשים מסיימים גירושין עם תחושת סיפוק. מצד שני, זוגות שעברו גישור פעמים רבות הרגישו מרוצים מההסכמים אליהם הגיעו ושניהם, גם לאחר שנים רבות הרגישו שהם קיבלו את מבוקשם - כי הייתה להם היכולת לדבר ישירות זה לזה ולא דרך עורכי דין, מסמכים, פקידים ושופטים. 


למי מי הייתם מעדיפים לאפשר להחליט מה קורה עם ילדיכם ונכסיכם לאחר גירושין, אתם במהלך גישור? או עורכי דין ושופטים בזמן גירושין בבתי המשפט? מי יודע יותר עליך, עורכי דין, שופטים או אתה? מדוע אנשים שאינם יודעים דבר עלייך יגידו לך כיצד אתה עומד לחיות את שארית חייך.


אז מה היתרונות של גישור גירושין על פני הליך גירושין בבית משפט?
מה עדיף לעשות עם הכסף שלך במהלך גירושין, לשלם אותו לייצוג עורך דין או להשקיע אותו בחינוך של ילדך? 


הליכי הגירושין במערכת בתי המשפט או בתי הדין הרבניים הם יקרים, מתישים, בלתי צפויים ומסלולם תלוי בגורמים רבים: במערכת, בשופט / דיין (לשופטים גישה שונה בפסיקה), עורכי הדין. 

אמנם הליכי גירושין מתקיימים בדלתיים סגורות, אך עדיין, מעורבות  אנשים זרים, עורכי דין ושופטים בפרטי תיק הגירושין אינה נעימה. מצד שני, הגישור הוא סודי, פרטי ומתנהל מאחורי דלתות סגורות.


גישור גירושין נעשה תוך עבודה משותפת, הזדמנות לתכנן קדימה למען טובת הילדים, העסקים המשותפים, ולהתמקד באחריות בטיפול באינטרסים המשותפים באופן רציונלי ומוסכם במשך שנים רבות.

הליכי גירושין במערכת בתי המשפט מקימים חומה בין הצדדים לסכסוך ומגבילים את התקשורת, מה שמוביל בהכרח לבעיות רבות בקשר העתידי ובזבוז זמן וכסף על דיונים בבית המשפט.

ביוגרפיה
עו"ד מאיה רוטנברג היא מגשרת גירושין מוסמכת בעלת נסיון בתחום הגירושין של  עם 20 שנים, היא  המנהלת והבעלים של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בתל אביב.

עורכת דין מאיה רוטנברג משתפת פעולה עם מגשרים נוספים בתחום בעלי גישות שונות לפי צרכי הלקוח - גירושין (גישור) בשיתוף פעולה collaborative וכן "גישור בשניים". 

מטרתה כמגשרת לסייע ללקוחותיה בזמן הצורך שלהם בצליחת הגשר של הליכי הגירושין ולעזור להם לבצע הסכמים המתאימים להם ביותר ולילדיהם. במקביל עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג מאמינה (במיוחד כיום בשנת 2020, בתקופה הלא קלה של משבר הקורונה covid-19) בלחסוך לזוגות המתגרשים זמן וכסף שיתבזבז אחרת במערכת בתי המשפט.

 

הליך גישור גירושין 2023

גירושין: רשימת מגשרים מומלצים מטעם המדינה משרד המשפטים

 

שאלות ותשובות בנושא גישור גירושין

 

איך מקבלים גישור גירושין במימון המדינה?

זוגות בהליכי גירושין זכאים לגישור גירושין בתשלום המדינה, למה הכוונה? לפי החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה  ובהתאם לתקנות החדשות לניהול ויישוב סכסוכים במשפחה,  לפני שבני הזוג  מתחילים הליכי גירושין, עליהם להשלים ארבעה מפגשי מהו"ת. המפגשים מתקיימים ביחידות הסיוע הסמוכות לבתי הדין הרבניים ובתי המשפט לענייני משפחה. למעשה מדובר בארבעה פגישות גישור מטעם המדינה ובמימונה, כאשר לפגישה הראשונה מגיעים בני הזוג לגישור ללא עורכי דין.


מהו הליך הגישור?

גישור הוא כלי משפטי ליישוב סכסוכים, במסגרתו מסייע המגשר לצדדים להגיע לעמק השווה. כך ניתן להגיע לפתרון מסוכם תוך זמן קצר ולהימנע מהתדיינות בערכאות. בהליכי גירושין, מהווה הגישור אמצעי לגבש הסכמות בענייני הגירושין ולחתום על הסכם גירושין.

 

האם הליך הגישור מחייב?

אחד היתרונות בהליך של גישור הוא כי מדובר בהליך וולונטרי. פירוש הדבר הוא כי עד אשר נחתם הסכם בין הצדדים, יכול כל אחד מבני הזוג להפסיק את ההליך.


תהליך גישור גירושין


איך מתנהל גישור גירושין?

בני הזוג מגיעים אל המגשר ומנהלים בעזרתו שיחה פתוחה וכנה אודות רצונותיהם באשר לענייני הגירושין. תפקידו של המגשר הוא לאתר את נקודות המחלוקת ולהציע פתרונות מתאימים. משהושגו הסכמות בין הצדדים, אלו יעוגנו במסגרת הסכם גירושין.

מהו גישור משפחתי?
הליך זה מטרתו היא ליישב סכסוכי משפחה במגוון של נושאים: סכסוכי ירושה ותביעות כספיות שונות בין בני משפחה, תביעות אבהות וכמובן הליך גירושין וכיו"ב. עורכת דין ומגשרת משפחה מאיה רוטנברג בעלת ניסיון של 15 שנה בתחום דיני המשפחה מגשרת מוסמכת למאמר בנושא לחץ כאן ⇐ גישור משפחתי .


למי מתאים הליך של גישור?
הליך הגישור מתאים בכל מקרה של סכסוך בו הצדדים נכונים להידברות ופשרה. זוהי ללא ספק הדרך היעילה ביותר לפתרון מחלוקות, בוודאי כאשר מדובר על סכסוכים משפחתיים ועל הליכי גירושין.

עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג העומדת בראש מחלקת דיני משפחה ברוטנברג, משרד עורכי דין, הינה בעלת ניסיון של מעל 15 שנים ב תחום דיני המשפחה, מאחוריה עשרות מקרים מוצלחים של גישור גירושין וצוות עורכי דין בעלי מומחיות בדיני המשפחה ותחומים נלווים בישראל ובעולם.

מעוניינים להתייעץ? אנחנו כאן בשבילכם. ליצירת קשר, פנו אלינו

*
*


מדוע מומלץ שעו"ד משפחה יהיה מגשר גירושין ?

הליך גישור הגירושין הינו הליך שמסתיים במתן תוקף משפטי להסכמות בין הצדדים. מגשר שאינו בעל השכלה משפטית עלול להציע פתרונות לא פרקטיים שיידחו ע"י בית משפט ואף גרוע מכך יאושרו ויתגלו כבעייתיים כאשר הגרושים ימשיכו בחייהם ויפנו לדרך חדשה עם בן/בת זוג אחרויתווספו ילדים נוספים ומחויבויות נוספות לחייהם.

 

כמה זמן לוקח גישור גירושין?

כל מקרה שונה, אך ההליך הממוצע של גישור גירושין נמשך בדרך כלל לפחות שלוש עד ארבע פגישות גישור של שעתיים, הפרוסות על פני חודש או חודשיים לפחות. מקרים מורכבים יותר עשויים לארוך ארבעה עד שישה חודשים.

הליך גישור גירושין הוא הליך שדורש זמן, לא מדובר במפגש אחד שבו מגיעים להסכמה על כל נושאי הגירושין. כמה זמן לוקח גישור גירושין? זו שאלה מאוד נפוצה, התשובה היא שהאלטרנטיבה בבתי משפט לבטח תארך יותר זמן.

 

בהליך גישור הגירושין כמות השעות שבדרך כלל נדרשת לבני זוג המתחילים להליך גישור גירושין, (בהנחה שעו"ד גירושין מגשר - כך נחסכות שעות של ייעוץ חיצוני) לניסוח הסכם גירושין סופי,הממוצע הוא של 10 עד 15 שעות גישור גירושין נטו. על כך יש להוסיף זמן הנדרש להכין את ההסכם על ידי עו"ד מגשר.

על פני כמה זמן מתפרס הליך גישור הגירושין ? התשובה לכך משתנה בהתאם למורכבות המקרה ואופי בני הזוג. לכל זוג נדרש פרק זמן אחר להגעה להסכם הגירושין בהליך הגישור. משרדנו דוגל בקיצור זמני הליך גישור הגירושין, עו"ד מגשרת גירושין מאיה רוטנברג, הינה בעלת נסיון רב בניסוח הסכמי גירושין, כך שברגע שמגיעים להסכמה ההליך מיד מתקדם להסכם שהוא תקף משפטית, אין צורך לפנות לייעוץ חיצוני או להסתכן באי אישור בית המשפט את ההסכם.

האם גישור גירושין זו דרך נכונה להתגרש?
גישור בדרך כלל פחות מלחיץ ופחות יקר מניהול משפט גירושין, ולרוב הוא מתקדם הרבה יותר מהר. מכיוון שלבן / בת הזוג שלך יש את האמירה הסופית על ענייני הגירושין שלך, הגישור מאפשר גם לזוגות לשמור על הכוח והשליטה בקביעת הגירושין שלהם, בניגודלהחלטה שרירותית של שופט המכריע בדין.

האם גישור זול יותר מגירושין?
מיתוס: גישור הוא יותר טרחה מאשר לשכור עורך דין שיטפל בגירושין. עובדה: גירושין הם תהליך ארוך ויקר, גם ללא עורכי דין. לאחר שתתחיל לשלם שכר טרחת עורך דין, אתה תגלה שעלויות הגירושין שלך יעלו משמעותית.


מדוע עדיף גישור גירושין על פני גירושין בבית משפט?

את/ה רוצה מה שהכי נכון לטובת לילדים שלך.

גישור גירושין טוב יותר לילדים. זהו אחד היתרונות המשמעותיים מבין היתרונות הרבים של גישור גירושין. כהורה, אתה כבר יודע שגירושים יהיו קשים לך אבל זה אפילו קשה יותר לילדים שלך.

על ידי דיון בסוגיות כהורים,במקום להתקוטט בבית משפט, בני הזוג יכולים לעצב את החיים אחרי הגירושין שלכם.


האם עלי לפנות לעורך דין במהלך הגישור?
גישור אינו מהווה תחליף לשירותיו של עורך דין מוסמך. שני הצדדים מעודדים לקבל ייעוץ משפטי עצמאי במהלך הליך הגישור, ולבקש מעורך דינם לבחון את ההסכם לפני חתימתו.אם המגשרהוא עורך דין, הוא יכול לפתור סוגיות משפטיות כחלק מן ההליך.


מה אם המקרה שלי מורכב מדי לגישור גירושין?
אף מקרה אינו מסובך מכדי להסדיר אותו באמצעות גישור. לעתים קרובות הצדדים בגישור גירושיןמתייעצים עם מומחים חיצוניים כגון רואי חשבון, שמאים,יועצים פיננסיים ועורכי דין במהלך התהליך.


האם הסכם הגירושין שנקבע בגישור הוא בר אכיפה?
לאחר שנחתם הסכם, ההסכם ניתן לאכיפה, הסכם הגירושין שמנוסח במהלך גישור הגירושין מוגש לבית המשפט לאישורו מקבל תוקף שלפסק דין המבוסס על ההסכם.ההסכם ניתן לאכיפה באותה מידה כמו כל פסק דין לגירושין אחר.


אם צד אחד הוא כוחני ודומיננטי, האם זה יאפשר להצליח בגישור?
המגשר לא יאפשר לצד אחד להכביד או להלך אימיםעל הצד השני בגישור. אם אחד הצדדים אינו מסוגל להיות אפקטיבי במהלך תהליך זה, המגשר יפסיק את הגישור. עם זאת, בפועל, אנשים רבים אשר ראו עצמם "החלשים"מבין בני הזוג היו יעילים למדי בגישור.

 

גישור עם מגשרת גירושין - עו"ד מאיה רוטנברג

הליך הגישור באמצעות עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג יביא את הצדדים לתקשורת וניהול דו שיח הדדי תוך הבנה וקבלה של כל אחד מהצדדים, מתוך ראייה לעתיד של טובת הצדדים וטובת ילדיהם.


במשרד עורכי דין רוטנברג אנו מעמידים לרשותך את מחלקת דיני משפחה וירושה המורכבת מצוות של עורכי דין וותיקים ומנוסים, את המחלקה מנהלת עו"ד מאיה רוטנברג שהינה מגשרת מוסמכת ובעלת ניסיון של למעלה מ 15 שנה בתחום גישור הגירושין, כאשר הייחודיות של המחלקה מתבטאת בשירות אישיבכל תיק מטפלים ראשי המחלקה המנהלים את התיק ב"תפירה אישית", תוך התאמה מוחלטת של אסטרטגיית ניהול התיק למצבך ולצרכים שלך בהווה ובעתיד.

 

גישור גירושים

 

איך להצליח בגישור גירושין

הכנה לפגישת מהו"ת

הסכם כניסה להליך גישור


מגשר גירושין מומלץ 2023איך לבחור מגשר גירושין (המלצות וטיפים לגישור מוצלח בגירושין).


גישור מהיר: תהליך גישור גירושין מזורז עלות נמוכה.

גירושים מהירים: הליך גירושין מהיר גישור


יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד