חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תביעה של אב לביטול מזונות ילדים | תלה''מ 8671-10-17

 תביעת אב לביטול מזונות

 

 

תביעה לביטול מזונות לאור ההלכה החדשה בעליון
טענת האב בכתב התביעה: יש לבטל המזונות שהוסכמו בהסכם גירושין לאור הלכת 919/15 (בע"מ 919/15 פלוני נ' פלונית – הישג משרדנו בבית המשפט העליון) אשר פורסמה ימים בודדים לאחר אישור ההסכם. לטענת האב אין זה הגיוני כי בתקופה קצרה  בין המועד בו נחתם הסכם הגירושין לבין פרסום הלכת המזונות החדשה בעליון – הלכת 919 , הוא ישלם מזונות של מאות  אלפי שקלים בעוד על פי ההלכה החדשה זכאי הוא לביטול המזונות ועל פי החשוב עליו לשלם סכומים של מאות בודדים בלבד לחודש, לאור ההלכה  החדשה.

 

האב עותר לביטול המזונות, בקשתו כי הבית המשפט יקבע כי כל הורה יישא במחציות הוצאות החינוך והרפואה, וכן בהוצאות הקטינים עת הם שוהים עימם.
 

האב לא טען בכתב התביעה לשינוי נסיבות, למעט טענה כי עקב העברת המזונות לאם,  הכנסת האם עולה על שלו.

בית המשפט הפנה את תשומת לב האב לפסיקה להפחתת מזונות, לצורך להוכיח שינוי נסיבות מהותי גם לאחר הילכת 919/15 . האב שלא היה מיוצג על ידי עורך דין גירושין עמד על הוכחת תביעתו. בתצהיר עדותו הראשית האב העלה טענות, שלא נטענו בכתב התביעה, לפיהן התרחש שינוי נסיבות מאז פסק הדין.
שינוי הנסיבות המהותי לצורך ביטול המזונות שנטען ע"י  האב : הורי האם נותנים עזרה מהותית לאם בהוצאות רבות לרבות כלכלה, דלק ביגוד לאם ולקטינים וכו' עזרה המהווה עילה לביטול המזונות שלא הייתה צפויה במועד החתימה. לאור עזרה זו, האם אינה נדרשת להוציא הוצאות שונות עבור הקטינים ואינה נדרשת למזונות.

 

האם קיים שינוי נסיבות המצדיק ביטול מזונות?
לטענת האם לא הוכח שינוי נסיבות מהותי, וכי אין די בהלכת 919 כדי להוות שינוי נסיבות בלעדי להפחתה או ביטול מזונות. לטענתה לקטינים היו טיפולים שונים קודם לתביעת ביטול המזונות, האם טוענת כי היא שוהה עם הילדים פרק זמן  שווה לאב, ונושאת בנטל המשמורת שווה בשווה.
לטענת האם הסכם הגירושין נחתם לאחר מו"מ ארוך דין ודברים ממושך כאשר ההורים היו פרודים מזה שנה  תוך החלפת טיוטות האב הפחית את דמי המזונות אותם ביקשה במסגרת המו"מ לחתימת הסכם הגירושין. לאחר ביצוע חישובי המזונות על הסכומים האמתיים הנדרשים לצורך גידול הקטינים האם הסכימה להפחתת המזונות.

 

הפחתת מזונות תפגע במשמורת המשותפת
האם טוענת כי היא נדרשה לגור בקרבת מקום לאב לאור הלימודים של הקטינים ולשם קיום משמורת משותפת, ומשכך הוצאות המדור הינן גבוהות. הפחתת המזונות תחייבה לעזוב את מקום מגוריה ולהתרחק מהעיר וממילא יהא לכך השפעה על הסעות הילדים לבית הספר,  בניגוד לרוח הסכם הגירושין.

 

האם ניתן לבטל פס"ד למזונות? 
סעיף 13 (א) לחוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות), תשי"ט- 1959 מאפשר לשנות פס"ד למזונות.
בעקבות שינויים בנסיבות בית המשפט רשאי לשנות את אשר נקבע בהסכם, בפסק דין או בויתור . המשמעות, בית המשפט רשאי לשנות או לבטל פס"ד על סמך נסיבות שנודעו לאחד הצדדים לאחר ההסכם או שנשתנו אחרי ההסכם או פסק דין בהליכי הגירושין.

 

 

לקריאת פסק הדין המלא ⇓

דרג את הכתבהדירוג כתבה תביעה של אב לביטול מזונות ילדים  | תלה''מ 8671-10-17: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

 2020 עורכי דין לענייני משפחה מובילים

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד