En

צור קשר

checked

איך למצוא מגשר גירושין טוב | טיפים ושיקולי עלות תועלת


גישור עוזר לאנשים רבים למצא את הדרך במבוך הגירושין. גישור הגירושין הוא השיטה המועדפת לנהל משא ומתן על תנאי הגירושין מבלי לפנות לבית המשפט ומשתלם בחישוב עלות תועלת לטווח רחוק. מכיוון שבדרך כלל גישור הוא מהיר יותר, לא רשמי יותר וזול יותר מאשר להילחם בבית המשפט, זו בדרך כלל דרך מצוינת למזער לחץ והוצאות הקשורות לגירושין.

כמובן שחווית גישור טובה שמחייבת מגשר טוב. ניתן להגדיל את סיכויי ההצלחה באמצעות טיפים אלה כדי לבחור איש מקצוע מיומן ובעל ידע.

מה עלי לחפש אצל מגשר גירושין?
מגשרים רבים מספקים פגישה ראשונית בחינם לדיון במה כרוך בתהליך, וכדי לתת לך הזדמנות לקבוע אם עבודה משותפת תתאים. בזמן שאתה חוקר ומדבר עם מגשרים, חשוב אם לכל אחד מהם יש את התכונות הבאות.

ידע מתאים
למגשר טוב המתאים לגירושין יהיה ניסיון לעזור לבני זוג לפתור בעיות דומות לאלו שבני הזוג עימן מתמודד. לדוגמה, אם נקודות המחלוקת בנישואין של הזוג הן בעיקר כספיות, ייתכן שכדאי לבחור במגשר שהוא גם רואה חשבון (רואה חשבון מוסמך) או (מנתח פיננסי או אקטואר מומחה לגירושין). מגשר המתמחה בסכסוכים פיננסיים יכול לעזור בהערכת שווי נכסים ולסייע במציאת הדרך ההוגנת ביותר לחלק את הרכוש בין בני הזוג הנפרדים.

באותה מידה, אם נקודת המחלוקת האמיתית בגירושין נמצאת בתחום משמורת ילדים וחלוקת זמני השהות והלינה בין ההורים, למגשרים שהם פסיכולוגים, עובדים סוציאליים או (מטפלים המתמחים בנישואין ומשפחה) - או שיש להם הכשרה וניסיון בגישור משמורת על ילדים - יכול להיות הבחירה הטובה והמשתלמת ביותר. חשוב כי המגשר להכיר את חוקי הגירושין בנושאים הנדונים במקרה שלך והפסיקה האחרונה בתחום משמורת ילדים, הסדרי ראיה ומזונות.

חיסכון כספי

ניתן לחסוך דמי ייעוץ חיצוניים בהחלטה לבחור בעורך דין לגירושין כמגשר, במיוחד כאשר יש מגוון רחב של נושאים עליהם הזוג לא יכול להסכים עליהם. עורכי דין העוסקים בגישור גירושין הם בדרך כלל עוסקים בדיני משפחה מנוסים בהרבה תיקי גירושין מורכבים ובקיאים בכל הנושאים העולים בפירוק הנישואין. הם עשויים להיות שווים את העלות, מגשרים שהם עורכי דין לא בהכרח גובים יותר ממגשר שאינו עו"ד. 

טיפ: מבחינת עלות תועלת, שכירת שרותי עו"ד כמגשר מגלמת בתוכה שכירת עו"ד שייצג או יעבוד עם הצדדים תוך כדי הליך הגישור. בני זוג שיכולים להרשות לעצמם את העלות הנוספת ויש להם תיקים מורכבים, בדרך כלל, הולכים לגישור תוך שהם גם מקבלים ייעוץ מעורך דין.

נושאים קשורים:

בלוג גישור גירושין

הצהרת פתיחה בגישור גירושין

רשימת ביקורת לגישור גירושין

טיפים וטריקים לגישור גירושין

טיפים לגישור גירושין

הסכם גישור גירושין

עורכי דין לגישור גירושין בקרבי

הכשרה לגישור גירושין 2016

הגדרת גישור לגירושין

מומחים לגירושין וגישור

מרכז גירושין וגישור

הוא הסכם גישור גירושין מחייב מבחינה משפטית

האם ניתן לשנות גישור לגירושין

נרקיסיסטים וגישור גירושין

גירושין באמצעות גישור

מגשרים מתגרשים

ייעוץ חינם בגישור גירושין

קבוצת גישור גירושין

האם אוכל לסרב לגישור גירושין

האם גישור הוא דרישה חוקית בגירושין

מה קורה אם אני לא מסכים לתיווך

עורכי דין לגישור גירושין

גישור גירושין או עורך דין

ביקורות על גישור גירושין

שירותי גישור גירושין

האם גישור גירושין מתאים לי

האם גישור גירושין הוא רעיון טוב

גישור גירושין חסוי

הוא גישור גירושין חינם

הוא גמר גישור גירושין

הוא הוגן בגישור גירושין

גישור גירושין ללא עוררין

גישור גירושין לעומת בוררות

גיליון עבודה לגישור גירושין

הכשרה מתאימה
חשוב מאוד לעבוד עם מגשר שעבר הכשרת גישור מתאימה. ההכשרה רלוונטית במיוחד זוג בוחר בעורך דין כמגשר: עורכי דין לגירושין אולי מכירים את החוק, אך ניסיון במערכת בתי המשפט לגירושין יוצר לעיתים קרובות מנטליות לוחמנית. זה הדבר האחרון שזוג נשוי מנסה לפתור את המחלוקות בצורה ידידותית, עו"ד נדרש לנסיון רגישות וסבלנות כדי לנהל פגישת גישור אפקטיבית.

אישיות מתאימה
בחרו מגשר שאתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך עליו. זוג בהליכי גירושין צריך מישהו שבאמת יקשיב, ויהיה רגוע והוגן. מגשר טוב מנחה זוגות להמציא פתרונות משלהם ואינו שולט בשיחות עם דעות שלו.

אנשי מקצוע נוספים 
לאחר בחירת מגשר, קחו בחשבון שייתכן ותצטרכו לעבוד גם עם מומחים אחרים. למעשה, כאשר בני זוג נמצאים במבוי סתום בנושאים מסובכים, כמו כלכלה או משמורת על ילדים, מגשרים מציעים לפעמים לשכור שרותי כלכלן, מומחה פיננסי או מומחה למשמורת ילדים שיעזור. שילוב אנשי המקצוע הללו בגישור יגדיל את העלויות, אך אם התיק היה מתנהל בבית משפט, ככל הנראה הייתם משלמים אף יותר עבור חוו"ד מומחה.

 

7 שאלות לשאול מגשרים פוטנציאליים
עכשיו כשיש לכם מושג מה לחפש אצל מגשר גירושין, הנה כמה שאלות שאתם יכולים לשאול כדי להחליט איזה מגשר לשכור. גם בשירותי גישור מקוונים, יוקצה לכם מגשר - אם אתם משתמשים בשירות כזה, אתם עדיין יכולים לשאול את השאלות האלה לפני שחותמים על הסכם גישור.

איזה סוג של הכשרה יש למגשר? קורסי גישור רבים כוללים הכשרה של לפחות 40 שעות. אבל אתם רוצים לדעת יותר מאשר אם המגשר עמד בדרישות הסף להסמכת מגשר. למשל, אם למגשר אין הכשרה מיוחדת לגירושין, עדיף לחפש מגשר עם הכשרה יותר רלוונטית.

האם המגשר מוסמך כמגשר על ידי בתי המשפט? בדקו ברשימת המגשרים באתר הנהלת בתי המשפט, לא תמיד יש צורך בהסמכת בית משפט לגשר בתיקי גירושין, אך זהו אינדיקטור למומחיות בתחום.

באילו סוגי סכסוכים עוסק המגשר? מגשר העוסק במגוון תחומי חוק עדיין יכול לעשות עבודה נהדרת ביישוב הסכסוך שלכם, אך יהיה לכם יותר אפקטיבי לעבוד עם מגשר המתמחה בגירושין.

כמה זמן אתה מגשר בתיקי גירושין? כמה טיפלת? אל תתביישו לשאול בכמה מקרים המגשר טיפל ואחוזי הצלחה. כמו כן, אל תהססו לשאול כיצד המגשר מגדיר הצלחה (עוד בנושא זה בהמשך) באיזו תדירות וכמה מפגשים בממוצע הם מצליחים להביא להסכם גירושין בהליכי גישור. עם זאת, אם אתם מרגישים מאוד בנוח עם מגשר שהוכשר כראוי, חוסר ניסיון לא בהכרח מונע הצלחה.

מה קורה כאשר גישור גירושין מצליח? על המגשר לתת תשובה הכוללת הכנת הסכם גירושין או טיוטה בכתב. אם לא, קחו בחשבון תוספת עלויות של עורך דין, חפשו אחר מגשר בעל יכולות להשלים מסמך מפתח זה.

מחיר: מה העמלות שלך? חלק מהמגשרים גובים תשלום לפי שעות. מקובל שעורכי הדין המגשרים גובים את אותם תעריפים לפי שעה שעורכי הדין גובים בגין שירותי ייעוץ משפטי שאינם גישור. תעריפי השעה של מגשרים שאינם עורכי דין לא תמיד שונים ממחירי שעת ייעוץ של עו"ד מגשר

חלק מהמגשרים - ושירותי גישור רבים - גובים תשלום על פגישה או מציעים תשלום אחיד עבור כל התהליך.

 

החדשות הטובות בגישור הן שסביר להניח שבני הזוג יחלקו את העלות, וזה הרבה יותר זול מאשר כל אחד משלם לעורך הדין שלו כדי להילחם בבית המשפט.

מה כוללות עמלות הגישור? מגשרים גובים לעתים קרובות תשלום נוסף עבור "תוספות" כמו הגשת מסמכים לבית משפט, אישור הסכם גירושין, שימוש בשירותים משפטיים, אגרות משפט, וכן מפגשים נוספים (אם הצדדים לא מגיעים להסכמה במהלך המפגשים שנקבעו).

כל השאלות שלעיל מתאימות גם לשאול מגשרים המקיימים מפגשים מקוונים (אונליין).  (קראו על היתרונות והחסרונות של גישור מקוון .) אם אתם מתכננים לבצע גישור מקוון, כדאי גם לבקש מהמגשר להסביר את התהליך הכללי, כולל אם תזדקק לטכנולוגיה מיוחדת כדי להשתתף (בדרך כלל לא).

7 דרכים למצוא מגשר גירושין
גישור הוא שיטה מאוד פופולרית ליישוב סכסוכים משפטיים ולא חסרים מגשרים מוסמכים. להלן מספר דרכים למצוא מגשר גירושין טוב.

המלצות אישיות:  כמובן, ידע ממקור ראשון תמיד מועיל. המלצות של חברים או בני משפחה שעברו גישור גירושין הן לרוב ההמלצות הטובות ביותר שתוכלו לקבל.


יועץ נישואין או מטפל: אם השתמשתם בשירותי יועץ נישואין או מטפל, בררו לגבי מגשרים איתם עבדו והם סומכים עליהם.

שירות גישור מקוון. אם אתם יודעים שאתם רוצים לעשות את גישור הגירושין שלכם באופן מקוון, למצוא מגשר/ת צריך להיות פשוט כמו לאתר נותן שירות. שירותי הגישור המקוונים המקצועיים ביותר ינתבו אתכם למגשר מוסמך ומתאים בהתבסס על תשובות לכמה שאלות מנחות.

בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני: לפקיד בבית המשפט או בית הדין עשויה להיות רשימה של מגשרים העובדים באופן קבוע על גישורים שהופנו על ידי בית המשפט - לעתים קרובות מגשרים אלה מנוסים ומוכנים לקבל לקוחות פרטיים.

אתר הנהלת בתי המשפט: חפשו רשימת מגשרים מוסמכים גם באתר rotenberglaw.co.il -רשות בתי המשפט מנהלת רשימת מגשרים מוסמכים .

ארגונים ועמותות גישור ארציות, מכוני גישור מקצועיים למשפחה, לשכות סיוע משפטי, שרותי פרו בונו, עמותות הורים וזכויות גברים או נשים, הם רק כמה מארגונים רבים בהם ניתן למצוא מגשרים.

עבודה עם בן / בת הזוג שלך כדי לבחור מגשר
לעיתים בן / בת הזוג מסכימים על מגשר שאחד בוחר,אך ההחלטה לא תמיד תתקבל באופן חד צדדי. מרבית הזוגות צולחים תהליך מציאת מגשר באחת משתי דרכים:

שני בני הזוג מציעים רשימה של מגשרים פוטנציאליים לבחירה, או אחד מבני הזוג בוחר מגשר מרשימת המגשרים שבן הזוג השני כבר אישר.

צד שעדיין לא הציע גישור לבן / בת הזוג, יצטרך להחליט אם להעלות את הנושא לפני שיתחיל לחפש מגשר.

 

יש מתגרשים שמוצאים לנכון לאסוף רשימת מגשרים שכבר בדקו ולהגיש אותה לבת הזוג שלהם באותו זמן שהם מציעים גישור.

 

אחרים מעדיפים להמנע מכך שבן / בת הזוג שלהם ירגישו לא מעורבים או שיישארו מחוץ לתהליך כאשר הם שולפים מיד רשימת מגשרים, ולכן הם מדברים עם בן / בת הזוג שלהם לפני שהם מתחילים בחיפוש. חשבו איזו גישה עשויה לעבוד בצורה הטובה ביותר בהתחשב ביחסיכם.

 

מגשר טוב איך לבחור מה משתלם

דרג את הכתבהדירוג כתבה איך למצוא מגשר גירושין טוב | טיפים ושיקולי עלות תועלת: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד