En

צור קשר

checked

גירושין בגישור הבחירה הנכונה -עלות תועלת | גישור גירושין מהירים סקירה השוואתית 2021

13/07/2021
אנו חיים בעולם לא בטוח בו הדברים יכולים להשתנות באופן קיצוני בטיפת כובע. חווינו זאת בשנה האחרונה בצורה ענקית עם התפרצות קורונה covid 19. כולם הושפעו בצורה כזו או אחרת מהמגפה, וזה נכון במיוחד בקרב גרושים. מאז ראינו שינויים גדולים אחרים, ביניהם אינפלציה מהירה ושוק דיור מחומם יתר על המידה.
 
בגלל הנסיבות הייחודיות בהן אנשים רבים נקלעים, חשוב מתמיד בגירושי הורים וזוגות ולפתח פתרונות המותאמים לצרכיהם הספציפיים. למרבה הצער, בית המשפט אינו מקום בו היצירתיות בדרך כלל משגשגת, משום שהם אינם יכולים להקדיש זמן רב לכל מקרה מסוים. עם לוח השנה של בתי המשפט עדיין מוגבלים מהשבתת מגבלות הקורונה, בתי המשפט נמצאים בלוח זמנים צפוף עוד יותר מהרגיל.
 

גישור גירושין

זה המקום בו גישור גירושין באמת מבריק כאלטרנטיבה אטרקטיבית לדרכים המסורתיות בהן זוגות פירקו את נישואיהם בעבר. אחד היתרונות הרבים של גישור הוא היכולת ליצור בהתחשב ובשיתוף פעולה הסכמים המותאמים אישית כדי לענות על צרכים ומצבים ספציפיים.
 
גישור גירושין מתרחש במסגרת שיתופית בה בני הזוג מקבלים את הזמן לדון ביסודיות במתרחש בחייהם. הדיון מונחה על ידי מגשר צד שלישי ניטרלי שמטרתו לעזור למשתתפים למצוא בסיס משותף ולהעלות פיתרון ששני בני הזוג יכולים להיות מרוצים ממנו. גישור יכול להיעשות באופן אישי או מרחוק, בכל מה שהמשתתפים ירגישו הכי בנוח איתו.
 
פתרונות יצירתיים באמצעות גישור גירושין
עם כל כך הרבה אי וודאות בימינו, זוגות מחליטים לעיתים קרובות ליצור הסכמי ביניים לנושאים שונים שבהם אין להם תוכנית ארוכת טווח ברורה כיצד היא תצליח. לדוגמא, כאשר מחירי הדיור בתל אביב עולים בכ- 30%, זוגות רבים נאבקים עם ההחלטה האם למכור את בתיהם; לא בגלל שיהיה להם רווח כה גדול מהמכירה, אלא בגלל העלויות הגבוהות משמעותית ששני בני הזוג יצטרכו לרכישת בית חדש או למצוא מקום להשכרה.
 
עם דילמה מסוג זה, עבודה משותפת ביצירתיות יכולה להועיל מאוד. עם אווירת הנדל"ן הנוכחית, יש זוגות שהחליטו שזה הגיוני להחזיק מעמד במכירת בית המשפחה לעת עתה. אם הבית גדול מספיק ובני הזוג מסכימים לאופציה זו, הם עשויים להחליט ששניהם יישארו בבית. או שיש המחליטים ליישם פיתרון הנקרא "קינון", בו הילדים שוהים בבית המשפחה וההורים מתחלפים לגור איתם.
 
נושא נוסף שמשפיע על הרבה משפחות בימינו הוא סביבת העבודה המשתנה. במהלך השבתת קורונה covid 19 הועברו עובדים רבים מהמשרד לבתיהם, מבלי שידעו עד כמה המצב יכול להיות קבוע. הרבה עובדים חוזרים למשרד עכשיו, אבל יש כאלה שיעבדו מהבית ללא הגבלת זמן.
 
כדי לסבך את הדברים עוד יותר, לעיתים קרובות היה להורים רק מושג מעורפל לגבי מצב הלימודים של ילדם. בשנת הלימודים האחרונה, רוב בתי הספר הציבוריים החליטו להישאר עם שיעורים מרוחקים או במקרים מסוימים, דגם היברידי שבו הילדים היו בכיתה כמה ימים מהשבוע. פעילויות ספורט ופעילויות חוץ-לימודיות אחרות היו גם הן לא ודאיות לאורך כל השנה, ואם בבית הספר התפרצה מקרים של קוביד, אז כל ההימורים לא היו.
 
בגלל לוחות הזמנים הנזילים מאוד שההורים והילדים נאלצו להתמודד איתם, נאלצנו לפתח תכניות הורות זמניות רבות באופן שמתייחס לשינויים עתידיים אפשריים שיחייבו שינויים בתכנית.
 
בנוסף ליכולת לעבוד יחד ולפתח פתרונות חדשניים, ישנם יתרונות רבים אחרים בגישור גירושין. ראשית, הליך הגישור אינו מצריך ייצוג עורכי דין, כך שבדרך כלל ניתן להשלים אותו בשבריר מעלות תביעות הגירושין. אתה יכול גם לסיים את הגירושין שלך בזמן מתוזמן יותר מכיוון שאתה מסיים את פגישות הגישור בלוח הזמנים שלך במקום שתצטרך לקבוע דיונים בבית המשפט.
 
ביוגרפיה
ניסיונה ותעודותיה של המגשרת עו"ד גירושין מאיה רוטנברג לבד מבדילים אותה ממגשרים מקצועיים אחרים במדינה. יש לה רקע עסקי וכלכלי נרחב, ועבדה גם במסגרת ארגונית ואקדמית.
 
ללא מלחמות ובעלות נמוכה יותר, האם גירושין בגישור הבחירה הנכונה לגירושין מהירים בשנת 2021?

מה זה גירושין בגישור?

הליך גישור להסדרת תנאי הגירושין הוא הליך פעיל בו, בני זוג, או הורים לילדים בהליכי גירושים מציגים את עמדתם, ואת הנושאים החשובים להם לאחר ההפרדות ומעבר לשני בתים נפרדים.

עו"ד מנוסה לענייני משפחה וגירושין יכול לספר לך כי יתרונות הליך גישור גירושין הם רבים מול ניהול הליך משפטי בבית משפט למשפחה או בית דין רבני : תקשורת יעילה ובונה, יכולת לקבוע תכנית הורות מציאותית, הזמן להגעה להסכם מתקצר בהרבה ובהתאם לכך העלויות נמוכות הרבה יותר מלווי משפטי של עו"ד גירושין.
 
הליך גישור גירושין מלווה במגשר או מגשרת שיודעים להרגיע את הרוחות, מעודד הקשבה והבעת רצונך בצורה מכבדת, הסביבה היא ידידותית יותר ונעימה, והתוצאה פרקטית ויישימה יותר מהחלטת שופט שלט מכיר את ההורים וילדיהם או בני הזוג המתגרשים .

ההסכמה היא יסודית יותר בגישור כי הקרקע נוחה לדון גם בפרטים שאינם רלוונטיים לבית משפט, או נחשבים שוליים אך בעלי השפעה על התא המשפחתי, על הורים, טובת הילדים, או בני זוג.

היתרון מתבטא בכך שהמגשר נמצא שם גם כדי לסייע להורים ולכוונם בעזרת נסיונו והכשרתו, לתחום ולהגדיר את תחומי המחלוקת ואת הצרכים. הליך זה עוזר להתנתק מהסכסוך ולראות את הדברים ממבט על שצופה עתיד, להגיע להסכמות שיש להן ערך רב יותר כי הן ניתנות ליישום ואכיפה.

הגישור לגירושין מומלץ ליישוב סכסוכים במשפחה, ופתרון סוגיות של הורות. 

גירושין בגישור ההליך המועדף להורים מתגרשים
השפעת הגירושין על ילדים בתהליכי גירושין עלולה להיות הרסנית, גישור בגירושין מסייע להורים לנהל את הסכסוך בניהם בתבונה ולסיים את הקשר תוך התחשבות בחובת אחריות ההורית הטבעית שלהם לדאוג לטובת הילדים ורווחתם. גירושין בלווי הליכי גישור מסייעים להורים ליצור תוכנית שתשמר את הקשר ההורי תוך שיתוף פעולה והתחשבות בצרכי הילדים.

הסדר גירושין

מגשר גירושין בצפון תל אביב

הסכם גירושין ללא עורכי דין

הסכם גירושין  בגישור מה חשוב לכלול

השפעת הגישור על הורים מתגרשים וילדיהם מוצאת ביטוי בספרות התיאורטית ומחקרים של השנים האחרונות,  מטפלים, אנשי מקצוע מתחום המשפט ומתחום בריאות הנפש מצדדים בדרך הגישור בגירושין כמומלצת למניעת פגיעה בטובת הילדים. הליכי גירושין קשים עם מלחמות ומאבקים בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני פוגעים בתא המשפחתי מבחינה כלכלית ורגשית. הורים, בני זוג, עורכי דין מוצאים בגישור אלטרנטיבה מעשית יותר למציאת פתרון אמיתי ובר קיימא שיוסדר בהסכם גירושין שנעשה בהסכמה מלאה ולא כולל תנאים שנכפים על התא המשפחתי באופן שרירותי. נושאים קשורים:
גישור גירושין חינם
חוק גישור גירושין
עדכון תהליך גישור גירושין 2021
חוק גישור לפני גירושין
בית ספר לגישור גירושין
קורס גישור גירושין
השוואת מחירים מגשרים וביקורות
גישור גירושין מחיר
גישור גירושין ברבנות
גישור גירושין ממשלתי מסובסד
גישור גירושין תל אביב
מרכז גישור גירושין


גירושין בגישור: דרכים חלופיות להתדיינות משפטית
 
מתגרשים מעדיפים גיבוש הסכמות בתהליכי גישור
מטרת הגישור היא לסייע בהידברות לגבש הבנות חדשות והסכמות הדדיות בעניינים הנוגעים לעתיד המשפחה. זו הדרך המומלצת ביותר לפתרון המחלוקות בין הורים או בני זוג בהליכי פירוד להשגת הסכם גירושין מאוזן, שמכוון לצורכי בני המשפחה ובעיקר טובת ורווחת הילדים.

גישור גירושין ילדים

הורות משותפת היא ללא ספק החלק החשוב ביותר בהפרדה כדי לקבל זכות. זה יכול להיות גם המאתגר ביותר. כדי לשמור על דברים פשוטים, קראו את המדריכים שלנו בנושא הורות משותפת והורות משותפת הורים מתגרשים.
 
תכננו כל דבר ועניין
אין תחליף לתוכנית הורות מפורטת. להסכים מראש כיצד להתמודד עם מצבי הורות שונים - והעלאת התוכנית בכתב - מונע סכסוך ומספק סביבה עקבית לילדים. בין אם מגשר יעזור לכם להסכים על התוכנית ובין אם תיצרו אותה אחד על אחד עם ההורה המשותף, תשמחו שעשיתם זאת.
 
תקשורת ברורה בין ההורים
התדירות והשיטות תלויות בכם. אולי אתם  מקפידים על תקשורת בכתב כדי שיהיה לכם תיעוד - נניח, על ידי שליחת הודעות טקסט ווטצאפ מיילים או שימוש בכלי אחר להעברת הודעות. או אולי מערכת היחסים שלכם בריאה מספיק לשיחות טלפון לא מתוכננות. מה שחשוב הוא שתקשורת רגועה תתנהל בשני הכיוונים, כך שתישארו מתואמים לטובת הילדים.
 
שימו את הילדים במקום הראשון
מעל לכל, זכרו שהורות משותפת עוסקת בילדים שלכם. וודאו שהם תמיד מרגישים אהובים ובטוחים. אם אתם נתקלים בחיכוכים עם ההורה השני, הפנו תמיד את תשומת הלב למה שהכי טוב לילדים. יש לכך יתרון נוסף של שיתוף פעולה ופיתוח בגרות בריאה לבני המשפחה הצעירים.
 
גירושין בתהליך גישור גירושין
קשה ככל שגירושין יכולים להיות עבור זוג נשוי, זה יכול להיות מטריד ומבלבל באותה מידה עבור ילדי הזוגיות. לא רק שהורים מנסים להתמודד עם שינוי משמעותי בחיים, אלא אתה גם אחראי להנחיל פחות ככל הניתן טראומות לילדים.
 
הורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם ולעיתים קרובות חוששים מההשפעות שלמאבק משפטי ארוך וממושך יכול להיות - ללא סיבה טובה !! מאבק הורים בהתדיינות משפטית ארוכה יכול להיות קטסטרופלי עבור המשפחה ועבור הקטנים שלך.
 
אחת האלטרנטיבות לגירושין שמשפחות מסוימות מוצאות איתן הצלחה היא גישור גירושין. באמצעות גישור, אתם יכולים לעתים קרובות לדבר על כל היבט של הסכם הגירושין שלכם מבלי שתצטרכו לקחת דברים לבית משפט או לעבוד עם מספר עורכי דין ובשבריר מהעלות והזמן של גירושין מסורתיים.
 
גישור מאפשר לבני הזוג להוות דוגמה לילדים על ידי גישור הפערים שלכם בצורה בריאה ובוגרת.
 
יצירת תוכנית הורות, לא קרב משמורת
בכל הנוגע להחלטת הסגולות המשמורת וכיצד כל הורה יבלה עם ילדיו, ישנן מספר אפשרויות. האחד הוא להילחם בזה וללכת לבית המשפט כדי ששופט בסופו של דבר יחליט מה הכי טוב בשבילכם, עבור ילדיכם והתא המשפחתי שלכם בהמשך.
 
לעיתים קרובות, אם הדברים מכוערים מובאים אנשי מקצוע אחרים כדי לתת חוות דעת עליך כהורה ועל ההורה השני -  עו"ס ואנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש הם גורם נפוץ בקרבות המשמורת. הלחץ, באופן אישי, חונק והעלויות בכספיות מצטברות במהירות.
 
נכון לשנת 2021 רבים מהגירושין בעצימות גבוהה יכולים לעלות למעלה מ- 60,000 ש"ח, 80,000 ש"ח ללא מורכבויות רכושיות.
 
האפשרות השנייה היא באמצעות גישור ושיתוף פעולה (לקריאה: גירושין בשיתוף פעולה) עם צוות אנשי מקצוע כדי לקבוע מה הכי מתאים לילדים שלכם והמשך הקשר ההורי-משותף שלכם.
 
המגשר שלכם יעבוד עם שניכם כדי ליצור תוכנית הורות המתאימה ביותר לכל המשפחה. גישור הוא מונחה הסתכלות קדימה כיצד ייראו החיים עבור כולכם. מה לוחות הזמנים שלכם? מה הכי חשוב לכם? לאילו צרכים, רצונות או נושאים מיוחדים צריך לטפל סביב ילדיכם? זה מקום להתמקד באמת בפתרון, לא במשחק האשמות או בעבר.
 
גישור למתגרשים
אתם מתגרשים, בצד הרגשות, יש לקבל החלטות חשובות לגבי המשפחה שלכם, גישור עוזר לך לעשות זאת בצורה יעילה ומתוזמנת. צריך לטפל ברצונות או בנושאים סביב ילדיכם? זה מקום להתמקד באמת בפתרון, לא במשחק האשמות או בעבר.
 
שמרו את הכביסה המלוכלכת לאחרי המשבר
לעתים קרובות אנו שומעים חששות כי פנייה לבית המשפט תחשוף  את כל הכביסה המלוכלכת של המשפחה שלכם ואת טעויות ההורות בעבר. לרוע המזל, הדבר גורם לעיתים קרובות לפגיעה במערכות יחסים של הורות משותפת ויכול להוביל לכעס ולטינה.
 
בגירושי גישור, המטרה היא לא להעלות  את עוולות העבר, אלא לאפשר לשני הצדדים למקד את מרצם בעבודה לגידול ילדיהם בעתיד. התוצאה הסופית היא הרצון לשמר את התא המשפחתי ולקבל החלטות חיוביות בנוגע לטיפול בילדכם.
 
הורות משותפת לטוב ולרע
אולי אינכם נשואים יותר, אך אתם עדיין חייבים לקיים מערכת יחסי משמורת על ילדים עם ההורה השני לשנים הבאות. לילדים יש צורך בסיסי להרגיש בטוחים ויציבים. הורות משותפת בריאה במהלך גירושין כוללת לעיתים קרובות הרבה שליטה עצמית, תקשורת עם בן / בת הזוג לשעבר וכללים וציפיות עקביים לילדים. אלא אם כן קיים חשש תקף או שמדובר ברווחתו של ילד, אין מקום לשלילה. הדינמיקה המשפחתית הולכת להשתנות, אך היא לא צריכה להיות במחיר ילדיכם.
 
המגשרים לא נוקטים צד
רוב הזוגות חוששים שמערכת בתי המשפט מוטה וכי גירושין במחלוקת עלולים להעמיד אחד ההורים נגד השני לרעת הילדים. בגירושין בהתדיינות בבית משפט למשפחה או בית דין רבני, שופט יכול בסופו של דבר להחליט על זכויות ההוריות שלכם. גישור מאפשר משא ומתן ושליטה רבה יותר בהסכם המשמורת.
 
המגשרים מאומנים מאוד לפעול כניטראלים במקרי גירושין. הוא / היא תביא בחשבון את הדאגות והצרכים המיוחדים של שני ההורים ותעבוד יחד עם שניכם בכדי ליצור תוכנית פעולה. אם את/ה ובן זוגך/תך מוכנים לעבוד יחד למען ילדכם, סביר להניח שתוכלו להגיע להסכמה בגישור ששניכם חושבים שהיא לטובת ילדכם. אתם יכולים גם להיות שותפים בבניית הסכם שאתם תקיימו אותו.
 
מגשרי גירושין ישראל
דרג את הכתבהדירוג כתבה גירושין בגישור הבחירה הנכונה -עלות תועלת | גישור גירושין מהירים סקירה השוואתית 2021: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד