רמ"ש 46063-07-18 פלונית נ' פלוני parents-disagree-on-school-choice-judgment-46063-07-18
חיפושדלג על חיפוש
En
עורך דין משפחה וגירושין בתל אביבדלג על עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

עורך דין משפחה וגירושין בתל אביב

ראול ולנברג 18 מתחם CU מגדל C קומה 2 , רמת החייל, תל-אביב.   טלפון: 03-6161535  נייד: 0544705733  Email: office@rotenberglaw.co.il

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משמורת משותפתדלג על משמורת משותפת
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גירושין ומשמורת ילדים: מחלוקת על רישום הקטין למסגרת חינוכית בעיר מגורי הורה לא משמורן

משמורת ווקביעת בית ספר לילדים

 

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים
רמ"ש 46063-07-18 פלונית נ' פלוני
בפני כבוד השופט חננאל שרעבי
מבקשת פלונית
נגד
משיב פלוני
בעניין הקטינים קטין יליד 2005
קטינה ילידת 2009

 

האם שינוי מסגרת לימודים לקטין גורר מעבר למשמורת האב דה פקטו ללא קיום דיון בסוגיית המשמורת?

החלטה

בהחלטתו, התעלם בית המשפט מפס"ד המשמורת ומהעובדה כי משמורת הקטין נתונה בידי המבקשת ו"הכשיר" למעשה בהחלטתו את מעבר משמורת הקטין אל האב, חרף  התנגדות באם, ללא קיום דיון כהלכה בנושא ומבלי שנימק את החלטתו, וממילא לא  הצדיק את סטייתו מהמלצות גורמי המקצוע בתיק.

שוכנעתי לקבל את הערעור, באופן שאני מורה על ביטול ההחלטה, ומורה על קיום דיון דחוף בבקשה בתיק בפגרה וזאת לנוכח דחיפות העניין,  הנוגע לרישום הקטין לשנת הלימודים הבאה.  

בית  המשפט קבע בהחלטתו כי היות שאין חולק שהקטין מתגורר עם האב אזי ניתן  הצו המבוקש לרישום הקטין למסגרת חינוכית בעיר מגורי האב.

אינני מסכים עם עמדת השופטת ההחלטתה לא נומקה כלל – למעט ציון העובדה כי "הקטין מתגורר עם האב בעיר מגוריו"

 

על בימ"ש לענייני משפחה לפסוק בענייני משמורת וזמני שהות בהתאם לחוות דעת המקצועיות שהונחו בפניו

בנסיבות אלה צודקת האם בטענותיה לעיל, כי טעה בימ"ש קמא עת החליט בחטף על  מתן הצו לרישום הקטין למסגרת חינוכית בעיר מגורי האב, ללא קבלת עמדה עדכנית  מגורמי המקצוע בנושא, אשר בחוות הדעת האחרונה שניתנה בעניין הצדדים נקבע כי טובת  הקטינים היא כי משמורתם תהא בידי המבקשת ומקום מגוריהם אצלה.

עובדת מגורי הקטין על דעת עצמו ובניגוד לעמדת אימו עם אביו בעיר מגורי האב חרף פס"ד המשמורת ובניגוד לעמדתם האחרונה של גורמי המקצוע בעניין, לא מהווה ולא יכולה להוות צידוק להוצאת המשמורת מידי המבקשת בהחלטה מהירה וללא שקילה מספקת של הנושא, תוך היעזרות בתסקירים עדכניים של גורמים מקצועיים – אשר הן המבקשת והן  המשיב תומכים בעריכתם ומבקשים זאת מבית משפט קמא.  

 

המשמורת, מעבר דירה ושינוי מסגרת לימודית של הקטין

שאלות המשמורת, מעבר דירה ושינוי מסגרת לימודית של הקטין, תוך היפרדות מאחותו  הקטנה הן שאלות כבדות משקל אשר דורשות בחינה מעמיקה של אנשי המקצוע וקבלת חוות דעתם בנושא, בטרם תינתן הכרעת בית משפט במי מהשאלות לעיל.  

 

בקשת האב לרשום את הקטין בבי"ס ליד מקום מגוריו

בקשת האב בתיק קמא, לרשום את הקטין בבי"ס ליד מקום מגוריו היא הלכה  למעשה בקשה להעברת משמורת הקטין אל האב, ולא ניתן להחליט בה ללא קיום דיון  מקיף בהשלכות ההחלטה במעמד הצדדים.

 

רצונו של קטין בשאלת המשמורת

מבלי להטיל ספק בנטען בתגובתו של האב, כי הקטין הוא נער נבון ורגיש אשר הביע את  דעתו בנושא ויודע מה טוב לו, הרי שלא ניתן להסתפק בלעדית בהצהרות כגון אלו ואף לא ברצונו של הקטין בלבד אם כי לרצונו יש משקל מה גם שאלו דורשים בירור.  

לעניין משקל רצונו של קטין בשאלת המשמורת יש צורך כאמור בקבלת חוות דעת מקצועית בנושאים כגון העברת משמורת הקטין  מהאם לאב; העברת מקום מגורי הקטין מבית האם לבית האב; הפרדת הקטין מאחותו  הקטינה והשלכות כל אלו על הצדדים והקטינים כאחד.

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה גירושין ומשמורת ילדים: מחלוקת על רישום הקטין למסגרת חינוכית בעיר מגורי הורה לא משמורן: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

checked
משרד עורכי דין מאיה רוטנברגדלג על משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג

עדכונים: קורונה Covid-19 נקרא גם: 2019-nCov‏, ‎2019 Novel Coronavirus

במהלך הימים הללו,  משרדנו ממשיך לספק שירות ללקוחותינו בישראל ובעולם.

כחלק מהמחויבות המתמדת של משרדנו לספק שירות מקצועי בסטנדרט הגבוהה ביותר של משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל , הצוות שלנו ממשיך בזמינות מלאה עבור כל  לקוח לשאלות בקשר לשינויים הכרוכים בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אנו עוקבים באופן רציף אחר הודעות מטעם הרשויות, לשכת עורכי הדין, בתי המשפט, ובתי הדין הרבניים ופועלים מיד לאסוף ולנתח את ההשלכות המשפטיות על תיקים מתנהלים בעקבות התפשטות נגיף ה- Coronavirus. 


לנוחיותכם, תוכלו למצוא עדכונים באתר בכל  הקשור בשינויים שננקטו על ידי רשויות הממשלה וכן ניתוח סוגיות משפטיות שהתעוררו ופסקי דין שנקבעו עקב התפתחות אחרונה זו.

 2020 עורכי דין לענייני משפחה מובילים

התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה

מדוע לבחור בנו? תשומת לב אישית של משרד עורכי דין מאיה רוטנברג בכל נושא שעוסק בדיני משפחה, גירושין או צוואות, עורך הדין המתאים יכול לעשות את ההבדל בתוצאה הסופית של העניין המשפטי הספציפי שלך. החלטה נבונה בבחירת עורך הדין המתאים יכולה להיות החלטה מכריעה, במיוחד אם אינך יודע לאן ללכת או מהן זכויותיך. 

עו"ד מאיה רוטנברג

כל החומרים והתכנים המופיעים באתר נמצאים תחת הקריטריונים של חוק זכויות יוצרים אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם,להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. 

למען הסר ספק, כל שימוש בתכנים וברעיונות ללא אישור מפורש בכתב מעורכת דין מאיה רוטנברג אסור בהחלט ובמידה וייעשה שימוש כזה, הוא יחויב בתשלום. כל הזכויות שמורות © 2020 משרד עורכי דין מאיה רוטנברג 

יצירת קשר
יצירת קשר מהירה
עבור לתוכן העמוד