En

צור קשר

checked

גישור גירושין אונליין

בתקופה זו של מגפת הקורונה, הגיוני לשלב ולהתאים אישית את תהליך הגישור, ובתחום הגירושין בפרט. המפתח הוא להתרחק מההנחה המסורתית לפיה גישור צריך להיות אירוע של יום בו כל הצדדים מגיעים פיזית למקום למשרד או מרכז גישור. 

בהליך גישור אונליין (מקוון) לא צריך לחכות שבועות לפגישה עם המגשר, עלויות של גישור גם כן פוחתות. התחלה בהליך גישור זוגי, יכולה לפתור סכסוכים עוד בטרם הם מקצינים ומגיעים לנקודת האל חזור.  ניתן להתחיל מייד הליך גישור בשיחת וידאו או אמצעי טכנולוגי אחר, בו המגשר שהוא עורך דין גירושין מנוסה, שומע את הצדדים, חולק מידע ומנתח את נקודות החוזק והחולשה של עמדות הצדדים. 

אל תחכו לשינויים בהנחיות, כעת יותר מתמיד, יש צורך לעבור לעבר גישות מותאמות אישית יותר המתאימות לאתגרים ולנושאים הנובעים מהמגפה המתמשכת, התחברו והתחילו הליך גישור מהיר ואולי תמנעו גירושין, לכל הפחות תסדירו דברים לפני שהולכים למהלכים קיצוניים.

 

זוגות רבים העומדים בפני גירושין, מעוניינים לערוך הסכם גירושין, אך מתקשים להגיע להסכמות. כל אחד מבני הזוג מנסה לשמור על זכויותיו והמתח השורר ביניהם, אינו מאפשר להם לנהל משא ומתן אפקטיבי ולהגיע להסכמות.

 

במצב זה מומלץ לפנות להליך של גישור, במסגרתו מסייע המגשר לבני הזוג למקד את המחלוקת ביניהם בכל עניין העומד על הפרק, לנהל דיאלוג פתוח ולהגיע לפשרה משביעת רצון עבור שני הצדדים.

 

כיום ניתן לערוך את פגישות הגישור באינטרנט, ללא צורך להגיע למשרדו של עורך הדין מגשר הגירושין. הפגישות יתנהלו באמצעות שיחת ועידה בווידאו ומשגובשו ההסכמות בכל ענייני הגירושין, ינסח עורך הדין את הסכם הגירושין ויגישו לאישור הערכאה המשפטית.

 

עורכת דין מאיה רוטנברג
 

 

                                    

 

עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג, נחשבת לעורכת דין מהמובילות בתחום הגירושין בישראל. מעל 20 שנות נסיון בתחום דיני המשפחה והגירושין, בהם התמחתה בגישור גירושין בין זוגות, בהצלחה רבה והביאה לפתרון ויישוב סכסוכים שחסכו הליכי גירושין יקרים. אחוזי ההצלחה בגישורי גירושין כאשר מאיה מגשרת הינם גבוהים, הידע שלה בתחום דיני המשפחה יחסוך מבני הזוג ייעוץ חיצוני של עורכי דין וויכוחים שיבזבזו זמן, אנרגיה, וכסף על נושאים שבהם דיני הגירושין חד משמעיים. קבעו עכשיו פגישת גישור מקוון, והתחילו ליישב את המחלוקות שלכם בדרכי שלום, מבלי להסתכן הפרת כללי הזהירות הנכפים על ידי מגפת הקורונה בימינו.


שימוש בגישור באמצעים דיגיטליים וטכניקות גישור מקוונות ליישוב סכסוכים


הטכנולוגיה הופכת יישוב סכסוכים לזוגות בהליכי גירושין לנגישים יותר. התהליך של גישור הגירושין המקוון יכול להתפצל על פני כמה ימים ולהציע לצדדים אפשרות להשתתף באופן וירטואלי תוך שימוש ברשת האינטרנט. מפגשי גישור וירטואליים אלו מציעים גמישות רבה יותר בתזמון ומאפשרים לגישור להתקיים בצורה פחות מסורבלת. העלויות יורדות משמעותית, שכן, התזמון הגמיש מאפשר להימנע מאובדן ימי עבודה, תשלומי נסיעות וחניה.

 

 

גישור גירושין מקוון (online)

 
בני זוג רוצים לשכור מגשר שיעזור להם לפתור סכסוך הקשור לפרידה או הליכי גירושין, אך מסיבות שונות, מפגש פנים מול פנים יהיה קשה או בעייתי לאדם בקבוצת סיכון בריאותית. במקרה כזה פתרון גישור מקוון הוא הכלי האופטימלי ליישוב סכסוכים משפחתיים.

 

ההגדרה של גישור מקוון היא לעיתים מבלבלת בשמיעה ראשונית. לא מדובר בצ'אט וידאו חברתי אלא בפגישה מקצועית עם ⇐מגשר מוסמך שנוקט בהגדרת מטרות ברורה לפתרון הסכסוך והגעה להסכמה. גישור  נחשב לעתים קרובות כצעד האחרון לפתרון סכסוכים ללא בית משפט. ⇐גישור הוא משא ומתן בין שני צדדים או יותר שמנוהל על ידי צד ג ' מוסכם ונייטרלי.

 

מגשר גירושין מיומן יכול להוריד את עוצמת הרגשות במשא ומתן, לטפח תקשורת אפקטיבית יותר, לסייע בחשיפת אינטרסים מתחת לפני השטח, להציע אפשרויות שמכבדות את שני הצדדים ולהציע פתרונות שהצדדים עשויים להתעלם מהם.

 

היתרון בגישור מקוון: ישנן סיבות רבות מדוע כדאי להעדיף פגישות גישור אונליין, ייתכן שבני הזוג נמצאים בחוסר נוחות להיפגש פרונטאלית, לפעמים  קיימת אלימות במשפחה מתחת לפני השטח וצד אחד יותר דומיננטי. ריחוק גיאוגרפי כשאחד הצדדים בחו"ל,  או שאחד מכם מרגיש פגוע על ידי האחר ונרתע מפגישה אישית. בסוף שנות התשעים החלו חברות סטארט-אפ שונות להציע שירותי גישור אלקטרוני או גישור מקוון לארגונים ולקהל הרחב, פתרון סכסוכים שמקורם בעסקה מקוונת והצדדים מעולם לא נפגשו וזה עובד נפלא. החברות כגון ebay פיתחו צוות של מתווכים מקוונים מאומנים שאותם הם מקצים כדי להקל על יישוב סכסוכים מקוונים, בעיקר באמצעות דואר אלקטרוני. שירות זה מוצע כיום ברחבי העולם, הן על ידי נותני שירותים והן יותר ויותר על ידי מגשרים  מקצועיים אישיים.

 

 

ייעוץ נישואין מקוון - זו דרך לזוגות לשוחח עם מטפל מקצועי או מגשר מוסמך באמצעי תקשורת אלקטרוניים. צורות פעולה פופולריות אלה כוללות הודעות, צ'אט חי ווידאו צ'אט. בהתאם לשלבי הטיפול, זוגות עשויים להיות באותו חדר ולשוחח בווידיאו עם מטפל. בשיטת ייעוץ זו, כל אדם יכול לשלוח הודעה למטפל ב"חדר פרטי".

 

שיטת הגישור היעילה והזולה ביותר

ערך נוסף לצדדים בגישור הוירטואלי הוא כלכלי: חישבו על נסיעות יקרות ושעות שחויבו בחדר ההמתנה. עורכי דין ולקוחות כאחד רוצים את התוצאה היעילה והמהירה ביותר, עו"ד מאיה רוטנברג מגשרת מנוסה במאות גישורים מוצלחים ותתמקד ביישוב סכסוך הגירושין, גישור וירטואלי שיקדם אתכם לפתרון.

 

גישור גירושין כשבן/בת זוג בחו"ל 

גישור מקוון מותאם לבני זוג במיקומים מרוחקים, גם בתקופת הקורונה, גישור אונליין מאפשר לצדדים הממוקמים באזורים שונים בעולם להתכנס וליישב את הסכסוך ביעילות, ולהגיע להסכם גירושין בהסכמה. פתרון זה גם מאפשר לקצר את המפגשים ומאפשר לצדדים להגיע ללא צורך לטוס במיוחד כדי לבצע הליכי גירושין.

כל עוד כל המעורבים מחויבים לתהליך ונותנים לו תשומת לב רבה ככל שהיו עושים בפגישת הגישור המסורתית, גישורים מותאמים לקורונה יכולים לייעל את תהליך הגישור כדי למנוע עיכובים ולהציע פתרונות מותאמים אישית יותר לפתרון בעיות,  למרות האתגרים ואי הוודאות שהביא נגיף covid-19. 

 

אמנם הליך מורכב כגישור גירושין אינו ניתן להשוואה ליישוב מחלוקות על עסקאות קטנות, התפתחות חברות שעושות שימוש בגישור מקוון כדי לפתור סכסוכים מרוחקים בהיקפים גדולים (כגון סכסוכים בין לקוחות eBay), הביא להתפתחות התחום והתפשטות תופעת המחלוקות המיושבות ברשת התרחב לכלל סכסוכים במקום העבודה ובמשפחה הכוללים אנשים החיים באותו אזור.

 

ה"פלטפורמה "בה משתמשים מגשרים ונותני שירות משתנה, אך התהליך מתבצע בדרך כלל באמצעות שיחות וידאו באמצעות אפליקציות כגון skype zoom  ואחרות.  שכיחות גישור באמצעות ועידת וידאו ושיחות בזמן אמת הפכו נפוצות ואף בתי המשפט עושים בהם שימוש בדיונים בתקופת הקורונה. כחלק מהתהליך הצדדים מחליפים מסמכים באמצעות דואר אלקטרוני, או שירות המסרים של האפליקציה (תוך שמירה על אבאחה ושמירה על פרטיות) והמגשר מנחה את התהליך.

  

מה הופך מגשר גירושין למגשר טוב בגישור מקוון?
כמובן, הכשרה רצינית של גישור גירושין והסמכה הם קריטיים, ידע בתחום המשפטי ומומחיות מהותית הם יתרון, כדי לפצות על התקשורת המאתגרת. מגשרים ותיקים סבורים כי ביסוס יחסים חשוב מאוד להצלחת גישור גירושין אפקטיבי באינטרנט כמו גם שימוש בטכניקות וטקטיקות גישור ספציפיות.

 

בגישור באמצעים דיגיטליים כגון שיחות וידאו, כדי לזכות באמון ובביטחון של הצדדים, הקשר צריך להיות אמיתי: "אתה לא יכול לזייף את זה", לפי נסיונה של עו"ד ומגשרת מאיה רוטנברג. לפני שאנשים מוכנים להתפשר, עליהם להרגיש שהאינטרסים שלהם מובנים באמת. רק אז יכול מגשר להעלות למו"מ בעיות ולהציע פתרונות יצירתיים. ואכן, אחד העקרונות של תרגול גישור מקוון במשרד עורכי דין רוטנברג הוא לתמרן בעדינות כדי שהצדדים ירגישו כאילו הגיעו להסכמה בעיקר בעצמם, אסטרטגיה שנועדה להעמיק את מחויבותם לכבד את ⇐הסכם הגירושין.

 

 

לקביעת פגישת גישור גירושין:
*
*


 

 

 

עדכון: בעקבות משבר הקורונה 2020

לביצוע גישור בשיחת ועידה וידאו, ניתן לתאם פגישה עם עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג.

 

פנו אלינו לקבלת פרטים

 

עורך דין גירושין | מגשרת גירושין

עו"ד לענייני משפחה ומגשרת מאיה רוטנברג

 

ניתן לפנות אלינו דרך טופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.
אנו זמינים באמצעים הבאים:

 

עו"ד מאיה רוטנברג, עורכת דין

סניף תל-אביב צפון:

 

רחוב ראול ולנברג 18, מתחם CU (שוק צפון) מגדל C קומה 2 רמת החייל, תל-אביב.

ישראל     

 

מיקוד:  6971915 

 

טלפון:  03-6161535

 

פקס:  03-6161913   

 

נייד:    0544-705733

 

office@rotenberglaw.co.il

Maya Rotenberg, Adv.

North Tel-Aviv branch:

 

18 Raoul Wallenberg St., Building C, 2nd floor CU business park, Ramat Hachayal ,Tel-Aviv, Israel.

 

Zip Code: 6971915

 

Tel:       +972-3-6161535

 

Fax:   +972-3-6161913


Mobile: +972-54-4705733

+972-54-4705733

 

office@rotenberglaw.co.il

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה גישור גירושין אונליין: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
3 מדרגים
יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד