חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
מזונותדלג על מזונות
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

דחיית תביעת אב לבטל את חיובו במזונות הילדים לאור המשמורת המשותפת | עמש 31745-02-17

בנושא המזונות טען האב כי לא החסיר ולא יחסיר מאומה מהילדים, אולם אלו אינם  אמורים לשמש כמקור הכנסה נוסף לאם. כך גם טען כי האם לא הוכיחה ולא המציאה ראיות  לתמוך את תביעתה, לרבות בהתייחס לסכומים השונים שדרשה. בנוסף, הפנה המערער להתפתחות  בנושא השוויון גם בפסיקת מזונות ובמיוחד בעת שמדובר במשמורת משותפת, גם אם זמני השהות  לא בהכרח שווים, אך ההכנסות של הצדדים שוות או כאשר לאם הכנסה גבוהה משל האב, תוך  הפניה לגישות השונות בפסיקה. כך גם השיג על הוספת הסך של , ₪ דמי השכירות כחלק  מהכנסותיו כאשר מתוכם אביו זכאי לשליש.  לבסוף השיג על קביעת דמי המדור, מקום בו האם לא תידרש לשאת במדור בפועל ולאור יכולתה  הכלכלית לרכישת דירה בתמורה שתיוותר בידה לאחר מכירת דירת המגורים.

 

 

פסק דין אב תובע לבטל מזונות ילדים

 

 

 

 

לעניין המזונות טענה האם, כי לא בכדי לא התייחס המערער ליכולתו הכלכלית כאשר מצבת נכסיו עומדת על סכום של למעלה מ- 15מיליון ₪, כאשר בבעלותו דירות במספר מקומות, וכי  הוא משתכר סכומים רבים וכשמנגד האם רו"ח המרוויחה 15,000₪ נטו בחודש, ללא כל בונוסים  או תוספות, וכשהמערער הוא זה שמנע ממנה לעבור לירושלים ולהוזיל את עלות מחייתה.  מדובר במזונות מינימליים ופחותים מהמקובל ברמות הכנסה וממון כשל המערער, כשהיא נאלצת  לחסוך "שקל לשקל" על מנת לא לפגוע ברמת החיים של הילדים, וכי אך ורק לאור היותה מותשת,  בחרה שלא לערער לרבות בנושא המזונות.  לבסוף ציינה כי המערער גר בדירה שבבעלותו ללא משכנתא ואילו היא נדרשת עתה לרכוש דירה עם  תשלומי משכנתא רבים או לשכור דירה בשכר דירה גבוה כדי להותיר את הילדים על יד אביהם,  וכאשר כל רכושה מסתכם בכספי מחצית הדירה לאחר שנגזלו מחלקה 350,000₪ על ידי הוריו של  המערער.

 

הנה כי כן, דין הערעור להידחות על כל רכיביו.  בכל הקשור לשאלת ההוצאות, בהתחשב במכלול הנסיבות לרבות ההליכים בפני בית המשפט קמא,  הייתי מציע לחייב את המערער לשלם למשיבה שכ"ט.

דרג את הכתבהדירוג כתבה דחיית תביעת אב לבטל את חיובו במזונות הילדים לאור המשמורת המשותפת | עמש 31745-02-17: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עורך דין גירושין | עורך דין משפחה

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

 מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

מאמר חדש באתר: האם אתה זקוק לעורך דין כדי להתגרש?

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד