En

צור קשר

checked

האם אני צריך עורך דין למזונות ילדים? טיפים כיצד למצא עורך דין למזונות

אין חוק המחייב לשכור עורך דין שיטפל בנושא מזונות הילדים, כעיקרון הורים מתגרשים יכולים להסכים על כך בהסכם הגירושין בהסכמה. עם זאת, כדאי יהיה לעשות זאת במצבים מסוימים, הודבר נכון במיוחד אם ההורים בעיצומו של סכסוך גירושין או משמורת ילדים ואינם מסכימים על תנאי המשמורת או או המזונות.

במצבים בהם ישנם חילוקי דעות בין הורים בהליכי גירושים, שופט יצטרך לעתים קרובות להתערב ולפסוק בנושאים אלו. עזרה של עורך דין או בחירה מוסכמת בהליך גישור גירושין, עשויה להיות אופציה טובה להבטיח שתתקבל התוצאה הטובה ביותר.

מה עושה עורך דין מזונות ילדים?
עורך דין לענייני משפחה וגירושין יכול לעזור על ידי סיוע בנושאים שונים כגון:

הסברת הנושאים המשפטיים ולמה צריך לצפות בכל שלב.

 

הערכת תיק הגירושין וייעוץ משפטי כיצד להמשיך.


חישוב תשלומי המזונות הצפויים.


עו"ד מייצג בדיון בבית המשפט להגנה על זכויותיך.


ניהול משא ומתן בשמך.


מדוע צריך עו"ד מזונות ילדים?
העסקת עורך דין גירושין עשויה להיראות כהוצאה מיותרת. אבל העלות בדרך כלל שווה את זה כשמדובר בתיקי מזונות ילדים בהתחשב בכמות הזמן והמאמץ שזה חוסך, במיוחד אם התיק כבר מתנהל בבית משפט.

להלן מספר תרחישים בהם מומלץ לשכור עו"ד מזונות ילדים:

בתיק גירושין מסובך, ייתכן שיהיה צורך בעורך דין:  אם ההורה השני, למשל, אינו מסכים עם גובה מזונות הילדים, הסדר המשמורת או תנאי הגירושין, עורך הדין מכיר את ההלכות ופסקי הדין האחרונים שישכנעו את השופט לפסוק על פי חישוב המזונות לטובתך.


להורה השני יש עורך דין:  אם  לצד השני יש עורך דין, יש לו מישהו שעובד איתו ומבין את בתי המשפט, את החוקים, ההלכות החדשות במזונות, מכיר את התהליך ואולי אפילו מכיר את השופטים ואת העדפותיהם האישיות. לא מומלץ להורה מתגרש להיות במצב בו הוא מתקשה ללמוד את התהליך בעוד עורך דינו של ההורה השני מספק את כל המידע הנכון  והראיות לבית משפט או בית הדין הרבני כדי לתמוך בצד שלו בתיק.

 
עורך דין יעזור בחישוב גובה מזונות הילדים:  עורך דין יודע בדיוק באיזו נוסחא משתמש השופט לחישוב מזונות ילדים. ייצוג עורך דין יסייע  לספק מידע מדויק ובזמן לבית המשפט, ובכך יבטיח שפסיקת מזונות הילדים תהיה בסכום הנדרש לטובת הילדים ומצבך הכלכלי.


עורך דין עשוי לסייע גם בתיק משמורת הילדים שלך:  סוגיות של משמורת ילדים, במקרים רבים, נידונה ביחד עם תיקי תביעת מזונות ילדים. מכיוון שהסדרי המשמורת בין ההורים ישפיעו ישירות על מערכת היחסים עם הילדים וגובה המזונות (מזונות מופחתים במשמורת משותפת), תהיה זו החלטה הטובה ביותר לשכור עורך דין.


שינוי מזונות ילדים (הפחתה או הגדלה) דורש מומחיות עורך דין:  אם הורה מבקש לשנות צו מזונות קיים, יהיה עליך להוכיח  שינוי מהותי בנסיבות. עורך דין יכול להסביר מה מהווה "שינוי מהותי", לא כל שינוי בנסיבות מצדיק שינוי במזונות.עורך הדין יכול לעזור לספק את התיעוד הנכון שיעזור לשופט לקבל את בקשת השינוי.

 

 


נושאים שיש לקחת בחשבון בתביעות של מזונות ילדים


הורה מתגרש צריך לשקול את הדברים הבאים לפני שהוא מחליט לשכור עורך דין:

 

האם  הוכחה אבהותו של האב?


האם קיים תיק משמורת העומד בפני בית המשפט או בית דין רבני?


האם ההורים יכולים להסכים על תנאי מזונות הילדים?


האם לאחר קבלת צו בית המשפט, האם יש דרך ממשית לאכוף תשלומי מזונות ילדים?


האם חבות מזונות הילדים מסתיימת בקרוב?


האם מזונות הילדים ישפיעו על ההכנסות? החזרי המס?


מהו סכום מזונות הילדים שהוא מצפה לקבל?


כמה עולה עו"ד מזונות ילדים?


עו"ד מזונות ילדים עשוי לגבות תשלום אחד על התיק, או לחייב על בסיס שעתי. עורכי דין מסוימים עשויים לדרוש שכר טרחה נוסף על דיונים ומו"מ עבור שירותיהם.

 

כיצד למצוא עו"ד טוב למזונות ילדים


בחירת עו"ד טוב למזונות ילדים יכולה לדרוש משאבים נפשיים, במיוחד בגלל הבעיות הרגשיות הרבות העולות במהלך הליכי מזונות ילדים . הורים המעוניינים לשכור עורך דין למזונות ילדים צריכים להשתמש במבחנים הבאים כדי לבחור מועמדים מנוסים ומוסמכים.


הפניות מפה לאוזן
המקור הטוב ביותר להורים המחפשים מידע על עורך דין טוב למזונות ילדים הוא לחפש המלצות מאנשים אחרים. הפניות אמינות לעורכי דין למזונות ילדים כוללות:

לשאול חברים ובני משפחה.


לבקש ייעוץ מפקידי בית המשפט או בתי דין רבניים.


פנייה להורים אחרים, שיש להם כרגע תיקים מתנהלים בסוגיית מזונות לילדים.


לשכת עורכי הדין - ספר עורכי הדין.

 

מדרכי דירוג כגון דאנס אנד ברדסטריט, BDI, LEGAL 500.

 

ראיון
חשוב להורים מתגרשים לראיין עו"ד פוטנציאלי לתביעת מזונות ילדים לפני ששוכרים. כמה שאלות שיש לשאול:


אישיות וסגנון - הורה רוצה להבטיח כי אישיותו וסגנונו של עו"ד תואמים את שלו. זה לא חייב להיות בדיוק אותו דבר, אבל הורה בהליכי הגירושין רוצה למצוא את עורך הדין כנגיש, כיוון שיהיו הרבה שאלות בדרך.


ניסיון עם סוג התיק - הורה מתגרש צריך לבחור עורך דין בעל ניסיון בניהול והישגים בסוג התיק שלו. הורה צריך גם להבין כמה זמן ייקח עד להכרעה בעניינו.


מבנה שכר טרחה - הורה  צריך לברר האם עורך הדין מחייב על בסיס תשלום קבוע או לפי שעה.


ייעוץ ראשוני - ההורה צריך לברר האם עורך דין למזונות ילדים מוכן לתת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות. ייעוץ ראשוני ייתן להורה מושג אם הוא רוצה לעבוד עם עורך הדין.

פרו בונו
אם הורה אינו יכול להרשות לעצמו עו"ד בתשלום, הוא עשוי להיות זכאי לעו"ד שמונה על ידי בית המשפט או הסיוע המשפטי. עו"ד שמונה על ידי יחידת הסיוע יכול לייצג את ההורה אם הוא זכאי לכך, בדומה לעו"ד בתשלום. בית המשפט לענייני משפחה יכול להמליץ על עורכי דין פרו -בונו שיסייעו בתיקי מזונות ילדים.

מקורות לחקירת מוניטין עו"ד
ישנם מספר כלים שהורה יכול להשתמש בהם כדי לבדוק את המוניטין של עורך דין, כולל:


בדיקת מדריך לשכת עו"ד:  מדריך או ספר עורכי דין מומלצים יגלה להורה אם עו"ד אם רישיון עורך דינו הושעה ואם כן, הסיבות לההשעיה.  עורכי דין נדרשים לחשוף את המידע הזה בפני לקוח פוטנציאלי. בנוסף, עורך דין אינו יכול לעסוק בעריכת דין  בזמן שרשיונו הושעה.


שואלים מקומיים. אם ההורה גר בשכונה קטנה יותר, יש סיכוי טוב שמוניטין של עורך הדין יהיה מוכר היטב בקהילה הספציפית הזו. לדוגמא, לשאול על עורך דין טוב למזונות ילדים בתל אביב.

 

 

 

 

עורך דין למזונות
דרג את הכתבהדירוג כתבה האם אני צריך עורך דין למזונות ילדים? טיפים כיצד למצא עורך דין למזונות: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד