חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
מזונותדלג על מזונות
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הוצאה לפועל מזונות ילדים

פיגור בתשלום מזונות הילדים הוא תרחיש נפוץ מאוד. לעיתים הוא נובע מרגשות כעס ונקם של האב כלפי האם, אך במקרים רבים מתוך מצוקה כלכלית אמיתית של אב שאינו עומד בנטל התשלום. ככל והצדדים אינם מצליחים לפתור את הבעיה מתוך הבנה והסכמה, תוכל האם לפנות להוצאה לפועל לצורך גביית המזונות מן האב.

שני מסלולים בהוצאה לפועל
חוב מזונות אינו כמו כל חוב רגיל המתנהל בהוצאה לפועל, משום שהכספים אינם של אדם בגיר, אלא נועדו לספק את צרכיהם של קטינים, שאינם יכולים לדאוג לעצמם. על כן, הוצאה לפועל מאפשרת לאם אשר בידה חוב מזונות, לבחור האם לנהל את התיק במסלול הרגיל או במסלול ייעודי למזונות. ההבדל המרכזי בין השניים הוא כדלקמן: במסלול הרגיל, האם או עורך דין מטעמה, הם אלו שמנהלים את תיק ההוצאה לפועל. כלומר, עליהם להגיש בקשות לרשם ההוצאה לפועל, לביצוע הליכים נגד האב ואם לא תוגש בקשה, לא יינקטו פעולות גבייה. לעומת זאת, במסגרת מסלול מזונות, רשם ההוצאה לפועל הוא זה המנהל את התיק והוא נוקט מיוזמתו בהליכי עיקול נגד האב, ללא כל צורך בהגשת בקשה מצד האם.

פתיחת התיק
תיק הוצאה לפועל לצורך גביית חוב מזונות ילדים, יכול להיפתח על ידי האם או על ידי עורך דין המייצג אותה. יש למלא את הטופס המיועד ולצרף לו את המסמכים הדרושים, בהתאם לסוג המסלול שנבחר. בין היתר יש לצרף: צילום תעודת זהות של האם, כולל ספח מעודכן של פרטי הילדים, פסק דין המקורי או צילום נאמן למקור, אישור ניהול חשבון אשר אליו יועברו הכספים שנגבו במסגרת התיק וכיו"ב. עוד נציין, כי ככל והאם פנתה בעבר למוסד ביטוח לאומי לצורך גביית המזונות, עליה לצרף אישור על הפסקת תשלום המזונות או  אישור זכאות מקורי לגביית הפרשים. כמו כן, אם הנה מיוצגת על ידי  עורך דין, יש לצרף ייפוי כח.

אלו מבין המסלולים הוא טוב יותר?
לכל אחת מן האפשרויות היתרונות והחסרונות שלה. במסגרת המסלול הרגיל, השליטה בניהול התיק היא בידי האם או עורך דינה ומצב זה יכול להביא לעיתים לגבייה מהירה ואפקטיבית יותר של החוב. אולם, הדבר דורש פעילות אקטיבית, היות שאם לא תוגשנה בקשות מתאימות לא יינקטו הליכי גבייה נגד האב. מנגד, בחירה במסלול המזונות פוטרת את האם מהצורך לטפל בהליכי הגבייה אך לוקחת ממנה את השליטה בקצב התקדמות התיק. אם כן, אלו מבין המסלולים הוא טוב יותר? לשאלה זו אין תשובה חד משמעית והדבר תלוי בנסיבות המקרה: גובה חוב המזונות, נכונותה ורצונה של האם להיות מעורבת בתיק, סיכויי הגבייה מן האב וכדומה. כיצד מקבלים אפוא החלטה? על ידי פנייה לייעוץ משפטי מקצועי.

פנייה לעורך דין
ניהול תיק בהוצאה לפועל יכול להתבצע באופן עצמאי, אולם הניסיון מלמד כי סיוע של עורך דין מניב תוצאות טובות ומהירות יותר. זאת בשל כך כי הליכי ההוצאה לפועל הם בעלי אופי משפטי ובירוקרטי ונדרש ידע וניסיון רב כדי שהבקשות המוגשות תתקבלנה על ידי הרשם. במקרה של חוב מזונות ילדים, יש חשיבות רבה עוד יותר לגבייה מהירה של החוב כדי להקל על המשבר הכלכלי של האם ולדאוג לצרכי הילדים. לכן, כדאי ראשית כל, להיוועץ עם עורך דין לשם קבלת החלטה בדבר המסלול הטוב ביותר לגביית המזונות בהוצאה לפועל. לאחר מכן תוכל האם להחליט האם ברצונה כי עורך הדין יטפל בהליך הגבייה עבורה או אם ברצונה לעשות זאת באופן עצמאי. כמו כן, לקבלת ייעוץ משפטי חשיבות נוספת, היות שלעיתים, לאחר בחינת הנסיבות, המלצתו של עורך הדין תהיה דווקא לפנות למוסד לביטוח לאומי לשם גביית המזונות ולא להוצאה לפועל. כאשר בידה כל המידע, תוכל האם לקבל החלטה מושכלת אשר תקדם את סילוק החוב בהקדם האפשרי.

דרג את הכתבהדירוג כתבה הוצאה לפועל מזונות ילדים: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד