En

צור קשר

checked

פסיקת מזונות אב שמתעלם מהזמנה לדין | פס"ד בעניין קשר עם קטינות (תלה"מ 65174-07-23, 65238-07-23)

11/12/2023

פסק דין

 

הנתבע הוזמן כדין פעם אחר פעם ומטעמיו שלו בחר שלא להגיש כתב הגנה ובחר שלא לבוא לבית המשפט פעמיים.

 

בנסיבות כאמור, מצאתי לקבל בקשתו של ב"כ התובעת וליתן פסק דין, באולם, בשתי התביעות שבפניי.

 

בתביעה שעניינה הקשר בין הנתבע לבין הקטינות, לצערי הרב ובהעדרו של הנתבע, לא ניתן לסייע אף שאין ספק כי טובתן של הקטינות נפגעת.

 

לא זו אף זו, אלא שבנסיבות כפי המקרה הנוכחי, בהן בוחר הנתבע להתעלם משלושת בנותיו הקטינות,  ילדות בנות 8, 5 ו-3 שנים, הרי שברור שכל הנטל הכלכלי והאישי מוטל על כתפיה של התובעת.

 

פעם אחר פעם כתבתי והתייחסתי למשמעות בה בוחר הורה להתעלם לחלוטין מקיומם של ילדיו הקטינים, ומשמעותה של התנהגות זו על חייהם של הקטינים, על הקשיים אותם חווים ועל כך שהטיפול בכל הקשיים האלה רובץ בסופו של דבר, לפתחו של  ההורה האחר ובנוסף לכל המטלות האחרות המוטלות עליו.

 

לא פעם גם אמרתי כי מטוטלת ההוצאות נעה בין השתתפות אפסית או מינימלית בהורות משותפת לבין הרחבת ההשתתפות הכלכלית בנסיבות בהן הורה בוחר להתעלם מהחיובים כלפי ילדיו.

 

מצאתי להאמין באופן מוחלט לדבריה של התובעת, דברים הנתמכים בבחירתו של הנתבע להתעלם מההליך השיפוטי, לא לבוא לבית המשפט,  לא ליטול אחריות כלפי בנותיו  ולא להשתתף בניסיון למצוא דרך לפתרון ראוי והוגן של הקשיים ולטובת בנותיו הקטינות.

 

משום כך הרי שבמסגרת תביעת המזונות מצאתי לקבוע כדלקמן:

 

מצאתי לחייב את האב בתשלום מזונותיהן של כל אחת  מבנותיו בסך של 3,000 ₪ לחודש, היינו  9,000 ₪ לחודש ואסביר קביעה זו.

הנתבע מתעלם והתעלם מניסיונותיו של ב"כ התובעת להזמינו לדין.

הנתבע לא הגיב לפניות בית המשפט, לא בא ולא התייצב בבית המשפט למרות שיחת טלפון שקיבל מהעו"סית בישוב סכסוך במסגרתה התחייב לבוא ולהתייצב בבית המשפט ולשתף פעולה.

 

מכאן, שיכול אני להסיק כי הנתבע יעשה הכל על מנת להתחמק מתשלום המזונות וההוצאות אשר יפסקו נגדו. משום כך ובהתחשב בכך שעסקינן ב-3 בנות קטינות בחלקן מקטני קטינים, סברתי כי לא נכון לקבוע סכומי מזונות מפוצלים אשר יורכבו מסכום בסיס, השתתפות בהוצאות ודמי מדור.

 

סברתי כי בנסיבות הנוכחיות סך של 3,000 ₪ לחודש בעבור כל אחת מן הקטינות יש בו כדי לאזן, ולו במעט, את צרכיהן של הקטינות אל מול יכולותיו הכלכליות של האב אשר נטענו בכתב התביעה כי עומדות הן על הסך של 15,000 ₪ לחודש. בעיקר אל מול התעלמותו המוחלטת מקיומן של בנותיו, מחובותיו כלפיהן ומכך שככל שהוא עושה פחות, הרי שהתובעת, אמן של הקטינות צריכה לעשות יותר ולשלם יותר.

 

כל האמור הביא אותי לקביעה כי האיזון הנכון במקרה זה הוא פסיקת סכום מזונות כולל של          3,000 ₪ לחודש בעבור כל אחת מן הקטינות.

 

לפיכך, הרי שהחל מיום הגשת התביעה ובכל 10 לחודש שלאחר מכן, ישלם האב לידי האם סך של 9,000 ₪ לחודש בעבור מזונותיהן של שלושת הקטינות.

 

סכום המזונות ישולם לידי האם עד הגיעה של כל אחת מן הקטינות לגיל 18 שנים או עד סיום לימודיה התיכוניים, על פי המאוחר מבין השניים.

 

מאותו מועד וככל שתשרת הבת שירות חובה בצה"ל או שירות לאומי, ישלם האב לידי האם 1/3 מסכום המזונות אותו שילם עד לאותו מועד.

 

סכום המזונות יהיה צמוד למדד המחרים לצרכן והוא יתעדכן מידי 3 חודשים ללא תשלום הפרשים למפרע כשמדד הבסיס הינו המדד אשר פורסם ביום 15/7/23.

 

 

 

קצבת הילדים וכל זכות אחרת אשר משולמת בעבור הקטינות, תשולם לידי האם בתוספת לסכום המזונות.

 

יואיל ב"כ התובעת להעביר פסק דין זה לידיעתו של הנתבע כאשר לדידי צילום פסק הדין ושליחתו באמצעות תכנת הווטסאפ, יספיקו.

 

משניתן פסק דין זה, תואיל המזכירות לסגור תלה"מ 65174-07-23 ותלה"מ 65238-07-23.

 

לבקשתו של ב"כ התובעת אשר נטענה בעל פה פסק הדין מותר לפרסום ללא כל פרט מזהה.

<#4#>

 

ניתנה והודעה היום כ"ח כסלו תשפ"ד, 11/12/2023 במעמד הנוכחים.

Menora

בית משפט לענייני משפחה בראשון לציון

תלה"מ65174-07-23אלמונית נ' פלוני

תלה"מ65238-07-23אלמונית נ' פלוני

 

 

11 דצמבר 2023

דרג את הכתבהדירוג כתבה פסיקת מזונות אב שמתעלם מהזמנה לדין | פס"ד בעניין קשר עם קטינות (תלה"מ 65174-07-23, 65238-07-23): 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד